Sperma cu anomalii

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Sperma cu anomalii

Mesajde Richard79 » Dum Iun 12, 2005 6:37 pm

S-a intamplat vreodata sa aveti vreo problema cu consistenta spermei?
De ex. am un prieten care a racit la eggs si dupa asta avea o sperma foarte fluida, ca o apa... :D altcineva are in sperma ca niste "muci" mai tari in consistenta decat restul lichidului si formati asa ca si cum s-ar fi uscat in interiorul unui canal, is this normal :-?
Avatar utilizator
Richard79
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Dum Apr 17, 2005 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Mar Iun 14, 2005 1:26 pm

Am auzit si eu de asemena cazuri, dar nu stiu foarte multe.
Se pare ca lichidul seminal care hraneste si vehiculeaza spermii si, mai apoi, spermatozoizii are consistenta diferita de la metabolism la metabolism (lucru care mi se pare absolut normal) si probabil aceasta este unul dintre motive.
Mai stiam, spre exemplu, ca schimbarile bruste de climat influenteaza aceste modificari, schimbarile de regim alimentar etc...

Hehe, voi ar trebui sa stiti mai multe.. :p

off topic: acest subiect este repus in functiune de catre mine.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Iun 14, 2005 2:20 pm

io am auzit de un caz la care din cauza de libsa de secs mai mult timp spermatozoizii aratau ca neste bruaste....
deci se poate si mai grav.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Psilocybe » Vin Iul 22, 2005 6:03 pm

Frate...da` sa vezi...ca unu care era virgin...avea spermatozoizii ca niste dinozauri..! :))
memetShol,u know that what u said is bullshit,right?
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Iul 22, 2005 8:07 pm

nu mai erau broaste dar putin mai mari ca niste dinozauri lol.
oricum am auzit si eu de la un preten ca a patit ceva de genu dupa ce a fost la traseiste la vreo 2 zile si-a tras o laba si cand a ejaculat sperma era de culoare rosiatica, s-a speriat de sa pisat pe el a fost la doctor si acesta i-a zis ca de la aia ca ia dat nu stiu ce fel de boala. De cand mi-a spus am incheiat-o cu traseistele si eu.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Psilocybe » Vin Iul 22, 2005 9:46 pm

Poate a mancat ceva stricat :D
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Bulldoser » Sâm Iul 23, 2005 11:51 pm

Psilocybe scrie:Poate a mancat ceva stricat :D


"Gonococs" la punga :D On-topic... sunt teste care-ti spun exact cum ii cheama pe fiecare dintre "alergatori" :sperm: in parte (nume, prenume, colegi de armata) :D :D
Shit... i've lost my brakes! Watch oouuuuuuuuuuuuut!
Avatar utilizator
Bulldoser
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Joi Dec 23, 2004 12:00 am

Mesajde Psilocybe » Dum Iul 24, 2005 10:52 am

Eventual si numele nevestei,numarul de copii,grupa de sange,etc etc :)
Avatar utilizator
Psilocybe
 
Mesaje: 47
Membru din: Joi Iul 21, 2005 11:00 pm

Mesajde Bucky » Vin Aug 05, 2005 5:50 pm

Cica masturbarea patologica (intensa) adik cel putin o data in fiecare zi poate provoca aparitia spermatozoizilor "anormali". Cauza ... se crede ca nu sunt lasati destul timp pentru maturizare, asa ca ... aveti grija (unii dintre voi) ... :)
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Mesajde memetshot » Vin Aug 05, 2005 5:58 pm

memetShol,u know that what u said is bullshit,right?

nu se poate bre...e un caz celebru de spermatobroscutus. de fapt creca e si primu
oricum am auzit si eu de la un preten ca a patit ceva de genu dupa ce a fost la traseiste la vreo 2 zile si-a tras o laba si cand a ejaculat sperma era de culoare rosiatica,

vezi,,,,a omorat bruastele
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Vin Aug 05, 2005 6:03 pm

Bucky scrie:Cica masturbarea patologica (intensa) adik cel putin o data in fiecare zi poate provoca aparitia spermatozoizilor "anormali". Cauza ... se crede ca nu sunt lasati destul timp pentru maturizare, asa ca ... aveti grija (unii dintre voi) ... :)


Ok, dar atunci ar rezulta ca si daca faci sex zilnic apare aceeasi problema, nu? Norocul nostru ca ne exploateaza imperialistii si cand ajungem acasa nu mai avem chef nici de futai, nici de laba! ~p Au ei grija ca sa nu dezvoltam noi spermatozoizi anormali!...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Bucky » Dum Aug 07, 2005 8:35 pm

O fi asa cum zici ... dar ar mai fi o chestie ... cred eu ...
In timpul unui act sexual, se intampla CEVA la nivel psihologic..., pe cand dupa o laba buna ... cre k nimic.
Da stiti care e chestia interesanta ... in special daca crezi in Efectul Placebo si Autogestie ... daca crezi ca nu ai nimik, chiar nu ai ... parerea mea :)
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Mesajde PeerGynt » Lun Aug 08, 2005 12:03 pm

Greu de spus, greu de spus... Efectul Placebo este intr-adevar fascinant, insa nu cred ca se aplica chiar peste tot. Sunt efecte negative care s-ar putea manifesta indiferent de cata putere de autosugestie ai tu.

Pana cand nu vom avea date stiintifice serioase, propun sa ne vedem fiecare in continuare de futaiurile sau de labele sale...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Bucky » Lun Aug 08, 2005 8:13 pm

Asta zic si yo... Acu dak ne gandim bine, de "mii" de ani toti barbatii fac laba si ... dupa cate vad lumea s-a inmultit ca soarecii ... poate n-are nimik ... deci ... laba placuta in continuare :sperm:
Iar a propos de "date stiintifice serioase" ... nu stiu ce sa zic ... sa caut p'acasa ... daca gasesc ceva va anunt ... Am niste carti ... da sunt de pe vremea lui "Adam si a Evei", si nu le prea dau crezare sincer ...
Bucky
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Dum Iul 31, 2005 1:30 pm
Localitate: Akolo

Mesajde superbiggy » Lun Aug 08, 2005 9:56 pm

Intr-o perioada de mari framantari sociale, in Romania, se duce o lupta acerba pentru a promova sexul protejat, folosirea prezervativului iar Richard al treimiipatrusutecinzecisipatrulea vine sa se preocupe de consistentza spermei prietenilor lui ,... ha?!? frate consistenta sau nu sigur are "jucatori", dar la ce folos daca se strang la "o partida" intr-un cauciuc ?!?
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde m0rgul » Mar Sep 06, 2005 6:58 pm

pai...eu as pune problema putin altfel...adik...sa zicem k "generam" x spermatozoizi pe zi intr-o cantitate de y ml de lichid pe care o poate contine o anumita cavitate...dk te futi zilnic (manual sau cu o femeie...) evident eliberezi cantitatea pe ziua respectiva...dk te futi...pardon...ejaculezi odata la 3 luni nu vi se pare normal k sperma sa fie mai consistenta? adik mie mi se pare o explicatie foarte buna...

iar dk stau sa ma gandesc k asta mi se intampla deobicei si mie...adik la 3 futaiuri pe zi scot lapte si la unu pe luna iaurt...
Vreau sa sti ca prietenia ta inseamna mult pentru mine. Plangi tu, plang si eu. Razi tu, rad si eu. Sari jos de pe o fereastra...ma uit jos si atunci... rad din nou.
Avatar utilizator
m0rgul
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Iun 08, 2005 11:00 pm

600

Mesajde sin ella » Mar Sep 06, 2005 7:41 pm

auzi, da' smantana sau frisca nu scoti? :zambet:

ps: centrii va saluta ;k
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum


Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori