E bine sa fii tu primul in viata ei?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde Amaterasu » Dum Iun 26, 2005 1:01 am

io am impresia ca forumul love & sex se transforma in "raspundeti-i lu romica" la intrebarile de mare angajament...

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Ca sa nu mut subiectul pe kterinca, va propun sa o luam de la capat.

Sunt de parere ca "prima oara" pt o fata ar trebui sa insemne ceva. Din pacate, in ultimul timp am observat o degradare a acestei notiuni de prima oara (vb strict din punct de vedere sexual). Tinerele vor sa devina femei cat mai repede, nu conteaza cu cine, nu conteaza cum... Cunosc tinere de 15 ani care si-au pierdut virginitatea fiind bete, la o petrecere, in baie sau mai stiu eu... A doua zi povesteau ca "s-a intamplat" cu detasare de parca ar fi fost sa-si scoata o masea. "Cu cine?" "A, cu unu`.. nu-l cunosti. L-am cunoscut la petrecere." De unde trag concluzia ca pt tinerele din ziua de azi (regret ca generalizez) "prima oara" nu inseamna nimic, iar virginitatea este un fel de cos care trebuie stors cat mai repede...

Pe de alta parte, am sesizat ca in general barbatii acorda chiar mai multa atentie deflorarii partenerei decat acorda ea insasi. Am impresia ca se implica mai mult... e posibil sa ma insel. Astept pareri.

p.s: va rog frumos, nu transformati acest subiect in subiect de kterinca&aberatii.
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde Necko » Dum Iun 26, 2005 1:20 am

lasa-l ma. mai da-i o shansa. eventual uneste cele doua subiecte.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Amaterasu » Dum Iun 26, 2005 1:25 am

asa e ok? nu, am sa inchid subiectul cu prietena infidela a lu romica. Am vazut ca s-au dat sfaturi, s-a inteles, romica a luat deciziii. gata.

nu?
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde zandra » Dum Iun 26, 2005 2:28 am

din pacate ii dau dreptate lui amaterasu...prima data chiar nu mi s-a parut mare lucru si de aceea nu a fsot cu un baiat pe care il iubeam ...nici macar prietenul meu..bine,,,nici nu eram beata..ci perfect constienta de ceea ce faceam.....oricum pot sa spun ca nici prietenele mele nu au dat mare importanta acestui "first time".....am comis-o poate din curiozitate...sau din placere..oricum nu am aocrdat prea mare importanta baiatului,,,,ci mai mult placerii noastre...si cred ca a fost mai bine asa....chiar nu inteleg de ce se face atata caz...pentru asta....Din cate am observat pot sa spun ca baietii se implica mai mult in chestia asta..si chiar sunt putin stresati cand dezvirgineaza o fata...nu stiu..poate nu ar trebui sa generalizez..dar adevarul e ca fetele din ziua de azi chiar nu mai au nici un stres in legatura cu asta...deci nu inteleg de ce baietii au?
gusturile omului nu se discuta....dar poti sa te caci in gura lui si sa i le schimbi :P
zandra
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iun 18, 2005 11:00 pm

Mesajde rommyca » Dum Iun 26, 2005 2:39 am

Pentru ca noi chiar credem ca va intereseaza! Si nu o faceti doar pentru a vedea cum e!Si plus de asta mai si simulati cand spuneti ca suntem dragostea vietii voastre cu toate ca oricum stiti ca o data si o data tot o sa mai fie unul dupa noi! Aici m-am referit mai mult la cazul meu! Dar e foarte usor sa generalizez!!
rommyca
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Mar Iun 14, 2005 9:00 pm
Localitate: Bucuresti

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron