fetelor, cat ati asteptat cu un baiat inainte de a renunta la virginitate?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde pacha » Vin Oct 28, 2005 8:26 am

Egzact.El e Gigi nr.
Din ceea ce scrie pe aici lasati impresia ca vreti sa incepeti cu unul si sa ramaneti cu el toata viata.Ce dracu aici nu-i vorba de casatorie. Si cat m-am dat eu prin viata nu am observat ca fidelitatea sa fie a mai mare calitate a cuplului.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Vin Oct 28, 2005 7:43 pm

daca esti virginica si n-ai habar...ii mananci din palma

asta e ce mai adevarat treaba de pe threadu asta.la majoritatea fetelor, primul care "sparge ghiatza" devine un fel de etalon..dupa el potopu..fac orice pt el pt ca se simt legate, simt ca i-au dat "ceva-ul" ala special pe care l-au pastrat cu sfintenie (pt vorbele astea, Ramuna mi-ar purta o stima vesnica)..dar o fata normala, ia prima oara ca pe ceva firesc si e constienta ca a doua sau a mia oara se poate intampla l;a fel de bine si cu altcineva decat cu marele spargator de..buci..nuci..whatever
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde vali » Vin Oct 28, 2005 8:58 pm

asa sunt fetele, mai sentimentale.
baietii polenizeaza tot ce prind.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde monserat » Sâm Oct 29, 2005 5:26 am

Aveam aproape 18 ani si deja il stiam pe tip de 2 ani iar de mai mult de jumatate am fost impreuna.Intradevar trebe sa simti tu ca vrei sa o faci,nu te lasa convinsa de simplul fapt ca el iti zice ca isi va cauta alta sau faze de genu,nu vrei nu o faci .Exista o multime de baietii in lumea asta care te-ar putea intelege.
Credinta castiga cel mai mult,umilinta primeste cel mai mult,dragostea insa lucreaza cel mai mult
Avatar utilizator
monserat
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Vin Oct 14, 2005 11:00 pm

Mesajde blaind » Sâm Oct 29, 2005 12:26 pm

[quote="o_tzestoasa"] a doua sau a mia oara se poate intampla l]

sau..mult mai bine..

sa nu uitam ca depinde si de fata...cat de sensibila e..unele mai bine nu shi-ar pune-o in veci...
(o cunoshtintza de-a mea, care e in cls. a 11a, s-a sarutat pt prima data la incredibila varsta de 17 ani...a fost cu tipul ala 2 saptamani...shi inca mai boceshte dupa el...faza intamplandu-se acum o luna.... pai acea domnishoara, cand se va despartzi de "primul" ce va face? chiar sunt curioasa!)
Still talkin' to myself
and nobody's home

(Alone)
Avatar utilizator
blaind
Junior Member
 
Mesaje: 41
Membru din: Vin Iun 25, 2004 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Oct 29, 2005 2:49 pm

din nefericire, traim intr-o societate mercantila.
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Hasis99 » Mar Noi 01, 2005 1:21 pm

ai dreptate Blaind....stiu un caz.cred ca o sa-si taie vanele..........stupid...a zis cineva pe aici ...sa trateze ca pe ceva normal...e normal sa ti-o pui cu unu la o varsta ( sa zic 18 ca esti majora) e normal sa cunosti mai multi oameni pana sa te casatoresti nu sa ramai intepenita in primu' "bou"...nu de-alta dar asa cum noi suntem etc..etc si voi sunteti curve si etc..etc....important e sa nu implici sentimente prea multe de la inceput....si o spun din proprie experienta......desi ma simt singur prefer sa stau calm decat sa ofer ceva ce nu merita respectiva......
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde o_tzestoasa » Mar Noi 01, 2005 2:58 pm

va despartzi de "primul" ce va face?

de acolo-ncolo, D-zo cu mila...numai cu distonocalm se mai face fatza..caz clar: o amica de-a mea (21 de ani) era super indragostita de unul inca de cand eram in liceu si se pastra pt el. Nu de mult, la un chef, tipu s-a-mbatat si si-au pus-o. E a fost foarte impresionata, lacrimi, chestii, lui..i-a trecut efectu berii si n-a mai vbit cu ea deloc.. de atunci e distrusa,nu mai merge la scoala, nu vrea sa manance, etc...jaba i s-a explicat ca a tercut si gata... cred ca o sa o marcheze pe viata treaba asta, si nush daca sexu o sa fie vreodata pt ea ceva placut sau pur si simplu un reminder al depresiei prin care trece acu
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde pacha » Joi Noi 03, 2005 3:00 pm

Cum spunea un intelept pe care eu il voi cita maijos:

Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde izumi » Mar Noi 08, 2005 2:06 am

Eu aveam 18 cand s-a intamplat minunea...acum cred ca am asteptat prea mult timp,dar cred ca doar atunci am fost pregatita.Am avut iubiti si inainte , desi doream mult sa scap de "povara" aia numita virginitate nu am putut sa fac nimic cu nimeni inainte.Desi am asteptat atat nu am ales persoana potrivita pt ca si el era ca si mine:D fara experienta..si a iesit rau de tot..:D
Nu am ramas cu aceea persoana ,acum suntem buni prieteni si ne mai amintim razand de perioada aceia.
Conteaza mult cu cine o faci prima data,conteaza ca el macar sa stie ce face si sa iti arate ,sa te invete..
In legatura cu varsta...ce sa zic? nu-i bine sa astepti prea mult,dar nici sa te grabesti..iar daca nu-ti iese din prima ,nu dispera cu timpul se rezolva toate:)
izumi
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Noi 07, 2005 11:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde Fatima » Mie Dec 14, 2005 5:46 pm

Cred ca nu exista o varsta anume la care o fata sa nu mai fie virgina,este in functie de organismul fiecareia.Ideal este sa o faca atunci cand simte ea nevoia,cand este pregatita.Nici mai devreme,nici mai tarziu .Ideal ar fii sa aiba aceasta experienta cu cineva care sa o mai fi facut si sa nu fie si el virgin..nu cred ca ar stii ce trebuie sa faca ,iar experienta s-ar putea sa nu fie chiar asa de placuta...ar putea chiar sa fie" dureroasa".Eu am facut prima data dragoste ,la varsta de 19 ani ,si cu cineva cu care aveam o "relatie" ce dura de o saptamana...a mai durat dupa aceea doar vreo cateva luni ...nu pot sa zic ca l-am iubit sau ca m-a iubit ,dar nici nu am regretat vreodata pasul pe care l-am facut,sau persoana.Adevarul este ca eram...cum se spune...DISPERATA ...si ciudat lucru,mi-a placut chiar din prima...nici macar nu am simtit durerea.Iar dupa aceea nu ma mai saturam !Ah,si inca o chestie ciudata: pe perioada liceului nu am avut nici un prieten..Asa ca...atunci cand e sa vina...vine singura ,si BINE!
Avatar utilizator
Fatima
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Dec 14, 2005 5:57 pm

Fatima scrie:Cred ca nu exista o varsta anume la care o fata sa nu mai fie virgina,este in functie de organismul fiecareia.

o tipa de 1,68 m , 18 ani,blonda care nu a facut sport si ii vine ciclul regulat,cam cand ar trebui sa isi piarda virginitatea? A-)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori

cron