Andreea Balan - Aparente . A trecut la rock?

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Mesajde Deea_Em » Sâm Ian 17, 2004 12:38 pm

Initial trimis de jo*



in rest, nu stiu ce draq va tot f**eti aici. e pop-rock. mare branza. n`ati mai auzit asa ceva??? ce rock mey? vdtzi stele verzi?? a trecut la avril. si arata mult mai bine ca inainte.

si gabizzu, ce draq te tot bagi in seama. la absolut fiekr post vii tu cu un comentariu de 1 rand. ce draq ai? am inteles, esti fan!!! ti`am vazt si poza cu ea, gata!!!

si ce dak e scrisa de moga?? problema lui ai a ab. ce avetzi mey? ma enerveaza ipocrizia unora. ca vai moga, ca vai ab, ca vai akcent...pe toti ii injurati...da' cine vinde cele mai multe albume???? luna amara, vdv, ocs, kumm, firma, iris, narkoma, lacrimosa, therion???? nu...ci astialaltzi. asa k nu va mai dati ce nu sunteti. sau nu mai tot comentati doar de okii lumii.


Prrrrrr....Slow down...deci....Stai putin mai calma...si incearca sa asculti fara sa te enervezi (ar trebui sa te duci la psiholog un pic...hai ca stiu ca ai...daca nu ai e de rau...). Scrie si tu pe romaneste si vezi sa lasi contradictiile deoparte...Tu ne spui noua ca pe toti ii injuram..tu ce p00la mea faci? A?

Si da..fostele Andre au evoluat insa AB e inca penibila in videoclipul ala...pt ca incearca "sa se dea ceea ce nu este" ca sa folosesc citatul tau...
Peace to all of you
Sunt fata de care ti-a spus maica-ta sa te feresti...
Avatar utilizator
Deea_Em
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Aug 10, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 17, 2004 12:58 pm

[quote]Dape...eu asa stiam , ca nu mai e tatal ei compozitor, si cica melodia a fost scrisa de ea, cu manutza ei :D
Sau ma insel eu?
cica melodia e scrisa de marius moga,defapt asta e sigur
Unregistered
 

Mesajde gabuba » Sâm Ian 17, 2004 1:06 pm

Initial trimis de jo*


si gabizzu, ce draq te tot bagi in seama. la absolut fiekr post vii tu cu un comentariu de 1 rand. ce draq ai? am inteles, esti fan!!! ti`am vazt si poza cu ea, gata!!!


:eek: sa mori tu? mama, ce m-au prins astia...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Mortisha_Adam » Sâm Ian 17, 2004 8:34 pm

mie mi se pare foarte penala. crede ca daca si'o tras o caciula si niste tepi si lanturi, gata ii roakerita?
am asc o daata piesa si la o faza chiar ca m-am spart de ras. ceva de genu " muzica ro e plina de zdrebnte, dar tu nu esti printe ele"............duh
The wind howles through the empty block
Looking for home
But i run through the empty stone
Because i'm alone
Avatar utilizator
Mortisha_Adam
Junior Member
 
Mesaje: 89
Membru din: Mar Noi 11, 2003 12:00 am

Mesajde marian jan » Sâm Ian 17, 2004 8:40 pm

rock!rock 4 ever!andreea rulz!cool!fancy!trendy!prigat de banane si capsuni rulz!dati din cap!pogo!
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Sâm Ian 17, 2004 8:49 pm

mortisha,penala esti tu.!M-ati facut curioasa tare...abia astept s-o vad pe ''noua'' andreea balan rockaritza.am vazut ca shi-a schimbat look-ul,dar noua melodie pe care voi o tot laudati,n-am ascultat-o ink...dc o dau asa rar pe atomic oare? ;P
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Sâm Ian 17, 2004 10:56 pm

Initial trimis de marian jan
rock!rock 4 ever!andreea rulz!cool!fancy!trendy!prigat de banane si capsuni rulz!dati din cap!pogo!


okey... what are you on? :con:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Remy » Sâm Ian 17, 2004 11:29 pm

E misto melodia. Pacat ca ratatii astia de la MTV si Atomic nu prea o dau. M-au stresat cu melodiile lor de doi bani.
El condor pasa!
Remy
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Dec 23, 2002 10:22 pm
Localitate: Romania, Craiova

Mesajde Wild Rose » Dum Ian 18, 2004 2:28 am

ai si tu dreptate... de ce sa bage ei Metallica cand pot baga Andreea B. si Spicey ?? :rolleyes:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde baixinho© » Dum Ian 18, 2004 10:32 am

din ce mi-am dat eu seama, vrea sa fie un fel de ce a fost mai demult Aerosmith & Run DMC, dar a iesit o mare porcherie.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde jo* » Dum Ian 18, 2004 3:30 pm

Deea, dak v`am jignit pe krva, imi cer scuze. mi`am exprimat parerea si consider ca pt asta e forum, nu? nu v`am injurat. am sp sa nu va mai tot f**eti aici. atat. aia nu e injuratura la adresa voastra. e injuratura simplu si atat.
jo*
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Iul 17, 2003 4:40 pm

Mesajde Catzelusha » Dum Ian 18, 2004 8:18 pm

Oki doki jo,te-am inteles,iti apreciem sinceritatea,dar ai grija sa nu intreci masura..ce-i prea mult,strica. :D
In fine,revenind la oile noastre,am vazut shi eu in sfarsit noul videoclip al artistei noastre shi pot spune ca e ok.Adik videoclipul nu shtiu de unde-i inspirat dar imi place f. mult la fel shi melodia.......dupa schimbarea asta radicala,pot spune ca andreea a crescut cu mult in ochi imei.
:)
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde marian jan » Dum Ian 18, 2004 8:20 pm

catzelandro,vrei sa ne mirosim sub coada?
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Catzelusha » Dum Ian 18, 2004 8:32 pm

cum vrei!da incepe tu primul.. :D
Catzelusha
 
Mesaje: 767
Membru din: Joi Ian 01, 2004 12:00 am

Mesajde Deea_Em » Lun Ian 19, 2004 9:28 am

Deci...Sunt de acord cu Morticia (ne cunoastem de undeva?). E destul de penala in videoclipul ala...pe mine sincer nu ma convinge cu bratarile alea...piesa e buna..de acord...dar atitudinea ei are ceva care bate la ochi...nu stiu cum sa spun...dar e prea evidenta dorinta asta a ei de a deveni rockeritza...si nu pricep un lucru ...de ce toti vor sa devina rockeri? Sick people..

Eeee...noi sa fim sanatosi ...si pt fata aia cum-te-cheama....nu-ti fa griji ca nu m-am jignit cu nimik..nu bag io pe toti in seama..

Peace to all of you
Sunt fata de care ti-a spus maica-ta sa te feresti...
Avatar utilizator
Deea_Em
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Aug 10, 2003 11:00 pm

Deci

Mesajde Dragos C. » Lun Ian 19, 2004 10:42 pm

Initial trimis de Gabizzu
deci... deci nu se incepe cu deci.

Vezi? Deci intelegi?

P.S. Si in legatura cu semnatura ta... Mama mi-a zis sa ma feresc de proaste.
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Ian 19, 2004 11:18 pm

legatura fiind.... (??)
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

:)

Mesajde Dragos C. » Lun Ian 19, 2004 11:29 pm

Absolut niciuna.
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Re: Deci

Mesajde Deea_Em » Mar Ian 20, 2004 12:55 pm

Initial trimis de Dragos C.

Vezi? Deci intelegi?

P.S. Si in legatura cu semnatura ta... Mama mi-a zis sa ma feresc de proaste.



N-ai inteles aluzia...dar de data asta trec cu vederea...si nu-ti fa griji ca oricum nu te bag io in seama..stiu k ejti dezamagit..dar asta e`....
Nu o sa -mi irosesc eu timpul meu pretios sa iti spun ce ai merita..dar....sa fii sanatos dragule..
Cat despre faza cu semnatura..Sa stii ca sunt multi fraieri ii numesc pe cei "adevarati" prosti numa aja de invidie..
Peace to all of you
Sunt fata de care ti-a spus maica-ta sa te feresti...
Avatar utilizator
Deea_Em
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Aug 10, 2003 11:00 pm

:)

Mesajde Dragos C. » Mar Ian 20, 2004 9:48 pm

Bine, adevarato. :D Imi cer scuze pentru post-ul ala. Eram suparat...
Lasa-ma sa-ti transform lacrimile in flori si sa te bucuri, si sa simt din zambetul tau o eternitate.
Avatar utilizator
Dragos C.
Junior Member
 
Mesaje: 271
Membru din: Vin Mai 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Ian 20, 2004 10:42 pm

da , ma , deea ... fii si tu buna la corazon si explica-ne si noua, astora nu atat de dezvoltati la creieras cum e treaba asta.
pai daca tu esti fata de care mi-a zis mie mama sa ma feresc , mama mi-a zis sa ma feresc de curvele proaste, rezulta ca tre sa ma referesc de tine. e simplu nu? sau... :D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Deea_Em » Mie Ian 21, 2004 12:24 pm

Bah da` ce m-ati spart...
Gabizzu draga, ii aja cum zici tu...nu imi pun io mintea cu persoanele "speciale" (vezi semnatura ta)
Peace to all of you
Sunt fata de care ti-a spus maica-ta sa te feresti...
Avatar utilizator
Deea_Em
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Aug 10, 2003 11:00 pm

Mesajde Deea_Em » Mie Ian 21, 2004 12:28 pm

Am pus si io semnatura aia sa agatz baetii :) ca.. deh! cine se mai uita la fete rele in zilele noastre...
Sa mi-o schimb?
Sunt fata de care ti-a spus maica-ta sa te feresti...
Avatar utilizator
Deea_Em
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Aug 10, 2003 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Ian 24, 2004 11:49 am

Mda... "Aparentze" e copiata dupa viata unei colege de la facultatea la care invata Andreea B. mai nou. Gabyzzu, intreab-o daca nu cunoaste o tipa pe nume Andreea [sau Raluca, depinde cum s-a prezentat tipa] si intreab-o daca nu i-a copiat stilu` de viata si stilu`... muzical.

OffT.: By the way, I`m back! ;y
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde IoanaA » Sâm Ian 24, 2004 12:17 pm

Andreea Pisoi la cine te refereai ca AB o copiat`o pe una?

Bey, piesa nu e rock, nu va mai agitatzi ca sprayu` ! O fi un dance...amestecat cu hip`hop... oricum fata nu stie sa danseze pe hip`hop si acolo, in a doua strofa am impresia ca o imita pe Jennifer Lopez din "Jenny from the block" .. sau oare mi se pare mie...
Adevaru` e ca AB o spart piatza muzicala cu piesa asta...e ceva nou pentru ea ....
you think you know me but you really don`t
Avatar utilizator
IoanaA
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Joi Oct 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Ian 24, 2004 10:34 pm

Am zis si-n primu` post, copie viata unei colege de la facultate, care mi-e o buna prietena, btw.
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Wow!

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Ian 24, 2004 10:46 pm

Nu pot spune decat un singur lucru:"aparente " o pune in valoare si o reprezinta pe Andreea B. mai mult decat OORICE a cantat pana acum!
Dreamy_Girl
 

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 24, 2004 11:32 pm

Initial trimis de Andreea Pisoi
Mda... "Aparentze" e copiata dupa viata unei colege de la facultatea la care invata Andreea B. mai nou. Gabyzzu, intreab-o daca nu cunoaste o tipa pe nume Andreea [sau Raluca, depinde cum s-a prezentat tipa] si intreab-o daca nu i-a copiat stilu` de viata si stilu`... muzical.

OffT.: By the way, I`m back! ;y



Interesting & varza

ps: welcome back :)
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Dum Ian 25, 2004 12:26 am

ce patetic...a traznit-o pe ab de sus o piesa si s-a gandit sa-si copieze o colega de la facultate, mai nou mentorul ei spiritual.
cotoi, mai ai multe idei d-astea? daca vroia sa copieze pe cineva n-avea destule modele?
eh, in fine... e absurd ce zici si inutil. mai ales ca aici se discuta despre piesa .... ma pish, nu-mi pasa! :hehe:
Unregistered
 

Mesajde euL » Mie Feb 04, 2004 1:19 pm

Degeaba ziceti voi...e marfa melodia decat celelalte ... Prima melodie marfa a Andreei Balan..si asta cu ajutorul lui Adrian..:) :N
Deep is smile
Avatar utilizator
euL
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Mar Feb 03, 2004 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 39 vizitatori

cron