unde il/o cauti ca sa gasesti ce iti doresti de la un partener/a

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde PeerGynt » Joi Iul 15, 2004 12:02 pm

Multumesc, Goni_q, ca ne-ai facut mistretzi... ;m

Mai oameni buni! Ma ingrozesc de ce aud! In lumea asta chiar trebuie sa dispara sentimentul? Chiar trebuie sa reducem totul la sex, eventual de la prima intalnire?!?!?

Hai sa lamurim un lucru. Sunt tot felul de baieti, asa cum sunt tot felul de fete. Eu personal n-as face curva/vagaboanda/parasuta/etc. o fata cu care m-as culca de la prima intalnire (daca as ajunge la asa ceva).

Totusi sunt impotriva acestui tip de “practicaâ€Â
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde goni_q » Joi Iul 15, 2004 3:44 pm

Optimismul tau din pacate nu este molipsitor, desi mi-as fi dorit,

am trait tot ceea ce tu ai expus in postul anterior, bune, rele, au fost experiente.
tocmai din acest motiv am reusit sa trag concluziile dezastruoase pe care si tu refuzi sa le crezi!
dezamagirile dpdv sexual nu sunt la fel de puternice ca si cele sentimentale.
Sexul este cel mai ushor de obtinut, de fakut de intretinut, de cum vrei tu!!
tocmai despre respectul fatza de celalalt "grija si atentzia acordata celuilalt" sunt cele ce lipsesc cu desavarsire... ai zis bine cand ai zis ca sentimentele nu mai exista..

PS faza cu mistretzii , a fost de comun acord pe site , deci nu e ca o jignire ci mai degraba ia-o ca un alint..
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde PeerGynt » Vin Iul 16, 2004 3:44 pm

Imi pare sincer rau, Goni_q, ca esti atat de dezamagita... Nici eu nu sunt un optimist, dar anumite lucruri inca sunt posibile...

Am vazut de curand un film frumos... se numeste “Cazul Furtwaenglerâ€Â
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Vin Iul 16, 2004 8:06 pm

ce ashteptzi de la o relatzie?
pai
in primul rand
respect
compatibilitate de educatzie shi interese
afectziune
intzelegere shi tolerantza
great sex

tuate cele de mai sus sunt obligatorii shi insumate sunt ceea ce numesc io dragoste
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde proXtu » Sâm Iul 17, 2004 9:58 am

shi io, da' in ordine inversa ;h
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde goni_q » Sâm Iul 17, 2004 10:27 am

mi-au plakut mult cuvintele voastre....sincer! Multzumesc!

PeerGynt..a mea a fost de 4 ani...tot degeaba.....daca tu ai fost asa cum ai scris ca ar tb a fie cineva intr-o relatie, de ce nu a mers? imi dai raspunsul?poti? nu cred....se intampla lucruri ce nu sunt voite dar care duc la ruperea acestor "bonduri"/legaturi...

mi-a plakut mult filmul Dangerous Liasons , cu Malkovitch, este o lectzie de viatza, cum pot unii sa ii faka pe ceilaltzi sa se comporte cum vor ei, manipularea psihologika!!

si poate cum zice SuperMouse , ceea ce ar tb sa fie intr-o relatzie .....eu am inceput prin a le avea pe toate si rand pe rand au disparut toate .....nu am stiut sa le intretin, nu am reusit sa le pastram, am devenit egoishti pe parcurs si fiecare ne-am indreptat spre ceea ce ne doream dar nu impreuna ci in mod individual si egoist?!
nu stiu daca m-ai inteles poate nu am reusit sa viu atat de clara in exprimare,
idee e ca atunci cand dai totul si celalalt vede si simte, incepe prin a avea prea multa incredere in celalalt si atunci isi vede de drum crezand ca el nu tb sa mai faka nimik,,,
uite asa se ajunge si tu PeerGynt si eu sa fim singuri din nou........

Eu totusi cred ca am vazut prea multe pana acum si sunt prea dificila, sa reusesc relational.
Nu sunt dezamagita mai mulkt de ceilalalti decat de mine, consider ca fiecare are parte de vina in tot ceea ce facem....

Proxtu'.... fii cuminte, la tine de ex se vede de la o posta ca esti o persoana implinita dpdv relationall...keep on !! good luck!
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde supermouse » Sâm Iul 17, 2004 9:29 pm

a pastra o relatzie este treaba cea mai complicata. Eu o consider ca pe o slujba full time 24/7.
De ce? pentru ca o relatzie chiar este foarte importanta, shi , dupa cum goni_q a spus mai sus, daca ne ingaduim sa devenim comozi shi sa consideram ca celalalt va fi intotdeauna acolo, atunci se strica relatzia... shi se strica rau.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

slujba full time intr-adevar

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 9:37 am

supermouse scrie:a pastra o relatzie este treaba cea mai complicata. Eu o consider ca pe o slujba full time 24/7.
De ce? pentru ca o relatzie chiar este foarte importanta, shi , dupa cum goni_q a spus mai sus, daca ne ingaduim sa devenim comozi shi sa consideram ca celalalt va fi intotdeauna acolo, atunci se strica relatzia... shi se strica rau.


Chiar asa! Relativa complacere in situatie stiind ca ai acolo pe cineva si ca o sa fie mereu langa tine, e cel mai mare dusman al unei relatii! Mereu trebuie sa vi cu ceva nou , sa te schimbi, sa se schimbe, sa observi cu atentie persoana iubita pt ca in felul acesta descoperi mereu chestii pe care nu le-ai vazut niciodata sau nu le-ai bagat in seama! Relatia trebuie intretinuta, e ca o floare, daca nu-i pui apa se usuca si moare, asa si la noi! Iar referitor strict la subiect persoana iubita poate fi gasita oriunde si oricand mai ales atunci cand nu te astepti! dar nici sa stai sa pice din cer nu-i bine, asa ca pana o gasesti e bine sa mai experimentezi ca sa capetio experienta! :a
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde proXtu » Dum Iul 18, 2004 8:29 pm

goni_q scrie:Proxtu'.... fii cuminte, la tine de ex se vede de la o posta ca esti o persoana implinita dpdv relationall...keep on !! good luck!

nu fi asha de sigura, nu's o persoana implinita pe nici un plan ;h

kestia cu obishnuintza nu prea ai cum s'o combatzi, oricata dragoste ar fi shi oricata vointza de a pastra flacara aprinsa. io cel putzin in stadiul asta am ajuns candva, sau poate oi fi io mai ciudat :p nu shtiu care ar putea fi solutzia... io nu vad niciuna, blazarea ne omoaraaaaa :A
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 9:50 pm

e super complicat sa intretii relatia! obisnuintza, monotonia, plictiseala ne ataca pe toti si ne fac sa fim mai irascibili si nervosi si sa uitam ca iubim! asa ca oameni buni.... atentie la neatentie!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde supermouse » Dum Iul 18, 2004 10:05 pm

solutzia este sa consideri relatzia ca pe o prioritate de gradul unu shi s-o tratezi ca atare.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 10:43 pm

ce usor este sa vorbesti despre o relatie! cat de frumos ar fi sa ai o relatie, ce misto ar fi etc. multi viseaza la asta dar putin realizeaza ce implica ea cu adevarat iar cand dau de greutati se agita si dau bir cu fugitii! intr-o relatie pentru orice exista rezolvare daca exista iubire! trebuie doar sa fi putin mai inteligent ca sa stii cum sa iesi din impas! Iar daca iubesti cu adevarat treci peste toate greutatile!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Dum Iul 18, 2004 11:02 pm

Asta e teorie , Valbog , practica e diferita ; nu ai nevoie doar de iubire ca sa mentii o relatie , e nevoie de tarie de caracter , de incredere in celalalt si iubire . Pentru orice exista rezolvare , zici tu ? Depinde de rezolvarea aleasa ...

Partenerii nu se gasesc pe toate drumurile , e nevoie de experienta si de minte ;)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 11:05 pm

exact, daca ai fi citit ce am scris si in celelalte rucrici din threat-ul asta o sa vezi ca zici exact ce am zie eu mai sus! pls citeste! si daca am spus chestia asta am spus-o din experientza nu din teorie!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Dum Iul 18, 2004 11:09 pm

Nu am vreme sa citesc .. Si chestia e : iubind o femeie , ai reusit sa gasesti solutii la toate problemele aparute in cuplul vostru ? Ma indoiesc .. Iubind nu poti rezolva totul , nu poti impaca si capra si varza

Ce imi doresc de la un partener ? Cred ca e deja prea tarziu sa imi exprim doleantele .. in orice caz , mi se pare prostesc sa iti alegi un partener dupa anumite princpii , tipare ..
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde valbog » Dum Iul 18, 2004 11:20 pm

nu e vorba de principii si tiapre! la mine s-a intamplat exact cand nu ma asteptam si relatia a evoluat in timp iar iubirea s-a transformat in ceva mai puternic! e vorba de cunoastere si comunicare! prin comunicare se trec toate hopurile! Acum e vorba si de caracterele cuplului! iar o parte importanta a unei relatii este si compromisul! Sa stii sa lasi de la tine cand este cazul si sa te impui exact cand trebuie! Cand o realtie este formata si vrei sa dureze cat mai mult , orgoliile si fitzele nu-si mai au rostul! Sper ca ma intelegi!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde goni_q » Lun Iul 19, 2004 10:47 am

Valbog.eu zik ca nu are sens sa itzi lashi intzelepciunea sa se piarda aiurea... unii pot intzelege altzii nu!!
totushi si eu consider ca iubirea poate face un individ sa nu se mai recunoaska in gesturi ... sa se surprinda prin cate sacrificii poate face pt cineva , bineinteles daka iubirea e sincera si neinteresata...!

ideea este ca intr-adevar solutzii shtim sa dam cu totzii cum sa fim atentzi cu persoana iubita, teoria intretzinerii unei relatzii o stim cu totii si totushi fiecare devine tot mai orgolios si lasa tot mai putin ...

dar cred ca relatziile cele mai trinice sunt cele bazate pe respekt, comunicare si intelegere si mai putin pe dragostea aceea ce iti taie respiratia,
cand ajungi sa traiesti "une folie" se duce totul , apare mai multa nefericire decat ti-ai putea imagina,
in schimb daka respecti partenerul si comunici si iubirea este una mai calma si construita in timp, are mari sanse sa devina o convietuire perfekta..
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

...

Mesajde rap_t_one » Lun Iul 19, 2004 11:36 am

Dar inka nai dat de unu din ala care sa te faca sa-ti doreshti sa te f**@ si el sa nu dea nici un semn ca ar dori asha ceva shi tu sa te simti vinovata pentru orice i-ai spune ? Iti dau cartea mea de vizita ? Hai take care si cauta persoane potrivite cu inima nu cu lokurile ! Ideea ca toti baietii vor sa ti-o puna exprima imediat tipul de tipi cu care umbli tu sau ai umblat si ai ajuns la o varsta la care vrei altceva ! :A no offence !
dar sincer sa fiu : eu ma-m saturat sami zica toate fetele de la o vreme incoace ... Tu eshti altfel ! si imi place asha ! si imi place sa ma distrez cand isi barfesc fostii prieteni si iubiti ;o e super amuzant !
DEci baietii vedeti ce impresie au fetele despre noi ?
SI on topic : nicaieri ... nu este un pub unde se zice : perfect fited girls/boys for your ass ! ramane sa cauti si sa te distrezi pana atunci !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde supermouse » Lun Iul 19, 2004 11:41 am

valbog, ai dreptate.
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde proXtu » Lun Iul 19, 2004 3:25 pm

rap_t_one, te rog io, mai zi o data, ca io n'am intzeles nimic :D
mai ales cu cartea de vizita... adica daca e innebunita fata sa shi'o traga cu tine tu zici NU SI NU ? La faza cu tu eshti altfel shi te distrezi barfind foshtii preteni ai fetelor chiar m'ai pierdut... eshti gay ? sau impotent ? :p
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde goni_q » Lun Iul 19, 2004 4:05 pm

mamaaaa da shtiu ca m-ai ghicit rap t one
asta era adevarul si eu nu mi-am dat seama ......hmmm....

da zi si mie
daka imi dai cartea ta de vizita si eu vreau sa ma ..cu tine si tu nu vrei si tot asa...unde ajungem ..nu ne mai ?!?! niciunul....o fi shi asta vreo solutzie....da' vorba lu proxtu' la ce duce? impotentza...?sa"ne" radem unu d'altu'? betoooooooing.
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

Mesajde eyewitness » Lun Iul 19, 2004 4:26 pm

goni_q scrie:si eu vreau sa ma ..cu tine si tu nu vrei si tot asa...unde ajungem.

pai cam asa au disparut si dinozaurii :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Nefericirea e sarea si piperul vietii

Mesajde PeerGynt » Lun Iul 19, 2004 7:54 pm

Adevar graiti voi, caci dragostea este o arta de a combina in doze potrivite ingrediente antagonice. Fiecare reteta este unica, caci este destinata unui cuplu unic. Si nu fiecare cuplu reuseste sa descopere formula vrajita...

Pui multa fericire, dar trebuie adaugata si putina nefericire... Pui multa bucurie, dar adaugi si niste tristete... Pui multa incredere, dar trebuie si putina gelozie... u.s.w. Caci, cum bine spunea un proverb chinezesc “Nefericirea e sarea si piperul vietiiâ€Â
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde rap_t_one » Lun Iul 19, 2004 9:17 pm

goni_q scrie:mamaaaa da shtiu ca m-ai ghicit rap t one
asta era adevarul si eu nu mi-am dat seama ......hmmm....

da zi si mie
daka imi dai cartea ta de vizita si eu vreau sa ma ..cu tine si tu nu vrei si tot asa...unde ajungem ..nu ne mai ?!?! niciunul....o fi shi asta vreo solutzie....da' vorba lu proxtu' la ce duce? impotentza...?sa"ne" radem unu d'altu'? betoooooooing.


Nu mama du-te cu aia de vor doar sa te !! :D Eu vam dat momeala ... voi ati mushkat-o ... nu deau lamuriri :D! Adika cei care au prietene sa fie atenti cum se poarta cu ele ... si prietenele lor sa vada dak merita ... cam asta era ideea !Adika mie imi place sa ma jok ......! ideea era ka e penibil sa auzi cum confrati d-ai tai de acelasi sex sunt vorbitit de gagici nesartisfacute de ei /... pe faze ka habar nau sa sarute cas imputiti cas idioti si kestii dastea ... DECI PENTRU TOPIC TRE SA SHTI CU CIN TE BAGI !
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde valbog » Lun Iul 19, 2004 11:06 pm

off off.....mah! Cum dezorientati voi subiectul! ce draq , aici se vorbeste despre relatii si despre cum poti avea una, unde poti gasi posibilul partenerr, etc.......

Oricum e naspa sa stai la o masa cu o fata si sa o auzi cum isi barfeste exul si sa stai sa te gandesti ca si tu o sa ajungi barfit la un moment dat! Cred ca o fata care face asta e lipsita de caracter si nu merita atentie! Ea ce se asteapta ... sa o compatimesti, sa-i plangi de mila? fara a fi misogin spun ca majoritatea sunt cam proste si superficiale in gandire!
Eu am o relatie de mult timp si am invatat sa fac compromisuri! Poate daca o sa cititi ce am postat in rubricile anterioare o sa intelegeti despre ce vorbesc!
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

Mesajde proXtu » Mar Iul 20, 2004 12:24 am

rap_t_one scrie:Nu mama du-te cu aia de vor doar sa te !! :D Eu vam dat momeala ... voi ati mushkat-o ... nu deau lamuriri :D! Adika cei care au prietene sa fie atenti cum se poarta cu ele ... si prietenele lor sa vada dak merita ... cam asta era ideea !Adika mie imi place sa ma jok ......! ideea era ka e penibil sa auzi cum confrati d-ai tai de acelasi sex sunt vorbitit de gagici nesartisfacute de ei /... pe faze ka habar nau sa sarute cas imputiti cas idioti si kestii dastea ... DECI PENTRU TOPIC TRE SA SHTI CU CIN TE BAGI !


deci asta eraaaaa ideeeaaaaaaa !!! abia acuma m'am priiins !!! ce pot sa mai zic, eshti de'a dreptul genial de nu intzeleg io nimic din posturile tale :D da' important e ca ne'ai dat momeala shi noi am mushcat'o. mai da'ne una, sa mai mushcam o data. in concluzie, DECI PENTRU CINE MA BAG ?

valbog, ce conteaza asha de tare ca aia ishi barfeshte ex'ul ? daca are motive intemeiate, bine face. daca barfeshte aiurea treaba ei, numa' de ea nu mai potzi tu. daca tu eshti impacat cu tine shi crezi ca ai facut ce ai putut shi ce ai vrut, restul nu conteaza. daca stai sa apleci urechea la tot ce barfeshte lumea asta n'ajungi niciunde.
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde goni_q » Mar Iul 20, 2004 10:28 am

ontopik.....
pt cei care v-atzi gasit perechea, makar pentru un moment in viatza, totul este ok, unde atzi gasit-o sau l-atzi gasit? si ce va place cel mai mult la el/ea ?....
as scrie ceva....dar nu am ce..eventual ce caut....sinceritate si incredere, linishte si tandretze.......cam asha ar incepe.....voi?
goni_q
Junior Member
 
Mesaje: 250
Membru din: Lun Iun 14, 2004 3:04 pm
Localitate: far far away... promisse land...

...

Mesajde rap_t_one » Mar Iul 20, 2004 10:37 am

eu am gasit-o la un bal fara sami dau seama ka va fi ce e acu ! :bye: nici macar nu cautam asha ceva ! You don't know when it strikes you!
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde theOffender » Mar Iul 20, 2004 2:12 pm

daca e o slujba 24/7 sa pastrezi o relatzie nu intzeleg de ce se mai chinuie lumea? pentru ca pentru mine suna a dracu de obositor. shi suna mai degaba a inchisoare decit a relatzie.
Avatar utilizator
theOffender
 
Mesaje: 2094
Membru din: Lun Iul 19, 2004 11:00 pm

Mesajde valbog » Mar Iul 20, 2004 9:06 pm

EEEEE o relatie e faina pana in momentul in care te simti legat de maini si picioare si cred ca e bine ca macar cat suntem tineri sa experimentam pt a avea experienta mai tarziu! Nu cred ca mi-ar conveni sa mi se puna lantul de picior.....
Avatar utilizator
valbog
Junior Member
 
Mesaje: 224
Membru din: Mie Iun 30, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori