ajutooooorrrrrrr

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

ajutooooorrrrrrr

Mesajde ancas1103 » Dum Noi 06, 2005 12:01 pm

Buna.Am si eu o problema foarte grava:nu reusesc sa am orgasm in timpul actului sexual.Treaba sta astfel:sunt impreuna cu prietenul meu de 3 ani si pana acum nu am fost satisfacuta si asta ma deranjeaza foarte tare.De fiecare data can ddiscutam despre asta imi promite ca data viitoare sigur se va intampla dar eu nu vad rezultatele.Dupa ce termina se intoarce cu spatele si adoarme.Nu cred ca e normal asa ceva.Ma gandeam sa cer sfatul unui sexolog,dar nu am gasit unul.Imi puteti recomanda ceva?orice;ganditi-va ca ajutati o fata aflata pe culmea disperarii.mersi mult.Va pup.Sa stiti ca faceti o treaba excelenta cu site-ul acesta
ancas1103
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 05, 2005 11:40 pm
Localitate: iasi

Mesajde blue_wing » Dum Noi 06, 2005 12:13 pm

ancas1103 nu prea stiu ce sa zic............... poate car trebui sa incerci niste afrodisiace. si dak nu merge du-te la un sexolog. sunt destui :) sper sa te fi ajutat intr-un fel :)
"Pe buzele ei mi se naste sufletul." (L. Blaga)
Si daca dragostea spune NU mai sunt 665 de motive ca sa traiesti.
Avatar utilizator
blue_wing
Junior Member
 
Mesaje: 63
Membru din: Mie Mai 11, 2005 11:00 pm

Mesajde Sică » Dum Noi 06, 2005 12:17 pm

baga-l la un oral care sa ti-l faca inainte de actul in sine si poate s-ar putea rezolva problema
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde ancas1103 » Dum Noi 06, 2005 12:34 pm

Am incercat cu oralul dar nu prea e priceput sa zicem asa.Nu isi da silinta
ancas1103
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 05, 2005 11:40 pm
Localitate: iasi

Mesajde Titina » Dum Noi 06, 2005 12:43 pm

inseamna k asta nu e priceput la nimik,so...leave him! dar deh...dak sunteti impreuna de 3 ani... :|
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde cr3tz » Dum Noi 06, 2005 12:56 pm

titna de cand dai sfaturi in legatura cu viatza sexuala ? :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Dum Noi 06, 2005 1:05 pm

Lipsa orgasmului poate avea mai multe cauze, psihologice sau fizice, fie ca tu te gandesti mult prea mult la orgasm incat uiti sa te mai bucuri de acea partida de sex, fie exista o problema medicala pe care ar trebui sa te duci sa o discuti cu doctorul tau ginecolog, dar pentru inceput incearca sa te masturbezi sa vezi daca asa obtii orgasmul, si daca il obtii il poti invata si pe el ce sa-ti faca si cum sa-ti faca, cred ca dupa trei ani comunicarea in pat nu mai e o problema.
Cat despre ce ai zis legat de sexul oral cred ca mai bine discutati pe tema asta si spune-i ca e ceva ce ti-ar place si vei aprecia daca isi va da si el mai mult silinta, invata-l tu cum sa te atinga si unde, chiar daca asta inseamna sa-i trasezi sagetzi cu markerul, trebuie sa-ti invete corpul, trebuie sa-l inveti si tu.
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde ancas1103 » Dum Noi 06, 2005 4:20 pm

Mersi mult
ancas1103
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 05, 2005 11:40 pm
Localitate: iasi

Mesajde pacha » Lun Noi 07, 2005 8:25 am

Sezi blanda,el e vinovatul.Schimba-l.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Noi 07, 2005 8:29 am

ancas1103 scrie:ganditi-va ca ajutati o fata aflata pe culmea disperarii.

tu ştii cu adevărat ce inseamnă să fii disperat (ă )?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Lun Noi 07, 2005 10:04 am

Arthemis zice bine, daca pana acum nu te-ai masturbat niciodata, e timpul sa o faci. Vei invata multe despre corpul tau in felul acesta.

Cunilingusul e calea cea mai simpla spre un orgasm. Prin urmare, daca prietenul tau nu e prea priceput la dat limbi, poate sa viziteze site-uri de internet unde sunt date "tutoriale" pentru aceasta activitate extrem de placuta :n: Evident, si tu trebuie sa-l ajuti, explicandu-i si aratandu-i ce si cum sa-ti faca. Dar ca tu sa stii, trebuie mai intai sa-ti
cunosti propriul corp.

Conform statisticilor de anul trecut, in Romania exista in jur de numai 70 de sexologi (cu licenta in acest domeniu). Restul sunt "improvizatii" (ca sa nu zic sarlatani).

Succes!
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde ancas1103 » Lun Noi 07, 2005 1:06 pm

Multumesc mult.pupi

piskesh: draga anca, t-am mai sters un mesaj de asta cu multumiri. multumirile le poti adresa pe p.m., dc altceva n-ai de spus. daca nu te conformezi, o sa fii avertizata.
ancas1103
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 05, 2005 11:40 pm
Localitate: iasi

Mesajde Djinn » Lun Noi 07, 2005 1:31 pm

nu pot sa nu fiu de acord cu pacha.

Cum adica dupa ce termina se intoarce cu spatele si adoarme?! asta arata ca nu-i pasa ce simtzi.

Cu preludiul cum stati? Ca daca se grabeste sa intre si nu esti suficient de bine pregatita (sau, cum zicea unu la un moment dat, n-ai prajiturica suficient de insiropata ~p ) mai greu cu orgazmu.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde cr3tz » Lun Noi 07, 2005 2:00 pm

si daca o insiropeaza din mers e vreo problema?

pacha pana sa zici k el e vinovat mai bine asteapta si versiunea baiatului, poate vrea sa isi spuna si el cuvantul :D (sau u cunosti persoanele?)
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Izabela » Lun Noi 07, 2005 2:42 pm

Io zic sa-ncerci cu altcineva. S-ar putea sa fie o nepotrivire sexuala. E un lucru comun. Iar lui daca i-ar fi pasat s-ar fi straduit mai mult. Orgasmul e o chestie la care nu trebuie sa te gandesti, sa-l prinzi ca pe un tren. El trebuie sa vina de la sine.
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Djinn » Lun Noi 07, 2005 3:35 pm

cr3tz scrie:si daca o insiropeaza din mers e vreo problema?

insiroparea :D yeste pentru ca actiunea sa decurga lin, ca unsa, casazicasha ~p daca iel monteaza pistonu fara lubrifierea necesara, frictiunea va duce la o disfunctionalitate. Sigur, merge si-asa, zicetzi voi. Da' in timp se strica mashinutza :D ian zi ca n-am dreptate.
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde ancas1103 » Lun Noi 07, 2005 5:27 pm

Este adevarat ca preludiul la noi e mai scurt(adica trecem la treaba imediat),dar asta se intampla pt ca suntem prea dornici.M-am gandit o data sa incerc cu altcineva,dar m-am lasat pagubasa pt ca la urma urmei il iubesc altfel n-as mai fi stat atat cu el.
ancas1103
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 05, 2005 11:40 pm
Localitate: iasi

Mesajde cr3tz » Lun Noi 07, 2005 5:54 pm

de la masinutza m-ai pierdut , tre sa recunosc.daca tot vrei insiropare k lumea,mergi la farmacie si gasesti acolo sirop de toate aromele :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde sin ella » Lun Noi 07, 2005 6:45 pm

Este adevarat ca preludiul la noi e mai scurt(adica trecem la treaba imediat),dar asta se intampla pt ca suntem prea dornici.

Pe el il inteleg ca este nerabdator, ca abia asteapta sa faca nani dupa aia, dar tu de ce te grabesti? Eu zic ca trebuie sa luati masuri urgente. Sau iti gasesti altul, sau il educi. Intreaba-l daca lui i-ar placea sa faca 3 ani sex fara ogasm. Io l-as insela :hades: ‘tu-i somnu lui de lenes :). Si-apoi sa vezi tu cum face nopti albe.

Cretule, nu mai bine iti batzai membrele respectiv extremitatile doua minute in plus inainte de atacul propriu zis si de banii aia cumperi niste sirop de hamei sau de struguri? (daca tot ne exprimam metaforic)
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde pacha » Lun Noi 07, 2005 8:23 pm

"pacha pana sa zici k el e vinovat mai bine asteapta si versiunea baiatului, poate vrea sa isi spuna si el cuvantul

Da-l dracu de nesimtit.

Am patit si eu o treaba de asta mai pe la inceputuri.Adica fata pur si simplu nu apuca sa se excite.Avea nevoie de un preludiu lung.Da nici dobitocu(eu) nici ea nu si-au dat seama decat dupa cateva "intalniri".
Ascultati la babacu.El e de vina.Castrati-l.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde cubu » Lun Noi 07, 2005 9:41 pm

Korekt. Anca, io creca-l iubesti prea mult si nu observi niste chestii... Daca zici ca se culca imediat dupa, nu pot decat sa fiu de acord cu pacha si cu flafii. Parerea mea ca aici nu e problema ta, ci al lui. Si nu e o problema medicala, sexuala, etc... ci una comportamentala. Parerea mea.
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde sin ella » Mar Noi 08, 2005 12:08 am

pai si cu mine nu esti de acord? :plans: ca si eu cam tot acolo bateam
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde h0va » Mar Noi 08, 2005 12:16 am

sa muara cucu'n'nuc daca eo credeam c'o sa apuc zioa in care nea cubu o sa exprime pareri seriuase pe tredu de secs ~p

ontopic: bre, sigur nai o suta de kile shi o mecla de speriat copii mici shi ala te fute duar ca sa nu faca laba? ca daca lucrurile stau alfel, insemneaza ca ie cazu sa itz cunperi talanga bre, numa asta ar justifica incapacitatea ta de a rezolva problema asta in decurs de 3 ani..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde cubu » Mar Noi 08, 2005 12:19 am

sin ella scrie:pai si cu mine nu esti de acord? :plans: ca si eu cam tot acolo bateam

Cu tine se subintelege, nu mai trebuia sa zic. :D
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde izumi » Mar Noi 08, 2005 1:36 am

Incera sa te atingi,sa te mangai si eu in timp ce faceti dragoste sau punel pe el sa faca asta pentru ca de obicei functioneaza.Iar daca vezi ca se intorce imediat pe partea celalat sa doarma nu-l lasa..mi se pare un gest egoist din partea lui sa faca asta,mai ales daca stie ca tu nu ai avut orgasm..nici atunci si nici alta data..
Daca nu poate nu e buna pozitia in care o faci,sunt mult pozitii faine,depinde ce-ti place.dar nu-l lasa mai sa doarma si tu sa ramai cu ochii in soare si cu "sufletul" neconsolat,ca duce la frustrare si nervozitate:D
izumi
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Noi 07, 2005 11:49 pm
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde Hasis99 » Mar Noi 08, 2005 3:27 pm

1. Cred ca tu nu iti cunosti trupul atat de bine incat sa sti ceea ce iti place si te conduce acolo...
2. El e un egoist...eu nu ma simt barbat deca ea nu se simte bine...ar trebui sa fie atent la senzatiile tale...ar trebui sa-l excite faptul ca tu tremuri de placere si sa faca tot posibilul pentru asta...nu stie sa dea limbi?...cu un preludiu prelungit in care sa te faca sa-l implori sa te penetreze cred ca rezolva problema...si sa-i spui DOAR ce-ti place tie...si nu te gandi doar la orgasm ca stresul inhiba...important e sa te simti bine...
Hasis99
Junior Member
 
Mesaje: 106
Membru din: Vin Oct 07, 2005 1:43 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ra19grm » Joi Noi 10, 2005 1:27 am

eu zic sa nu il lasi sa te penetreze decat atunci cand esti Tu pregatita bine, adica uda toata si pana simti ca nu mai poti daca nu te penetreaza..si iti mai dau un pont...stai tu deasupra....asa ai Tu controlul....si e pozitia in care si vaginul cat si clitorisul pot fii stimulate in acelasi timp fara ca el sa faca nimik special.....si nu-l lasa sa termine pana nu termini tu.....adica daca il simti ca se grabeste sa termine las-o mai moale.....opreste-te din miscarile pe care le faci....continua cu saruturile ca sa nu isi dea seama exact ce vrei sa faci...si cand se mai calmeaza .......reia .....dar nu te grabi.....important e sa dai tu tonul si ritmul........daca vezi ca el nu da 2 bani pe orgasmul tau.....
Si sincer....daca dupa atata timp el nu isi pune problema ca tu nu ai orgasm......are o problema de comportament......nu e vina ta ci a lui.
Spune-i clar ca nu te satisface!!!
si incearca sa gandesti mai limpede.
Se pare ca numai tie iti pasa in relatia voastra cine se simte bine si cine nu.....si aici ar trebui sa iti pui un semn MARE de intrebare daca te iubeste sau nu........sau pur si simplu te foloseste ca pe un obiect sexual fara sa ii pese de tine.....stiu ca suna urat pt tine...dar ia in considerare.....
Mai incearca si cu altcineva.....si o sa vezi....poate mai multa atentie si grija.
El e exemplul clasic de EGOIST in pat......si nu ar trebui sa suferi tu din cauza lui....asa ca PUNE PICIORUL IN PRAG si CERE-TI orgasmul........si daca nu vrea...LASA-L!!!!!!! ..........sau...:shoot:
ra19grm
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Noi 04, 2005 12:20 am
Localitate: Constanta

Mesajde NightWish » Lun Ian 23, 2006 7:52 am

hmmz daca nu vrea sa comunice cu tine despre problema asta de ce mai stai cu el!?!?
eu stiu ca o relatzie tre sa mearga bine din toate partile adika degeaba ma inteleg bine cu el si nu ne intelegem in pat si invers!!!!nu stiu ce sa zic punel sa iti dea limbi pana te termini de la limbi=)):D
NightWish
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Lun Ian 23, 2006 7:18 am
Localitate: Timisoara

Mesajde DeePeRInsiDe » Lun Mai 15, 2006 7:06 am

Schimba`l draga mea...Fosta mea pot sa zic ca avea orgasm de fiecare data cand o faceam ....asta din cauza poftei mele cu care ii savuram "prajiturica" inainte de actul sexual...inseamna ca omul nu stie meserie !..sorry sa zic a
sta !:*






DOn`t be Sad...DOn`t Feel BLue....Frankenstien was ugly TOO ! :calm:
DeePeRInsiDe
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Lun Mai 15, 2006 6:43 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde simonnica » Mie Mai 24, 2006 2:19 pm

si eu sunt intr-o situatie asemanatoare dar este si mai grav ,imi este sot nu prieten si am si un bebe dar niciodata nu am avut orgasm cu el.Atunci cand facem dragoste el termina primul si gata .Ma gandesc sa-mi iau un vibrator poate asa voi reusi sa ajung la final si eu.Cand incerc sa vb cu el despre acest lucru mi-o taie scurt .Acum imi dau drumul cu degetul(nu am de ales.)Ce sa fac?
simonnica
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 24, 2006 1:55 pm
Localitate: acasa

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron