pentru baieti si fete suferinzi:Cum ati fost distrusi cel mai tragic de catre cineva

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde abortive_mind » Joi Sep 29, 2005 5:04 pm

Mda... da' de ce sa nu-i dam naibii si pe baieti? Io in vara asta ... in fine am luat-o razna rau dupa un tip. Bineinteles ca era super dragut si ma saruta exact cum ma asteptam... Dar numai la inceput. Dupa aia a luat-o el razna, in sensul naspa. Spre ex., la Stufstock ne-am imbatat amndoi si ne-am batut. Si multe alte chestii. Iar eu, fimeie proasta, am acceptat totul. Dupa aia mi-a dat papucii. Normal ca am luat totul in tragic si am ajuns la urgente. Oi avea io 23 de ani, da' cu mintea am ramas mult in urma. Pana la urma s-a rezolvat. M-am imbatat bine intr-o seara si m-am combinat cu un tip. Si asa mi-am dat seama ca dragoste nu exista si ca pot si fetele sa profite de baieti. Inca am dubii daca as putea face chestia asta si treaza, da' macar mi-am ocupat mintea cu altceva si nu m-am mai gandit la respectivul.
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde sin ella » Joi Sep 29, 2005 5:25 pm

Oi avea io 23 de ani, da' cu mintea am ramas mult in urma.

ei, fii serioasa :zambet:
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde PeerGynt » Joi Sep 29, 2005 5:31 pm

Aoleu, Abortive_mind, ce e cu telenovelele astea... Si tu faci parte din categoria trista de victime ale baietilor?! Baietii astia, niste porci, numai ei sunt de vina, mereu... Cine va pune, taica, sa umblati cu toti distrusii? Cine va pune sa beti din cauza unui baiat pana ajungeti pe la Urgenta?

Pai da, combina-te beata in continuare si numai baieti de calitate vei gasi! :n:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde abortive_mind » Joi Sep 29, 2005 11:16 pm

ha, nu am ajuns bata la urgenta. tocmai asta e, ca eram treaza. In fine, faza e ca se poate trece peste, chiar si atunci cand ai impresia ca tot ce poti sa faci e sa te dai cu capul de pereti. Si nu sunt o victima a baietilor. Sunt doar a mea. Ciclul e de vina:)
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Vin Sep 30, 2005 9:29 am

abortive_mind scrie:ha, nu am ajuns bata la urgenta. tocmai asta e, ca eram treaza. In fine, faza e ca se poate trece peste, chiar si atunci cand ai impresia ca tot ce poti sa faci e sa te dai cu capul de pereti. Si nu sunt o victima a baietilor. Sunt doar a mea. Ciclul e de vina:)


Pai cu atat mai rau daca nu de betie ai ajuns la Urgenta... In fine, daca ai descoperit ca problema e de fapt la tine, atunci poate ca o vei si rezolva. ;)
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde HABEEB » Sâm Oct 01, 2005 9:58 pm

PeerGynt scrie:Pai da, combina-te beata in continuare si numai baieti de calitate vei gasi! :n:



hahahahaha... exact... daca tu esti proasta de ce dreaqu te mai plingi ?! ffs
data viitoare macar sa va facetzi muci cu altceva.. rom, tequila, fanta cu alcool sanitar... poate se schimba si doza/tipul de romantism... geeez

ps.baga poze pt evaluare
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde abortive_mind » Mie Oct 05, 2005 4:06 pm

In primul rand, tipul era ok, in al doilea rand, poate chiar era cazul sa-mi fac de cap. Si, in general, despartirile sunt un bun pretext. Sau nu. In al doilea rand, prosti sunt aia care-s prea inchistati sa faca ceva, orice, bun sau rau, din dragoste sau din ura, ca sa iasa din plictiseala de zi cu zi. In al treilea rand, cei care ma cunosc stiu ca nu ma plang. Asa-s eu. Directa. Si-mi recunosc tampeniile. Si daca sufar, nu am nevoie de mila. Imi provoc singura un soc mai mare care sa-mi distraga atentia. Sunt cam extremista, recunosc, cand dau de dracu' iau totul prea in tragic. Si? Macar nu emit judecati la adresa altora. Si, in puii mei, romantism? Nu stiu, zau, cat de romantici pot fi niste ochi injectati si o respiratie imputita:)
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Mie Oct 05, 2005 4:41 pm

Abortive_mind, n-am priceput nimic din ultima ta propozitie. Referitor la restul, in general nu sunt de acord cu principiile si teoriile tale. Este o absurditate extrema sa-ti provoci singura un soc mai mare care sa-ti distraga atentia. Dar, singurul lucru pe care il aprob: este problema ta si n-ar trebui sa te judecam noi sau altcineva...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde abortive_mind » Joi Oct 06, 2005 10:41 pm

Ultima chestie se referea la ce spusese Habeeb in legatura cu romantismul si bautura. Din punctul meu de vedere, nu exista nici o legatura intre astea doua.
Cred ca de acum am cam deviat de la topic, nu?
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde m0rgul » Joi Oct 06, 2005 10:48 pm

abortive mind...ai fi o proasta sa crezi k dragostea nu exista... Exista...si este un lucru frumos si placut...si simplu...dar noi il complicam inutil... Problema din punctul meu de vedere nu este bautura ci respectul de sine...

"Inca am dubii daca as putea face chestia asta si treaza, da' macar mi-am ocupat mintea cu altceva si nu m-am mai gandit la respectivul." Hmmm... dc nu ai putea face asta treaza???? Asta chiar e o chestie de respect de sine...de incredere de sine... Alcoolul nu face nimic bun pt om...accentueaza orice stare de kkt in care te aflii sau te moleseste oricand te simti bine...deci e inutil (sa nu credeti k eu nu beau... :P) in situatile astea.

Gandeste...respecta-te in alegerile pe care le faci si nu mai ajungi aici...
Vreau sa sti ca prietenia ta inseamna mult pentru mine. Plangi tu, plang si eu. Razi tu, rad si eu. Sari jos de pe o fereastra...ma uit jos si atunci... rad din nou.
Avatar utilizator
m0rgul
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iun 08, 2005 11:00 pm

Mesajde abortive_mind » Joi Oct 06, 2005 11:10 pm

Stiu ca ai dreptate, in felul tau. Logica mea e putin mai complicata (ca sa nu spun altfel :)). Si nu renunt la dragoste definitiv. Doar pe moment. Si, culmea, ma respect prea mult. In general. Poate de aia am si ales solutia prezentata mai sus si care se pare ca e cam controversata:). Faza buna e ca treaba asta chiar a functionat, iar acum ma simt aproape perfect. Detasata de toate chestiile naspa. Asa ca ce e rau in a o da o data in bara, daca asta chiar duce la un final bun? Si, sincer, nu regret absolut nimic. Nici ca am iubit, nici ca mi-a fost rau, si nici ca am incalcat normele de etica. Acum doar ma feresc sa nu mai patesc la fel sau mai rau, pt. ca ma cunosc si stiu ca sunt de necontrolat cand sunt depresurizata:). Iar asta nu inseamna ca nu o sa mai beau. Ce naiba, nu sunt alcoolica. Din contra. Beau rar, dar bine. :) Revenind... Fiind, iarasi culmea, si idealista, nu pot spune ca nu mai vreau sa ma indragostesc. Chiar vreau. Dar nu acu'. Cateodata e bine si solo.
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Vin Oct 07, 2005 11:05 am

Fiecare cu metodele lui. Este o metoda care merge la tine. Eu personal n-as incerca-o... :n:

Si mai e ceva: poate sunt eu mai paranormal, dar consider ca trebuie sa fii mereu suficient de echilibrat, astfel incat sa nu fii distrus de catre partenera/partener. Eu nu pricep de ce sa te sinucizi din dragoste. Sau de ce sa faci crima din dragoste si dupa aia sa infunzi puscariile. Nu mi se pare nimic romantic in aceste actiuni indreptate spre auto-distrugere.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Inferno » Vin Oct 07, 2005 3:26 pm

Sinuciderile si crimele din dragoste sunt pentru persoane slabe de inger(si cam grele de cap dupa parearea mea). Nu au fost in stare sa gaseasca alta solutie si s-a ajuns la astfel de lucruri. imi cam pare rau pt ei :( (cei care se sinucid din dragoste) ca aia care fac crima din dragoste sunt cam trilu-lilu
Inferno
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iul 31, 2005 12:55 pm
Localitate: Stanga, la dreapta, fata-n spate cu politia

Mesajde Sică » Vin Oct 07, 2005 5:23 pm

sa te sinucizi sau sa omori din dragoste inseamna ca ai vreo doaga lipsa pe la creieras, eu nu as putea sa fac asa ceva niciodata si dupa cum a zis si peergynt si eu cred ca sunt destul de echilibrat sa nu fiu distrus cand cineva ma paraseste sau ma inseala.
de exemplu vinerea trecuta imi facusem o pretena si la un bairam si noi ne-am zabalit si prostii dupa 10 min ies de la baie si o vad cu altul :) am trecut pe langa ei si nu i-am bagat in seama fara sa zic nimic m-am dus la dans si am luat alte fete, era petrecere ce naiba nu puteam sa las un incident din asta sa ma indispuna :)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde abortive_mind » Vin Oct 07, 2005 5:50 pm

k, mai, gata, capitulez:) Oricum raman la parerea mea. Intr-adevar ratiunea nu e punctul forte al sinucigasilor. In schimb, sentimentele sunt. Oricum o sa ma contraziceti si la faza asta. Of....:(
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde blue_wing » Vin Oct 07, 2005 7:44 pm

abortive_mind scrie:k, mai, gata, capitulez:) Oricum raman la parerea mea. Intr-adevar ratiunea nu e punctul forte al sinucigasilor. In schimb, sentimentele sunt. Oricum o sa ma contraziceti si la faza asta. Of....:(

stii ce cred eu abortive_mind: ca depinde de situatie. se poate ca si ratiunea sa transforme omul in sinucigas dar asta numai atunci cand ratiunea este atat de multa incat o ia razna capul si dai in nebuneala (mai rar da se poate). in schimb dai la tot coltu stazii de un maniac care isi daie venele sau se cresteaza pe mana cu bisturiul sa ii arate iubitei cat de mult tine la ea.
"Pe buzele ei mi se naste sufletul." (L. Blaga)
Si daca dragostea spune NU mai sunt 665 de motive ca sa traiesti.
Avatar utilizator
blue_wing
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Mai 11, 2005 11:00 pm

Mesajde Inferno » Vin Oct 07, 2005 11:55 pm

blue_wing scrie:stii ce cred eu abortive_mind: ca depinde de situatie. se poate ca si ratiunea sa transforme omul in sinucigas dar asta numai atunci cand ratiunea este atat de multa incat o ia razna capul si dai in nebuneala (mai rar da se poate). in schimb dai la tot coltu stazii de un maniac care isi daie venele sau se cresteaza pe mana cu bisturiul sa ii arate iubitei cat de mult tine la ea.

ai dreptate, sunt putini aia care se sinucid de la prea mult gandit. Stii care e faza cu aia care se taie numai ca sa-si impresioneze iubita... sunt niste dobitoci dupa parerea mea. Nu ii duce mintea sa faca in asa fel incat sa o convinga ca inseamna totul pentru ei si atunci recurg la idei din astea primordiale gen: te tai, juri cu focu in mana si eu stiu ce alte gaseltinte gandite de niste oameni care vroiau sa se distreze pe seama unora mai grei de cap.
Inferno
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iul 31, 2005 12:55 pm
Localitate: Stanga, la dreapta, fata-n spate cu politia

Mesajde o_tzestoasa » Sâm Oct 08, 2005 2:34 pm

nu stiu daca exista ceva mai penibil dacat cei care simuleaza sinuciderea si apoi isi suna iubitul/iubita din spital, perfuzati si amarati, ca sa impresioneze...bag picior' in ei. Ori te sinucizi pe bune ori lasi simulacrele ieftine..parerea mea
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde abortive_mind » Dum Oct 09, 2005 10:43 pm

Mai, da' io nici nu am zis altceva. Eu doar am expus o chestie care mi s-a intamplat. Urasc fazele alea in care oamenii isi fac rau doar pt a atrage atentia. Desi e clar totusi ca au o pb pe care nu o pot rezolva altfel. Si e chiar aiurea sa obtii atentia dorita in felul asta. Ce am facut eu nu stiu decat persoanele f. apropiate mie si de la care nu aveam nevoie de mai multa atentie. Justificarea sta in faptul ca deja totul imi mergea super prost, iar despartirea de el a pus puncul pe i. Si am clacat. Pur si simplu. Cel putin la concluzia asta am ajuns dupa ceva timp de gandire. Si, sincera sa fiu, nu-mi pare deloc rau. Am mai invatat ceva. Cred. Si nu cred ca exista pretinsi sinucigasi. Mai degraba astia care supravietuiesc isi pretuiesc mai mult viata ca restul oamenilor normali. Si totusi au dorit sa moara. Uf, prea multa bataie de cap. In fine, eu clasific nebunii astia in doua categorii: cei care se autoflageleaza doar de dragul de a impresiona si sinucigasii(fie ca le iese sau nu). Oricum eu vad lucrurile altfel decat voi si poate nu percepeti cum trebuie ce spun eu aici. Dar ar fi tare bine daca s-ar putea vedea si dincolo de aparente. Cert e ca majoritatea oamenilor reusesc sa treaca destul de usor peste despartiri nasoale. Si totusi asta nu e un motiv pentru a-i critica pe cei care reactioneaza naspa. Am invatat ca oricand ti se poate intampla si tie. La urma urmei, sunt oameni care se sinucid din plictiseala si nu din cauza unei pasiuni. Cu ce drept sa-i judec eu daca ei au ajun sa concluzia ca viata nu mai are nici un rost? Uf, am inceput sa aberez.
abortive_mind
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Lun Oct 10, 2005 10:30 am

Discutia asta mi-a adus aminte de o statistica interesanta: oamenii sunt mult mai traumatizati psihic in urma pierderii locului de munca, decat in urma unui divort! Daca stai sa te gandesti putin, este destul de adevarat si firesc.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Hasis99 » Lun Oct 17, 2005 2:00 pm

o_tzestoasa scrie:nu stiu daca exista ceva mai penibil dacat cei care simuleaza sinuciderea si apoi isi suna iubitul/iubita din spital, perfuzati si amarati, ca sa impresioneze...bag picior' in ei. Ori te sinucizi pe bune ori lasi simulacrele ieftine..parerea mea



Sunt de acord...am patit-o ...Fuck Them All !...e plina balta de peste....tot raul spre bine....un sfarsit poate fi un nou inceput......pt mine e o provocare sa o iau de la zero...oricum ea a pierdut nu eu.....am dreptate nu?!?!....intotdeauna se poate mai bine....dupa ce m-a lasat una am suferit grav dar la 2-3 saptamani i-am fu*ut colega de apartament...si m-a intrebat daca am facut-o ca sa ma razbun..."Nu, din placere..." ~p ...s-a atacat pt ca arata mai bine ca ea...
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron