Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde scobarul » Sâm Dec 06, 2003 11:11 am

Initial trimis de Kayla
Nu am auzit melodia, dar nu cred ca una ca ea este in stare sa scoata un cantec misto. Parerea mea. Ar trebui intai sa isi faca operatie estetica la corzile vocale.

hehehehehehe...ca mare dreptate mai ai.:)
scobarul
 

Mesajde scobarul » Sâm Dec 06, 2003 11:13 am

Initial trimis de Unregistered
kayla, poate ti-ar trebui niste creier.
operatie estetica la corzile vocale, ha? cata de profund.
una ca tine nu ar trebui sa posteze pe barfe.

daca tu nu stii sa citesti printre rinduri,asta-i problema ta:)
scobarul
 

Mesajde I`m With You » Sâm Dec 06, 2003 12:35 pm

Dada...ce sa zick
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde M|haElla` » Sâm Dec 06, 2003 7:17 pm

Mamaaa.... ce ma sictiresc "replicile " astea...
gen :
"Dada...ce sa zick"
Argumentati si voi, dati-va cu parerea, explicati, faceti ceva...
ca astea nu`s mesaje.
Ma enerveaza!

Eu mi-am spus parerea despre melodia Andreei balan( ca sa fiu si eu on topic).
Deci..imi place melodia, e misto. Cu influente rock sau fara( vad ca e mediatizat subiectu), mie imi place oricum...e misto, si nu ma asteptam la o asemenea schimbare din partea ei.
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Sweet-one » Sâm Dec 06, 2003 8:08 pm

Initial trimis de bassplayer
Pustiulica,
Daca esti obosit nu raspunde.
Ia-ti lecitina, pune-te la nani si dimineata formulezi un raspuns coerent.


Si eu i-am sugerat sa incerce cu lecitina, dar cred ca e o metoda insuficienta pt el... Am incercat deasemenea in repetate randuri o usoara culturizare, dar evident, inutila! Apoi, am facut ceva ce iti sugerez si tie: l-am lasat in plata Domnului. Chiar n-are rost sa incerci sa bagi mintile-n cap unui pusti plin de el, fara cel mai elementar respect pt persoanele din jurul lui si care habar n-are pe ce lume traieste. E pacat de coerenta si logica mesajelor cu care i te adresezi...
"Am nevoie de tine, cand ma trezesc! Am nevoie de tine, sa pot sa visez! Am nevoie de tine...SA NU MA UITI!!!"
:a
Avatar utilizator
Sweet-one
Junior Member
 
Mesaje: 257
Membru din: Lun Sep 15, 2003 11:00 pm

Cum sa fie scrisa de ea??????

Mesajde HAPPY » Dum Dec 07, 2003 3:32 am

[quote]Initial trimis de Gabizzu
[B]LOL ma LOL!

va credeti toti destepti!
bineinteles ca nu e rock, ci nush ce kkt e.. dar are influente de rock pe alocuri. deci SHUT THE FUCK UP!
oricum sunt multi pseudso rockerasi pe acilea care iubesc la nebunie linkin park... avril lavigne... da, si cum ziceam?!

da bre, piesa e scrisa de ea.

hai gata ca ma plictisiti.


Fratilor ati luat-o razna? Piesa e compusa de MOGA, a spus chiar ea la Teo. Credeti ca ea ar fi putut sa faca schimbarea asta singura? S-o fi plictisit si moga de dance si a luat-o pe pop-rock. Antecedentele cu Akcent- suflet pereche si paula seling- Timpul ma fac sa cred ca si-a schimbat stilul..in bine...

Asta inseamna ca tot moga e cel care upgrade-eaza muzica asta romaneasca de kkt...
HAPPY
 

Sunt o TARFA :)

Mesajde Andreea Balan » Dum Dec 07, 2003 10:12 am


Sunt o tarfa.(PUNCT) Daca va tine Kontul sunati-ma !!!

Daca va place rock-ul cumparati albumul, veniti la spectacolele mele. Toate sunt doar pentru calitatea muzicii

Ps:
Nu mai sunt virgina de la 14 ani.

Muto:
Exista oameni care nu se vand :P??? ca eu o fac de cand ma stiu :).
Andreea Balan
 

Mesajde UnCopilutz » Dum Dec 07, 2003 2:08 pm

imi place , fratilor , ca iubiti glumele . asta chiar mi-a placut si mie .
era si un banc : balan , esti virgina ?
" nu inca " :)



la ce rock sa treaca mai ? si-a luat niste latexuri/musamale pe ea , a luat o tipa care cica ii canta la chitara , dar de fapt doar ciupeste niste corzi , fara sa stie sa tina chitara n mana , are o trupa de nespalati care danseaza n spatele ei .
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde I`m With You » Lun Dec 08, 2003 7:39 pm

Poi Mahaela si eu am argumentat ...ceea ce aveam de spus.Dar atunci kiar nu aveam ce sa zic.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

a b

Mesajde Unregistered » Vin Dec 12, 2003 3:00 pm

ab proasta
Unregistered
 

Mesajde M|haElla` » Vin Dec 12, 2003 7:04 pm

I`m with you...daca nu ai ce zice, atunci nu mai spune nimic!
Nu te iubesc pentru ceea ce esti, ci pentru ceea ce sunt atunci când sunt cu tine. Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa. Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima. Pentru lume tu esti o singura persoana, dar poate pentru o singura persoana esti intrega lume.
So sweet...;r
Ufff...:love: ...:G
Avatar utilizator
M|haElla`
Junior Member
 
Mesaje: 121
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde I`m With You » Sâm Dec 13, 2003 4:58 pm

Oka` de acu` aja o sa fac
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

o fi copy?

Mesajde covergirl^^^ » Mie Dec 17, 2003 7:22 pm

Nush' de ce mi se pare mie ca melodia asta seamana cu a lu' Christina Aguilera-Dirrty.... In special la refren. Cine e putzin atent, shi face o comparatzie, poate-mi va da dreptate.
Shi faptu' ca e compusa de Moga, ma pune shi mai rau pe ganduri....... :con:
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Dec 18, 2003 2:22 am

nea, uite chiar acum ascult dirrty. seamana putin la intonatie si soundul are elemente comune (crez , sper sa nu vorbesc prostii) oricum melodia nu seamana. zic eu... christina canta oricum mult peste AB :hehe:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Unknown » Vin Dec 19, 2003 4:39 pm

Initial trimis de Gabizzu
nea, uite chiar acum ascult dirrty. seamana putin la intonatie si soundul are elemente comune (crez , sper sa nu vorbesc prostii) oricum melodia nu seamana. zic eu... christina canta oricum mult peste AB :hehe:

Ba Gabitzulle m-am saturat de tine cat te bagi in seama una doua te bagi ca musca in kkt shi comentezi intruna ti-am vazut shi poza shi mai degraba as zice ca esti fata!pe bune nu vezi cum arati cand iti vad fata nu mai am nevoie sa citesc bancuri arati mai rau ca un clovnn am o intrebare tu ai avut vreodata o prietena?poate manutza :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD!!!!!!!!!! da pe toate situ-rile tre sa comentezi m-am saturat de u !!!!!!!!!!!!cat dreq o sa mai comentezi!esti fan ab bine da nu ne mai teroriza atat k u esti cel mai mare fan!!!!!! ca nu esti!(un fan nu se comporta asa)!shi dak e andreea pisoi ce????? te f**e cu ceva(scuzati k vb vulgar da sunt plin de nervi)!shi dak a vrut sa treca la rock ce?treba ei nu cred ca te priveste pe u ce fac alti catzo!sau crapi de ciuda ca exista fani ab mai mari k tine!u nu esti decat un prapadit:DDDD!tzi-e ciuda ca ku u nu vorbeau andre ! shi acum ab doar se foloseste de u ca te vede mai prost shi ce zice : "Hai sa-l iau la mishto shi pe loserul asta!"sau crezi ca "te iubeste":DDDDDDD!P.S.:"Mai maturizeaza-te"
Unknown
 

Mesajde darken » Lun Dec 29, 2003 12:34 pm

**shakes head in disbelief**
darken
Junior Member
 
Mesaje: 65
Membru din: Dum Noi 09, 2003 4:37 pm
Localitate: Leicester, England

Mesajde Tamy » Mie Dec 31, 2003 1:47 am

Nu stiti unde canta de Rev ca vreau s-o vad ..... ???
Tamy
 

Mesajde covergirl^^^ » Joi Ian 01, 2004 12:31 am

Initial trimis de Tamy
Nu stiti unde canta de Rev ca vreau s-o vad ..... ???


in baie...dar nu cred ca i-ar placea sa o vezi :)
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Asta`i culmea...

Mesajde IoanaA » Lun Ian 05, 2004 6:25 pm

Bey, voi va atacati imediat, cum canta careva ceva diferit, hop tzop si voi "vai si`o schimbat stilu` ". Pai n`are omu` voie sa cante si altceva!? Si ce daca piesa e scrisa de Moga? E ceva rau in asta? Andreea Balan mai are o melodie, "Sunt o straina" , care e compusa de ea. Ati ascultat`o, sau ca nu e scrisa de ea ziceti ca e de kkt?:con:
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Gabizzu » Lun Ian 05, 2004 8:10 pm

concluzia e clara: fiecare cred ce vrea.
Gabizzu
 

:)

Mesajde Dragos C. » Mar Ian 06, 2004 1:36 am

Pai nu e normal? Doar n-o sa creada ce nu vrea... :)
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Salz!

Mesajde RalucaB » Mar Ian 06, 2004 12:31 pm

Melodia nu e rock!!
Are o mica influenta rock!
Oricum e mishto melodia...
3 maimute au scapat de la zoo. 1 a fost prinsa uitandu-se la TV, alta jucand fotbal, iar a treia… citind acest mesaj!
Avatar utilizator
RalucaB
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde Deea_Em » Mar Ian 06, 2004 1:00 pm

Mama,e marfa sub asta :) ar trebui sa ii puneti cinci stelute . Si acu nu o zic la `shto..sincer..melodia e mai buna de cat alde "Nopti de vara" si tot aja...M-a impresionat in mod placut evolutia lu` AB. Da` fan n-o sa fiu niciodata..nuj dak e rock sau are influente..nu le am cu astea si nu vreau sa ma dau savanta dak nu sunt da` meloda e draguta..
Sunt fata de care ti-a spus maica-ta sa te feresti...
Avatar utilizator
Deea_Em
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Aug 10, 2003 11:00 pm

Mesajde The Usual...Flow » Mar Ian 06, 2004 7:05 pm

bwei eu inca nu am auzit melodia aia. tot ce stiu e ca i-a fost vanduta Andreei B de catre Marius M. si ca (din pacate) Adi a facut greseala sa accepte sa cante bucatzica aia de rap de care se vorbea p-aici. Aaa si mai stiu cate ceva despre videoclip... sincer eu nu stiu ce-ar putea face fata asta pt a ajunge sa fie apreciata si de cei care iubesc muzica de calitate. a facut prea multe compromisuri pana in prezent si nu stiu cum va reusi o piesa cu anumite influente rock sa ii "spele" imaginea. Si nu va mai minunati atata in legatura cu versurile piesei, ca nu are fata nici o contributie, tot lui Marius ii apartin.
The Usual...Flow
 

Mesajde vali » Mie Ian 07, 2004 9:49 am

deci pana la urma e manea?
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Ian 07, 2004 10:57 am

:D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde IoanaA » Mie Ian 07, 2004 6:05 pm

Da da...exact, e manea pana la urma... si Adi ala de fapt e ADRIAN MINUNE :p
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde IoanaA » Mie Ian 07, 2004 6:17 pm

Apropos ... o aparut videoclipu` ? Cum e?
The Usual...Flow si ce daca versurile nu`i apartin? De parca Marius Moga scrie doar pentru ea... hmmm :con:
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde covergirl^^^ » Vin Ian 09, 2004 9:54 pm

a aparut clipu` ....pe mtv. cred ca numai acolo se poate vedea.
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde jo* » Sâm Ian 17, 2004 12:15 pm

se da si pe atomic

piesa e f mijto. tre sa rec ca imi place si m`a shokt. knd eram mik eram fana andre. bine ca am trecut de faza, de fapt bine ca s`au desp. dar am fost fana si nu am de gand sa neg qestia asta. au evoluat amandoua f fain. andreea A arata mult mai bine acum dekt inainte. kt despre a b k tot despre ea e sb, a fost un mare rahat in evolutie initial. ne`a luat cu faza ca ea canta live cu trupa in spate. du`te mey si te impusca. era playback va sp k s`a fraierit la un mare festival unde avea toate posibilitatile sa cante live. super aiurea. si avea trupa in spate. era live cik. orikumm, tre sa rec ca piesa asta aparente e buna. ca arata super bine si ca si`a dat seama ca fanii ei s`au maturizat de mult si ar fi si randul ei.

in rest, nu stiu ce draq va tot f**eti aici. e pop-rock. mare branza. n`ati mai auzit asa ceva??? ce rock mey? vdtzi stele verzi?? a trecut la avril. si arata mult mai bine ca inainte.

si gabizzu, ce draq te tot bagi in seama. la absolut fiekr post vii tu cu un comentariu de 1 rand. ce draq ai? am inteles, esti fan!!! ti`am vazt si poza cu ea, gata!!!

si ce dak e scrisa de moga?? problema lui ai a ab. ce avetzi mey? ma enerveaza ipocrizia unora. ca vai moga, ca vai ab, ca vai akcent...pe toti ii injurati...da' cine vinde cele mai multe albume???? luna amara, vdv, ocs, kumm, firma, iris, narkoma, lacrimosa, therion???? nu...ci astialaltzi. asa k nu va mai dati ce nu sunteti. sau nu mai tot comentati doar de okii lumii.
jo*
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 17, 2003 4:40 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori

cron