prima data...

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

prima data...

Mesajde fecioara maria » Mar Noi 22, 2005 7:37 pm

Am si eu o problema...eu si prietenul meu ne iubim f mult, dar inca nu am facut-o niciodata...eu sunt inca virgina (el nu)...problema e ca atunci cand am avea noi timp pt noi, eu s-ar putea sa fiu la menstruatie (e destul de sigur). Ce ma sfatuiti: ar trebui sa iau anticonceptional, a.i. sa mi se intarzie ciclul? Si ce anume trebuie sa iau?? Daca sunteti informati si cat costa, sau daca se da gratuit pt elevi?

Multumesc mult!
fecioara maria
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 19, 2005 8:21 pm
Localitate: acasa

Mesajde nbm » Mar Noi 22, 2005 7:42 pm

nu pot sa cred ca avetzi atit de mult ghinion incit, de fiecare data cind va propunetzi sa facetzi sex, tu sa fii la ciclu. fa un test: propuneti-va acest lucru in fiecare zi a unei luni, sper ca nu te va tzine o luna :D
apoi, anticonceptionalele ar fi bine sa fie prescrise de un medic. mai ales daca ai probleme cu ciclul - adica nu este foarte regulat - fa o vizita la ginecolog.
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde fecioara maria » Mar Noi 22, 2005 8:13 pm

pai...nu ne putem vedea zilnic...si urm data [de rev]...na at ne vedem si noi mai muuult timp, si in intimitate proprie....
fecioara maria
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 19, 2005 8:21 pm
Localitate: acasa

Mesajde nbm » Mar Noi 22, 2005 8:20 pm

serios, daca va doritzi atit de mult, incercatzi sa va vedetzi mai des...
daca asta chiar nu se poate - din diverse motive - io iti zic ca cel mai bine e sa apelezi la ginecolog.
poti sa iei pastile si dupa ureche, poti sa-ti intirzii ciclul luni de zile, dar risti sa-ti afectezi organismul - inca tinar, din cite inteleg :)
macar cauta un cabinet de planning familial, acolo mai ai sansa sa le obtii gratis


at the end of the day: daca chiar va doritzi atit de mult, ciclul nu va impiedica
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Noi 22, 2005 8:24 pm

si daca reusitzi (ma rog, presupunem si noi) ce faci, schimbi nickul?
sugestii: maria, maria magdalena, ramuna
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde nae cinefil » Mie Noi 23, 2005 12:02 am

poti sa iei pastile si dupa ureche
ideal ar fi sa le iei pe cale orala, sau, mai simplu, in gura! dupa ureche nu incap mai mult de 2-3(si asta in conditiile unor anticonceptionale, deci pastile mici, si a unor urechi relativ normale)!

alfel, daca iti planuiesti cu doua luni inainte sa faci sex, trecand peste lovitura de imagine data nickului tau, iti garantez ca ceva n-o sa fie in regula! las-o ashea cum pica sh-o sa fie bine!
[color=red][color=#000000][color=sienna]citat celebru[color=black] - personaj celebru ([color=silver]by default)[/color]
[/color][/color]
[/color][/color]
Avatar utilizator
nae cinefil
 
Mesaje: 3740
Membru din: Mar Sep 30, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Noi 23, 2005 3:45 am

nae cinefil scrie:... las-o ashea cum pica...

sigur, cinefile, da pica? olaie, ca nu pica nica, nu vezi ca trebe musai planificat (ce satz mai spui ca nici planificat nu ese chear mereu!)
feciorelnica marie, iotz doresc succes (stei cul, vine ea si vremea ta!), care succes sa se reflecte in cererea de schimbare a nickului (si creca nu ceva gen "pururea feciuara", da?)
Venitzi sa vanam, in paduri nepatrunse...
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde fecioara maria » Joi Noi 24, 2005 1:02 pm

kant emir scrie:sigur, cinefile, da pica? olaie, ca nu pica nica, nu vezi ca trebe musai planificat (ce satz mai spui ca nici planificat nu ese chear mereu!)
feciorelnica marie, iotz doresc succes (stei cul, vine ea si vremea ta!), care succes sa se reflecte in cererea de schimbare a nickului (si creca nu ceva gen "pururea feciuara", da?)


Mda....oameni buni....da...poate nicku o sa-l schimb :P, dar probl noastra e ca acu e plecat din orash....si se intoarce numai de sarbatori...asa k trebuie sa planuiesc...mai ales dak vreau sa iau anticonceptionale, tre sa km incep cu ele de la inceputul lunii dec, nu??? Si eu ma gandeam tot la cele administrate oral (p.s. in gura, si nu dup ureche :D), si asta pt maxim o luna asa...deci nu kre k tre sa ma mai duk la nici un cabinet de planning sau mai grav la skarba de medicul meu de fam...asta pt k orashul meu e f miq& toata lumea te cunoaste...stiti cum e, sau mkr va puteti imagina. deci, as aprecia o solutie constructiva, de genul numele anticonceptionalului, cum se administreaza, ev si un pret decent...(pana in 500de mii dak se poate gasi!).
Asa si btw...kredeti k ar trebui sa falosesc si un lubrifiant pt prima data...just in case...it hurts & e prea stramt...nu?
Despre ala iar vreau sa stiu info tehnice de genul nume, tipul (poate sunt mai multe genuri?), pret etc.

Thx very muci!
:a: mary
fecioara maria
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 19, 2005 8:21 pm
Localitate: acasa

Mesajde Arthemis » Joi Noi 24, 2005 1:15 pm

NU este indicat sa iei anticonceptionale pentru a intarzia menstruatia, pentru ca pot aparea niste derglari hormonale destul de grave!
NU este indicat sa iei anticonceptionale fara sa te duci la ginecolog si fara sa-ti faci niste analize, pentru ca nu stii de ce ai nevoie, risti sa fie prea bogate in testosteron si sa te pricopsesti cu o pilozitate excesiva incat menstruatia nu va mai fi o problema cand te vei vedea cu el.
Asa ca gandeste-te mai bine la chestia asta si nu face o prostie!
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde sin ella » Joi Noi 24, 2005 1:26 pm

mary scrie:administrate oral (p.s. in gura, si nu dup ureche )

kantemir si nae, io vad ca fata stie mai bine decat voi. Ce va tot bagati in seama pe aici :zambet:?

mary scrie:deci nu kre k tre sa ma mai duk la nici un cabinet de planning

ba trebe. Pastilele se nu se iau de la inceputul lunii calendaristice, da? (nu-ti spun cum se iau ca sa te conving sa mergi la doctor). Si nu se iau si apoi se abandoneaza si apoi iar se iau si tot asa ca pot avea efecte negative asupra organismului (alea pe care le pomenea Arthemis + altele). Si ar fi bine sa le iei la recomandarea medicului ca el stie mai bine. nu degeaba a mers atatia ani la scoala.

mary scrie:kredeti k ar trebui sa falosesc si un lubrifiant pt prima data...just in case...it hurts & e prea stramt...nu?

macar de lubrifiant/lubrifiere ar putea sa se ocupe el, nu? Tu ce zici? Rolul lui care e? tu faci project planning, purchasing, si dupa cum vad ca-ti place sa ai totul sub control, imi inchipui ca si managementul tot tu il preiei. Macar executia si controlul tehnic de calitate lasa-i-le lui. Sa aiba si el satisfactia ca face ceva :)

eu cred ca mary are stramosi nemti. imi place cum planifica tot pana in cele mai mici detalii. mary, sa nu uiti planul B, da? in caz ca se intampla neprevazutul :) si dada succes
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde fecioara maria » Joi Noi 24, 2005 1:56 pm

sin ella scrie:kantemir si nae, io vad ca fata stie mai bine decat voi. Ce va tot bagati in seama pe aici :zambet:?


ba trebe. Pastilele se nu se iau de la inceputul lunii calendaristice, da? (nu-ti spun cum se iau ca sa te conving sa mergi la doctor). Si nu se iau si apoi se abandoneaza si apoi iar se iau si tot asa ca pot avea efecte negative asupra organismului (alea pe care le pomenea Arthemis + altele). Si ar fi bine sa le iei la recomandarea medicului ca el stie mai bine. nu degeaba a mers atatia ani la scoala.


macar de lubrifiant/lubrifiere ar putea sa se ocupe el, nu? Tu ce zici? Rolul lui care e? tu faci project planning, purchasing, si dupa cum vad ca-ti place sa ai totul sub control, imi inchipui ca si managementul tot tu il preiei. Macar executia si controlul tehnic de calitate lasa-i-le lui. Sa aiba si el satisfactia ca face ceva :)

eu cred ca mary are stramosi nemti. imi place cum planifica tot pana in cele mai mici detalii. mary, sa nu uiti planul B, da? in caz ca se intampla neprevazutul :) si dada succes



kiar k am stramosi nemti...:D...dar na, ma intelegeti, vreau k totul sa fie perfect pt noaptea de rev...deci zici k lubrifiant sa aduk el ,huh? hm...ar trebui sa-i sugerez cumv, k sa nu uite, nu? :D (k poate nici nu-i trece prin capshor...)...bine mey...o sa incerk sa-mi iau inima-n dinti si sa ma duc la un planning, desi stau km rau cu monetaru, habar n-am kt paote sa-mi ceara pe asa ceva...in fine, faq io kmva rost ;) oki numai bine...si succese si voua!
fecioara maria
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 19, 2005 8:21 pm
Localitate: acasa

Mesajde sin ella » Joi Noi 24, 2005 2:52 pm

mary scrie:deci zici k lubrifiant sa aduk el ,huh?

clar. zi-i ca eu am zis :zambet:

mary scrie:habar n-am kt paote sa-mi ceara pe asa ceva

pai mai intai poti sa dai un telefon si sa intrebi cat costa, dar cred ca prima folie se da gratuit. In plus cu siguranta sunt reduceri pentru elevi, studenti etc. si sa contribuie si el cu ceva parale. Ce, e doar distractia ta? :zambet:

mary scrie:si succese si voua!

mersi. esti o scumpa. sa stii ca eu de exemplu am mare nevoie. nu stiu de ce, orice as face, apropourile mele (si-s multe, dadada) nu declanseaza reactia asteptata :hades:.

La cat simt al umorului ai, pun pariu ca o sa fie misto tare :).
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde memetshot » Joi Noi 24, 2005 2:59 pm

anticonceptionalele is pe la vro suta si ceva de mii folia (de o luna) si la nea ginecologu creca e cam moca inspre fuarte putin consultatia.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde kant emir » Joi Noi 24, 2005 5:59 pm

sin ella scrie: sa stii ca eu de exemplu am mare nevoie.

poi asa spune, ca se stie ca exemplele ilustreaza cel mai bine teoria; exemplul este veriga (lipsa, in niscai cazuri) dintre teorie si practi caca re libsind, impedeca libera desfasurare a celor (catzi or mai fi) centrishori
nenceputo, iti faci prea multe probleme (iaca treaba cu lubrifiantu, si cu cine tresal cunpere, si cu cate parale o mai fi costand!); nutz trebe decat masculu, ca restu se rezolva natural
mersi de urarile de succese si noo (iotz doresc tzie grabnica si usuara "incepere", care satz lase numa amintiri placuuuute!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde adinu79 » Joi Noi 24, 2005 7:54 pm

Hmm ... Post-ul nr. 2 pe forumul asta si deja ma apuc sa dau sfaturi. Parca simt flaming-ul dupa mine, dar ma risc.
1. Nu folosi anticonceptionale pentru a-ti intarzia ciclul. Efectele pot sa fie destul de nasoale, asa ca mai bine te abtii, mai ales la varsta ta si fara sfatul medicului. Nu toate anticonceptionalele se potrivesc tuturor persoanelor.
2. Daca se intampla sa iasa nasol si sa te trezesti cu problema in momentele in care sunteti singuri, in cazul in care el e destul de matur si nu are probleme cu chestiile astea, puteti sa incercati sa puneti un prosop in pat si sa va simtiti bine facand abstractie de problema. Un dus inainte si dupa este mai mult decat recomandat.

Succes.
adinu79
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Noi 24, 2005 6:44 pm
Localitate: Lost in space

Mesajde PeerGynt » Vin Noi 25, 2005 9:27 am

Eu tot nu m-am prins, de ce nu folositi prezervativul?!?!

Desi ti s-a mai spus, mai repet si eu: anticonceptionalele nu se iau cand ai tu chef. Atunci cand incepi sa le iei, o tii asa cativa ani. Unul din efectele nedorite ale intreruperii administrarii anticonceptionalelor este... cresterea rezistentei organismului la actiunea lor (desensibilizare)! Atunci cand te vei hotara sa iei din nou, va trebui sa incerci ceva mai puternic, ceea ce nu e tocmai bine.

Lubrifierea da, poate fi binevenita. Daca folositi prezervativ, aveti grija sa NU utilizati lubrifiant pe baza de ulei...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde nbm » Vin Noi 25, 2005 1:56 pm

doctore, nu fuseshi atent:
ar trebui sa iau anticonceptional, a.i. sa mi se intarzie ciclul?

fata nu vrea sa se protejeze de procreere, ci de probabila venire a perioadei roshii :)
deshi, cit ie iea de nematzoaica, bag seama ca nu s-a gindit shi la posibilele BTS, ceia ce ie rau...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde fecioara maria » Vin Noi 25, 2005 2:42 pm

nbm scrie:doctore, nu fuseshi atent:

fata nu vrea sa se protejeze de procreere, ci de probabila venire a perioadei roshii :)
deshi, cit ie iea de nematzoaica, bag seama ca nu s-a gindit shi la posibilele BTS, ceia ce ie rau...



Pai ba m-am gandit si la boli, si pentru asta o sa folosim si traditionalul prezervativ....ideea are intr-adevar cea a intarzierii ciclului. si nu inteleg de ce, o data ce as inepe sa iau anticonceptionale, trebe sa le iau cativa ani, ca vezi doamne sa nu fi nevoita mai incolo sa iau altele mai "tari". am o prietena din germania [tot nemtoaica...hihi!], al carei tata e biolog[intro practica din asta pt facut "bebe"] si el ia sugerat sa ia anticonceptionale...problema e ca ce tipuri si asa au ei in germ...nu exista in rom...si vorba aia, la ei costa 75euroi pe luna!!!
as aprecia mai mult daca cineva in cunostinta de cauza m-ar sfatui CE anume sa iau....ce e mai bine asa pt una k min sub 18...
thx
:a: angelina
fecioara maria
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Sâm Noi 19, 2005 8:21 pm
Localitate: acasa

Mesajde nbm » Vin Noi 25, 2005 2:49 pm

angelina va fi noul nick-name? :D

as aprecia mai mult daca cineva in cunostinta de cauza m-ar sfatui CE anume sa iau....ce e mai bine asa pt una k min sub 18...

bag seama ca nu te lashi, in pofida sfaturilor de mai sus...
cu exceptia cazului in care unul dintre userii forumului ar fi chiar ginecolog, nu cred ca cineva cu capul pe umeri iti va spune ce sa iei. iar useru ginecolog nu cred ca te-ar sfatui fara sa te vada macar

daca o tzii totushi pe-a ta, cauta niste informatii pe aici, poate iti folosecs:
http://www.ms.ro/a_ms/ps_bp/afisez.asp?mm=896
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Vin Noi 25, 2005 2:57 pm

as aprecia mai mult daca cineva in cunostinta de cauza m-ar sfatui CE anume sa iau.

ALO...dute domle la doftor ca nu ie scump.
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Noi 25, 2005 3:13 pm

cineva in cunostinta de cauza m-ar sfatui CE anume sa iau


io zic ca cel mai bine sa iei o paosa ca ne duare capu deja :D
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde adinu79 » Vin Noi 25, 2005 4:25 pm

fecioara maria scrie:Pai ba m-am gandit si la boli, si pentru asta o sa folosim si traditionalul prezervativ....ideea are intr-adevar cea a intarzierii ciclului. si nu inteleg de ce, o data ce as inepe sa iau anticonceptionale, trebe sa le iau cativa ani, ca vezi doamne sa nu fi nevoita mai incolo sa iau altele mai "tari". am o prietena din germania [tot nemtoaica...hihi!], al carei tata e biolog[intro practica din asta pt facut "bebe"] si el ia sugerat sa ia anticonceptionale...problema e ca ce tipuri si asa au ei in germ...nu exista in rom...si vorba aia, la ei costa 75euroi pe luna!!!
as aprecia mai mult daca cineva in cunostinta de cauza m-ar sfatui CE anume sa iau....ce e mai bine asa pt una k min sub 18...
thx
:a: angelina


Kiddo, se pare ca nu intelegi. Nu este ok sa iei asa ceva doar pentru a-ti intarzia ciclul, ok? Anticonceptionalele sunt medicamente bazate pe hormoni, si pot produce dereglari hormonale grave daca nu se potrivesc cu organismul tau. Fara o serie de analize serioase, nu te sfatuiesc sa iei asa ceva, pentru ca poti sa te dai peste cap rau de tot.

Mai safe e sa faci sex in timpul ciclului, folosind prezervative nu foarte lubrifiate. Asta numai daca nu ai dureri puternice in perioada respectiva.

Mai bine don't do it decat sa faci vreo tampenie. timp o sa mai fie, si la urma urmei nu o fi foarte greu sa faci o escapada la un moment dat fara sa stie ai tai pentru putin timp one-on-one.

Gandeste-te la tine in primul rand.
All your base are belong to us.
adinu79
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Noi 24, 2005 6:44 pm
Localitate: Lost in space

Mesajde cr3tz » Vin Noi 25, 2005 4:29 pm

una bucata intrebare (sau mai multe :P ) : probabil vrei sa auzi mai multe pareri , dar de ce dracu intrebi pe forum?nu ai parinti?nu ai prieteni?nu ai pe nimeni sa iti zica ceva acolo? :D
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Lun Noi 28, 2005 12:27 am

auzi papusico, tu stiai ca poti sa faci sex cand esti pe ciclu? il pui pe domnu (pretenu' adica) sa foloseasca prezervativ si gata problema! nu d'alta, da' vad ca la nenea ginecolog nu vrei sa mergi si (sincer) nu te sfatuiesc sa iei anticonceptionale fara consultarea unui medic.

pese: iti doresc un revelion placfut! :hump:
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde plang » Dum Dec 04, 2005 10:46 pm

sa va spun si eu problema mea.am facut-o si eu pt prima data(n`am mai asteptat revelionul :n: ) si sa vedeti belea.de emotie gagiku` a incercat prima oara sa ruleze prezervativul invers si pe urma imediat si l`a pus corect.n`a ejaculat nimik dar eu tot ma tem sa nu fi ramas vreun :sperm: amarat pe prezervativ si sa fi ajuns unde nu trebuie :nebun: tokmai mi se terminase ciclul cu o zi inainte..am vorbit cu 2 farmaciste si mi`au zis k nu este cazul sa iau postinor...n`am luat..acum vineri fac testul...tre neaparat sa`l fac dimineata la prima..? ;k sper sa nu fiu k altfel il omor [-o
plang
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 04, 2005 10:17 pm
Localitate: Bacau

Nu e cazul

Mesajde cip07 » Lun Dec 05, 2005 5:05 pm

Pt "plang"

Nu e cazul sa te alarmezi, ai facut sex in perioada nefertila asa ca sansele sa fii insarcinata sunt ZERO. Testul de sarcina e mai mult pentru psihicul tau.
cip07
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Oct 19, 2005 12:25 pm
Localitate: Gl

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 06, 2005 12:55 pm

plang scrie:tokmai mi se terminase ciclul cu o zi inainte[-o


Nu-ti face griji acum, nu esti in perioada fertila. Dar pe viitor ar trebui ca prietenul tau sa fie mai calm si mai atent
:n:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mar Dec 06, 2005 1:00 pm

cip07 si PeerGynt, cunosc o gramada de ginecologi care v-ar contrazice. am auzit de femei care au ramas insarcinate chiar in perioada nefertila, spre exemplu cu doua zile inainte sau in a patra zi de. soooo, preze rules, otherwise :sperm: :x
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde kant emir » Mar Dec 06, 2005 2:02 pm

sin ella scrie:...am auzit de femei care au ramas insarcinate ...

si io am auzit de nejte cazuri cand fetele (ca nu erau femei) au ramas gravide in nejte moduri surprinzatuare; ba chear un caz (ie celebru, nu se puate sa nu jtii) in care femeia a ramas virgina chear si dupa nastere (mai apare pe feceu, are acelash nick de fro doomii de anisori); ca sa nutz mai spui de una care a ramas chiar gravida (in continoare, dada!) dupa nastere.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Mie Dec 07, 2005 11:27 am

Am si eu o vecina care e insarcinata.Oare cum ca doar e maritata?
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron