Caterinca zilei

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde XTC|sAd-AbSiNt » Vin Iun 25, 2004 11:00 am

subscriu baixinho... dar cand dau de incompetenti d-astia care ma corecteaza la limba engleza ... ma enervez... shi eyewitness...dak vei citi vreodata e.a. poe... o sa observi shi tu cate ceva. shi gata ca n-are rost :)
I can resist everything except temptation!
Avatar utilizator
XTC|sAd-AbSiNt
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 25, 2004 11:04 am

XTC|sAd-AbSiNt scrie:...dak vei citi vreodata e.a. poe...

de la poe la oscar wilde nu ie decat un pas defapt...hai bashti
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde neatza » Vin Iun 25, 2004 11:06 am

bre adunatura de consuane majusculate, trec peste ilizibilitatea scrierii tale pentru ca intzeleg ca nu potzi sa shi scrii shi satz shi aduci aminte ca trebe sa respiri in acelashi tinp, da vreau sa te intreb ceva: ce vrei tu sa spui de fabt ?

peseu: ilizibil inseamna "care nu poate fi citit".

shi peseu doi: "ciomartan", "ciocoflendere"... auz, iesht cumva margelatu ?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde XTC|sAd-AbSiNt » Vin Iun 25, 2004 11:08 am

bey ochi...eu zic sa recapitulezi materia... shi la limba shi la literatura... mai ai putin shi imi zici de shaw shi ibsen... incearca sa citesti NU MA INTERESEZI.. bashti tu :|
I can resist everything except temptation!
Avatar utilizator
XTC|sAd-AbSiNt
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 07, 2004 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Iun 25, 2004 11:10 am

If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Vin Iun 25, 2004 11:12 am

XTC|sAd-AbSiNt, incearca sa te opresti ca nu ajungi nicaieri. tu ai deschis aceasta discutie de prost gust pe acest thread. repet, muta dialogul in alta parte (referirea era la tine, dar vad ca nu ti-ai dat seama). acest thread a fost creat pentru a scoate in evidenta posturile bune scrise la misto pe acest forum, nu pentru a ne lua de unii useri.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Iun 25, 2004 1:47 pm

din ciclu bacovian "si stam singur langa mort, ca ierea frig la cort" neatza ne descarcerizeaza neuronu in stilu-i caracteristic

neatza scrie:deci apropou de gustu ftizic pe care tzil lasan gura scrierile bacoviene espus cu sinceritate de vinerica (probabil colocatara cu dermato pomenit de mine in iterarile anteriare acestei iterari aci de fatza) vreau sa spun ca pe do parte are dreptate shi pe do parte nu. care eream eo laomomendat shi faceam mijto do colega cant eream la liceu shi aia fiind mai cenzurata la simtzu umorului mia dat cu cartea lu bacovia editzia BPT in gura shi po sa zic ca am simtzit gustu de plumb de tipar vro zece minute care po sa zic cam prins chiar esentza poeziei bacovinesciene (sau o fi bacovianescence ? nu, ca aia ie trupa).
deci mam bucurat ca nu erea editzia princeps, ca aia erea cartonata shi puate simtzeam gust sangvin care nu se potriveshte atat tenperamentului lui, cat shi fizicului meu.
deshi, altadata am halit la desert dupe nejte pagini de sanda marin cateva randuri din lacusta ca mierea sete shi nijte bacovia shi po sa zic ca avea gust de cuada shoricelului care iomprumutasem la un preten mai de demult cand ramasese corijent la botanica shi invatza cu capun iarba ca sa vada gzele.

deci nushtu ce sa zic despre gust, da po sa zic despre boldair sau cum se scrie ca am vorbit eo odat cu iel la spiritismus care eo defabt o chemasem pe domnishoara (hehehehehe, vorba vine) micle ca ma rugase labish la o shedintza anterioara ca ie pofta deo felatzie de lunga durata cu o poetesa. shi cum zic, a venid in loc de veronica, bodleraire care mia zis ca ia, veronica adica, ierea ocupata momental cu nejte poetzi d'aia de scrie prostii pe peretzi in scop ca cica ie mai dotatzi fiziceshte decat ftizicii aia de scrie cu pensula pe hartie shi daia a venit iel care a zis ca ma rezolva cu labish ca pe lumea ailanta nu prea se mai tzine cont de sex.

shi un mic peseu ca acuma am vazut aia cu carcera mentala care trebe deschisa. deci nu ie bine care tocma labish ca am vorbit de iel a facut esperimentu sa deschida pushcaria mentala in scop ca sa iasa ideile mai iute, decat ca odata deschisa la inpactu cu tranvaiu, a ieshit nu numa ideile cat shi creeru, occipitalu, globii oculari shi ce mai ieerea detzinutzi cu fortza fizica pacolo in cavitate shi duse au fost pe apa danbovitzii shi sa pardut atat ideile cat shi viatza atat de necesara continuorii unei cariere.

da eo alceva vroiam sa spun, deci shtii ce mia zis bouadlrer (cum chilu meu se scrie pana la urma ?) deci mia zis ca iel tuata viatza a visat in linba esperanto. deci daia a scris iel ashea putzin ca ii loa foarte mult tinp sa traduca ce visa din esperanto in franceza. asta ie.
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Iun 25, 2004 1:49 pm

aaaaa.... shi mai miam adus aminte de marele poet francez necunoscut publicului pe care nimeni nici nu shtie cum il chiama. deci acest mare poiet avea obiceiu sa viseze in cuneiforma shi pentru ca na gasit pe niminea sai traduca in franceza ce visa iel nuaptea in cuneiforma, a ajuns la performatza sa nu scrie nimica. shi a fost mare pacat pentru ca erea un poet escelent. poate chiar la fel de sublim ca shi trenurile.


bre da de povestea trajica alu poetu necunoscut francez ce sa mai zicem ma?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori

cron