cele rele sa se spele,cele bune sa se-adune.

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

cele rele sa se spele,cele bune sa se-adune.

Mesajde SOD » Vin Dec 19, 2003 12:27 pm

tinand cont de faptul ca am multa treaba si nu o sa intru prea curand aici,tin sa va zic tuturor multi ani,tot ce va doriti,sanatate si prosperitate.
sper ca noul an ce vine sa fie de bun augur pentru toata lumea si fie ca animozitatile sa piara pentru totdeauna.

craciun fericit si multi ani!

Ps. era sa uit traditionalul putere de munca! :D
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Dec 19, 2003 12:34 pm

Sarbatori fericite, Cataline !
Sarbatori fericite si celor ce intra de la servici si astazi iau concediu.

Am lipit acest subiect...si va fi threadul dedicat urarilor de sfarsit de an.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Craciun

Mesajde Cristina » Vin Dec 19, 2003 2:09 pm

Sarbatori fericite, un An nou plin de bucurii pentru toti forumistii.
Craciun fericit.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Dec 19, 2003 3:52 pm

Sarbatori fericite! La multi ani! SOD ai uitat "putere de rabdare"!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

...

Mesajde Hades » Vin Dec 19, 2003 4:19 pm

la multzi ani SOD si craciun fericit, sanatate tzie si familiei tale...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde memetshot » Vin Dec 19, 2003 4:37 pm

Apai ca sa fiu si io in ton (nu pestili) cu ailalti le urez la toti uzarii sarbatoare fericite si toate cele ce doriti sa vi se indeplineste si sa nu faca nimeni ca nu as face io.....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde svengali » Vin Dec 19, 2003 4:43 pm

Copii, va doresc un Craciun Fericit :-: , un An Nou in care macar o parte din dorinte sa vi se implineasca, un Sfantu Vasile fara prea multa mahmureala si o Boboteaza cu chef de munca teribil ;s

Moshu, imi pare rau ca n-am reusit sa te rezolv ;D dar p-aci s-au precipitat treburile si tre sa ma duc sa-mi iau fatuca de la aeroport (:| Oricum, pana duminica seara tot incerc, asa ca nu schimba pana luni :)
Într-o baltă neagră,
Patru ochi luceste.
Ce să fie oare?!
Cred că ie doi peste.
svengali
 
Mesaje: 221
Membru din: Dum Oct 05, 2003 12:00 pm
Localitate: Unde ši-a întãrcat dracu' copchiii

Mesajde gabuba » Vin Dec 19, 2003 5:06 pm

bafta tuturor, impliniri & stuff!
sarbatori fericite, si sa aveti un mos bogat!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde gabuba » Vin Dec 19, 2003 5:35 pm

a'ma, nu puteti fi si voi mai putin rautaciosi, macar acu' in prag de sarbatori? stiti voi cele rele sa se spele.. hai ca la anu e promotie speciala, rezistati 2 saptamani.

La multi ani si tie eye!
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Dec 19, 2003 5:52 pm

Initial trimis de Gabizzu
La multi ani si tie eye!

banuiesc ca asa cum ai pus-o is ultimu pe lista ta, semantic vorbind ,nu gabizzu?
atunci la multi ani si tie gabizzu
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Vin Dec 19, 2003 6:44 pm

Sarbatori fericite tuturor !
La multi ani !
Sa aveti parte de tot ce vreti voi , sa fiti fericiti !
Sa ne vedem cu bine la anul !Poate o sa intalnesc ceva lume nou la anul :)

:kiss: ya all
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde darkshines » Vin Dec 19, 2003 11:48 pm

la multi ani! craciun fericit!
[si restul de alea alea]

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Mesajde Kayla » Sâm Dec 20, 2003 8:41 am

Craciun fericit, sarbatori fericite, An Nou fericit si toate celelalte urari care contin cuvantul "fericit".. Sa aveti parte de tot ce va doriti si moshu sa va aduca numai cadouri frumoase! La multi ani! :w :love: :*
Kayla
 

Mesajde Necko » Sâm Dec 20, 2003 9:31 am

Dragi forumisti

Aici, in acest thread, vreau sa va spun ca datorita voua - mai buni *Love2* - sau mai rai *baix*, mai simpatici *Monk* - sau mai antipatici *...* - la naiba, aici nu pot nominaliza pe nimeni caci nimeni nu-mi este antipatic , mai intelepti :))) *OM* - sau mai rasvratiti *Gabizzu* , mai frumosi (la suflet) *Weet - weet* sau mai circotasi *animaloo*, mai militari *eye* - sau mai plecati din tara *toti abroad - arii* si nu in ultimul rind toti cei nenominalizati, datorita voua, spuneam, am facut din acest forum locul meu preferat, locul in care ma relaxez, in care rid, in care pling...., in care imi raspund la intrebari pe care mi le puneam retoric, locul unde simt ca inca traiesc in Bucuresti, chiar daca am plecat de multi ani - vezi "Geamuri multe, Iancului, Gara de Est, Liceul I.Hasdeu" - locul in care am aflat ce ginditi, ce simtiti si in care am putut sa-mi mai dau si eu cu parerea din cind in cind fara sa-mi par eu insami ridicola. Ma bucur (de la ciobanul Bucur) ca Bucurestiul de acum este pe miini bune si parca mai imi creste si mie moralul cind vad ca nu toata generatia de acum (v-am zis ca sunt batrina!) nu este ca cea pe care o intilnesc zi de zi la scoala unde ma fac ca sunt profesor.

De aceea va multzumesc pentru ca existati si va doresc din suflet ca acest Craciun Minunat sa faca un miracol pentru voi si sa va faca sa ramineti mereu asa cum sunteti acum *minunati* !!!

La MuLtI AnI!!!
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Dec 20, 2003 11:26 am

Necko, esti una dintre putinele persoane care mi-a spus ca sunt intelept. :D
La multzi ani & sarbatori fericite si tie....oriunde te-ai afla....desi acum parami-se ca esti in Bucuresti...sa traiesti !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Necko » Sâm Dec 20, 2003 11:50 am

:) Nu Moshule, nu sunt in Bucuresti acum, dar O SA VIN si eu (sper) intre Craciun si Anul Nou. Abia astept. Sa-mi vad parintii... sa fac cumparaturi in piata la Obor, sa ma duc in Mall si sa maninc la KFC... si sa-mi toace fiica-mea si fiu-meu banii la Kenvelo si Nike.... Ador Bucurestiul.... Si tu sa traiesti si

La MuLti AnI !!!



peseu: acum sunt in Turnu Severin
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Lun Dec 22, 2003 1:47 am

Initial trimis de Necko
[...]datorita voua, spuneam, am facut din acest forum locul meu preferat, locul in care ma relaxez, in care rid, in care pling...., in care imi raspund la intrebari pe care mi le puneam retoric, locul unde simt ca inca traiesc in Bucuresti, [...] locul in care am aflat ce ginditi, ce simtiti si in care am putut sa-mi mai dau si eu cu parerea din cind in cind fara sa-mi par eu insami ridicola. Ma bucur (de la ciobanul Bucur) ca Bucurestiul de acum este pe miini bune si parca mai imi creste si mie moralul cind vad ca nu toata generatia de acum (v-am zis ca sunt batrina!) nu este ca cea pe care o intilnesc zi de zi la scoala unde ma fac ca sunt profesor.

Cum spuneam.....un user "outsider" se lipeste de forum mai repede daca descopera diferite gandiri, diferite pareri, sinceritate, sensibilitate, onestitate, intelepciune, inteligentza....decat ....opusul celor amintite mai sus....
Forumul este o evadare pt noi toti.....daca pe strada suntem "atat de falsi"...de ce aici sa nu ne spunem gandirile si simtirile....?
In alta ordine de idei.....va multumesc si eu onorabili useri pt sfaturile pe care mi le-ati dat, va multumesc pt critici dar si pt aprecieri, va multumesc pt atentionari, datorita voua (in parte si nu numai) azi sunt mai sus decat eram ieri.....
La multi ani! Sarbatori fericite!
Sa aveti parte numai de bine si....macar de Sfintele sarbatori de Craciun "deschideti-va inima".....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Lun Dec 22, 2003 1:53 am

Initial trimis de Necko
Dragi forumisti

Aici, in acest thread, vreau sa va spun ca datorita voua - mai simpatici *Monk*


ma simt onorat sa aud aceste cuvinte ....

la multi ani si tot ce iti doresti tu Necko .. si astept sa ne si vedem ...

La multi ani Forum ... tot ce isi doreste fiecare si la mai mare ...
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Dec 22, 2003 1:31 pm

De maine ma duc shi eu sa ma indop shi sa ma imbat ca tat omu, asa ca urez LA MULTI ANI ! la totzi forumishtii!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Dec 22, 2003 9:36 pm

Craciun fericit si la multi ani !!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde nocturna » Lun Dec 22, 2003 10:03 pm

pen'ca lucrurile s-au aranjat de asha natura shi am luat concedul mai devreme decat speram, nu pot ca sa parasesc forumul pe perioada sarbatorilor fara urarile de cuviintza. deci in ordinea care urmeaza dupa numerele dupe tricou, prima pe lista ie clasa muncitoare, oropsitzii shi nelegiuitzii:
- dana
- angus
- onk
- salma
- bonechina
- stefan
- neatza
- eye
- SOD
- bassplayer (shi la tot BP)
- baicsu
- afextuinz
- bhuttu
- vali
- alin popalin marijan
- nae filu
- animaloo
- K-gula
- curly
- Rockeru'Shomer (chiar daca-i shomer)

shi de asemenea: Mr Hyde, scumpa darkshines, Portnoy, riverflow, Matrashita, Sinner, MIGu', Nicolas, Mirela, sburatorul, gabitzu, mosh, tineri, tuturor colaboratorilor shi sustzinatorilor mei shi care otz mai fi. (scuzatz omisunile care sunt, da' fusera cu intentzie :D

deci ca sa nu ne mai lungim, sa avetz de la nocturna un crismas cum vretz voi, un an nou beton care o sa fie, Sarbatori Fericitzi! shi nu disperatz, n-atz scapat, ma-ntorc dupa 5 ian 2004 sa va chinui. :j

peseu: multzam mult de voturile din top 2003, in special la antipatie, sper ca la anu' cand reviu sa-mi survina premiul.
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Lun Dec 22, 2003 10:34 pm

Pt ca tot se anunta o vacanta de pomina,si pt ca maine am trenul spre Sibiu si nu o sa mai apuc sa va urez toate cele necesare am sa incep cu inceputul:
LA MULTI ANI SI SARBATORI FERICITE!
urmatorilor:
1.WildRose-cea mai de treaba "lutza" a Forumului,o prietena adevarata si o frumoasa :kiss:
2.Bassplayer-un tip de milioane,un super baiat si un basist f talentat(un concert f reusit azi in Club A.Keep up he good work!)
3.Jasmine-o superba in adevaratul sens al cuvantului A-)
4.NightWish-ma bucur ca s-au rezolvat conflictele dintre noi,o f buna sfatuitoare
5.Love2Fly-care a ramas acelashi chiar daca a inceput sa se "socializeze",aceeashi minte profunda :-?
6.Dia The Koala Bear-mai rar vezi pe strada ursuletz cu fustitza scurta :p
8.Moshule-si tie Sarbatori fericite si ai grija cu mancarea.. :yD
Si celorlalti useri pe care ii cunosc: DarkShines,Alin,Jaded,Shaki Devil,SOD,Bhuttu,
K-gula,Vali,Eye,Nicholas_Alex,Gabizzu,Baixinho,Mihai-MOF,Mirela,Catharsis,UsualFlow....(sa ma scuze cei pe care i-am omis!)
Un an nou cat mai fericit si sa va aduca Moshul tot ce va doriti!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde MiG29 » Lun Dec 22, 2003 11:41 pm

Io nu plec nicaieri in zilele imediat urmatoare da poate imi taie astia netu din motiv de neplata asa k profitez de ocazie sa va urez la totzii(nu chiar totzii,da asa aleatoriu,aliosha,eyu,moshu,sod,nightwish,love2fly,monk,animallo,decret,k-gula,baixinho,vali,ayrton,mirela,darky,nicholas,bhuttu,siringa,dana,onk,gabizzu,catharsis shi sper sa nu fii uitat vreunu)La Multzi Ani,Sarbatori Fericite shi gata!

Atzi devenit addictive,am vrut sa ma retrag de pa forum anu asta,chiar am resuit o perioada da nu pot fara voi(shi fara tzigari),da macar voi nu suntetzi asha nocivi:)
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

4472

Mesajde baixinho© » Mar Dec 23, 2003 10:29 am

Urez celor dragi mie (nu-i numesc, se stiu ei) Sarbatori fericite si sanatate atat lor cat si apropiatilor si familiilor lor.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Dec 23, 2003 10:35 am

Frumoasa dovada de mare fair-play a userilor Nightwish si Paranoya care m-au pomenit in urarile lor....desi nu ma sufera. :o


Sarbatori fericite si voua....si poate in 2004 va intoarcetzi cu minte mai multa. Amin !


La multi si lu' Mig...care ma considera antipatic ! Data viitoare cand trec prin Constanta nici sa n-aud de tine. Ma intalnesc doar cu Nicholas. :D
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mar Dec 23, 2003 10:53 am

multumesc celor care m-au vizat si pe mine in urarile lor!

un an nou fericit, nightwish (stii tu, cele rele sa se spele) , matrasita ( :* ) , migului... moshu si v-am mai zis eu pe say what's! :p
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde memetshot » Mie Dec 24, 2003 12:27 pm

apai animaloo paraseste feceu...nu va bucurati/intristati ca sentuarce si mai ingoerent.
Apai sa dau si io cu uratu:
Lu toti de pe cemeu: dana,neatza, naiti, aiu, baicsu, naie, angus, bass, SOD etc..
lu alti uzari: moshulica care are acu un nick de cacao (schimbal ma), monku (primu cu care vorbii pe ym), lu svengali si bunita (sau aluis cum vrea mai de curand sa ii zic) <<ramaneti asa ca sa ne radem si noi de cineva :D >>...etc ca nu stiu acu la cine ce sa mai zic...
Urari
1. la multz ani
2. la multz bani
3. sa aveti mult alcool si mancare pa mase (atentie sa nu va creasca cantitatea de sange din alcool)
4.... tot ce va doriti voi...
5. sa ne vedem sanatosi in 2004
PA.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde monk » Mie Dec 24, 2003 3:56 pm

Acum ca suntem in Ajunul Craciunului vreau sa va impartasesc si eu cateva ganduri bune :

Fie ca Sarbatoarea Craciunului impreuna cu noul an sa va aduca tot ce vreti ...

In concluzie vreau sa urez urmatorilor useri cateva ganduri speciale si faimosul La multi ani ! :

- Dia The Koala Bear -- este cu siguranta una din cele mai intelegatoare persoane de pe forum si ma bucur ca o am ca si cunostinta. --- La multi ani ! si nu uita de biscuitii pe care mi i-ai promis :yD

- Wild Rose -- o persoana pe care ma bucur ca o cunosc si cu care am aflat pe parcurs ca am facut primii pasi impreuna cu ea --- Tot ce iti doresti tu ! ;D

- Weet-Weet -- o domnisoara cu care am avut primul contact (:D) cand s-a facut sondajul meu impotriva lu Gabizzu --- Bonne Annee !

- Nighwish -- desi am votat-o la cel mai antipatic user asta era parerea mea despre ea acum cateva luni si cum nimeni nu mi-a fost antipatic de atunci a fost singura optiune pe care o aveam, de si de atunci nu am mai vb cu ea merita si dansa un sincer : --- La multi ani !

- darky -- o persoana special --- La multi ani !

- Briatore --- La multi ani !

- Necko -- Tot ma chinui de ceva vreme sa fac rost de idul YM dar nu am reusit inca sa il obtin :D -- cinestie poate mi-l aduce mosh Gerila

- Hades -- prima persoana de pe forum cu care m-am intalnit la bere in decursul acestei veri

- Oribilul Mosh cu noul lui nick de cacat -- un tip care io il consider haios

- Decret --

- baixinio © cu stilul lui incontestabil

- neatza care este

- animaloo unul din tovarasii mei de YM

- Mig29 -- despre el ce pot spune .. o persoana care stie tot timpul ce vrea

- Love2Fly acest avocat al forumului, singurul care se pare ca il intelege pe Gabizzu

- catharsis si Portnoy doar ei stiu cate nopti am pierdut jucand biliard cu ei .

- eyewithness o persoana cu comentarii acide dar din pacate adevarate

- SOD -- kterink fina la nivel inalt

- Nicholas_Alex -- un adevarat ginecolog

- Gabizzu desi este un las merita si el o urare ca doar de are valoare mai mare daca ajuti un handicapat decat daca ajuti un om normal (lasa ca stie el ca aici nu ma refer la el)

As mai ura si altor persoane la multi ani dar nu imi vin momentan in minte - voi reveni


PS : La multi ani fah titino .. (deh .. obligatia asta)
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mie Dec 24, 2003 4:56 pm

la multi ani si tie monkule da avand in vedere ca ie 3 roti la tricicleta speram sa ma pui si pe mine mai in susu listei colosha
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde darkshines » Mie Dec 24, 2003 5:34 pm

[de la nicu si ciofu pentru toate fetele aventuriere si nu numa'!]

la multi ani si craciun fericit tuturor iuzerilor ce-mi sunt dragi (si nu numa' ;D):lui aliosha(care e far, far away),lui bhuttu,nocturnei,moshului, lui decret,mirelei,lui baicsu,migului,lui sod, lui alin,matrashitei,lui portnoy, lui satyr, lui kgula,lui eye, lui catharsis, lui vali, lui nicholas_alex, chiar si lui gabytu si lui monk si de asemenea rozei salbatece, jasminei si koalei.

iertare cer daca am omis pe cineva, nu fu cu intentie.

To speak is to be silent
The concept is dead. There's nothing death should interrupt,
I went to bed last night with one sip left in the cup.
Avatar utilizator
darkshines
 
Mesaje: 2260
Membru din: Joi Aug 02, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori

cron