Fuck School

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

School...

what`s the point of going to school
7
10%
sucks
18
26%
it`s okay
19
28%
am uitat unde e situata( nu trec pe la scoala )
8
12%
chiulesc, chiulesc si iar chiulesc, cine zice ca in baruri nu poti invatza :D
16
24%
 
Voturi totale : 68

Mesajde gabuba » Dum Ian 04, 2004 11:24 pm

da, intr-adevar situatia e DE PORC. cu Dzeu inainte...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Dum Ian 04, 2004 11:38 pm

Opinia mea: school sucks!!!
Cam toate certurile mele cu parintii sunt pe tema asta si este un mod de a ne irosi copilaria si tineretzea invatzand si tocind pentru scoala. Ca deh, trebe sa ai o cultura generala care te ajuta in viitor. Eu nu cred ca atunci cand o sa ma angajez undeva or sa ma intrebe aia pe ce insula a fost exilat Napoleon si in ce an.
Si mai ales ca acum vacantele sunt putine si scurte. Trei luni de scoala si mult asteptata mea vacantza de iarna tocmai s-a dus...:cry:
N-am nici un chef de asa ceva! Vreau sa mai stau(macar) o saptamana acasa!X-(
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Catzelusha » Dum Ian 04, 2004 11:41 pm

Nu-mi vine sa cred ca vacanta a trecut asa repede!M astepta un semestru greeeu shi luuung,stresant.Pana la Pasti e cale lunga!Pana atunci trebuie sa-i suport pe toti inacritii de la mine din clasa,pe profii aia dementi,obiectele alea inutile,dar care iti mananca o groaza de timp pana retii shi tu ceva[macar pana te asculta].ufffff! vb. ta gabizzu:cu Dumnezeu inainte!
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 05, 2004 12:20 am

depechemind, dar nici nu cred ca la angajare te va intreba ce ai discutat cu Oribilul Mosh pe fanclub. asa ca...marsh la scoala ! :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Lun Ian 05, 2004 1:32 am

NU!NU!SI NU!
nu am chef de facultate,nu am chef sa fac proiecte,vreau sa dorrrrrm...vreau sa mai fie vacanta!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

kILL ME PLS

Mesajde J'adore » Lun Ian 05, 2004 7:11 am

DA, vacanta asta a trecut asa de repede,de odihnit nu prea m`am odihnit, nervi mi`am facut o gramada, am uitat cum sa scriu in limba materna..mare rusine, asa ca va implor sa ma omorati,nu cred ca mai rezist 6 luni in tara asta, in apt. asta care numai "ACASA" nu il pot numii, in liceul asta plin de snobi si tampiti. sa scap de proful de biologie care ma alearga cu toporul in mana ca sa imi taie capul, de colega mea care deabea ieri ma sunat sa ne facem proiectul pt marti, azi trebuia sa ma duc la ea sa il facem, plina de nervi si oboseala,capul gata sa imi explodeze,lacrimi in ochi pt.ca nu sunt acasa, am luat o pastila, m`am bagat in pat si am uitat de proiect, am dormit inca 7 ore...proiectul nu e facut,aia maine nu vine la sc nici marti...deci sa zic.....HELLO DEAR F IN BIOLOGY....asta ma invatat minte...asta e am inca 6 luni de chin aici si la scoala, am destul timp sa scap de F`ul p care o sa il iau impreuna cu colega mea ..cum bine a zis monk 6 luni intr`un liceu de maxima securitate, exact asa e la mine.
ahhh KILL ME I HATE SCHOOL
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde F|y! » Lun Ian 05, 2004 12:40 pm

Vacanta asta a trecut foooarte repede, inca nu imi vine sa cred ca s-a terminat totul... ;P Dar, spre marea mea surprindere, azi nu am prea facut ore... se pare ca nici profii nu au chef sa inceapa chinul zilnic! :rolleyes: Dar cred ca de maine se schimba faza si incep cu intrebari incomode si predari luuuungi de 2-3 ore, fara pauza... I hate school! :(
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Ian 05, 2004 8:32 pm

Eu astazi m-am trezit la 1, am fost in mall toata ziua, am stat la bowling (am jucat pentru a doua oara in viata mea)
Maine nu voi fii nevoita sa ma trezesc la 7:30 .. voi putea dormi cat vrea inimioara mea de mult..
Timp de inca o saptamana doamnelor si domnilor, eu am vacanta... sac!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde monk » Lun Ian 05, 2004 8:33 pm

Initial trimis de Wild Rose
sac!


sac ? iu sac ? ... de ce esti bulangie ?
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Lun Ian 05, 2004 8:34 pm

mie imi e dor de scoala :(
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Ian 05, 2004 8:56 pm

fa-te profesor ! :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Lun Ian 05, 2004 9:01 pm

... zise domnu profesor in fundul carutzei ...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Mar Ian 06, 2004 8:52 am

las ca o sa ajungeti voi la varsta mea, sa vedetu cum va apuca nostalgia
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Hera » Mar Ian 06, 2004 9:25 am

Poate sa imi spuna cineva cand incep cursurile la facultate? Sau daca au inceput deja de luni? :confused:
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde vali » Mar Ian 06, 2004 9:38 am

pai facultatea s-a terminat mah...anu trecut
eu asha am auzit si de aia nu m-am mai dus
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde SCORPY » Mar Ian 06, 2004 9:56 am

Initial trimis de Hera
Poate sa imi spuna cineva cand incep cursurile la facultate? Sau daca au inceput deja de luni? :confused:


Daca nu ma insel, au inceput ieri, cu exceptia ASE-ului din Bucuresti.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde Hera » Mar Ian 06, 2004 10:43 am

OOOppssss! :( :( :( Si eu nu m-am dus ca nu am stiut ( nu m-am interesat). Si vroiam sa recuperez ceva din abesente, of, damn
mersi de raspuns, dar ASE in Bucuresti de ce nu a inceput de luni? ce au patit?
aaaa si inca ceva, sesiunea cam cand incepe? in jur de 25?
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde SCORPY » Mar Ian 06, 2004 10:51 am

Nu stiu din ce motive cei de la ASE se bucura de inca o saptamana de vacanta.
In ceea ce priveste sesiunea, la mine, la Facultatea de Jurnalism, aceasta incepe pe 19. Nu stiu la celelalte facultati. Banuiesc ca tot cam in in aceasta perioada. Intra si tu pe site-ul facultatii la care esti tu, si poate gasesti acolo ceva.
[font="]Fiecare generatie se crede mai inteligenta decat cea dinainte şi mai inteleapta decat urmatoarea. (George Orwell)[/font]
Avatar utilizator
SCORPY
Junior Member
 
Mesaje: 735
Membru din: Mie Aug 20, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Ian 06, 2004 11:10 am

again la scoala? nu mai vreau! o sa ma dau cu capu' de toti peretii.... manelistii draq! huuuooo! trebuia sa-i eutanasieze basescu cu tot cu carmen sherban... :sperm: :sperm: :sperm:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde monk » Mar Ian 06, 2004 11:31 am

momentan sunt intr-o minunata ora informatica la mult prea cunoscutul si dragul meu liceu :yD


Alina saptamana viitoare facem pe dracu in 4 si vii acilea sa te vada lumea

:o
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde F|y! » Mar Ian 06, 2004 12:28 pm

Si eu am tot informatica... este a doua ora, prima am tinut-o in clasa, am facut teorie...adika a facut profu' singur, la tabla, ca nu il baga nimeni in seama... uh, mai am inca 2 ore! Innebunesc...! Oare cine a inventat trezitul de la 7 dimineata??? Unde mai pui ca am avut si doua ore de mate, asa, de inceput de zi...? GOD! Deja au inceput astia cu teme la geometrie analitica si muuulte alte limbi straine. ;P Vreau vacanta... ! :mad:
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Ian 06, 2004 12:45 pm

ce coincidentza. si eu tot informatica am astazi ...si inca 4 ore. alte 4 maine....si inca 3 joi. iar vineri...inchei in fortza cu 6. :o
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde monk » Mar Ian 06, 2004 3:00 pm

Moshule da si mie IPul de la postul anterior ca sa ma ocup de un mic virus pt Mihai Viteazu :j ;y :j ;y
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Ian 06, 2004 5:18 pm

monk, viclenia ta atinge cote alarmante ! :j:D
eu azi am stat decat la doua ore, dupa care am fost sa-mi vad niste fosti colegi de generale.

maine o sa stau la mai putine ore....fuck school!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Vin Ian 09, 2004 10:09 pm

Fiind in vacanta, m-am gandit sa-l vizitez pe Monk.. si l-am gasit pe domnu' la tabla...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Liceul- cimitirul tineretii mele...

Mesajde usualflow » Lun Ian 12, 2004 2:55 pm

Ma pish pe ea scoala!!! Va rog sa ma scuzati ca vorbesc urat (doar sunt o lady, ce puii mei!), insa serios vorbind, simt ca ma sufoca... M-am saturat. M-am saturat de incorectitudine, de ordinele celor care se simt in masura sa le dea, de scolastica, de dictari interminabile (ma DOARE MANA, pe bune!!!), de ironii acide; m-am saturat sa ma trezesc in fiecare zi la ora 6 si ceva, doar pt a nu pierde tramvaiul ala obosit care are menirea de a ma transporta pana in centru (stau la 8 statii de scoala, la care se adauga drumul de la bloc pana in statie si drumul din statia unde ma lasa tramvaiul pana la liceu, drum care dureaza per total in jur de 3/4 h; si asta daca am nororc); m-am saturat de teme si motive, m-am saturat de comunismul boem al profului de economie, m-am saturat de lectiile interminabile de la istorie (chinul meu zilnic, pentru ca, profil filologic fiind, am 3 ore de istorie pe saptamana, plus o ora de istoria frantei desfasurata in limba franceza si plus o ora de istoria religiilor, toate cu aceeasi profesoara, care asculta in fiecare ora cate juma' de clasa, deci mereu stau cu stres), m-am saturat de lipsa de incredere, m-am saturat de oamenii circumspecti, m-am saturat sa nu am timp sa ma odihnesc. Vreau sa dorm si eu!!!


Si abia a inceput. Again.

In mod normal:
Ma trezesc buimaca pe la 7 fara un sfert (adica tarziu), avand starea aia de incertitudine (where am I, what do i do next?!!), apuc sa mananc ceva, imi pregatesc pachetzelul pt scoala (ca da, imi iau mancare sanatoasa de acasa! Decat sa mor... - a se citi "episodul anterior" :P ) si o iau la goana prin parcul din spatele blocului (care apropo, e situat pe un soi de deal pe care, mai nou, se da lumea cu schiurile), cu gandul de a ajunge cat de curand in statia de tramvai. In tot acest timp port un veritabil dialog cu mine insami (de fapt e monolog, dar mie imi place mie sa cred ca intr-adevar, vorbesc cu mine), construit din "replici" de genul: "oare daca grabesc pasul, o sa mai am aer?", "ntz, oricum mai repede de-atat n-am cum sa merg!", "oare mi-am luat cheile?" (verific), "de ce e asa frig?", "asta da intrebare de copil tembel", "ce am prima ora?", "vai, ce bine, nu am cu diriga!!" (face extrem de urat daca intarzie careva, desi ea mai mereu ajunge cu cateva minute dupa ce s-a sunat. Eu o singura data in 5 ani de zile am intarziat si atunci, ca in Legile lui Murphy, scandal de proportii...si nici macar nu era vina mea). Ajung la un moment-dat in statie, pierd un tramvai, vine altul, ma urc, ma transform in compozitie de hamburger pretz de vreo 5 statii, apoi incep sa respir din nou. :) Ajung in centru, de unde alerg pana la scoala (mai am de strabatut o intersectie si de urcat un deal) si ajung in timp-record: 10 minute. Deja mi-e rau, ma doare capul, gafai ca o martzoaga batrana. Astept cuminte sa inceapa...

