Cat de sigur este Postinor 2 ???? HELP

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde SOD » Mar Sep 19, 2006 1:32 pm

cheshule, ma jur pe rosu ca asa s-a intamplat cu vecinu ala al meu! ce dracu bre, sunt om serios, zau asa!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Sep 19, 2006 1:46 pm

cheshule, sa-mi sara ochii din cap daca te mint io cu ceva. daca-ti zic ca au rezistat si la acid ? bre, avea niste embrioni, ce sa mai, ca de piatra.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Sep 19, 2006 2:22 pm

cheshule, sa n-am parte de ce-am mai sfant daca nu a incercat omu si cu dalta si ciocanu. nimic bre. deci rezista embrionii astia, de n-ai vazut.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mar Sep 19, 2006 2:46 pm

cheshule, odata am vazut io cu ochii mei cum incerca omu sa indeparteze embrionii cu flexul. sarea scantei in toate partile, de-am crezut ca-i 4 iulie.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde maria coman » Mar Dec 05, 2006 1:27 pm

am facut sex neprotejat in a 7-a zi de ciclu si am luat totusi o pastila de postinor la 16 ore de la contact. exista vreun risc de sarcina?
maria coman
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 05, 2006 1:13 pm
Localitate: romania

Mesajde kant emir » Mar Dec 05, 2006 3:27 pm

in a 7-a zi de ciclu

vai duamne, da cate zile tzine ciclu pila voi? ashea, la fro doo stamani-trei?

poi: in zilele cand sangerezi (si nu mori*) nu pre ieste risc de sarcina; daca te gandeai sa zici ca intr-a sheptea zi de la menstruatzie - unii zic ca primele 10 zile-s sigure; daca te gandejt ca te joci cu instructziunile (ce tzii doojpe ciasuri, ce tzis 16, ce tzis 24 - intentia conteaza, no?), juaca nainte

bre, casa te lamurejt (ca vaz ca ezista diverse riscuri - nah, puate ca ai incurcat postinuarele cu azpirinele; tu, sau farmacista, sau duhurile rele): ajteabta menstruatzia urmatuare, si pe cealalta, shinca fro doo - detz curje abundent, ie bine (riscul de sarcina ie fuarte mic); daca nu curje nica nici la prima, nici la urmatuarele 7-8, ar fi bine sa faci un test de sarcina (daca nu tempedeca burta, ovcors), ca ie posibil sa fii gestanta


*replica de film, referitoare la femei si la ciclul lor menstrual: "ce jivina mai ie si asta? sangereaza trei zile si nu muare!"
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 05, 2006 4:13 pm

Din cate stiu eu, stiintific, termenul de ciclu se refera la perioada dintre doua ovulatii, si nu la sangerarea propriu-zisa. In acest context, ciclul incepe din ziua ultimei sangerari si se termina la sfarsitul urmatoarei sangerari. Cu alte cuvinte, zilele se numara de la finalul ultimei sangerari.

Maria, tu cum ai numarat? Banuiesc ca e bine cum ai luat Postinorul ala, la 16 ore. Daca nu esti insa sigura, mai citeste o data prospectul, vorbeste cu farmacista si mergi si la medic.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Dec 05, 2006 5:13 pm

bre, io creca (tot stiintific) ciclul conplet ieste tuata luna (iei ca reper o anume zi: prima de sanjerare, zioa ovulatziei, orce zi vrea mujkiu tau so pue la conventie!): adica periuada sangeruasa plus periuada fertiluasa plus periuada sbenguituare (ultimele doo se contopesc - contarceptzia or nepasarea rezolva orce), adica tot
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde merry » Vin Apr 20, 2007 10:07 am

am facut sex neprotejat si am luat postinor..dupa o sapt am observat o sangerare.m-am speriat pt ca ciclu imi venise cu 2sapt in urma.cauza sangerarii sa fie d la pilule?dar deja ma tine d 3 zile.c naiba s intampla?
merry
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 20, 2007 9:57 am
Localitate: bucuresti

Mesajde merry » Vin Apr 20, 2007 10:10 am

la naiba!doctorul mi-a zis k a fost avort///wow c tare...but...dc am sangerarea asta??sunt f speriata.o sa mai fac o scurta vizita la doctor.dar pana atunci vreau un raspuns aici:(
merry
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Apr 20, 2007 9:57 am
Localitate: bucuresti

Mesajde PeerGynt » Lun Apr 23, 2007 9:20 am

Prospectul de la medicament l-ai citit? Uite ce gaseste omul pe net daca cauta....

"[...]pe de o parte, asta inseamnă că Postinor-ul nu provoacă avort, iar pe de altă parte, dacă pastilele au fost luate prea tirziu şi sinteţi insărcinată nu există motive să vă ingrijoraţi pentru acţiunea pastilelor asupra embrionului, iar sarcina poate fi păstrată.

[...]

De asemenea, in zilele următoare după folosirea pastilelor Postinor pot apare singerări intre 2 menstruaţii (menstruaţia care a precedat utilizarea contracepţiei de urgenţă şi cea care va urma)."

Si daca tot ai dubii, mergi mai repede la doctor.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde NeBuNiKa » Dum Sep 09, 2007 2:42 pm

am si eo o intrebare daca se poate...am avut parte de un act sexual neprotejat..in kre partenerul a ejaculat pana la urma dar nu in mine..ci langa mne...ji ma intrebam dak este posibil sa raman insarcinata astfel??..mentionez k a avut loc imediat dupa terminarea menstruatiei...mai exact a treia zi ..ji mai mentionez faptul..k dupa calculele mele..nu eram in perioada fertilitatii...dak mi'as face un test de sarcina si dak ar ieshi doamne fereste pozitiv as putea sa iau postinor?astept raspuns va rog:)
Avatar utilizator
NeBuNiKa
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 08, 2007 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Sep 10, 2007 9:20 am

Postinoru ala nu se ia dupa o luna. Nu mai stiu la cate ore se poate lua, parca la 2 zile maxim. Oricum poti sa ramai si daca n-a ejaculat in tine, iar metoda calendarului nu-i imbatabila.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde ZOROX » Lun Sep 10, 2007 10:56 am

folositi ma prezervativu futuvan gat ca-mi faceti numa probleme.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Sep 10, 2007 3:30 pm

NeBuNiKa scrie:..am avut parte de un act sexual neprotejat..in kre partenerul a ejaculat pana la urma dar nu in mine..ci langa mne...ji ma intrebam dak este posibil sa raman insarcinata astfel??.....dak mi'as face un test de sarcina si dak ar ieshi doamne fereste pozitiv as putea sa iau postinor?astept raspuns va rog:)

putine sanse sa fi ramas insarcinata da io zic ca mai mari sunt sansele sa fi luat un virus, papiloma, hepatita B, hepatita C, virusul K sau macar un tricomonas. postinorul cu cat il iei mai repede cu atat e mai eficient.
in rest, sanatate ji multa minte iti doresc
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Va rog sa ma ajutati cu o parere...

Mesajde Baietzelu » Joi Sep 13, 2007 12:26 pm

Buna ziua,
Ieri dimineata sex cu prezervativ,mi-am dat drumu,am mai stat un moment iar cand am scos-o prezervativu' a ramas in ea.Cand am scos prezervativul,era umeda.In urmatoarele 10 minute am fost sa cumpar Postinor.A luat una la jumatate de ora dupa "esec",si a 2 la 12 ore.Momentan nu are nici o reactie adversa,doar o simpla durere de cap.Era si in a 7 zi de ciclu'.Ce sanse sunt sa ramana insarcinata?Va multumesc mult.
O zi buna!!!
Baietzelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 13, 2007 11:59 am
Localitate: Braila

Mesajde Ayala » Joi Sep 13, 2007 1:18 pm

daca ai numarat 7 zile incepand cu prima zi de menstruatie + postinor, nu ramane insarcinata
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Iti multumesc...enorm

Mesajde Baietzelu » Joi Sep 13, 2007 2:13 pm

Iti multumesc pt timpu' si raspunsu acordat...Iti doresc o zi buna in continuare. :bow:
Baietzelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 13, 2007 11:59 am
Localitate: Braila

Mesajde Ayala » Joi Sep 13, 2007 3:59 pm

sa fii sanatos si mai hai, da nu cu postinoru ca abuzul nu e sanatos
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Ms

Mesajde Baietzelu » Joi Sep 13, 2007 6:03 pm

Ms,gata pe anu asta cu postinoru'...Sanatate!!!
Baietzelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 13, 2007 11:59 am
Localitate: Braila

intrebare intrebatoare

Mesajde kid_danutza » Mie Oct 10, 2007 9:40 pm

daca am luat postinol2 la 24 de ore dupa contactul sexual -prima pastila...iar a2a dupa 12 ore...exista riscuri ? tin sa mentionez k prietenul meu nu "a lasat nimic prin mine" dar pentru orice eventualitate am luat pilula..nu am avut reactii ciudate nu am vomitat nu nimic..insa citeam ca dupa cateva zile dupa ce se ia pastila exista sangerari?eu nu am avut nimic..iar M trebuia sa imi vina cam prin 9...cam cat e normal sa intarzie?
kid_danutza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 10, 2007 9:30 pm
Localitate: sb

...

Mesajde Baietzelu » Mie Oct 10, 2007 9:54 pm

In timp de 10 zile...cu cat mai repede luata prima pastila cu atat are eficientza mai mare...
Baietzelu
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Sep 13, 2007 11:59 am
Localitate: Braila

Mesajde kid_danutza » Joi Oct 11, 2007 4:45 pm

in timp de 10 zile dupa ce am luat pastila? of..scz de atatea intrebari dar e prima data kand am luat si na.....
kid_danutza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Mie Oct 10, 2007 9:30 pm
Localitate: sb

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron