Ce ceasuri poarta forumistii?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 16, 2003 2:12 pm

G-Shock-ul meu , care in decembrie implineste respectabila varsta de 7 ani. un ceas care m-a slujit impecabil. n-are cerut mancare, n-a cerut nimic....si a aratat mereu ora exacta.

poate ca nu este un ceas de purtat la costum, poate e cam murdar....dar pentru mine e un ceas perfect.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Noi 17, 2003 9:46 am

Da ceasul ala de pe masa, de i se vede cureaua, al cui este? Sa inteleg ca ti-ai scos Orex-ul, sa-l pui pe alalalt?

:p
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde g0re » Dum Noi 23, 2003 2:17 pm

sunt fan timex de vreo 7 ani si pentru motivu asta am un Timex IRONMAN Triathlon, MARFA BUNA !

urmatoru sper sa fie doua, un timex d-ala sa imi ia tensiunea si pulsu cand ridic sticla de pe masa(deci pentu sport), si un tag heuer ca ma obsedeaza !

Pentru fanii CASIO, vedeti ca au niste ceasuri care se aprind noaptea cand te uiti la ele, sa moara iliescu !

..fug
g0re
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Sâm Noi 22, 2003 5:14 am
Localitate: Miami, FL USA

Mesajde Oribilul Mosh » Dum Noi 23, 2003 2:35 pm

Nicholas...ceasu ala de se vede pe masa e ceasu' lu Scooby. Pe Scooby cred ca il stii dn poze deja. Scooby poarta un ceas Q & Q la vreo 300 000 lei. Isi inchipuie ca e o mare firma si ca a paltit bani grei pe el.

Bineinteles ca am pozat si ceasul lui Scooby...si pentru a'ti satisface curiozitatea il atasez si aici, chiar daca Scooby nu este forumist.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Dum Noi 23, 2003 11:44 pm

Hehe, moshule, degeaba zici tu ce zici de Q & Q -uri ca sunt ceasuri de "mare caracter". Uite...eu l-am luat pe ala al meu patrat acum un an si ceva din unirii cu vreo 550.000 si de atunci il potrivesc doar la echinoctii si la solstitii....in rest...merge cu o precizie de "tissot"...:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 24, 2003 12:29 pm

ur rait 2fly...
Al meu Q iend Q, la actual decedat din lipsa de baterie si lipsa de chef sa cumpar una, iera precis de ai fi pariat ca ie ceas nu altceva.
In plus moshule sa stii ca acu vro 2 ani ceteam io un articol in Capital despre ciasuri si aia mentionau ca desi e un ceas eftin este OK...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mie Noi 26, 2003 12:21 pm

Io am un amarat de ceas ORANGE .Am reushit sa-l fac disparut cu shtirea altora.Chestia cea mai mishto e ca este antiacvatic shi simplu.
Pese - l-am zgariat ca prostu'.
In vino veritas!
In tzuica grades!
In bere ciucash!
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Joi Noi 27, 2003 4:46 pm

Io am un Raketa rusesc din 90 , dar de cand am mobil nu-l prea mai port.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Zgubilici » Vin Noi 28, 2003 9:41 am

Eska - swiss made. Un ceas barbatesc dar finut primit de la bunicul meu primit de la...etc.
Preferatul meu ramane tot un ceas de plastic cu Mickey Mouse - primit prin '98 la un Sf. Andrei :D
......noapte buna si pofta buna la masa...de Demostene Botez
Avatar utilizator
Zgubilici
Junior Member
 
Mesaje: 1938
Membru din: Sâm Dec 22, 2001 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mar Dec 02, 2003 12:51 pm

Eu am doua ceasuri pe care scrie Gucci , dar nu sunt decat imitatii primite cand am facut 18 ani .. le port pe rand , daca au baterie , dar de cele mai multe ori le uit acasa , pot sa ma lipsesc de ele cu usurinta si in plus , ma enerveaza ca nu arata intotdeauna ora exacta ..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde piper1996 » Mar Dec 02, 2003 5:14 pm

io nu mai port ceas de multa vreme ... aveam unul de plastic Aqua, curea colorata, luat din pavilionu' H, sau un swatch mare, cu curea din material textil, pe care nu am mai putut-o inlocui, sau un Gucci la kil, dar, acuma, daca am doua telefoane, la ce-mi mai trebe ceas la mana? nici alarma nu are, nici calendar, nici agenda telefonica, nici bluetooth ...
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

G-shock!

Mesajde LS. » Mie Dec 03, 2003 11:01 pm

G-shock Titanium fratilor..G-shock merita toti baniiiiii!!

LS.
who dares wins
Avatar utilizator
LS.
Junior Member
 
Mesaje: 174
Membru din: Vin Feb 14, 2003 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Vin Dec 05, 2003 7:44 am

Eu nu mai folosesc ceas de ceva timp(din ala de mana ma refer). Acum am telefonul...Ma uit pe telefon....Incep ceasurile sa fie inlocuite treptat...La noi in tara ca incepe prostia sa se dezvolte...
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

Mesajde usualflow » Lun Dec 08, 2003 6:17 pm

eu am un ceas de-ala mare de perete, cu cadran si cuc, pe care l-am cumparat de la un chioshc- anticariat din cartier, pe care am dat cinj' de mii si pe care il iau peste tot cu mine, sa imi arate ora exacta.

glumesc... :p

nu port ceasuri, probabil din comoditate - am la mobil, insa am pe acasa cateva Q&Q - uri si un swatch pe care l-am gasit odata pe plaja ;)
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

ceasul meu e ciudat

Mesajde Mr Teo » Joi Ian 01, 2004 8:30 am

noaa
national oceanic atmospheric administration
USA.
Avatar utilizator
Mr Teo
Junior Member
 
Mesaje: 1125
Membru din: Mie Feb 26, 2003 12:00 am

What i wear .

Mesajde Arhanghel » Joi Ian 01, 2004 7:23 pm

La ora actuala port un swatch la mana, care ma tine de 2 ani si ceva sunt foarte multumit de el . Are Tachymeter, data, setare automata a orei, verificare puls si multe altele . E un ceas stabil si util .
In this world are two kind of ppl :
-me&team -you&rest .
you:x:200:200:localhost:/chroot/you:/bin/false -=Oficially jailed==-
Avatar utilizator
Arhanghel
Junior Member
 
Mesaje: 53
Membru din: Joi Iun 26, 2003 11:00 pm

Mesajde ady_azzuro » Joi Ian 01, 2004 8:25 pm

Eu port un Casio :o
ady_azzuro
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Ian 01, 2004 6:29 pm
Localitate: Kuwait

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Ian 04, 2004 11:25 pm

Si eu care ma dau in vant dupa ceasuri, am sa atasez si eu o poza cu ceasul meu, facuta special pentru acest thread.
Multi dintre voi cred ca-l stiti deja ;)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde BloodOnMoral » Mie Ian 07, 2004 5:36 pm

Erm, ce ceas port ? Acum nu port, ca nu mai e loc de tepii de la bratara LOL. dar am unul mai vechi, cumparat de mama, cu curea cumparata de tata, care macar e din piele si mai e si neagra pe deasupra. Deci arata destul de bine :P
When you die the pain is over
Avatar utilizator
BloodOnMoral
Junior Member
 
Mesaje: 223
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Ceas...

Mesajde Aurolacul » Mie Ian 07, 2004 11:58 pm

Pei ceasul care aproape ca niciodata nu il port se cheama: Timex, shi pierde cam 1 ora pe zi(de aia nu il mai port). Caci ultima data cand mi-au schimbat bulangii bateria, l-au aranjat bine. Dar oricum era ieftin, deci, nevermind. Folosesc mai mult mobilul ca alarma, cronometru shi ceas, shi normal, convorbiri.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Ceas...

Mesajde mint_rubbing » Joi Ian 08, 2004 4:37 pm

Initial trimis de Aurolacul
Timex, shi pierde cam 1 ora pe zi(de aia nu il mai port).

Si acum ca nu-l mai porti ai reusit s-o recuperezi?:D Oricum,stai bine.Altii pierd cate 4-5 ..Si on topic: Nu port ceas.E mai amuzant sa intrebi pe strada(demodat da' tine).Cat e ceasu'..n-ai un foc...mergem la o cafea?
Avatar utilizator
mint_rubbing
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mar Dec 16, 2003 12:00 am

Mesajde ROXANA » Mie Ian 14, 2004 6:25 pm

ceasul meu (m-am chinuit cat am putut sa-l faca sa se vada) scump si iubit din Elvetia,primit cadou de la tatal meu!
p.s toata lumea ma intreaba dc e din aur, este doar suflat cu aur,dc ar fi tot din aur .......yohohoho
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
! everything that has a begining has an end !
Avatar utilizator
ROXANA
 
Mesaje: 349
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Noutate...

Mesajde Aurolacul » Joi Ian 15, 2004 10:49 pm

Ceasul meu a "murit" azi la ora 6:40 dimineatza. Propun sa tzinem doliu pana imi cumpar alta baterie.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde vali » Dum Ian 25, 2004 1:50 am

nu am ceas
l-am dat jos de la mana in 1996, ca ma deranja cand cantam la chitara. nu l-am mai pus de atunci. timpul este ceva ce incerc sa depasesc
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Marz » Mie Mar 17, 2004 7:52 am

Doxa 600 T Professional...orange face...Clive Cussler edition...
Marz
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mar 10, 2004 7:07 am
Localitate: U.S.A

Mesajde gabuba » Mie Mar 17, 2004 10:58 am

eu port un frumos ceas. e cel al telefonului meu.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde zircon » Mie Mar 17, 2004 4:20 pm

Pana acu' un an am avut un Casio G-Shock am facut schimb cu un pilot american in 94(eu aveam o trompeta, un Morizz parca-he he he). I-am schimbat o data dupa 6 ani, adica anul trecut cand l-am daruit si eu la randul meu si mi-am cumparat tot un Casio, un Pro Trek Though Solar (se inarca la lumina)cu barometru, altimetru, termometru, busola. Mi-a dat o gaura in tashca de 250 E.
Avatar utilizator
zircon
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Sâm Feb 21, 2004 12:00 am

Mesajde Dany_S » Mie Apr 14, 2004 7:14 pm

am avut un Swatch care acum sta de bibelou ca nu merge, Acum am 3 ceasuri, 1 no-name, un Perry Ellis Chrono care il am de catova ani buni si merge bine, e preferatul meu si de Craciun am primit cadou un ceas italienesc Spazio.

Ce vreau e sa-mi iau noual Perry Ellis si visez inca la un Tissot ;n
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

breitling

Mesajde nikytaiconin » Vin Mai 21, 2004 10:16 am

pe mine nu m-a interesat niciodata marca, dar iata ca acum o saptamana am primit cadou de la fratele meu un Breitling Classic 1884. el mi-a spus ca e foarte scump si rar. nu l-am crezut, dar cand am intrat pe net am vazut ca firma Breitling produce aparate de masura pentru avioane si pentru scafandri. preturile pieselor merg pana la cateva zeci de mii de $. al meu costa doar doua mii. e mare, masiv si inca nu stiu sa-i folosesc toate optiunile. daca stiti mai multe despre acest ceas, spuneti-mi si mie.
nikytaiconin
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Ian 22, 2004 3:28 pm
Localitate: Neamt

Mesajde ElMundo » Dum Iun 06, 2004 3:46 pm

Eu am ceasul marca NULL (adica inexistent). Sunt genul care nu poarta ceas, in orice situatie pt ca nu am nevoie in mod special. Ceas am la telefon sau daca nu, exista multe alte surse de unde poti afla ora.... un bun exemplu este sa tragi cu ochiul la mana celui de la masa ta :)
In the middle of everlasting darkness...
Avatar utilizator
ElMundo
Junior Member
 
Mesaje: 167
Membru din: Vin Sep 20, 2002 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori

cron