Cum puii mei sa nu te oftici pe situatia asta, mah?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Izabela » Sâm Iun 05, 2004 2:24 pm

Cand am spus merituuuooosii,m-am referit la cei care avand o bucata de hartie pe care scrie absolvent al nu stiu carei facultati,cred ca li se cuvine ce-i mai bun si pot sa se uite la ceilalti de sus.Iar daca ne gandim ca in Romania cam 80% din studenti fac facultatea pentru a-si asigura un trai mai bun,nu pentru ca ii fascineaza ceva sau vor sa faca ceva folositor dupa,atunci mi se pare justificat faptul ca nu m-am inscris si eu,tatal meu fiind unul dintre cei mai mari producatori de mobila din oras,nu se pune problema financiara,eu pot avea ce job imi doresc.Iar daca ma preocupa ceva,rasfoiesc dupa acel lucru.Am fosti colegi de liceu care au rumegat biblioteci intregi prin universitati,iar acum sufera de "indigestie intelectuala",sunt distrusi.Si pentru ce?

Daca citesti de mic romane (beletristica,nuvele etc. ) exista tendinta sa ti se dezvolte partea umana a creierului,or baietii avand un potential mai ridicat in partea reala a creierului ar trebui sa citeasca mai mult carti stiintifice,care trateaza natura lucrurilor.Iar daca sotul tau e programator,ar trebui sa intelegi ce vreau sa zic.
Weet,nu lua mot a mot totul.
Mai citeste si printre randuri,ca n-am chef acuma sa dezvolt fiecare propozitie ca sa nu mai fie ambiguitati,eu nu scriu jurnale si nici nu dau legi organice.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde weed13 » Sâm Iun 05, 2004 8:59 pm

ma sa mor io, da fii atent unde s-o ajuns de la ce o vrut sa afle love2fly!!!
am stat io vreo ora sa citesc toate 100 si cate mesaje is, si ma intreb, oare are vreo legatura(cu tiganii, nu cu discutiile la care s-au ajuns pe urma) faptu ca niggerii astia au scula mare?
ca cica "size doesn't matter".da daca matter de fapt???poate ca o fata cu faculta, etc etc, se simte...mutumita din punctu asta de vedere, intelectual, material daca au a ei bani, se gandeste ca o sa ajunga ceva in viata, ca na, ii desteapta si asa, si nu ii multumita sexual??? si asa apare niggeru in viata ei, prin cine stie de mijloace de ninja, ca poate o fileaza el cu baietii de ceva vreme,o duce la un suc, la o prajitura(esti cu gandu in ecler, ea cu gandu-nfipta-n pula),si de aici apare relatia lor, puradei, dacie break sau orice alta masina break,afaceri, aur, valuta, vara la mare cu "3 la 10 mii" etc (o cam iau razna). nu ma bag in ideile altora, da io daca as sti ca o tipa o fost o data cu nu nigger, nu stiu daca as putea sa fac mai mult decat sa vorbesc cu ea.pur si simplu l-as vedea pe ala tot timpu pe langa ea, contrastand poate acea frumoasa priveliste(ea adica), si ma gandesc ca daca nu s-ar fi despartit de ala, era acum cu rochii in culoarea papagalului, avand un foarte frumos accent ca in gadjo dilo.
si acum, stau eu si imi pun intrebarea ce ma fute grija in acelasi timp, ca ea o fost cu ala, ca doar o fost si gata, si doar gandindu-ma fara sa ma pun in situatie, nu ma deranjeaza.da pe oricine intreb legat de acesti frumosi domni, imi zic ca au noroc, ca ii bine sa ai nas pe unu din asta, etc etc. da ca s-ar limita relatia lor in acelasi timp doar la simplu salut sau chestii de genu salut, ce mai faci. ader la idee.in rest, umbla cine cu cine o vrea, numa sa nu aflu acum, zilele astea ca pretena-mea o fost cu vreunu, ca ar fi culmea ironiei.o s-o intreb, ca m-o pus pe ganduri treaba...
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

izabela

Mesajde thesoulline » Dum Iun 06, 2004 1:47 am

Izabela, poate ar fi util pentru tine sa tii cont de insuficienta unei libertati practice, asa cum o vezi tu. Faptul ca vezi o relatie directa intre disponibilitatea financiara a familiei si ocuparea unui job ar trebui sa-ti dea de gandit. Unele lucruri chiar nu se pot cumpara, ceea ce probabil au dorit cu amabilitate sa-ti explice user-ii de mai sus. De exemplu, nu le poti cumpara intelegerea sau delicatetea. Dar le poti intelege replicile si iti poti intelege dificultatile.
Weet-weet ti-a explicat cum ceea ce tu consideri o slabiciune este pentru ea o calitate. Un mod elegant prin care un dialog poate fi creator, ceva ce ar trebui mult mai bine pretuit. Tocmai pentru ca ai timpul si posibilitatile necesare, studiaza... Mult succes. ~r
thesoulline
Junior Member
 
Mesaje: 238
Membru din: Lun Apr 26, 2004 12:21 am
Localitate: home

Mesajde weed13 » Dum Iun 06, 2004 3:06 am

mda, deci aveam ceva treaba mai devreme, ca voiam sa ii zic ceva izabelei.
"Poi draga mea,daca tu tre sa te impui(probabil il ameninti cu pistolul) ca sa te lase sa-l ajuti, o sa-ti atarne toate bagajele de gat sa le cari singura de capoasa." te-ai gandit ca poate un barbat nu vrea sa se lase prea usor ajutat, si ii nevoie de putina impunere pt asa ceva?nu cred sa nu existe vreun tip care sa nu se creada capu familiei, sau relatiei in care ii la momentu respectiv, da asta nu inseamna ca ii strica putin ajutor.si daca pt a-l primi e nevoie de impunere, impune-te weet fata,poate ca in momentu ala ai mai mult cap ca si el, care nu isi da seama ca trebuie ajutat.
"Si nu cred ca barbatii se abtin sa planga,lor chiar nu le vine sa planga ca fetelor.
".auzi, tu ai fost vreodata tinuta in brate cand ai avut probleme de un reprezentant al sexului opus tie?stii ce bine iti pica asa ceva?nu ai avut momente cand iti vine sa iti bagi pula in tot, si sa nu mai stii ce ii cu tine, sau ce se alege de viata ta, raportata strict la momentul respectiv?toti avem din astea.si baietii, carora poate le vine sa planga, dar is mai rupisti, sau cum or fi, si uita de chestiile astea un pic mai usor.nu stiai ca in cazul barbatilor, tot ce spun se anuleaza din oficiu in cel mult o saptamana?si la fel si ce li se spune.dar in saptamana aia pana la anulare, daca poti fi luat in brate de o persoana pt care simti ceva, mai mult sau mai putin,si poti plange, te mai intremezi un pic, plangi ca poate si asa nu ai facut-o de mult.si oricum, ala barbat care daca il lasa pretena cu care a fost 3-4 ani sa zicem, nu plange dupa ce ii trec nervii ca bagaboanta l-o inselat.ii un motiv, si nu ii toata ziua, deci nu zice ca asta ii exact ce ai zis tu, ca nu le vine des.le vine si lor, crede-ma.
"N-am sa-ti dovedesc ca barbatii-s mai inteligenti(i-atata de evident ca nu merita)
".tu nu cumva ai fi vrut sa fii barbat???(asta nu ii o critica,caci da, asta fac, te critic chiar daca nu am dreptu)
"Si nu vad ce a gresit doamna ta psiholog in afara de modul probabil vulgar de exprimare in a spune ca ne place sa fim dominate.Ei sunt mai inteligenti,e si normal sa ne domine.Si pe mine ma excita treaba asta la culme."Pai in cazul in care esti la curent cu faptul ca mintea conduce pumnu, si nu invers,atunci hai cand ne vedem prima data sa iti trag vreo 2 pumni in gura, ca doar a fost controlat de minte, deci imi exprim in un fel sau altul inteligenta, si te domin si fizic si psihic.te uzi?si avand in vedere ca, cum ai zis tu, cand ma intorc imi arati m***, ma intorc inapoi cu fata la tine, si iti mai trag 2 picioare, ca poate in ziua aia am chef sa fiu taran, si o sa fii dominata cum n-au fost tarile romane in toata istoria lor.si pe urma o sa ma abtin sa plang de mila ta ca esti desfigurata.dar ce satisfactie o sa am ca te domin.si tot nu am inteles, te domina faptul ca "ei sunt mai inteligenti" sau "e normal sa ne domine"???
si nu stii ce ii carpe diem.ok, nu ii bai, ai intrebat si ai aflat.dar sari ca ratza la muci cand vezi ca ti se raspunde cu un pic de ironie.pai daca tu excelezi sa zicem in ginecologie, si eu te intreb in necunostiinta de cauza ca ce is alea labii,nu te-ai gandi ca un om la o oarecare varsta peste 18 ani tre sa stie???si poate esti diplomata si o sa le zici prietenelor tale ce intrebare ti-a fost pusa azi, sau poate nu esti, si imi zici in fata, tot diplomat, ca is cam prost sau rau informat.adica deloc.
da stiu, am scris cam prea mult, te-am judecat, si nu am dreptu, si o sa imi sari in cap, dar the soulline are dreptate "De exemplu, nu le poti cumpara intelegerea sau delicatetea. Dar le poti intelege replicile si iti poti intelege dificultatile.
Weet-weet ti-a explicat cum ceea ce tu consideri o slabiciune este pentru ea o calitate. Un mod elegant prin care un dialog poate fi creator, ceva ce ar trebui mult mai bine pretuit. Tocmai pentru ca ai timpul si posibilitatile necesare, studiaza...".rupe capu-n carti fato, ca nu strica.(si intelege ca nu zic ca esti proasta,doar ai alta viziune asupra unor lucruri).
dar daca din 2 lucruri, alegi unu,ii ok.stii sa alegi din 18 lucruri de exemplu?
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde wwritza » Dum Iun 06, 2004 10:14 pm

uhhhh, palpitante discutiile pe threadu' asta!! =D
am obosit tot citind. vad ca a aparut un nou personaj interesant , numit izabela - fiica de producator de mobila!! sa ne traiasca!!

si acum legat de subiect: love2, ai uitat sa ne mai tii la curent cu ce se intampla legat de colega pt care ai facut pasiunea, cum mai decurg lucrurile. poate tie deja ti-a "trecut" de ea iar lumea se razboieste aici de zor. sau poate v-ati si casatorit!! A-)
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Lun Iun 07, 2004 12:41 am

love2, ai uitat sa ne mai tii la curent cu ce se intampla legat de colega pt care ai facut pasiunea, cum mai decurg lucrurile.

Eh...va anuntzam eu daca se intampla ceva. Nu s-a schimbat cu nimic situatia si din pacate Bucurestiul nu e Silistea Gumesti. Aici timpul nu mai are rabdare cu noi. :nope:
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde _stranger_ » Mar Iul 13, 2004 7:07 pm

Love2fly, uite un site care poate te va ajuta cat de cat cu colega ta.
Marea problema insa va fi ca modul de gandire de pe acel site nu se va putea suprapune decat foarte greu peste felul tau de a fi.

http://www.atractie.mxhost.net/

Nu stiu daca iti va fi de folos, insa macar asa iti poti da seama de unele lucruri care conteaza in ochii unor femei.

Nu lua de bun tot ce scrie acolo pentru ca nu totul pare real.
Avatar utilizator
_stranger_
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Vin Mai 28, 2004 11:00 pm

Mesajde proXtu » Mar Iul 13, 2004 9:36 pm

mai bine faci cum te indeamna inima shi mintea decat sa faci ce zic agramatzii aia de acolo ;h aia e adevaratzi guru :D
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ARISTONA » Lun Iul 19, 2004 11:35 am

poate ca madam sta cu tuciuriul in cauza pe motiv ca NU MAI CUMPARA TINGIRI DE LA PIATA. TAMAN BINE PICA NEGROTEIUL..CE SA MAI DEA BANI PE CASETE CU MANELE..ARE INTERPRETU REPERTORIU BOGAT.daca o mai fi si unu' de-ala cu "ma jur pa mormantu' mamii" e klara treaba.faza cu "tiganu fute bine" e de kkt!nu cunosc nici un gigolo tigan, iar voi fetele (sau majoritatea) vedeti intr-un tigan cu o decapotata un soi de magnat al afacerilor.cand te gandesti ca au plecat cu totii de la salbe de galbeni si fise de 5lei in cositze...
asta e
ARISTONA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Feb 06, 2003 10:42 am
Localitate: romania - galati

Mesajde theOffender » Joi Iul 22, 2004 2:52 pm

nu shtiu cit de actual e topicul acesta caci in curind va fi un an de zile de cind a fost inceput. shi nici nu shtiu daca love2fly shi-a lamurit marea intrebare insa am o istorie 'scurta' pt. el:

pe-acilea nu sunt tzigani, insa localnicii sunt negrii shi indieni. albii e minoritar. shi acum vre-o 3 ani de zile am inceput shi eu o relatzie cu o englezoaica. shi cum amindoi am fost foarte deschishi unu' fatza de celalat, am aflat ca ala de dinaintea mea a fost un negru. un baiat f.f. simplu, de la "sat" (tradus mai pe romaneshte, direct din cocotier) car' n-a fost shi el (saracu', sic) in vreun orash mai mare, cinema sau restaurant pina cind n-a cunoscut-o pe ea. bineintzeles ca am vrut sa shtiu "dice???" shi am aflat, spre dezamagirea totala shi profunda cum ca: nu e din cauza ca o avea mai lunga, mai groasa sau ca shtia pozitzia 198 (pe car' eu n-o shtiam). banii nu erau nici eu cauza caci "coco" n-avea de unde... cauza a fost ca "ma iubea" shi "avea grija de mine, imi spala hainele, dimineatza imi aducea breakfastul la pat", "imi facea tot ce-i ziceam" shi etc. shi etc. shi etc. iar ca sa puna capac, sexu' cu el era great ca tipa era tot timpu relaxata shi tot timpu satisfacuta shi-atunci nu existau certuri shi "turn off"-uri. shi-atunci zic eu "stai bre, pai asta e sclavie!!! shi I was born free!!!".
in momentu acel' juma din mine regreta ca am intrebat-o.

totushi i-am dat eu de intzeles cum ca eu pe postura de sclav nu voi fi. daca are de spalat, spala ea pe-ale ei cum mi le spal shi eu pe-ale mele. iar in ceea ce privshte breakfastu', daca eu ii aduc breakfast la pat, aia nu va fi pt. ca sunt obligat ci din placere. shi nu in fiece zi. shi voi ashtepta shi eu atentzii asemanatoare.

shi daca tot fusei curios "dice?" fuse cu el, vrui sa shtiu shi "dice?" il lasa balta, mai apoi sa umble cu unu ca mine. se pare ca tipu prinse gustu de albitura shi dupa un an de zile de stat cu ea (uf!) mai avea vreo alte doua tipe, albe (ay! pe chestia asta mindra fu foarte geloasa), iar incepuse sa se leneveasca, breakfasturile disparura iar fata mea trebui sa-shi reinoiasca stocku de undies caci nu mai arau prea multe curate. spre cinstea lui n-a fost violent (fizic), pe care pot s-o pun numa' pe seama faptului ca 99% dintre ei acilea nu recurg la violentza ca shi optiiune.

la un moment dat am intrat intr-o perioada de "2 luni break sa ne exploram sentimentele". timp in care eu mi-am vazut de treaba, ea o shi sarit in pat cu "coco". cind am aflat, am umblat ca berbecu pe strada cautind motiv de violentza fizica in cele din urma terminind cu 2 antrenamente la rugby de unde multzi au plecat cu vinatai (inclusiv eu). shi-atunci cind am mentzionat faptu ca e de "good bye, we''ll keep in touch!" s-a intors furtuna la mine shi dupa doua lacuri shi 10 ore de sex continuu suntem din nou impreuna. shi bineintzeles cu iar am vrut sa shtiu "dice?". well, raspunsu' ei m-o indemnat sa nu mai fiu asha de curios pe viitor: "am vrut sa shtiu cum e, pentru ultima oara, caci nu voi mai avea parte pe viitor!" poftim? (mi-am zis in sinea mea) chiar shi dupa ce te-o inshelat cu cite shi mai cite? (tot in sinea mea)

un an de zile mai tirziu i-am zis la revedere pe bune. cred ca an egghead ar fi avut multe morale de tras din toata isprava asta. dar cum eu nu sunt in pericol de a deveni intzlept, am invatzat ca uneori e mai bine sa ne tzinem in friu curiozitatea shi sa nu punem intrebari a caror raspunsuri s-ar putea sa nu ne fie pe plac...
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde ARISTONA » Joi Iul 22, 2004 8:23 pm

Cruela scrie:Unu la mana, am si eu o intrebare: de unde si pana unde te asteptai ca prietenul meu sa fie tigan.
A doua la mana: nu o fi teminat el un liceu de elita, nu si-o fi dus el facultatea pana la capat, dar nu pute, nu vorbeste agramat si da, f..e foarte bine. Nu inteleg care e problema asta cu tiganii. Iar fetele plang dupa baieti pentru ca nu stiu sa ii atraga si sa ii tina langa ele. Eu nu ma descurcam la inceput cu el, pentru ca ideea lui :eu ma duc cu toate tu stai doa cu mine nu imi convenea absolut deloc. Acum am reusit sa ii arat ca poate sa stea doar cu mine si sa ii fie bine, pentu ca ma dedic in totalitate, sau poatye sta cu alte nspe care sa il satisfaca numai din punct de vedere sexual.



poate ca madam sta cu tuciuriul in cauza pe motiv ca NU MAI CUMPARA TINGIRI DE LA PIATA. TAMAN BINE PICA NEGROTEIUL..CE SA MAI DEA BANI PE CASETE CU MANELE..ARE INTERPRETU REPERTORIU BOGAT.daca o mai fi si unu' de-ala cu "ma jur pa mormantu' mamii" e klara treaba.faza cu "tiganu fute bine" e de kkt!nu cunosc nici un gigolo tigan, iar voi fetele (sau majoritatea) vedeti intr-un tigan cu o decapotata un soi de magnat al afacerilor.cand te gandesti ca au plecat cu totii de la salbe de galbeni si fise de 5lei in cositze...
asta e
ARISTONA
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Joi Feb 06, 2003 10:42 am
Localitate: romania - galati

Mesajde supermouse » Joi Iul 22, 2004 9:02 pm

The Offender, eu stau intr-un orash unde albii sunt o minoritate. Am vazut cazuri de astea cu zecile. mai toate englezoaicele pe care le shtiu au avut sau au un iubit de coloratzie mai inchisa. De ce " sunt mai dragutzi, mai atentzi, nu beau ca baietzii albi..." ceea ce pana la un punct pot sa intzeleg... sort of.
Incerc sa nu fiu rasista deshi am avut destule de indurat pe plan profesional de la colegii indieni- cum ii zici unuia ca e incompetent sau ca face gresheli, pac urla ca faci discriminare... da, fac discriminare impotriva incompetentzei shi cam atat.
Sincer, eu am ajuns la concluzia ca e mai sanatos sa nu ma amestec shi sa nu judec pe nimeni. Eu am invatzat de mult cam cat pot cultural boundaries sa afecteze o relatzie, shi daca ma gandesc cate probleme am cu a ma intzelege cu albi crescutzi in spatziul european- ce shanse ar fi sa ma intzeleg cu cineva care tzine decultura hindi, sikh, moslim sau tembo-habe?
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde theOffender » Sâm Iul 24, 2004 8:41 am

aici se zice ca diferentza dintre un turist shi un rasist e de 2 saptamini...

am cunoscut un cuplu in care ea e canadianca shi el e un localnic, din ala de inca mai umbla cu sabia la briu, cu arcu cu sagetzi in spate shi cu maciuca in mina cind vine in capitala. shi s-au luat dupa ce s-au curtat 1 1/2 ani shi a venit shi un bebe mic mai apoi. cind au fost in canada, fazele au fost mai ceva ca shi cele din filmu' "un indian in paris"... s-au intors in africa, au incercat sa deschida un campsite, dupa un an de zile s-au mutat in canada. da acolo era vorba de dragoste in cel mai natural sens al cuvintului, nu de experimente sau hidden agenda.
what is freedom of expression? without the freedom to offend, it ceases to exist - salman rushdie
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Aug 25, 2009 6:44 pm

fa pe aroganta!Voi intelectualii.Voi merituuuuoooosii.

mi-am amintit de shaki si de vijelie
va anuntzam eu daca se intampla ceva. Nu s-a schimbat cu nimic situatia

si si de tilicuta - oare s-o mai fi schimbat situatia? oare se mai oftica (pai cum puii lui?) el?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori

cron