O zi USOARA - exemplu concret: ziua de Sf Ion. prima saptamana de scoala din 2004. zapada mare in orasul in care locuiesc. Decid, dupa un lung proces de constiinta, sa imi dau ultimii bani pe taxi, mijloc de transport ale carui servicii le-am solicitat si cu o zi inainte, din aceleasi motive de ordin meteorologic. Ajung la scoala bine-merci si fara bani. As usual...
Curtea scolii e un fel de zona crepusculara populata cu tot felul de simpatici cu mintea poluata care abia asteapta sa iti ureze "bine ai venit!" prin metoda traditionala de iarna, cunoscuta popular sub termenul de "mozol". :)
Mi-e rau... Rememorez clipe fericite de anul trecut, cand alergam cu lantzul dupa "shmecheri" perversi si vulgari de clasa a 7-a, pe care daca ii prindeam ii bateam pana ce isi cereau scuze ca m-au atins :D. Ce vremuri... Anul asta ma gandeam sa urinez intr-o sticla pe care sa o aduc la scoala si cu ajutorul careia sa ii fugaresc...da' n-am ce face? mai bine dorm... ganduri... there's no use.
*Primele doua ore: franceza. Prima ora o fac intr-o sala din celalalt corp al liceului, cea de-a doua, in alta parte. Ochii copiilor cu bulgari ma privesc; dusmanosi. Brusc, ma simt ca in videoclipul "Come to daddy" a lui Aphex Twin. O rugam pe profa sa ne lase sa plecam cu 5 min inainte sa sune, pt a ajunge tefere in corpul celalalt. Zis si facut, doar ca si retardatilor alora li s-a dat drumul mai repede. Minunat.
*Mate sau "servit versus predat":
Ion o roaga pe profa sa ii permita sa ne serveasca cu bomboane, ea zice "bine"; in timp ce ion ne seveste, profa (care are mania sa inceapa lectia de cum a pus piciorul in prag) incepe sa predea. noi ne uitam unii la altii nedumeriti, ne spunem calmi si resemnati "e nebuna!" si incepem sa scriem de pe tabla, asteptand sa ajunga si la noi Ion cu bomboanele alea.
*La geografie ma simt ca la maratonul de predat/dictat; ni se preda o ora in continuu... La un moment-dat ma satur si nu mai scriu. Dorm.
*La romana - ora cu inamicul public nr 1, asist neputincioasa la o disectie pe "Luceafarul". Iar mi-e rau, ma intreb daca nu cumva Eminescu se rasuceste in mormant... cum naiba sa incerci sa gasesti semnificatii ascunse in niste cuvinte, cand nici macar autorul lor nu a avut asa-ceva in cap in momentul redactarii lor? Din punctul meu de vedere poezia e expresia inconstienta a sufletului, nicidecum ceva rational, deci nu ai cum sa comentezi cu atata patos ceva ce tine de subconstient. Se exagereaza inutil. Parerea mea...
*La muzica vine baba aia cretina si isterica si incepe sa arunce in noi cu expresia ei obisnuita: "da-o dracului de treaba!"... Ne preda si asta, scriu o pagina intreaga de povesti care nu ma intereseaza, aflu ca ora viitoare ne asculta din ce a predat (la muzica, da!!!), mai aflu ca o sa trebuiasca sa facem si referate si imi vine sa ii arunc cu ceva in cap in momentul in care, dupa 4 minute dupa ce s-a sunat de iesire, ea inca nu si-a terminat lectia. As vrea sa am puterea sa ma ridic si sa plec (e pauza, e dreptul meu!!!), dar mi-e prea somn, asa ca pun capul pe banca si o ignor.
*La economie ne invoim, ca si pe prof il cheama Ion... Rasuflu usurata, ma duc acasa, nici nu apuc sa mananc, ma arunc in pat si adorm, pt a ma trezi pe seara, sa fac teme - in loc sa citesc o carte pe care ma chinui sa o termin din 2003...

Si uite asa ajung eu in fiecare zi acasa cu dureri de cap constante. Deja m-am impreietenit cu ele. Le astept cu drag; cel putin de 3 ori pe saptamana.

si totusi exista oameni care o duc mult mai rau. In astfel de momente ma gandesc la neajunsurile altora si sunt recunoscatoare ca, de bine, de rau, eu am o viata de elev pe care chiar o pot numi "viata", oricum ar fi ea.
:o
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Re: Liceul- cimitirul tineretii mele...

Mesajde Aurolacul » Lun Ian 12, 2004 9:20 pm

Initial trimis de Usual Flow
[B]Si uite asa ajung eu in fiecare zi acasa cu dureri de cap constante. Deja m-am impreietenit cu ele. Le astept cu drag; cel putin de 3 ori pe saptamana.

]


Da, alea se cheama migrene, le am shi eu din cand in cand. De obicei in fiecare zi, dar dupa 2 saptamani de dormit la timp, nu le mai am deloc. Scoala can be a bitch sometimes, da macar aicea ajuta la ceva.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Ian 12, 2004 11:23 pm

Cat de repede trece timpul cand ai vacanta... O zi in mall, o saptamana la munte, o seara in club, o zi de somn... Si deodata iti dai seama ca au trecut 3 saptamani si tre' sa o iei de la capat.. wake up at 7 , get there at 8:30, suffer endless boring lessons and finally get out at 15:30...
Am avut parte de o zi obisnuita... Profesorii au inceput sa predea de parca pauza aceasta de 3 saptamani nici macar nu a existat.. aceleasi glume proaste din partea profului de desen, acelasi zambet dezgustator din partea profului de biologie.. Vocea profei de istorie cu faimoasa sa campanie anti-Bush... Si aceasi profa de franceza care refuza sa renunte la adolescenta sa (oricum, eu o iubesc pe femeia asta.. pentru A-ul care mi l-a dat trimestru trecut.. :D ) Si desigur, mult iubitul prof de engleza... pe care odata il credeam chiar okey (in comparatie cu ceilalti) dar fata de care acum am o mica repulsie... al naibii de afemeiat!
Nici nu vreau sa vorbesc despre ziua de maine.. Am de prezentat un proiect fascinant (pe care nici nu l-am inceput) la istorie si de predat un esseu superb la aceasi materie ...
Norocul meu ca am ore mai usoare.. Study hall (1 ora 1/2), desen , sport (1 ora 1/2)..si termin "in forta" cu mate & istorie..
2 words : fuck school!!!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde gabuba » Mar Ian 13, 2004 12:46 am

usual, habar n-ai cat inseamna pentru mine cuvintele tale!!

-------

din ciclul " O noua zi in iad ".

Surprinzator! Azi m-am trezit la 9 (da, da, da ... la 9!) ma ridic in capul oasele si cad la loc. era durerea aia infernala de cap.
dupa lungi tratative cu corpul meu ajungem la invoiala sa ne deplasam pana la computer unde punem niscaiva muzica. imi spun ca macar azi in prima zi din saptamana sa nu intarzii. zis si facut ... ora incepea la 12:05, iar eu am plecat de acaasa la 11:40 (ca de obicei, tarziu!) masinile, troleiele, maxi taxiurile nu circula ("iar comploteaza impotriva mea") iar babele din statie ma enerveaza atat de tare incat pufnesc de fiecare data cand una are 'tupeu' de a comenta situatia.
Ajung la liceu...de fapt, mai intai trec pe langa patiserie. Merdenelele ce alta data imi faceau cu ochiul acum imi provocau greatza (nu pot manca dimineatza). Stiam ca iar aveam sa fac acel drum ingrozitor. Liceul meu este luuuung....este f f f luuuung... si trebuie sa-l ocolesc pe tot ca sa ajung la intrare... la jumatatea drumului cedez si imi pun mana pe genunchi ('shtiu ca potzi, stiu ca poti" imi spun fara prea mare tragere de inima). din capatul trotuarului cineva in rosu imi facea cu mana.
scot un icnet de groaza .... era marcel de la o clasa paralela , omul asta nu a inteles pana acum ca ma enerveaza, ma seaca, ma plictiseste, ma face sa ma intreb zi de zi unde o sa ajunga lumea. dar accept compania sa pana la intrarea in scoala unde doi pontosi ma pun sa le arat carnetu de note . ii injur pe sub mustata si trec mai departe bombanind anevoie.
urc scarile care parca se inmultesc odata cu zilele. tziganu' de la a 10a nush'care statea picior peste picior sprijinit de calorifel si graieste (mai bine n-o facea, pen'ca are prostul obicei de a precipita in timp ce emite sunete) "lume noua, lume noua" ... ma duc plictisit, dau mana cu el si il ocolesc fara sa-l privesc. mai am un colidor intreg de strabatut pana ajung la clasa mea . Pe calorifele troneaza eternele proaste de la a 9 a care sunt interesate de ce ghiozdan am, de ce pantaloni am, de ce adidasi am, de ce geaca am si de nimic altceva. Penal.
din clasa mea se auzeau urlete ca de pe front (aveam franceza, oa, ce bucurie). deschid , fara spor , usa ... le fac cu mana celor cateva persoane care s-au ostenit sa observe intrarea mea in clasa si ma asez intr-o banca , la intamplare.
omisesem ceva f important...sa-i zic profei "ma scuzati ca am intarziat" si incepe circul...
"vai, gabi...iesi afara si intra din nou..." la care eu scandalizat:
"nu e acelasi lucru daca ma scuz din banca?!"
"nu, caci eu ma simt jignita" spune profa pe nerasuflate
"jignita de ce anume?" zic io in timp ce ma ridic tarandu-mi picioarele pana la usa de unde cu privirea-mi sictirita si glasu-mi suav zic "buna ziua , dna profesoara, va rog sa ma scuzati pentru faptul ca am intarziat" (cativa izbucnesc in ras) iar profesoare chiar crede ca am vorbit serios astfel incat schitzeaza un zambet de incantare...

doua ore de umilinta au luat sfarsit iar noi ne indreptam catre o alta clasa unde vom face o materie dubioasa al carei nume nici in ziua de azi nu l-am aflat . Intram, lume noua... aceleasi fetze care nu-mi inspira nimic, aceleasi atitudini de jungla, aceleasi glume de santier. Imi trantesc ghiozdanul in banca si dau drumul la walkman. ies pe culoar. nimic nu-mi putea strica momentul...bine, poate doar madalina a carei voce de copil nedezvoltat rasuna in toata clasa calcandu-ma si de aceasta data pe , si anume, creier.
o ora mediocra de logica in care am vorbit despre inaltimea lu' stefan cel mare; doua ore la care am dormit (de'abinelea) de matematica, asta dupa ce , idiotu de prof, vroia sa-mi dea 4 pentru tema nefacuta, dar am inceput sa ma exteriorizez (si de aceasta data debitand intr-un mare fel) zicand ceva de genu 'am lipsit...aaaah...nu s-au facut ore...aaaah...anyway' si m-a iertat. :D

am plecat acasa, si am ajuns la concluzia ca si eu M-AM SATURAT!!!!

fuck school.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

fuck school

Mesajde J'adore » Mar Ian 13, 2004 2:34 am

Imi incep fiecare dimineata la 5 jumate, aseara m`am bagat in pat la 11 jumate , am adormit deabea la 4, la 5 jumate sar din pat de parca sunt la inchisoare, imi iau prosopul din dulap, ajunsa in baie dau drumul la apa fiarta,cel putin ar trebuii sa fie fiarta, ii ia 5 minute sa se incalzeasc, eu in tot acest timp mor de frig(de la oboseala) termin si cu baia, se face 6:15am, ma grabesc sa imi bag cartile si caietul pe care il folosesc la toate materile in giozdn,desigur asta a vro 15 min pt. ca sunt imprastiate peste tot prin camera. ma duc in bucatarie iau o cutie de sprite si vine maicamea cu nervii de dimineata"Crina iarasi nu ti`a facut temele, o sa iti inchid internetul.........' etc.. eu "nu mamico, mi`am facut temele uite" (scot o foaie la intamplare din giozdan si io arat), maicamea ma crede si imi zice sa mananc ceva, eu refuz,deh ma omor cu kilogramele, se face 7, si ies pe usa,ma duc si astept bus`ul, care mereu intarzie, trec 20 de min de stat in frig nimic, trec inca 10, nimic (la 8 incep orele). In tot acest timp vorbesc cu o prietena(ucraineanca) despre haine si alte kkt`uri in acelasi timp in urechii imi cant bug sau parazitii, la 7;45 ajunge si bus`ul.

Biologie; desigur ajung cu 15 mai tarziu,nu e vina mea, dar totusi proful se leaga de mine, si ma pune sa ii spun ce am avut de invatat,cum eu nu pun mana pe cartea de biologie va dati seama ce a iesit, dr totusi printr`o minune reusesc sa imi amintesc ce am invatat. Ma tarasc in banca mea, prima de la usa, si trag un pui de som,primesc inapoi lucrarea data cu 3 zile inainte, cinev acolo sus ma iubeste, am trecut si de data asta fara sa invat.

fOTOGRAFIE: Proful nostru e mai rau decat o adolescenta at that time of the month, he has mood chages every 5 minutes,eu ma asez la masa mea, ma fac mica mica mica, si ma rog la d`zeu sa nu ma vada, din nefericire ma vede, ma intreaba daca am sa ii dau vro poza, eu desigur ii zic ca nu, se uita urat la mine, eu nu pot sa fac nimic altceva decat sa ii spun ca ma duc sa lucrez, urla ceva dupa mine, imi iau mp3player`ul si ma duc in darkroom,ma refugiez acolo cu mafia si parazitii mei :rolleyes: Imi fac tema la spaniola, o scrisoare lui Paco

Trece si ora asta urmeaza SPANIOLA, intru in clasa, hey wazzup etc, se suna , intara Evan pe usa, in gluma ii zik "ur late" desgur el intarzie tot timpul, imi spune ca nu si`a facut tema, si daca pot sa il ajut. Desigur ca il ajut,incepem sa scriem scrisoarea impreuna, eu fiind favorita profei, nu se ia de noi pt. ca nu suntem atenti :D Ne punem sa conjugam verbul ir, desigur sunt singura din clasa care stie cum.Ii dau raspunsurile lu Helen, si ma intorc inapoi la scrisoarea lu Evan, nush ce vroia sa ii traduc si am ajuns la faza" If Paco looked like u and he was a guy I would make gay sex to him, or it would be easier to make love to you" eu desigur ma prefac ca de fiecare dat ca nu aud si rad, terminam cu scrisoarea si se termina si ora de spaniola.

URMEAZA HEALTH CLASS,unde raspunsul ca intodeauneste ABSTINENTA , profa care imi e simptic st si ne explica pt. 45 de min despre alcool dupa care ne da o lucrare.
Se termina si ora asta,cum ies din clasa intru in tavi, alt roman,imi cer scuze in limba materna, si el imi rasp. in engleza :rolleyes:
Ma indrept catre IMC ma asez la un comp, si imi astept gasca sa apare, in tot acest timp mai ma freaca unu sau alta cu teme si altele, profu de biologie vine dupa mine si ma cearta inca o data,eu in tot acest timp imi imaginez ca ii dau foc.
mergem mancam, bag in mine ca o vaca si ma duc la engleza, acolo profu imi atrage atentia ca vb. prea mult, ma da afara din clasa, toti mirati ca eu,inocenta in carne si oase a fost dta afar din clasa.
Alt clasa, vocab studies,o clasa in care sunt numai de a 11, sunt singura de a 10 a din clasa, asta e clasa de kkt, eu intarzi,trebuie sa merg de la un capat la altul al scolii,ii trantesc eseul pe ctedra, care nici macar nu era terminat, ma asez in banca si joc carti pt. restul orei cu o tipa si inca 2 tipi care radeau ca prostii

Matematica: dupa 2 zile de absenta, profa revine, e asa de scumpa,are 28 de ani, e blond cu ochi albastrii,e desteapta si logodita, ii spunem ca ne pare rau ca a fost bolnav si incepe caterinca in timp ce ea ne arata niste probleme, eu imi desenez pe mana inimioare de plictiseala,iar colegul meu,care deja are pantalonii pana la genunghi,isi trage boxerii in jos astfel incat cand sta jos sa i`se vada curul,toti radem,profa saraca se simte,eu rad cu lacrimi si intr`un final ii zik lui Gene sa se termine,urmatorul e LUC care se ridica frumos,se duc la tabla si isi scrie numarul de tel...la care eu ii zik sa nu se astepte la multe telefoane:)))Normal ca el crede ca daca imi spune Catrina va schimba ceva:) ..FUCK SCHOOL
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron