De ce mimeaza femeile orgasmul?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde eyewitness » Dum Mar 13, 2005 6:25 pm

nanuka si el mundo, mai ushurel cu chatu. mesajele sterse de moderator
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Dum Mar 13, 2005 7:59 pm

barbatii nu se pricep sa le faca sa simta ceva
si ele din ignoranta se prefac. Unde cred ca vor ajunge in felul acesta?


era vorba de femei normale nu frijide
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Jasmine » Dum Mar 13, 2005 8:36 pm

Un barbat este uneori nelinistit de capacitatile sale sexuale, cu atat mai mult daca femeia cu care este nu are orgasm. Femeile sunt astfel nevoite sa mimeze orgasmul daca doresc ca partenerul sa nu fie stingherit,ci sa se destinda si sa simta placere atunci cand face sex.
Intr-un fel si femeia este de vina.. ea tre sa-si arunce inhibitiile odata cu hainele,trebuie sa vorbeasca cu partenerul,sa-i spuna ce ii place si ce nu,sa isi lase imaginatia sa zboare..
daca orgasmul mult dorit nu apare nici asa, atunci tre` sa schimbe urgent partenerul! :)

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Mar 14, 2005 10:04 am

Dar pana la urma de ce mimeaza femeile orgasmu? plm, sa se simta barbatu bine, nu? Huh. Mai bine ne-ar face sa ne simtim bine facind ceva bun la bucatarie. O musaca, de exemplu.

Am avut o prietena, care ma lasat pentru faptul ca nu ajungea pana la orgasm cind faceam pe nebunii. Cel putin nu se prefacea. Pentru asta o respect. Si pentru ciorba de peste pe care o facea!

Nu stiu ce am vrut sa scriu, dar am simtit nevoia sa ma deschid...
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde nodingat » Lun Mar 14, 2005 10:41 am

pentru ca se poate, cred eu...
de exemplu eo am incercat de vreo doo ori sa mimez ca mi se scoală, n-a avut nici o treabă. şi doamne ce rau imi parea de simţămintele fetii! săraca credea că ea e de vină cand in realitate de vină erau doi extratererştrii mici, verzi şi cu un ochi roşu.

ps
crercă ochiu' era, totuşi, maro!
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Akyta » Lun Mar 14, 2005 4:55 pm

e frigide, zic, sau sfrijite, nu stiu la ce femei te-ai referit, asu eu nu vorbesc romana corect? da, ca sa nu se simta ei stingheriti ca-s mai putin potenti, barbatii stanjenesc femeile cu intrebari de rahat, gen "ai terminat?"
Like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
Sucker love I always find,
Someone to bruise and leave behind.
Avatar utilizator
Akyta
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde older » Lun Mar 14, 2005 5:33 pm

De ce mimeaza femeile orgasmul? Ca sa intretina mitul barbatului potent ;a ... Ce ar fi daca ne-am apuca cu toatele sa le spunem barbatilor nostri "stii, dragule in seara asta nu ai facut mare lucru pentru mine" (si asta intr-o exprimare eleganta :D ) Si eu am mimat orgasmul, mai ales cand am fost obosita si fara chef si nu am avut cum sa ma fofilez. Dar, aproape de fiecare data cand se intampla sa simt ca el termina inaintea mea, iar eu risc sa raman de caruta, CER. Stiti vorba aia cu CERE si ti se va DA? Exact asta fac eu si nu-mi aduc aminte sa se fi intamplat vreodata sa fiu refuzata, ba mai mult iubitului meu ii face placere sa ma auda cerand. Asa ca, dragele mele, cereti... macar asa veti fi sigure ca ati facut tot posibilul ;-) si daca nici asa nu primiti... balta e plina de peste!
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Lun Mar 14, 2005 6:09 pm

Nicholas_Alex scrie:Dar pana la urma de ce mimeaza femeile orgasmu? plm, sa se simta barbatu bine, nu? Huh. Mai bine ne-ar face sa ne simtim bine facind ceva bun la bucatarie. O musaca, de exemplu.

(...)Si pentru ciorba de peste pe care o facea!

Deci eo te suspectez ori de lipsa de femeie satisfacuta in pat ori de vreo 145 de kilograme... :p
:::::::::::::::

Cred ca femeile mimeaza uneori orgasmul din comodidate, lasitate, rusine, lipsa de experienta si... dintr-o nevoie continua de a-si demonstra ca detin veleitati de mari actrite si isi pot pacali barbatul oricand (fara sa stie ca, in realitate, doar ele ies in pierdere...)
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Mar 15, 2005 10:26 am

Ultima oara cind am satisfacut o femeie, iera in vara lu doomiidoi. Parca. Dar am inca indoieli, ca i-am dat 750 de mii si pentru banii aia a zis ca-mi da si anal, da nu am vrut eu. *lol*
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Izabela » Mar Mar 15, 2005 11:01 am

Si s-a simtit bine tipa aia de pe centura, Alex? A avut orgasm sau a mimat? Pe banii aia cred ca si-a dat putin concursul si ea, nu? Macar sa te simti si tu viril daca tot ai dat banii.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Sunny Morning » Mar Mar 15, 2005 12:26 pm

Pai ce conteaza, izabelo, doar zise omu' c-a satisfacut-o.
I'm singing and dancing in the rain...
Avatar utilizator
Sunny Morning
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Lun Oct 13, 2003 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Mar 15, 2005 12:31 pm

[quote="older"] Stiti vorba aia cu CERE si ti se va DA? Exact asta fac eu si nu-mi aduc aminte sa se fi intamplat vreodata sa fiu refuzata, ba mai mult iubitului meu ii face placere sa ma auda cerand. Asa ca, dragele mele, cereti... macar asa veti fi sigure ca ati facut tot posibilul ]

Ia cere-i fo mie de parai sa vezi cum surzeste ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde magdalena » Mie Mar 16, 2005 2:28 pm

mie imi pare o prostie sa mimez orgasmul!!!ori il am,ori nu!!!de ce sa il fac pe el sa creada ca a facut bine ce a facut?ar insemna sa-l mint,el ar crede ca e perfect,si alta data ar face la fel. si atunci eu cum as mai avea orgasm? iar daca nu am chef,nu se intampla...
magdalena
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mie Mar 16, 2005 8:33 am
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Joi Mar 17, 2005 11:24 am

saracu omu' tau face nani si tu scrii in draci pana se trezeste, nu prea epuizeaza orgazmele astea, eh?

iar daca nu am chef,nu se intampla...


de la ce targ de sclavi ti l-ai luat? e scump?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde magdalena » Joi Mar 17, 2005 11:34 am

dar ce,daca el nu are chef,eu nu astept????
magdalena
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mie Mar 16, 2005 8:33 am
Localitate: bucuresti

Mesajde gaga » Joi Mar 17, 2005 11:50 am

probabil pana la sfantu' asteapta ~p
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Djinn » Joi Mar 17, 2005 12:08 pm

chefu vine... mancand ~p ... stai bre, ca asta era cu pofta :D da' tot dracu ala e...
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde magdalena » Joi Mar 17, 2005 3:44 pm

nu asteapta nimeni pana la"sfantul asteapta". imi place sa fac dragoste,si nu trebuie sa mimez ca am orgasme,pt.ca ele vin de fiecare data
magdalena
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mie Mar 16, 2005 8:33 am
Localitate: bucuresti

Mesajde bogy » Vin Apr 01, 2005 10:22 am

uneori femeile mimeaza, doar din dorinta de a se simti bine, chiar daca nu au orgasm
Avatar utilizator
bogy
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Mar Mar 23, 2004 12:00 am

Mesajde Kontrax » Vin Apr 01, 2005 2:18 pm

Mai, la mine si la logodnica mea functioneaza perfect!Mi-e imi spune ca totul e ok si ca are orgasm!Nu m-am intrebat niciodata daca mimeaza sau nu,dar ptr amindoi sexul este foarte important intr-o relatie si daca nu i-ar fi placut m-ar fi parasit,si invers daca mie nu mi-ar fi placut atunci eu as fi parasit-o!Ce e cel mai important e ca vb in timp ce facem sex si eu ma opresc daca simt ca imi vine prea repede!Dupa ce am citit azi cred ca am s-o intreb mai ferm daca a mimat vreodata sau nu :))
Kontrax
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Joi Mar 31, 2005 8:25 am
Localitate: Oradea

Mesajde eyewitness » Vin Apr 01, 2005 2:31 pm

Ce e cel mai important e ca vb in timp ce facem sex


intr-adevar, comunicarea in tinpu secsului ie fuarte inportanta
daca ii spui ce-ai facut la scuala sau la servici , ce tzuale ti-ai mai luat si cum ti s-a parut mel gibson in ultimu film cred ca o aduci in faza de orgazme multiple
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

de ce mimeaza femeile orgasmele

Mesajde h0va » Vin Apr 01, 2005 2:37 pm

who cares?!?.. :rolleyes:

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Akyta » Lun Apr 04, 2005 7:15 pm

si...egoistu lunii...teh award goes to...
young hova!
Like the naked leads the blind.
I know I'm selfish, I'm unkind.
Sucker love I always find,
Someone to bruise and leave behind.
Avatar utilizator
Akyta
Junior Member
 
Mesaje: 96
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mesajde Castila » Joi Apr 07, 2005 11:36 pm

Hmm... Si mie mi s`a intamplat de 2 ori sa`mi mimez orgasmul..Pana mea eream o data cu pretenu' meu si tocmai o faceam .. Ma cam stresa fiind ca nu putea sa tina mai mult de 5 minute si logik eu nu puteam sa am un orgasm asa de rpd .. Dupa 2 zile iar am facut`o si am fost nervoasa asa ca dupa 2 minute mi`am mimat orgasmul :)) Si i`am zis ca nu mai pot sa o mai fac :P logik s`a enervat si el .. Apoi o data (la a 2-oua partida) .. l`a tinut mai mult de 30 de minute si ma plictisea asa ca mi`am mimat orgasmul ..

Eu trag ca concluzie ca ...de aceea este bine uneori sa te mai culci cu o fata ..Stie cum sa te ia unde sa te atinga si cum sa iti dea placere :D
Be smart, kill yourself !
Avatar utilizator
Castila
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde nonick » Vin Apr 08, 2005 8:51 am

Castila: ba il tine prea putin, ba il tine prea mult, ba e prea subtire, ba e prea lunga, ori e prea groasa. In conditiile astea cred si eu ca esti greu satisfacubila.
nonick
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Joi Sep 02, 2004 12:08 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde pacha » Vin Apr 15, 2005 12:00 pm

"intr-adevar, comunicarea in tinpu secsului ie fuarte inportanta
daca ii spui ce-ai facut la scuala sau la servici , ce tzuale ti-ai mai luat si cum ti s-a parut mel gibson in ultimu film cred ca o aduci in faza de orgazme multiple"
__________________


Eu fiind mai batran imi aduc aminte ca imi povestea un amic ;citez:
" bagam mare la nevasta care la un moment dat imi spune ca ar trebui zugravit tavanul"
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Vin Apr 15, 2005 2:17 pm

~p ~p ~p tare asta, pacha...

Eu trag ca concluzie ca ...de aceea este bine uneori sa te mai culci cu o fata ..Stie cum sa te ia unde sa te atinga si cum sa iti dea placere

Stai ca nu inteleg. Adica pt o fata e bine sa se mai sexuiasca din cand in cand si cu cate o alta fata ca sa stie cum ie cu orgasmu`??? Pai atunci la ce dreaq mai folosesc barbatii? La taiat crastraveti??? Daca nu poti sa ai orgasm decat c-o femeie, e grav.. zic io.
La cum ai spus-o tu, zici ca cel mai bine pt o fumeie ar fi sa aiba o alta femeie ascunsa in dulap si dupe ce il satisface pe Ion sa isi scoata amanta din dulap, s-o duca in sufragerie si sa termine acolo cu ea... :)
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde h0va » Vin Apr 15, 2005 2:32 pm


?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori