69 - Deasupra ei

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Simply da best

Mesajde piskeshu » Mie Dec 17, 2003 12:14 pm

Da, Amici sunt un reper in muzica romaneasca shi chiar internationala. N-ar fi exclus ca-n cateva zile sa ajunga shi 69 in aceeasi pozitie (de reper). ;b
Amici,Prietenarii, Saishnoii, etc. rules! (vezi unu din ultimele posturi ale lui Naituish in care vb. despre rating - o sa te regasesti si tu acolo la categoria lulu)
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Losers..

Mesajde ObscureLady » Mie Dec 17, 2003 10:23 pm

Eshti foarte "interesant" ...domnul "meat" ...
...iar eu nu ti`am spus tzie personal nimik asa k as aprecia daca nu te`ai mai baga in seama.
Iar 69 nu sufera comparatzie cu AmicI ... sunt 2 varste diferite...alta gandire..alt `point of view` ...

Iar vocalistul de la Amici...este un copil si la propriu si la figurat fatza de ...vocalistul trupei 69.

...ma rog... hai k zici ca suntem la piatza...aici...

...as vrea sa aud si eu parerea `69` despre comentariile astea.
ObscureLady
 

Mesajde Mat » Joi Dec 18, 2003 1:04 am

Dragí£ "Obschiurleidi", eu nici n-am zis cí£ mi-ai fi zis mie ceva personal, dar ai fí£cut o referire la mesajele mele in care am zis cí£ le lipsesc clapele. In rest insí£, eu am zis cí£ nu cantí£ rí£u deloc....

Si dací£-mi aduc bine aminte, si eu am zis cí£ cele 2 formatii nu suferí£ comparatie....:D

Totusi, desi muzica formatiei 69 suní£ foarte bine (ar fi sunat si mai bine dací£ mai aveau incí£ un instrument) si vocea solistului vocal (cí£ tot veni vorba de el) are un anumit farmec (desi nu e grozaví£), cel putin jumate dintre melodiile de pe album au niste texte care fac referire in mod explicit la secs, ceea ce chiar e pí£cat de muzicí£......formatia Hanson nu prea avea astfel de texte.

In incheiere, chiar nu ví£d de ce ti se pare cí£ m-as bí£ga in seamí£, din moment ce nici mí£car nu-mi folosesc contul pentru a trimite mesajele astea (din motive bine intemeiate pe care le-am expus pe larg in mesajele de mai sus):p.
....incă ceva: si melodia mea preferată de pe albumul respectiv e tot "Fara tine" ;) ;e
Mat
 

Mesajde gabuba » Joi Dec 18, 2003 2:13 am

solistu de la 69 canta prost, cel putin pe melodia cu clip. n-are volum, n-are tehnica , n-are un timbru special, plus ca mi se pare ca e sub ton . in al doilea rand muzica se vrea ceva revolutionar, duh, dar e za same shit. se bazeaza prea mult prea imagine, iar versurile sux.

intr-adevar millenium sunt o trupa cu valoare. la fel si zdob si zdub.

ce e ma cu amici? e vreunu dintre ei online? altfel nu imi explic cum de vorbiti de o formatie moarta...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mat » Joi Dec 18, 2003 11:41 am

Nu e formatie moartí£, intrucat am auzit cí£ o sí£ scoatí£ in curand un album nou. Si vorbesc despre ce formatie vreau....mie-mi place si muzica mai veche (muzik buní£ trí£ieste mai mult....:D).

Despre 69, si eu mi-am exprimat pí£rerea cí£ versurile cam sux....dar despre vocea solistului nu m-as grí£bi sí£ comentez (am spus si eu cí£ nu e grozaví£), deoarece gustul nu se discutí£.....oricum, imi mentin pí£rerea cí£ are totusi un anumit farmec.

In concluzie, 69 cred totusi cí£ e o formatie cu potentzial.....;n

P.S. Millenium cantă bine, dar nu prea-mi plac textele si vocea solistei.
Mat
 

...

Mesajde ObscureLady » Joi Dec 18, 2003 6:51 pm

Vocalista de la Milenium pur si simplu .... URLA... dar ce stiu eu ...

Mat e frumoasa piesa ...`fara tine` ...pacat ca nu a fost aleasa pt debut ...Eu cred ca nu versurile sunt de vina..
..cred k videoclipul este cam ..sters...
...cu un video`clip mai deosebit ...ei ar avea o alta imagine in fatza voastra...

...pt mine tot aia este ...mie imi place muzica 90% si imaginea 10% ..cam atat!
In materie de versuri ...ultima trupa de laudat poate fii Amici ..."ea este dana...colega mea"?? ...nu le`am ascultat albumul dar astea sunt versuri originale ?? ..duuhhh...

I Wish U a Happy life !:o
ObscureLady
 

Mesajde Mat » Joi Dec 18, 2003 9:16 pm

De la "Ea este Dana..." incoace, formatia respectiví£ a mai scos incí£ 2 albume, dintre care cel mai recent mi se pare chiar foarte reusit...;M...oricum, versurile si vocea solistului sunt mai bune decat in cazul formatiei 69.
Cat despre instrumentistii formatiei 69, sunt cel putin la fel de buni ca si cei de la Millenium, dar mie mi se pare totusi cí£ ar fi mai buni...:S
Mat
 

Mesajde gabuba » Joi Dec 18, 2003 11:15 pm

mai terminati ma cu tampeniile, rockeri ce sunteti :rolleyes:

aia de la millenium urla... de ce? pt ca asa e melodia, pt ca ii permite vocea (de ce nu urla ca ea si nicoleta luciu? :rolleyes: )
Millenium sunt buni, iar versurile chiar exprima ceva si au o logica.
nu.. "m-a luat la o plimbare cu masina ei (boys , boys)"
ce tampenie, Dzeule!

iar voua, dereglatelor, va place 69 ca e solistu ala ! sunteti niste proaste! da, astea sunteti... iar voua baietilor daca va place ala sunteti ciudati fratilor... in fine trupa si acest subiect sunt de un cacat pur.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Ahahahahahha .Lasa`nee Lasa`ne...

Mesajde ObscureLady » Vin Dec 19, 2003 12:24 pm

=D Bravo Gabizzu ... esti tare rau ! ... shi ..foarte frustrat...de felul tau...
Iarta`ne de prezentza ta p acest forum ...Nu nE Plac Oamenii Stresatzi !!!!


;e viatza Ne zambeste tuturor.....lol
la revedere! :rulz:
ObscureLady
 

Mesajde neatza » Vin Dec 19, 2003 2:18 pm

Fac shi eo ontrebare: a ascultat careva dintre voi "Every Breath You Take" alu nejte baietz care se numea The Police?
AKM - powered by another.ro

Am trei alter ego, toti bonavi de schizofrenie.
Avatar utilizator
neatza
 
Mesaje: 5820
Membru din: Sâm Aug 24, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Dec 19, 2003 5:16 pm

da, eu. sau nu ma fac parte din categoria celor carora le puneai intrebarea? :p
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

merry christmas

Mesajde Andrei Ciubuc » Mar Dec 23, 2003 3:30 pm

Hey.Din partea formatiei 69 pentru toti oamenii de p'aci care ne asculta muzica va uram srabatori fericite si un an nou de 1000 de ori mai bun ca asta

.......hai sa fie si pentru cei care nu ne plac ca de e craciunul....
cica tre sa ii ierti pe toti.hehe :-)
Andrei Ciubuc
 

Mesajde drumplayer » Mar Dec 23, 2003 4:50 pm

Initial trimis de Mat
De la "Ea este Dana..." incoace, formatia respectiví£ a mai scos incí£ 2 albume, dintre care cel mai recent mi se pare chiar foarte reusit...;M...oricum, versurile si vocea solistului sunt mai bune decat in cazul formatiei 69.
Cat despre instrumentistii formatiei 69, sunt cel putin la fel de buni ca si cei de la Millenium, dar mie mi se pare totusi cí£ ar fi mai buni...:S



mmda.. treaba este, care e, INSTRUMentISTIi! trebe sa-ti parmiti!.. dar eu sunt curios daca ma pot loga...
drumplayer
 

ai dreptate...

Mesajde ghata » Mar Dec 23, 2003 5:45 pm

Initial trimis de neatza
Fac shi eo ontrebare: a ascultat careva dintre voi "Every Breath You Take" alu nejte baietz care se numea The Police?


partea de chiatAra diN piesa 'deasupra ei' e copiata de la "THE POLICE".dar nu conteaza mai...oricum trupa nu se vrea serioasa ....mai bine copiate piesele decat penale :)chiar daca ideea de a copia muzica e at the end of the day e penala....:)ma rog......_
..pt. solist .sfat..'incearca sa mai scapi de avantul muncitoresc care te caracterizeaza..trupa ta e mediocra (insa poate evolua),......incearca sa asculti mai multa muzica ..ah.si vezi ca desi tara e de cacat sunt trupe ceva mai noi(romanesti) pe care ar trebui sa le asculti cu atentie si penitenta(evolutiA AR FI MAI RAPIDA)...
p.s....uita tot ce ti-a spus taica-tu...pentru ca l-au prostit afacerile romanesti.....think for your self...though it's hard...and practice.
,.......
a voastra ghata
.....
....
P.S:...you're welcome:)
ghata
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mar Dec 23, 2003 5:01 pm

Mesajde usualflow » Sâm Dec 27, 2003 2:33 am

Initial trimis de Bortzianu'
..nu-mi plac . alternativ britanic. nimic original. fara mesaj ...

DAR: e importanta fiecare trupa rock , care iese in fata. E importanta de fapt fiecare trupa care canta ALTCEVA decat cacaturi cu mesaje de genul " ma simt ca marco polo, alo - picasso, intoarce-te , am dolari, am femei , soare -mare etc. "

..concluzie: merita sprijiniti.
Bafta!


nici eu nu puteam sa o spun mai bine, bortziene! :)
totusi, nu imi pot forma o imagine despre o trupa dupa ce am ascultat o singura piesa. Probabil cel mai indicat ar fi sa ii vedem cu presteaza live si pe urma sa concluzionam.

Oricum, e bine ca se incearca si altceva si se pare ca baietii astia chiar sunt talentati, chiar daca noua nu ne plac (asta e o cu totul alta treaba si tine de subiectivismul gusturilor fiecaruia).

le urez bafta.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

i love 69!!!

Mesajde Elizutza » Mar Dec 30, 2003 8:44 pm

de prima oara de cand am vazut videoclipul am crezut ca mor...nu credeam ca mai exista shi asa ceva...sunt super cool baietii...shi de solist ce sa mai vorbesc...din pacate nu prea stiu multe despre ei,as vrea sa stiu mai multe despre ei personal shi despre muzica lor...de unde as putea sa aflu mai multe informatii??nu prea stiu nimik despre ei...ajutati-ma plss...
Elizutza
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 30, 2003 8:35 pm
Localitate: Timisoara

Re: i love 69!!!

Mesajde Mortisha_Adam » Mar Dec 30, 2003 9:13 pm

Initial trimis de Elizutza
de prima oara de cand am vazut videoclipul am crezut ca mor...nu credeam ca mai exista shi asa ceva...sunt super cool baietii...shi de solist ce sa mai vorbesc...din pacate nu prea stiu multe despre ei,as vrea sa stiu mai multe despre ei personal shi despre muzica lor...de unde as putea sa aflu mai multe informatii??nu prea stiu nimik despre ei...ajutati-ma plss...


disperato
obsedato
chill..................
The wind howles through the empty block
Looking for home
But i run through the empty stone
Because i'm alone
Avatar utilizator
Mortisha_Adam
Junior Member
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Noi 11, 2003 12:00 am

4518

Mesajde baixinho© » Mar Dec 30, 2003 9:14 pm

Initial trimis de Elizutza
de prima oara de cand am vazut videoclipul am crezut ca mor

si, ceva noutati?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Re: i love 69!!!

Mesajde Unregistered » Mie Dec 31, 2003 1:15 am

Initial trimis de Elizutza
de prima oara de cand am vazut videoclipul am crezut ca mor...nu credeam ca mai exista shi asa ceva...sunt super cool baietii...shi de solist ce sa mai vorbesc...din pacate nu prea stiu multe despre ei,as vrea sa stiu mai multe despre ei personal shi despre muzica lor...de unde as putea sa aflu mai multe informatii??nu prea stiu nimik despre ei...ajutati-ma plss...



Si ce-ti place ma rog la aceasta trupa Elizutzo draga? Cum arata baietii sau cum canta, sau poate cum danseaza? Ia spune-mi nu vrei sa faci si un fan club international 69? Care e cel mai dragutz? Desigur solistul, sau poate ala de la scretch. Sau poate toti. Nu-i asa ca ai doar 16 ani si esti o rockerita devotata da' habar n-ai ce-i ala un distors?
Unregistered
 

hm....

Mesajde Elizutza » Dum Ian 04, 2004 7:53 pm

Initial trimis de Unregistered



Si ce-ti place ma rog la aceasta trupa Elizutzo draga? Cum arata baietii sau cum canta, sau poate cum danseaza? Ia spune-mi nu vrei sa faci si un fan club international 69? Care e cel mai dragutz? Desigur solistul, sau poate ala de la scretch. Sau poate toti. Nu-i asa ca ai doar 16 ani si esti o rockerita devotata da' habar n-ai ce-i ala un distors?


deci totusi...am 17 ani si nu sunt rockerita deloc!pur si simplu trupa mi-a starnit f tare interesul dar totusi vad ca nu e nimeni dispus sa-mi spuna mai multe despre ei...si ar trebui sa aiba mai multi fani pt ca sunt faini....si logic ca-mi place solistul...cui dreq nu?...si nu ma lua cu distorsuri ca n-are sens nu pt aia sunt aici
Elizutza
 

Mesajde gabuba » Dum Ian 04, 2004 10:13 pm

da' proaste mai sunteti.... daca melodia asta de tot kktu era cantat de unu care chiare are voce dar , sa zicem , era gras si urat nu veneai aici decat sa ne spui cat sunt de jalnici.

impusca-te!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

aham..

Mesajde ObscureLady » Lun Ian 05, 2004 12:42 pm

:T ... lumea intra sa ii incurajeze iar voi avetzi grija sa isi schimbe parerea buna despre ei ...
Pretty STUPID ...i would say ....
;i
ObscureLady
 

Mesajde gabuba » Lun Ian 05, 2004 8:18 pm

aici ai zis-o! pai daca sunt asa de mari fani nu vad de ce i-ar influenta ceea ce cred eu, si daca ii influenteaza e perfect!

69 sux ;B
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Lun Ian 05, 2004 8:20 pm

mi se pare mie sau "dsoara" obscure lady este chiar neinregistratu solist andrei nush'cum? patetic!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Ian 06, 2004 11:12 am

Shi daca nu e el, i se potriveste de minune nicu Obscure LADY!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Mortisha_Adam » Mar Ian 06, 2004 6:10 pm

Initial trimis de piskeshu
Shi daca nu e el, i se potriveste de minune nicu Obscure LADY!


puahahaahhahahaha :D...................good one
The wind howles through the empty block
Looking for home
But i run through the empty stone
Because i'm alone
Avatar utilizator
Mortisha_Adam
Junior Member
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Noi 11, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mie Ian 07, 2004 1:06 am

nu m-ar mira ca miss obscure lady sa fie mr ciubuc vocal (cica) andrei, caci toate cele 14 msg ale sale is doare pe ashest subiect... si imi permit sa cred ca trupa n-a ajuns la nivelu ala la care sa aiba "public" doar pt ei... dl andre lady obscure aveti ceva de zis in apararea dvs?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

ha ha ha

Mesajde ObscureLady » Mie Ian 07, 2004 9:50 pm

=D Saracii de voi.... nu vedetzi mey ca suntetzi penibili ???
..moama da` s`a gandit mult ala...

...Guess what :ham:
..se pare ca formatzia a ajuns la nivelul asta...Desigur daca tu il consideri "un nivel"..pt ca eu sincera sa fiu..Nu il consider.

...dar la urma urmei la ce ma pot astepta de la niste ...care alta treaba n`au decat sa intre pe formuri , sa barfeasca... :-?

Oh please... Get a Life !! btw... nu sunt pe restul forumurilor pt ca .... Nu am Chef :D ...Got me?!?.. or maybe you need an explanation.
ObscureLady
 

Mesajde gabuba » Mie Ian 07, 2004 10:31 pm

`dsorule solist cural, ne lasi? gata, nu ne poti face sa credem ca ai o trupa importanta. de fapt nush cat de importanta e, stiu doar ca e de un kkt notoriu.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

ce tentereseaza?

Mesajde Bortzianu' » Joi Ian 08, 2004 12:08 am

Initial trimis de ObscureLady
=D Saracii de voi.... nu vedetzi mey ca suntetzi penibili ???
...dar la urma urmei la ce ma pot astepta de la niste ...care alta treaba n`au decat sa intre pe formuri , sa barfeasca... :-?


pai s-atunci ce tentereseaza parerile noastre ?! s-atunci ce intri pe forume sa vorbesti cu prostii ??? stai acasa in pozitia 69 pana uiti sa vorbesti limba romana !

bafta!
Bortzianu'
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori