Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde basstard » Mar Dec 02, 2003 10:00 am

Am ascultat si io melodia in cauza, da io nu vad nimic rock acolo.
Pop cantat pe instumente nu este rock. E pop!
Voi cand vedeti chitara, bass si tobe si auziti o usoara aroma de distors deja spuneti E ROCK? Mai e mult pana acolo.
Nici Directia 5 nu e rock, e pop 100%, Holografii la fel (ma refer la produsele recente)

Fapt divers: am citit pe undeva ca cei de la Garbage spuneau despre muzica lor ca e pop cantata dur. Dupa aia le-am vast pe Candy care si-au tras trupa de spate pt concerte si Giulia deja zicea CA CAnta rock. Bun asa. Oare de ce artistii romani dance vor sa se faca roacheri??
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Mar Dec 02, 2003 10:06 am

nu e pop ma. are influentze rock. sau ma rog e un pop cantat dur. pop pur nu e sigur.
si stii care e ironia legata de idioatele alea de la candy? ca au aparut atunci de ochii lume cu trupa aia dupa care ALELUIA! Nu au avut nici macar UN concert live cu trupa aia. Credeti-ma, ca stiu ce zic.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Yo » Mar Dec 02, 2003 6:42 pm

Hmmm... clar nu e rock. Cum zicea cineva mai sus, e mult prea complex acest stil muzical pt A.B. Si faza cu stampila de "calitate" e prea adevarata!
Yo
 

Re: Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

Mesajde roksy » Mie Dec 03, 2003 5:53 pm

Mie una nu-mi place melodia si oricum nu cred ca i se potriveste stilul pe care vrea sa-l abordeze
roksy
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Joi Noi 27, 2003 5:43 pm
Localitate: Romania-Bucuresti

Mesajde I`m With You » Mie Dec 03, 2003 6:09 pm

:)
Nu va mai certati ...suna urat....
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Mie Dec 03, 2003 9:21 pm

Mie una imi place aceasta melodie...
nu stiu exact ce gen e...insa stiu ca i se potriveste foarte bine.
Decat alte melodii gen "Nopti de vara", sau mai stiu eu ce alte aberatii, asta cred ca i se potriveste la perfectie!
Imi place ca e destul de danasabila...si imi place ca nu face pe pisica, nu mai are faze din-alea in care se "pisoia" :D
Se vede clar ca nu mai e tatal ei compozitor.
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Joi Dec 04, 2003 6:20 pm

Mie una imi place aceasta melodie...
nu stiu exact ce gen e...insa stiu ca i se potriveste foarte bine.
Decat alte melodii gen "Nopti de vara", sau mai stiu eu ce alte aberatii, asta cred ca i se potriveste la perfectie!
Imi place ca e destul de danasabila...si imi place ca nu face pe pisica, nu mai are faze din-alea in care se "pisoia"
Se vede clar ca nu mai e tatal ei compozitor.





Eu nu jtiam ca nu mai este tatal sau compozitorul.Oricum sunt de acord de tine parca nu mai are tendintele de "fetita alintata" :) Oricum ii sta mai bine asha,cu stilul asta
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Da, da

Mesajde dragos c. » Joi Dec 04, 2003 7:26 pm

Initial trimis de Gabizzu
[..]barfele au fost mereu o groapa de gunoi, si se pare ca asa vor ramane.[..]

Da, dar vezi ca se discuta aici despre Andreea si nu in forumul ei.
dragos c.
 

Mesajde I`m With You » Joi Dec 04, 2003 8:04 pm

Da, dar vezi ca se discuta aici despre Andreea si nu in forumul ei.

Ce vrei sa zici!?
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Joi Dec 04, 2003 8:41 pm

dragos, si? majoritatea care au scris aici sunt niste kkti ratati. asta e, the show must go on.
i'm with you... te rog eu sa nu mai lasi posturi de genu asta... devine obositor... mai mult de 3 silabe nu poti sa scrii?!
si nu mi-o lua in nume de rau.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde M|haElla` » Joi Dec 04, 2003 10:05 pm

Dape...eu asa stiam , ca nu mai e tatal ei compozitor, si cica melodia a fost scrisa de ea, cu manutza ei :D
Sau ma insel eu?
Ce zici Gabyzzule, am dreptate sau nu, ca tu le ai cu astea( cu andreea balan ma refer)?
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

hai sa fim seriosi, TOTUSI !

Mesajde AxL » Joi Dec 04, 2003 11:19 pm

Alo ! Daca gusturile se discuta (si in consecinta si parerile despre melodia asta noua - parerea mea e ca e la fel de penibila ca intreg "arsenalul" interpretei), NU putem sa afirmam nici in gluma ca noul cantecel s-ar putea incadra in stilul muzical numit rock !!!! Va rog frumos, ar fi cea mai mare jignire... Incepeti de la baza: ascultati un Johnny be good, Rock around the clock, continuati cu Hendrix, Led Zeppelin, apoi Metallica, GN'R, Nirvana (am dat numai cateva exemple) si sunt sigur ca o sa observati "mici" diferente.... ;-)

Asadar, ascultati a.b. daca va place, dar nu aruncati cu noroi in genul de muzica numit rock... Peace :rulz:
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde radu123 » Vin Dec 05, 2003 1:43 am

Initial trimis de Gabizzu
majoritatea care au scris aici sunt niste kkti ratati. asta e, the show must go on.


oare de ce scriu aici? oricum eu sunt exceptia dar saracii ceilalti .... lol


Melodia NU e rock asa ca nu vad de ce va agitati atata. Si cred ca e foarte evident ca nu e Hard Rock si nici metalic ...etc

Am si eu o intrebare :) daca iti bagi pene in cur esti cocos?(gaina?)
Cat material iese din rock? ... nu mai aberati
radu123
 

Mesajde gabuba » Vin Dec 05, 2003 9:57 am

LOL ma LOL!

va credeti toti destepti!
bineinteles ca nu e rock, ci nush ce kkt e.. dar are influente de rock pe alocuri. deci SHUT THE FUCK UP!
oricum sunt multi pseudso rockerasi pe acilea care iubesc la nebunie linkin park... avril lavigne... da, si cum ziceam?!

da bre, piesa e scrisa de ea.

hai gata ca ma plictisiti.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

mhmm

Mesajde AxL » Vin Dec 05, 2003 1:21 pm

Initial trimis de Gabizzu
LOL ma LOL!

va credeti toti destepti!
bineinteles ca nu e rock, ci nush ce kkt e.. dar are influente de rock pe alocuri. deci SHUT THE FUCK UP!
oricum sunt multi pseudso rockerasi pe acilea care iubesc la nebunie linkin park... avril lavigne... da, si cum ziceam?!

da bre, piesa e scrisa de ea.

hai gata ca ma plictisiti.


Domnu' "plictisit" si mai destept decat toti (asa te autocaracterizezi), te rog din inima sa-mi scuzi mica si insignificanta interventie:

Ce influente de rock ? Nu sunt de acord. Poate influente de chitara zdranganita fara studii anterioare ! Si daca nu poti sa-ti controlezi limbajul, te sfatuiesc sa apelezi cu incredere la distonocalm, desi n-ar fi recomandat data fiind varsta ta frageda. Take it easy ! Nu te mai obosi cu alt raspuns, pt. ca oricum n-o sa-l citesc.
Peace :rulz:
Auzi cuvintele... dar întelegi sensul lor?
AxL
Junior Member
 
Mesaje: 161
Membru din: Joi Feb 21, 2002 10:40 pm
Localitate: Moksha !

Mesajde gabuba » Vin Dec 05, 2003 6:07 pm

dl AXL,

imbecilitatea dvs. atinge cote alarmante, astfel incat ma simt nevoit sa nu va raspuns, dvs. fiind mult prea bagat in kkt ca sa va mai poata scoata cineva.

va saluta cel mai destept decat toti.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde basstard » Vin Dec 05, 2003 6:36 pm

Initial trimis de Gabizzu

bineinteles ca nu e rock, ci nush ce kkt e.. dar are influente de rock pe alocuri


Titlul threadului e:
Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

Gabubule, una e sa ai influente rock, alta e sa treci la rock (adica sa canti rock). Ai inteles sau vrei sa iti fac si o schema?

majoritatea care au scris aici sunt niste kkti ratati

Fii mai explicit.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Re: mhmm

Mesajde covergirl^^^ » Vin Dec 05, 2003 11:05 pm

Initial trimis de AxL


Domnu' "plictisit" si mai destept decat toti (asa te autocaracterizezi), te rog din inima sa-mi scuzi mica si insignificanta interventie:

Ce influente de rock ? Nu sunt de acord. Poate influente de chitara zdranganita fara studii anterioare ! Si daca nu poti sa-ti controlezi limbajul, te sfatuiesc sa apelezi cu incredere la distonocalm, desi n-ar fi recomandat data fiind varsta ta frageda. Take it easy ! Nu te mai obosi cu alt raspuns, pt. ca oricum n-o sa-l citesc.
Peace :rulz:



Altceva?
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Dec 06, 2003 12:04 am

bass... gandirea ta impune o gandire mai simpla.
deci nu, nu e rock. are doar niscaiva influente. ceva mai agresiv, dar in limbaj popular se numesc influente de rock.
clar, sau vrei o schema? :rolleyes:

in al doilea rand... esti daca te simti. sau nu... esti daca stii ca esti.
in fine, e mult de zis.
crezi cum vrei.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Dec 06, 2003 12:57 am

gandirea ta impune o gandire mai simpla.
1. betoooon. O pun ca semnatura.
2. eu gandesc simplu... si rar
3 rock sau pop cu influente rock nu e tot aia....asta voiam ieu sa subliniez. Atat!

(sa inteleg ca voiai sa spui "logica ta impune o abordare mai simpla")

in al doilea rand... esti daca te simti. sau nu... esti daca stii ca esti.

Stiu foarte bine ce si cine sunt. Ideea e ca nu permit unui pusti sa ma bage intr-o oala de "kktzi ratatzi". Intelegi? Am inceput sa studiez muzica inainte sa te nasti tu. Exista o limita intre a face misto si a jigni.

PS: se pare ca ai nevoie de o schema pt ca nu ai inteles "gandirea" mea prea simpla:
1.Titlul subiectului: Andreea Balan a trecut la rock
2. Tu: bineinteles ca nu e rock....... deci SHUT THE FUCK UP!
Tu combati ideea titlului, lucru pe care l-au facut si cei care au scris inaintea ta => esti de acord cu ei. Atunci de unde reusesti sa tragi tu concluzia ca ei sa "shat da fac ap" ?

O sa inveti la logica matematica urmatoarea chestie: "Implicatia a doua propozitii este o propozitie fals atunci cand adevarul implica falsul", sau pe scurt " adevar implica fals e fals".... dar asta mai incolo. Deocamdata ia-o babeste si o sa descoperi lojica ;n
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Dec 06, 2003 1:04 am

stii ceva , ba?
la cat de obosit is nici n-am stat sa-ti citesc ineptiile.
Asa ca ... mai incearca, mai incearca... o sa vina si vremea ta.

unele porcarii de acolo nici nu le-am zis eu. Melodia e o melodie. Nu e rock, asta era intrebarea.

gata, ca ti se urca la cap.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Dec 06, 2003 1:10 am

Pustiulica,
Daca esti obosit nu raspunde.
Ia-ti lecitina, pune-te la nani si dimineata formulezi un raspuns coerent.

gata, ca ti se urca la cap.

E a doua oara cand ma jignesti.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Dec 06, 2003 1:12 am

ok, ti se urca in gat si faci amigdalita. cap n-ai, asta e clar.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Dec 06, 2003 1:33 am

Auz tembelu' lu tata, (© aiu)

Daca tu ejti redus mintal si nu poti intelege logica elementara nu trebuie sa dai cu kkt in jur, tine-ti kktul pt tine.

Te lauda cineva pe forum ca ejti un copil dejtept.
Eu am luat-o de buna si am incercat sa iti explic logic si coerent, asteptand un raspuns pe masura. Tu in schimb vii cu raspunsuri absurde, pe langa subiect si cu jigniri. (Avea dreaptate Nightwish in privinta ta, esti incapabil sa porti o discutie)
Esti un imbecil mic si arogant. Marsh in banca ta!
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Sâm Dec 06, 2003 1:39 am

ala de-l lauda era tot el. bre bassule, lasa bre copchilu-n pace. ca asha e ashtia mici, o tot dau cu tizaru si instigatu da' cum se simt oleaca obositzi shi asha mai sfarshitzi cum dau fuga de urla pe peste tot shi la cine-i asculta ca i-ai sodomizat shi persecutat shi d'aia nu mai au ei somnuri cu vise din cauza la unii mari shi rai ca tine. sau cum ar zice neatza: ratziaidracu de pici brutalizatz!

asha deci matale nu mai foloseshti msnu. (:|
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Dec 06, 2003 1:41 am

bre basistule... tu sa nu-mi vii mie la orele 1 dimineatza cu explicatii logico matematice, ca nu tine schema.
in al doilea rand stilul pseudo ironic in care mi te-ai adresat m-a indemnat sa trec cu vederea continutul mesajelor tale.
in al treilea rand mi se rupe de ceea ce a zis naiti, oricum nu cred ca este a ei faza cu discutia.
in al patrulea rand prea multa vreme mi-am pierdut timpul incercand sa argumentez... si sa port o discutie cu d'alde naiti, baixu&galeria, am inteles in final ca n-are nici un sens . Ceilalti au reactionat mai rau decat am reactionat eu.
Tu , chiar daca incerci sa o scalzi acu' pe dupa salcam ai avut niscaiva intentii diabolice in ceea ce ma priveste.
Da nu-mi pasa ma! sa nu-mi veniti mie cu d-astea pe forumuri gen barfe si kterinca. Sa discutam serios? hai pe stiinte sau pe literatura. Nu ma baga intr-un colt pe barfe si nu-mi veni si cu pretentia de a(-)ti raspunde cum vrei tu sa-ti raspuns.

In fine, probabil nu sunt lucid. Dar n-am de ce sa-mi pierd vremea cu prostii de genul "andreea balan canta rock" ba nu ca are influente, si am zis ca ea canta rock... dar de fapt influentele nu sunt rock. Imi cer inca odata scuze pt eventualele greseli de ortografie ori punctuatie... ori chiar gramatica.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde basstard » Sâm Dec 06, 2003 1:58 am

Ma, tu ejti batut cu p**a in cap

In caz ca nu ai observat nu m-am implicat in nici un fel in conflictul dintre cele 2 tabere de pe forum. Faptul ca sunt prieten cu SOD, neatza si dana nu a insemnat ca l-am atacat pe mosh sau pe altcineva.
Nu ma intereseaza ce ai vorbit cu Nightwish si cu baix. Eu ti-am vorbit civilizat. Ironic, dar civilizat. Boule!
Tu suferi de mania persecutiei, "ratziaidracu de pici brutalizatz"

Daca eu ti-am formulat un mesaj logic, coerent si in "stilul pseudo ironic " astept un raspuns asemenea (repet: si primesc aberatii, incoerenta si jigniri). Nu conteaza ca e pe barfe sau pe stiinte. Ce vrei sa vorbesti de Balan pe Stiinte? Sau pe stiinte nu mai suntem bassplayer si Gabizzu ci suntem altii....
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Dec 06, 2003 1:59 am

bassule vaz ca intarzii cu raspunsul, sau poate te-ai razgandit.

eu acum ma duc la culcare si nu vreau sa plec stiind ca matale esti bosumflat. Astfel incat imi cer scuze daca te=am lezat prin ceva din ceea ce am zis, dar deh am si eu aceleasi drepturi ca si toti. Cam asta e ideea... imi cer scuze.

dupa care... o iert pe nightwish pt a nush'cata bagare in seama. . . o iert eu, o s-o ierte Dzeu, caci nu stie ce spune.:D

later: bass, prefer sa ignor ultimul tau post. e mai bine asa, nu?
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Dec 06, 2003 2:06 am

Andreea B - rock :con:

Hai dom`le sa fim seriosi :hehe:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde scobarul » Sâm Dec 06, 2003 11:09 am

Initial trimis de Kayla
Nu am auzit melodia, dar nu cred ca una ca ea este in stare sa scoata un cantec misto. Parerea mea. Ar trebui intai sa isi faca operatie estetica la corzile vocale.
scobarul
 

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori

cron