Cum puii mei sa nu te oftici pe situatia asta, mah?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde bacdafucup » Lun Mai 10, 2004 8:06 am

Bai am o solutie la toate problemele cu femei/barbatzi...fiecare cum ii place:
http://www.sexshops.ro
bacdafucup
 

Mesajde gaga » Lun Mai 10, 2004 11:10 am

Cred io k eshti genul de femeie care admira inteligentza, dar accentuand latura ta afectiva te-ai transforma intr-o teribila shi misterioasa fascinatoare...


incerc din rasputeri sa nu transform povestile/impresiile/parerile/argumentatziile, etc. de pe acest forum in aluzii personale asa ca o sa trec cu vederea cele scrise de domnia voastra mai sus, mentionand ca fanclub.ro este un loc in care ma distrez cand sunt la scarbici, parerile pe care mi le expun neatingand sfera vietzii personale, daca intzelegi ce vreau sa zic. si scuzele se accepta dar nu stiu pt ce sunt, oricum nu e nevoie sa te scuzi pt fiecare dat cu bata-n balta e normal, oameni suntem ;D

in alta ordine de idei, din partea serioasa a celor zise de matale, sa inteleg ca daca nu exista combinatia chimica propice nu se mai poate face nimic? ca persoana care cauta ajutor pe aici e condamnata?

no name: eu ma gandeam la varianta (apropos de psiholoage) prin care facultatea le face mai culte, intrand obligatoriu, datorita materiei, in contact cu filosofii si ale lor lucrari. tuate psiholoagele intalnite pana acum de mine erau fuarte cu nasu' pe sus vis a vis de mama duamne inteligentza lor. nush de ce gagicile confunda adesea memoria cu intelijentza. parerea mea.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tester » Lun Mai 10, 2004 3:02 pm

no name fan scrie:pentru restul iuzarilor,introbagati in subiect dupa primul meu post:
Ma bucur ca v-am provocat.


Si ne lasi asa provocati acuma?

Lasand un pic exagerarea deoparte, mai degraba as merge pe ideea celor 3 "majoritati", grupuri, expuse de danone. In functie de ce detine deja, femeia va alege fie macho, bani si dotari, fie mai putin.

Si ca sa continui pe ce se vorbea pe la inceput, materialistele(grupul lor) prind tot mai mult teren, primesc membrii noi in fiecare luna:), se da vina pe economie, pe nastase pe altii, oricum se pare ca de fapt femeile se multumesc de fapt cu mai putin.

Cand vor fi mai multe situate in zona sigura, dpdv financiar, atunci vor incepe sa aleaga si altceva, mai de soi.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde gaga » Lun Mai 10, 2004 3:15 pm

apropos de asta citeam un articol al lui ardei gheorghe despre femeile care in timp fac bani, cum divortzeaza ele si bat barurile singure si independente... in mare ardei avea dreptate, in mic nu e chiar asha, genul respectiv dorind sigurantza unui camin dar, in limitele impuse de dansele.

cunosc (de ex) o gajica, arata bine, are banu, ie suficient de isteatza, varsta buna ... nefericire macsima, nu reuseste sa tzina un om pe langa ia, totzi o lasa lomoment dat, cu toate cadourile pe care le primesc si "huzurul" de care au parte. de ce? parerea mea, of cors, orice tip s-ar satura sa auda de n ori pe zi "is frumuasa, am bani, is deshteapta, am casa si masina, merit ce ie mai bun"

in fapt stiu deaproape doo cazuri asemanatuare, ma rog nare rost sa divagam, era o prelungire a celor spuse de tester
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tester » Lun Mai 10, 2004 4:09 pm

Ce ma gandeam acum citind cu totul altceva, piramida aia a nevoilor(poate psihologul de serviciu o poate afisa pe aici, sau oricine, ma rog) poate face un pic de lumina in treaba cu materialistele.

Oricum legat de tipa isteata de mai sus, nici nu ma mir ca nu poate tzine pe nimeni, atinge coardele sensibile gen macho si sustinatorul familie, eventual un papa-lapte ar merge.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Danone la raspuns

Mesajde thesoulline » Mar Mai 11, 2004 6:18 am

mai, domnia mea shi-a cerut scuze pentru un dezacord comis la graba, ca io scriu din timpu' meu , iar tu l-ai semnalat, ceea ce cred ca merita scuzele, ok?
Iar ceea ce ti-am scris, poate iti place mai mult impersonal ?
Acum, sa revin la intrebare, ca e bine ochita, raspunsul este DA, iar sensul savantei expuneri era sa stabileasca o directa interdepenta intre suportul material si mai voalata experienta a constiintei umane, referitor strict la sexualitate, teoria demonstrata practic a feromonilor responsabili de excitatia erotica. Adica, nu e chimie, adio fiziologie ! Am si eu o intrebare, ca tot se discuta de toate aici, pe fanclub, inclusiv despre teoria campurilor unificate, pare logic sa existe o legatura fundamentala intre toate disciplinele cuprinse in marea si inaltatoare SHTIINTZA? Caz in care, normal, chimia si fizica mai se amesteca si cu ceva medicina sau botanica...samd.
Acu' io Corutz n-am numele, dak tot discutam pe teme personale, da' omu' poate face amor, cre' io ca in sensu' asta am vazut vreo cateva postari ?
Mai sigur e ca fiecare mai are de invatzat ceva, treaba care se poa' face dak vrei. Da' dak ai o parere shi nu iesi din ea, pe thread, e o forma de auto-erotism.
Intr-o relatie, aceste idei sunt sursa conflictelor, implicit a suferintei. Asa ca unii prefera sa ocoleasca implicarile mai profunde prin tendintele naturale, iar manipularea (ingineria, pardon) sociala ii opreste de la acelasi natural demers pe ceilalti, cu tendintele native catre aprofundarea cunoasterii lumii, implicit a lor insisi. Asa cum i-am zis thread-ului mai sus, depinde foarte mult de optiunea fiecaruia, sensibilitatea unui barbat este cu adevarat o frumoasa surpriza pentru o femeie profunda, iar gestul deliberat si lipsit de interes catre o alta fiinta merita apreciat in aceste zile in aceeasi maniera in care el s-a manifestat (bila sburatorului !), trandafiri pentru toate femeile shi succes barbatzilor!
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde gaga » Mar Mai 11, 2004 12:18 pm

pare logic sa existe o legatura fundamentala intre toate disciplinele cuprinse in marea si inaltatoare SHTIINTZA?


daca accepti ideea raspunsul meu ar fi DA: Dumnezeu.

da' omu' poate face amor, cre' io ca in sensu' asta am vazut vreo cateva postari ?


sa ma bata pic si poc daca am intzeles intrebarea, potzi reformula?

Da' dak ai o parere shi nu iesi din ea, pe thread, e o forma de auto-erotism.


depinde. mai e si o forma prin care iti sustii argumentat niste idei formulate.

Intr-o relatie, aceste idei sunt sursa conflictelor, implicit a suferintei.


depinde. constanta comportamentala poate in acelasi timp genera pace si liniste familiala, nu musai conflicte.

si ca sa inchei: ce ai vrut sa spui in finalul miraculos? ca nu pricep o boaba din exprimarea aia. e de bine sau e de rau?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tester » Mar Mai 11, 2004 12:57 pm

si ca sa inchei: ce ai vrut sa spui in finalul miraculos? ca nu pricep o boaba din exprimarea aia. e de bine sau e de rau?

Cred ca zice ca da, e bine sa dai flori femeilor, dar trebuie o femeie profunda ca sa aprecieze acest lucru. Totul intr-un limbaj voit savant.:)

Si eventual nu una moarta de foame, caci efectul va fi altul, asta zic eu.
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

Mesajde gaga » Mar Mai 11, 2004 1:02 pm

asta ai inteles tu. eu cred ca a vrut sa zica ceva gen "daca esti sensibil gagicile te apreciaza direct proportional cu sensibilitatea pe care o afisezi prin gesturi gratuite"

si aici ar fi niste contradictii. dar daca a vrut sa zica altceva si am inteles eu prost? mai bine intreb in speranta ca va reformula, in limba romana de data asta :D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde tester » Mar Mai 11, 2004 1:16 pm

Haha, am pleznit-o si io rapid.

Am citit ca un savant doar ultima fraza, fara suparare exprimarea tip Yoda( ala din star wars, care tot inversa locul cuvintelor intr-o propozitie) mi se pare greoaie intr-o marti:)
Rehab is for Quitters
tester
Junior Member
 
Mesaje: 932
Membru din: Dum Feb 22, 2004 11:00 am
Localitate: UK

danone cu tester

Mesajde thesoulline » Mar Mai 11, 2004 6:46 pm

E de bine, de foarte bine, iar cu florile, era un raspuns la cineva care dupa ce a citit thread-u', primeste trandafirii, iar fiind io fiinta generoasa, am dat la prietenele tuate (asa se scrie, Danone ?), iar la baietzi o vorba buna....
Mai, dak trecem de etapa asta nedeterminata, vorbesc shi romana, bine?
Danone, mai zic io k nu se poate zice de constanta, aia calitate se numeshte, iar o calitate intr-o minte care admira inteligenta, am auzit io, musai duce la ceva rezultate bune, esclus lacrima la fata pe obraz (sa fie argument deductiv, sa fie implicatie logica?), deci contextul permite sa priceapa tot doritorul de romana ca ideile fixe, adica nu constanta (mai, de ce nu spui ca tzii cu "Farul"?), vor determina conflictele, deci suferinta. Cre' ca mai tii minte, am sugerat io cuiva sa accentueze latura afectiva ? Ca zicea vorbe mari-vorbithoru' ca iubirea se caracterizeaza prin capacitatea de acceptare, mai putin prin ideea bine conturata k gresheala shi mistretzul de argint trebuie facute trofeu... dai tare, dai tare....
Iar de apreciat, apreciem fiecare cat putem, cum putem, deja cre' k unii saliveaza la rima populara adorata. In cazu' astha, Dano', sa stii ca se poate aprecia chiar lipsa de obligativitate (gratuit, cont zero, neprofitabil...) a poetilor care s-au produs aiurea, fara contract cu guvernu', pictorilor care au desenat fara tzidula, adica am auzit ca inima artistilor e animata de iubire si comuniune cu acelasi Dumnezeu despre care, omnipotent, omniprezent, omniscient, cum cred io ca shtii mai bine k mine, si tu postulezi...Asha k la capatul tuturor doctrinelor este acel Dumnezeu, de acord cu tine, iar el indeamna la pace, toleranta, iubire, armonie, gingasie, bunavointa, toate lucruri bune si frumoase, cum era fetitza cu chibriturile ???
Cu bine, deci...
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde gaga » Mie Mai 12, 2004 9:10 am

te arunci ... in genere artistii nemercantili, is animatzi de lucruri mult mai pamante, daca vrei de iubirea de altceva decat de cea discutata aici.
imi vin in minte doua exemple acum, sigur mai sunt: van gogh si pastorel teodoreanu (nu te rade ca te-njur :D )
van gogh a pictat in genere animat de iubirea pt absint, dumnealui neimpartasind vreo dragoste mirifica cu vreo persoana de sex opus dumnealui.

cat despre pastorel, care mi se pare un geniu, as avea multe de zis, ca sa raman la subiect, el a scris din dragoste pentru potol si alcuale ... chestii care n-au nici in clin nici in maneca cu iubirea matale a la filemon si baucis.
iubirea totala si neconditionata propovaduita de religie in general este, bine'ntzeles o utopie, dar poate fi un scop. dar deja vorbim despre altceva, nesecsual si acilea oamenii vin sa citeasca despre sex cu prostituate, mui si alte chestii pamantesti asa ca sa ramanem in sfera sexualului (moment in care danone se va retrage din discutzie :D ) pana nu vine big bad alex si ne avertizeshte.

si nu te mai ancora in definitii, nu uita ca intotdeauna exista un DEPINDE!
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

asha, deci!

Mesajde thesoulline » Joi Mai 13, 2004 4:22 am

Am io la uochi vreun traducator chinez, ca ashtia is multi shi mici, parca Love2fly a dat de Baucis shi Pantelimon, cum zici acolo, ca sa uomuara iei.
Iar la sex, de ce puii lu' van gong sa dau definitzii ? Shi cu utilizarea buzelor sunt foarte de acord, meseria e bratzara de aur pe mana unde se termina limba? Mai, mai, definitzii, mai. Une' e Adrian copchilu' minune?
De ras nu raz, ca ie trist, artistu' se inspira fara sex inclus, iar absintu', ca shi tot ce a mai lasat AL BATRAN p'aci, are o provenienta divina. Depinde cum galgai, adica. Alcoolul, ca orice drog, favorizeaa starea de transa, iar transa este specifica artistului si misticului. Danone, tu chiar eshti de acord cu mine, ma 'presionezi, ti-am mai zis io...
:sperm: Asta nu e ceva personal, e doar obsesie d'acilea, unde ca o fetitza cu chibrituri caut shi io caldura la o vorba, vezi mai sus, << la capatul tuturor doctrinelor este acel Dumnezeu, de acord cu tine, iar el indeamna la pace, toleranta, iubire, armonie, gingasie, bunavointa, toate lucruri bune si frumoase,>>, caz la care, danone, de ce crezi tu ca ie bine k tine, sa dau la sex cu lanseta? Poate ca unii au 17-18 ani si curiozitatea sa stie ca puii revoltati au liber si pe thread-ul asta, iar un schimb de informatii e posibil -- iar am ocolit secsu', iar am ocolit secsu'!!! Esti simpatica, imi mentin parerea!
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde gaga » Joi Mai 13, 2004 9:08 am

liniutza liniutza, tinzi sa devii sursa de inspiratzie a forumistilor prin rupanpulism tematic.

(alec, am voie ca ie thread despre secs, daca vrei sa ma avertizezi fa-o in privat(fara a) )

1. absintu' desi alcoolic ESTE drog, deci comparand un drog cu alt drog e ca si cum ai zice "iote ce pisica, seamana cu o pisica"

2. filemon e filemon pe romaneshte, nu-ncerca ca nu itzi tzine :D

3. cine a zis sa dai definitzii la secs sau ceva de buze? tu chiar eshti fan al prefecturii sa muara pic si poc.

4. corect este "sa muara porumbelu' lu van gogh" sa nu zici ca nu tziam zis

5. fetitza cu chibrituri e un simbol mai proFUND (vez, vorbim de secs) decat cautarea caldurii, nu uita ca andersen era trilulilu si el si vedea alte simboluri decat oamenii normali.

p.s. simpatica? io? mwahahahahaha :j
p.s2: ai aflat ce zodie ie afecs? ca puate va potrivitzi ;D
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Mai 13, 2004 9:39 am

danone scrie:(alec, am voie ca ie thread despre secs, daca vrei sa ma avertizezi fa-o in privat(fara a) )


Stai linistita, ca mi-eshti draga. :yD

Ultima oara cind am facut ceva in privat, a fost o repriza de striptease intr-un separeu, cu una din Bacau. Mirosea a transpiratie si ii putzea gura, ca avea carii. Asa ca de atunci ma feresc de private! *lol*

PS. Mai ieshiti si voi pe afara, la aer. Poate va placeti unul pe altul, ca la limbaj vad ca va potriviti. Eu unul nu inteleg nimc, dar nici nu incerc. ;b
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mai 13, 2004 10:36 am

Mirosea a transpiratie si ii putzea gura, ca avea carii.


aaaaaaa. un oftopic mic. de unde naiba potz sa shtii ca avea carii?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Mai 13, 2004 10:46 am

*lol* Pai ce, nu stii cum miros cariile? Daca nu era spalata pe dinti, sau ii mirosea stomacul, era altceva. Nu miroase asa de puternic. Era din aia care ii placea sa-shi suga maselele alea cariate... latz, latz. Nu puteai sa stai la juma´de metru in fata ei. Si saraca incerca sa fie lasciva...
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mai 13, 2004 10:59 am

(ultimu)

breh recunosc sportiv ca abar n-am cum miros cariile si ca spre nenorocirea vietzii mele nu am fost la curve carora le pute gura. mai am tinp, is inca tanar ;)
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

traditzia sa erecteze...

Mesajde thesoulline » Vin Mai 14, 2004 12:45 am

Absintu' e drog, asha ? Shi tu eshti mebru' din calu' troian, asha da la tarot ? Ie o beutura tare, verde, cu gust amar, cu ad(a)os de uleiuri eterice (pelin, anason). De daci, shtiu ca puneau nevestele capra shi beau mied, in pauze hidromel (tzii la glume, k definitziile mele seamana cu cariile lu' fata aia, nu le-ai vazut de la discutia seksuala initiala ???).
Danone, cred k de potrivit, doar cu umbrele bunavointei tale ne mai potrivim, in stra-FUND la moshii- moshilor shi ceva. Dupa logica mea, dak nu ai ceva de zis, tot tre' sa adaugi ceva? Sa nu-mi spui ca am intzeles shi io ... pic, pic?
Adik totu' despre seks e chiar totu', sau pisica, sau iaurtu' de la farfuria lu' pisica?.....
Dak mai da careva un subiect shi de discutzie, intram cu toata Europa la thread-u' asta, altfel, cuvinte de stors la toamna intr-o bolta cu ciorchini si cerul linistit de seara, cu bine...
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde Yellow Pinkie » Vin Mai 14, 2004 12:33 pm

Heavystone scrie:Ce e rau in a avea "spirit occidental"?


Nu-mi place ideea de copiere si nici ideea ca oi ajunge si sa n-am voie sa zic un banc cu olteni, sau sa zic la negru negru. Plus ca nu-mi place falsitatea.
It is I, Yellow Pinkie!
Avatar utilizator
Yellow Pinkie
Junior Member
 
Mesaje: 299
Membru din: Lun Aug 11, 2003 11:00 pm

Pinkie

Mesajde thesoulline » Sâm Mai 15, 2004 1:54 am

Bravo, Pinkie ! mai vaz si io un roman cu atitudine, fara leshinaturi occidentale!
Zici bine, da' romanu' asha a crescut el la poarta Europei, deschide usa dupa ce trece delegatia turcilor! Plus ca ashtia de la comisie spun ca ei nu impun modificarea traditiilor unui popor- adik dak am 'tzeles bine, nici nu am fost shi nici nu mai avem cum sa fim popor din asta....
ce propui practic, pinkie ? :sal:
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde _stranger_ » Sâm Mai 29, 2004 1:43 am

Ar fi interesant de aflat daca la inceput fetele sunt cucerite de atitudinea acestor gen de barbati sau sunt "pacalite", urmand ca apoi sa descopere adevarul ?!

Eu cred ca sunt "pacalite".
Aviz amatorilor care vor sa foloseasca pumnul de la prima intalnire. :j
Avatar utilizator
_stranger_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mai 28, 2004 11:00 pm

pinkie, no answer?

Mesajde thesoulline » Sâm Mai 29, 2004 12:05 pm

Vad ca nu dai nimic practic, pinkie! Dupa cum poti observa, pentru multi este indecent sa fii patriot, iar viitorul este electronic si mondial. E buna intrebarea lui Fly si pentru asta, cum sa nu te oftici?

Stranger, sa stii ca pacaleala e mai mult a privitorului, ca daca e pe indragosteala, nu-i nevoie sa te pacaleasca nimeni! Cum e vorba "oarba dragostea"...
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde Izabela » Sâm Mai 29, 2004 6:20 pm

In primul rand ala care a zis ca daca era frumoasa atunci sigur era si proasta se inseala baiatu'.Eu sunt frumoasa si nu-s proasta.
In al doilea rand iar se-nseala daca crede ca fetele nu mai apreciaza si li se pare banal sa li se aduca flori.De unde le scoate?E adevarat,tre sa fi barbat ca sa nu te rusinezi sa-i duci unei fete o floare sau sa-i deschizi o usa greoaie sau sa o ajuti sa coboare din tren(naiba sa-i ia fe astia de la CFR,ce era daca puneau o treapta in plus, cat sa nu-ti rupi gatul cand cazi? ).
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde _stranger_ » Sâm Mai 29, 2004 6:49 pm

thesoulline, dap, probabil ca adevarul e undeva pe la mijloc.
Subconstientul are cred un rol important in toata chestia asta.
("dragoste oarba")

Se pare ca sunt multe lucruri ascunse acolo si care nu pot fi controlate.

Izabela scrie:In primul rand ala care a zis ca daca era frumoasa atunci sigur era si proasta se inseala baiatu'.Eu sunt frumoasa si nu-s proasta.


Lasa-ne pe noi sa decidem asta.

Izabela scrie:In al doilea rand iar se-nseala daca crede ca fetele nu mai apreciaza si li se pare banal sa li se aduca flori.De unde le scoate?E adevarat,tre sa fi barbat ca sa nu te rusinezi sa-i duci unei fete o floare sau sa-i deschizi o usa greoaie sau sa o ajuti sa coboare din tren(naiba sa-i ia fe astia de la CFR,ce era daca puneau o treapta in plus, cat sa nu-ti rupi gatul cand cazi? ).


E o mare diferenta intre ce isi doresc fetele si ceea ce vor cu adevarat.
Daca le intrebi pe toate, cam toate vor acelasi lucru, insa in realitate treaba nu sta chiar asa si pot sa-ti si explic si de ce.

Orice lucru pe care il obtii usor nu-l pretuiesti asa cum trebui.
Orice lucru pentru care lupti este mult mai valoros.

Daca el ii demonstreaza ei ca tine la ea foarte mult, in cele mai multe cazuri acest lucru nu va fi benefic pentru el/relatia lor.
Intr-o relatie cei doi ofera foarte multe pana cand il "castiga" pe celalalt.
Apoi....lucrurile nu mai sunt ca mai inainte pentru ca ce rost are sa o mai impresionezi asa de mult, sa o surprinzi din moment ce este a ta. ?!

Si ca sa vezi pana unde merge ciudatenia, iti pot spune ca un barbat are mult mai mult tupeu sa se combine/sa incerce sa agate o fata atunci cand are prietena decat atunci cand nu ar avea.
De ce asta ?!
Pentru ca prietena de acasa ii da asigura acea siguranta de care are nevoie si refuzul unei necunoscute ar conta prea putin.

Fetelor le place sa lupte pentru dragoste, le place sa sufere din dragoste, le place sa se lupte sa-l schimbe pe el, sa-l modeleze.
Ce e usor de obtinut e plictisitor.
Avatar utilizator
_stranger_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mai 28, 2004 11:00 pm

Mesajde Izabela » Sâm Mai 29, 2004 9:07 pm

Mai stranger,da ce le ai!Parca ai fi Bebe Mihaescu,zau asa.
Voua baietilor va place sa credeti ca le stiti pe toate,va place sa etichetati totul.La voi totul are o explicatie,nu conteaza ca-i rea sau buna,sa fie(va nelinisteste cand nu aveti argumente)
Pacat ca din tot ce-ai scris doar putin e adevarat,restul sunt texte deja consacrate in literatura de- sau mai putin de specialitate.

E o mare diferenta intre ce isi doresc fetele si ceea ce vor cu adevarat.
...adica fetele nu stiu ce vor ( wrong! )
sau mai rau fetele sunt cu doua fete: una vor alta-si doresc

Orice lucru pe care il obtii usor nu-l pretuiesti asa cum trebui.
...asta-i valabila doar la barbati,pentru noi conteaza valoarea acelui lucru mai mult(sau contextul)

Daca el ii demonstreaza ei ca tine la ea foarte mult, in cele mai multe cazuri acest lucru nu va fi benefic pentru el/relatia lor.
...unii baieti cred ca daca toate fetele cad la picioarele lor nu mai trebuie sa demonstreze nimic,nestiind ca fetele se dezmeticesc relativ repede dintr-un astfel de miraj cand apuca sa-l cunoasca mai bine

Fetelor le place sa lupte pentru dragoste, le place sa sufere din dragoste, le place sa se lupte sa-l schimbe pe el, sa-l modeleze.
...eu as inlocui in propozitia de mai sus peste tot cuvintele "le place" cu "sunt nevoite"
Noi nu organizam razboaie din placere ca voi.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Revin….

Mesajde Love2Fly » Sâm Mai 29, 2004 9:16 pm

“E pur si mueveâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde _stranger_ » Sâm Mai 29, 2004 9:17 pm

Izabela, arunca o privire in jurul tau si ai sa vezi ca realitatea este alta.
(Nu, nu glumesc)



E o mare diferenta intre ce isi doresc fetele si ceea ce vor cu adevarat.
...adica fetele nu stiu ce vor ( wrong! )
sau mai rau fetele sunt cu doua fete: una vor alta-si doresc


Era vorba de ceea ce isi doresc constient (ceea ce declara ca vor) si ceea ce doreste subconstientul lor.(de multe ori declara ca nu vor un asa tip) Dar mi-e teama ca ne afundam si mai mult daca vorbim despre asta.

Si iti dau un mic exemplu:

Multe fete spun ca isi doresc un barbat care sa le ofere flori, sa fie tandru cu ele, sa le spuna/arate ca tin la ele, etc etc

Daca o sa te uiti la prietenele tale sau in jurul tau ai sa vezi ca de multe ori fete care declara asa ceva ajung sa fie prietene cu barbati care sunt badarani, nu le-au dat flori niciodata, le vorbesc urat, etc etc.

Just take a look and you'll see.

Repet

Una este ceea ce isi doresc constient (ceea ce declara ca vor) si alta ceea ce doreste subconstientul lor.(de multe ori declara ca nu vor un asa tip, insa ajung sa fie prietene cu un asemenea barbat)


And...BTW I'm not Bebe Mihaiescu. (personal in consider un taran si un bagator in seama. Just my opinion)

Love2Fly, stai linistit ca nu esti frustrat si nici ciudat. Cel putin pentru mine.
Ai mare dreptate in ceea ce spui, numai ca probabil nu lupti cu armele potrivite.
Poate pe fete nu le atrage acest fel de a fi. (Si crede-ma ca sunt foarte putine care arata si bine si pe care sa le intereseze)

Stii, intotdeauna mi-a placut chestia cu: Imi caut jumatatea, mi-am gasit jumatatea etc etc dar oare Tu esti jumatatea ei ?!
Poate jumatatea ei este altcineva, nu tu.
In fine...multe de spus.

*************************

Cand m-am referit ca sunt "pacalite" am vrut sa ma refer la perioada de inceput. Perioada de "I see, I want".

by Weet-weet : ai descoperit butonul "edit" asa ca foloseste-l , nu mai posta 2 mesaje consective oki ?
Avatar utilizator
_stranger_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mai 28, 2004 11:00 pm

Mesajde _stranger_ » Sâm Mai 29, 2004 9:26 pm

Love2Fly, stai linistit ca nu esti frustrat si nici ciudat. Cel putin pentru mine.
Ai mare dreptate in ceea ce spui, numai ca probabil nu lupti cu armele potrivite.
Poate pe fete nu le atrage acest fel de a fi. (Si crede-ma ca sunt foarte putine care arata si bine si pe care sa le intereseze)

Stii, intotdeauna mi-a placut chestia cu: Imi caut jumatatea, mi-am gasit jumatatea etc etc dar oare Tu esti jumatatea ei ?!
Poate jumatatea ei este altcineva, nu tu.
In fine...multe de spus.

*************************

Cand m-am referit ca sunt "pacalite" am vrut sa ma refer la perioada de inceput. Perioada de "I see, I want".
Avatar utilizator
_stranger_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mai 28, 2004 11:00 pm

Mesajde Izabela » Sâm Mai 29, 2004 9:45 pm

love2fly,daca chiar tii la fata aia,ar fi bine sa intri in scena acum,inainte sa se casatoreasca si sa-i faca neghiobului si copii.
Poate ca fata n-are format un sistem de valori in ceea ce priveste baietii si daca te-ar cunoaste mai bine si-ar da seama cat de banal e celalalt.
Sau poate ea n-are o perere prea buna de sine ( asa cum eram si eu acum cativa ani ) zicandu-si probabil: "bine ca se uita macar asta la mine" si tre sa-i ridici moralul.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron