Când se poate face sex neprotejat fara sa existe riscul unei sarcini?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde Nanuka » Vin Aug 04, 2006 6:37 pm

Imi retrag cele spuse mai sus....dap..poti ramane insarcinata si in acele 3 zile dupa menstruatie...nu va mai luati niciodata dupa calendar.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde After-Dark » Sâm Aug 05, 2006 4:47 pm

prezervativul sa rupt si a ramas gravida :plans: am facut fara de atunci si nu sa mai intimplat nimic dar evident spuma :sperm: marii a fost data pe afara si am zugravit putin peisajul :U
After-Dark
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mar 12, 2005 2:21 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde medeea_nici » Vin Aug 25, 2006 3:16 pm

sa vedeti o alta situatie stresanta: ma jucam cu prietenul ;) si el ejaculeaza.. nu era "in mine" dar am avut ghinionul ca sa'i curga un pic de sperma pe langa prezervativ si ghiciti unde? exact pe fesa mea.. acum nu stim exact daca n'a ajuns si pe altundeva, ceea ce e foarte stresant pentru amandoiiii.. ce sfaturi/pareri aveti in situatia de fata??
medeea_nici
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Aug 25, 2006 3:08 pm
Localitate: Romania

Mesajde memetshot » Vin Aug 25, 2006 3:31 pm

ce pareri aveti in situatia de fata??

parerea mea este ca sunt umpic inca ametit de la alcoolul de ieri. parerea mea mai contine si amanunte cum ca steaua a beli michidushu in CL si ca rapid si dinamo se vor califica in grupele UEFA. in continuare parerea mea nu prea mai are resurse din motivele exprimate la prima parere.
despre ceea ce ai zis tu parerea mea este ceva de genul: ~p~p~p~p~p~p~p~p~p
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde medeea_nici » Vin Aug 25, 2006 3:34 pm

interesant :-?
medeea_nici
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Aug 25, 2006 3:08 pm
Localitate: Romania

ovulatie multipla

Mesajde gheorghe » Dum Aug 27, 2006 6:46 am

In sfarsit am gasit un loc unde se discuta deschis despre aceast lucru.

Vreau sa va intreb totusi daca ati auzit de acest fenomen si anume ovulatia multipla, care conform unor studii ar afecta circa 15% din populatia feminina.
Informati-va despre acest subiect si veti vedea ca ceea ce ati crezut pana acum este relativ.
gheorghe
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Sâm Aug 26, 2006 6:35 am
Localitate: bucuresti

Mesajde SOD » Joi Aug 31, 2006 10:53 am

Soriyn17 scrie:Se poate face sex neprotejat fara a exista riscul unei sarcini nedorite?am auzit k da !era ceva in legatura cu 10 zile inainte de ciclul femeii!e adevarat? :con:

draga soriyn,

e foarte adevarat ceea ce ai auzit tu, doar ca nu e asa de simplu dupa cum ai fi tentat sa crezi.
in primul rand, sa stii ca e vorba de 10 zile lucratoare, sambata si duminica iesind din calcul. asa ca, atentie cand iti faci planurile. de asemenea, sarbatorile religioase trebuie excluse si ele din calendarul tau.
un alt lucru pe care trebuie sa-l stii, este ca aceasta planificare nu functioneaza la toate femeile la fel, in functie de rasa lor. adica, la o caucazianca se respecta cele 10 zile, dar la o femeie afro termenul este mult mai scurt, de pana la 5 zile. aceasta diferenta este facuta de cromozomii X, ce difera de la o rasa umana la alta.

cat despre sexul protejat, vreau sa-ti zic ca te poti proteja in mai multe feluri de sarcini nedorite. prima metoda este cea clasica, a prezervatului, care este si cea mai sigura. a doua metoda este cea mai sigura din univers si implica o vizita a ta la un medic de specialitate, ce iti va face o vasectomie. de asemenea, pentru o protectie sporita, poti sa te dai inainte de actul sexual, cu o crema protectoare cu factor de minim 30. si daca vrei sa stai extrem de linistit, poti sa angajezi o firma de protectie, care te va monitoriza 24 din 24.

succes!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Fatima » Sâm Sep 02, 2006 3:02 pm

Poti sa nu ramai gravida cu o saptamana inainte de menstrutatie si o saptamana dupa (adica 7 zile calcultat din prima zi in care ai sangerat ).;Este sigur 100% cu conditia ,sa stii iar 100% exact cand se intampla evenimentul(adica menstruatia)
Avatar utilizator
Fatima
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 12:00 am

Mesajde Nanuka » Dum Sep 03, 2006 3:41 am

Fatima...am o prietena care a facut sex neprotejat imediat dupa ciclu si a ramas insarcinata..deci calendarul e fucked up.
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Lun Sep 04, 2006 10:19 am

Am mai spus-o si o repet: metoda calendarului presupune si masurarea zilnica, dimineata, a temperaturii. O crestere de 0.5 grade C inseamna ovulatie. Desigur insa, poate sa insemne si altceva... asa ca este dificil oricum de stiut cand are loc ovulatia. Daca chiar vreti sa aplicati metoda asta (total neindicata, de altfel), atunci mergeti si discutati cu un medic care va poate invata trucuri ca sa o aplicati mai cu cap.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Salma » Lun Sep 04, 2006 3:31 pm

Wild Rose scrie:foloseste chestia aia cu aspirina. nu dom'le, nu aspirina saracului. adicalea, eu vreau sa-ti spun asa: daca tipa tine o aspirina (sau ma rog... ce doreste inimioara ta) intre genunchi nu are cum sa ramana insarcinata. iti garantez.

da' sa stii ca nici sex nu faceti :D




Hehehe, asta s-o crezi matale, ia mai exerseaza pozitzii :D
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Sep 04, 2006 3:36 pm

Salma, depinde ce fel de sex, ca d-ala stramosescu nu prea vad cum. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Lun Sep 04, 2006 4:04 pm

Chiar tresa va fac schema? De pozitia "lingura" ai auzit? Bine, adevaru e ca tresa ai si cu ce, ca sa-ti iasa :D
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Sep 04, 2006 4:24 pm

Bre, adica tot tresa-si puna aspirina intre genunchi abia dupe ce bagi carbasanu lung si gros.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Salma » Lun Sep 04, 2006 4:29 pm

Nu neaparat, merge si cu aspirina pusa deja. Oricum, ideea de baza era ca se poate si cu aspirina-ntre genunchi, asa ca nu e valabila ca metoda de contraceptie, decat pentru amatorii care nu stiu decat pozitia misionarului.
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Lun Sep 04, 2006 9:34 pm

Se poate... daca baiatu are "fi"-ul mic sau fatuca il are prea mare. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mar Sep 05, 2006 8:33 am

Gata distractia. Urmatoru post pe linia asta e avertisment.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Pms

Mesajde Pork » Mar Noi 07, 2006 10:18 am

Se poate sa simti efectele sindromului premenstrual dar sa nu ai mentruatie??
adik sa fi ramas insarcinata??
Pork
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Noi 07, 2006 10:10 am
Localitate: Buc

Mesajde PeerGynt » Mar Noi 07, 2006 10:35 am

...sau poti sa incerci un test de sarcina.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde ingerasul_eu » Mar Dec 05, 2006 12:56 am

din momentul in care ii vine menstruatia 10 zile e sigur 100%.....
ingerasul_eu
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Noi 28, 2006 10:39 pm
Localitate: UNDEVA LINGA TINE

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 05, 2006 10:59 am

Nu mai spune, ingerasule? Si daca ea are un ciclu neregulat, ce te faci? Uite, urmeaza indicatiile medicului, despre cum se estimeaza momentul ovulatiei, dar ia in considerare o situatie in care ciclul se reduce la 19 zile, de exemplu (lucru nu imposibil). Sa vezi atunci ce mai ramane din calculele tale... [-X
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde ingerasul_eu » Sâm Dec 09, 2006 2:19 pm

chiar daca nu are ciclul regulat din momentul in care ii vine ciclul 10 zile nu se intimpla nimic....am intrebat medicul
ingerasul_eu
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Noi 28, 2006 10:39 pm
Localitate: UNDEVA LINGA TINE

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori