Este vreo posibilitate ca o femeie sa ramana gravida in timpul ciclului (sangerarii)

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Este vreo posibilitate ca o femeie sa ramana gravida in timpul ciclului (sangerarii)

Mesajde Icefyshy » Vin Iul 15, 2005 11:47 am

ramana gravida in timpul ciclului (sangerarii)
Icefyshy
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:38 am
Localitate: romania

Mesajde eyewitness » Vin Iul 15, 2005 4:33 pm

da, daca sangerarea se produce la dejet sau la cot sau oriunde in alta parte in afara de pizdulice :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde dragalasha » Mie Aug 02, 2006 7:23 pm

tinand cont de faptul ca s-a demonstrat ca spermatozoizii pot trai in vagin pan ala 5zile ...exista si posibiliatea sa ramai gravida...depinde de noroc:))
dragalasha
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Lun Iul 31, 2006 7:18 pm
Localitate: ACASA

Mesajde PeerGynt » Joi Aug 03, 2006 9:59 am

dragalasha scrie:tinand cont de faptul ca s-a demonstrat ca spermatozoizii pot trai in vagin pan ala 5zile ...exista si posibiliatea sa ramai gravida...depinde de noroc:))


1. Spermatozoizii saracii traiesc in interiorul uterului pana la 5 zile, dar in conditii favorabile, nu cand este eliminat sangele menstrual. :n:

2. Din moment ce s-a declansat menstruatia, ovulul este oricum eliminat. Chiar daca presupunem ca ai parte de spermatozoizii mutanti de la Cernobal care supravietuiesc in orice conditii, este greu de inteles ce ar mai gasi de fecundat. ;k
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Ibiza » Joi Aug 03, 2006 6:43 pm

da teoretic poti ramane insarcinata si in timpul menstruatie..daca ai o ovulatie paralela...asa pot apare gemenii..2 ovule pleaca la distanta de cateva zile din ovare..
Ibiza
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Joi Aug 03, 2006 6:28 pm
Localitate: drajna

Mesajde PeerGynt » Vin Aug 04, 2006 9:40 am

Bine ai venit pe forum, Ibiza! E bine cand mai e si cineva de specialitate printre noi. ;)

Te-as ruga sa detaliezi putin ultimul tau post. Unde se gaseste al doilea ovul de scapa de eliminarea "materialelor" din uter in timpul menstruatiei?
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde alex@ » Lun Noi 06, 2006 5:43 pm

da poti ramane gravida sunt putine sanse dar totusi exista asa ca ai grija
Avatar utilizator
alex@
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 24, 2006 11:00 pm


Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori