Femeia inalta, intimideaza barbatii sau nu?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Femeia inalta, intimideaza barbatii sau nu?

Mesajde Arthemis » Mie Dec 28, 2005 11:12 am

La inceput nu am vrut sa pun subiectul asta aici, dar dupa aia m-am razgandit si acum vrea sa vad ce iese.
Este mai mult o curiozitate proprie, pentru ca eu am 1.80 si mereu m-am lovit de barbati care se simteau intimidati de inaltimea mea, mereu se gasea cate un iubit care sa-mi spuna ca daca imi pun pantofi cu toc, el nu mai iese cu mine pe strada, sau care atunci cand eram la o petrecere si dansam se uita la toti cei din jur sa vada daca comenteaza diferentza de inaltime dintre noi, pe mine nu m-a deranjat niciodata daca el era mai mic decat mine, chiar mi se parea o prostie sa refuz sa fiu cu un om, pe motiv ca e mai mic decat mine de statura...
Acum vreau sa aflu parerea barbatilor, sunteti intimidati de o femeie inalta? si daca da, de ce?
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde cr3tz » Mie Dec 28, 2005 11:20 am

nu sunt bre intimidat de nici o femeie :D si nici de tine cu tot cu aia 1,80 ai matale :P

p.s. si c treaba are asta cu sexul ?nu de alta dar nu ai pomenit nimic de genul viatza sexuala cu o femeie inalta sau ceva asemanator :D:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mie Dec 28, 2005 11:25 am

pai cati barbati intimidati de femile inalte am intalnit in ultimul timp, s-ar futea sa nu mai existe o viata sexuala, iar asta e o broblema mare :n:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mie Dec 28, 2005 11:29 am

Hehe, intersant topic si isi are totusi locul aici. In fond, nu e prima data cand pe forumul de sex discutam despre relatii in general.

Pe mine, recunosc, ma intimideaza fetele mai inalte ca mine. In mod sigur Arthemis m-ar intimida :n: Motivul e greu de explicat. Probabil ca are de-a face cu stravechea constiinta a barbatului ca trebuie sa "domine" oarecum fizic femeia. Pe de alta parte, multe dintre fete se simt atrase in mod instinctiv de barbati mai inalti ca ele. Si eu, tot in mod instictiv, stiu sa nu ma dau la astfel de tipe, pentru ca risc sa cad in penibil si, mai rau decat asta, e timp pierdut.

Asta nu inseamna ca n-am avut o data o pasiune pentru o tipa ceva mai inalta decat mine. Dar am astfel de atractii pentru persoane pe care le cunosc mai bine, pe care le apreciez dincolo de infatisarea fizica. Evident ca m-as putea obisnui sa am o prietena mai inalta decat mine. Dar la prima vedere, la agatat, evit astfel de "obiective". :n:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde pacha » Mie Dec 28, 2005 11:49 am

Mare problema.Cred ca si pe mine ma intimidau fetele mai inalte.Dar cred ca totul vine
din prejudecati.
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde incoherent » Mie Dec 28, 2005 2:13 pm

Arthemis,avui si io o prietena cam de aceeasi inaltime cu mine(sau cu tine:) ).Totu super,dar recunosc,aveam o mica senzatie de disconfort cand se urca pe tocuri :D.
Aici iar e relativ.Tu nu cred ca m-ai intimida.Roxana Ciuhulescu care e ceva mai inalta,
foarte probabil da.Sau cam orice femeie pe la 1.90 si plus.Si antevorbitorii au exprimat si parerea mea (in afara de cretz pe care nu-l intimideaza nimeni )
Gigi Becali e idolul unei generatii
Avatar utilizator
incoherent
Junior Member
 
Mesaje: 1176
Membru din: Dum Apr 18, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Dec 28, 2005 2:18 pm

daca va intimideaza fizicul inseamnma k va joaca pe degete o femeie cand stie sa isi joace cartile :D drum bun :P
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Dec 28, 2005 2:29 pm

nu ma intimideaza nici o femeie oricat de inalta ar fi poate doar daca ar avea vreo 2 m si vreo 120 de kg. ar reusi sa ma intimideze chiar sa ma bage in sperieti
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Dec 28, 2005 2:39 pm

sica,u mai putin de 3 fete nu cred k ai vazut vroedata,si sunt sigur k alcoolul e de vina :D pe tine te intimideaza un grup,nu o singura fata :P
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Dec 28, 2005 2:46 pm

sa stii ca ai dreptate din cauza alcoolului vad numai "triplete" :D si alea ma cam intimideaza :(
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde pacha » Joi Dec 29, 2005 11:18 am

Dupa ce golesti cateva sticle,cred si eu ~p
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Joi Dec 29, 2005 11:33 am

pacha de ce are voie cu comentarii k asta si eu nu? :D sunt cumva privilegiat de unele drepturi?

p.s. arthemis vezi k nu ma intimidezi :P
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde nodingat » Joi Dec 29, 2005 1:33 pm

ma sperie femeile mari, nu inalte.
acu vreo caţiva ani mă fluierau muncitorii din baducurile cu care erau căraţi dimineaţa, pe şantiere la muncă. mă rog, nu crecă mă fluierau pe mine sau pe donşoara pe care-o conduceam, ce dacă sărea un pic de 1.90 şi ce dacă căpăţana mea e mică in comparaţie cu un san de-al dumneaei.
ideea e că m-au făcut să mă simt prost, adică, ce morţii mamii lor fluierau? Huh?
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Levier » Mar Ian 03, 2006 1:59 am

pe mine nu ma intimideaza o femeie mai inalta ca mine, insa majoritatea barbatilor sunt intimidati din complexul clasic de inaltime, de el sufera barbatii de 1.60-1.70 care se rusineaza si sunt mai putin increzatori in propriile forte, insa si cei de inaltimi bune se pot rusina cand prietena e mai inalta, de cele mai multe ori din cauza remarcilor de prost gust pe strada gen "cine calareste pe cine?", in schimb nu prea am tendinte de amor cu persoanele mici de statura fata de mine, atunci mi se pare ciudat pe bune.
Levier
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Iul 08, 2005 10:38 pm
Localitate: sunt acolo, ba nu, dincolo

Mesajde HABEEB » Mar Ian 03, 2006 8:28 am

arthemis asl plz pysy etc etc
am putin peste 190 si foooooooooooarte rar vad tipe mai inalte ca mine.. desi arthemis cu niste tocuri de 10cm ma ajungi.. dar! ca exista un dar.. ma cam excita tocuri .. fetish ceva alea alea.. nu se ajunge la intimidare...
iesim la un brifcor !?
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Ian 03, 2006 9:27 am

@habeeb-o bere, poate.
@levier- complexul asta de care vb tu, dupa parerea mea e cea mai mare porcarie, in cazul asta, sa fie sanatosi si la mai multe complexe. :n:
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde HABEEB » Mar Ian 03, 2006 11:34 am

sincer si eu eram putin jenat daca aveam 1.65 or smth.. ideea de virilitate nu prea se impaca cu o inaltime care e normala pt tipe de 15ani
ca unii ca banica jr reusesc sa futa tipe bune ca raduleasca si andreea marin desi sint pitici e meritul lui
dar ma amuza teribil cind ii vad pe jmekerii aia de la flamingo in frunte cu cornel pasat ala cum dau din cur cu pantofi cu talpa de 5cm doar doar ajung si ei cit clientele lor :D
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Ian 03, 2006 1:24 pm

Pe mine ma intimideaza femeile inalte. Se uita de sus la mine, cu dispret si ura. Io o am mica, de vreo 13cm. da nu-i vina mea. asa ma facut al de sus, mincaiash sufletul.

YEAHHHH...SLAYER...YEAH! :rulz:

Femeile inalte sunt rele de suflet. Cand vad un barbat mai mic, rad de el si il arata cu degetul! Odata doo femei inalte au scuipat inspre mine, da m-am ferit. sunt un fel de acm, da fara manele si lovele. asta nu inseamna ca nu am inima, ca nu iubesc sau doresc sa fiu iubit. de o femeie inalta. da sa nu fie rea. de suflet. ca daca ie, ii dau drumu la sange, cum i-am facut lu vecina de la unu, de imi turna gunoiu cu cojile mele de seminte in cutia postala

De aia sunt intimidat de femeile inalte!
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde o_tzestoasa » Mie Ian 04, 2006 12:02 pm

cu toata rusinea, tre sa recunosc ca Alex are dreptate :D eu, ca femeie niji inalta da niji scunda (am 1.75), pot spune ca nu as vrea sa fiu cu un barbat mai scund ca mine, in primul rand pt ca ideea mea despre un barbat e ca trebuie sa ma faca sa ma simt protejata. Ori cum ma tine "la pieptul lui" un barbat care atunci cand ne tinem in brate nimereste cu capul drept intre sanii mei? (nu ca el nu ar percepe-o ca pe un avantaj ~)) si in plus, am eu asa, o chestie, imi place mult sa ma ridic pe varfuri atunci cand sarut, sa ma lipesc de el, sa...hai ca ma intind :D da cum dreacu sa fac asta cu unul mai mic ca mine? si cu toate astea, poate fii "mic la stat, da mare la sfat", dej daca are un suflet cum imi doresc eu, cred ca as putea trece peste inaltime. Dar numai CRED, nu-s sigura :D
@Cr3tz - apoi cum sa fii tu intimidat de o femeie? la cum arati, mi s-ar parea chiar stupid sa te intimideze neste centimetrii :)
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde HABEEB » Mie Ian 04, 2006 12:09 pm

1.75 e peste medie deci esti inalta! kthx
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Ian 04, 2006 2:22 pm

am avut o pretena care avea 1.80 iar eu la vremea aceea aveam cam 1.70 dar nu ma intimida deloc inca chiar imi facea placere sa fiu cu una mai incalta ca mine :D
p.s. nu ma suparam cand isi lua mergatori cu tocuri
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Mie Ian 04, 2006 7:12 pm

o_tzestoasa scrie:@Cr3tz - apoi cum sa fii tu intimidat de o femeie? la cum arati, mi s-ar parea chiar stupid sa te intimideze neste centimetrii :)
:aplauze2:

ce te'as mai strange la piept :-:

p.s. ai zis de bine nu? :slap:
ma scot cu: pe forumu de caterinca nu exista offtopice.
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde o_tzestoasa » Mie Ian 04, 2006 11:42 pm

@ Cr3tz - de bine era, da! :* uite, chiar acum am vazut un cuplu, ea era cam u un cap mai inalta decat el...shi pareau tare ok impreuna, adica tipul nu-mi parea sa aiba vreo retinere sau cea mai mica urma de discomfort. Shi aratau chiar super ok impreuna. Eu ma gandesc, totusi, ca pozitia misionarului iaste exclusa din ecuatie :D
am carapacea mea, sunt pionier...
"probabil poza ta, din rama ti-ar sopti...stii? nu esti ce-mi doream sa fii" Ion
o_tzestoasa
Junior Member
 
Mesaje: 779
Membru din: Joi Sep 22, 2005 11:00 am
Localitate: nicaieri

Mesajde Levier » Joi Ian 05, 2006 7:16 pm

arthemis, e trist dar e adevarat, nu inteleg, chiar nu inteleg unde vine problema, esti mai mic de inaltime si asta e, n-ai avut noroc, asta e, dar fii tu, tre sa te placa cineva, mic cum esti :D......... asta e cel mai comun, al doilea complex e "o am mica"..... si cei mai multi care sufera de al doilea o au normala,
avem si noi maniile noastre, asta e
Levier
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Iul 08, 2005 10:38 pm
Localitate: sunt acolo, ba nu, dincolo

Mesajde kant emir » Vin Ian 06, 2006 3:43 am

Levier scrie:..... asta e cel mai comun, al doilea complex e "o am mica"..... si cei mai multi care sufera de al doilea o au normala...

poi cam asa zice totz care o are mica!

Artemis, io creca dupa caz:
cazu "A" - masculu normal (adica si la inaltime, si la creer]pietu[/B] inainte, trage capu mai pe spate, isi ia incaltzarile mai cu tuace - ce, chear asta ii trebe lui? nevasta inaltuaga? nu se pua, tresa fie si una mai micutza decat iel (nu trebe decat s-o gaseasca), una care sa-l priveasca si pe iel "de jos".
cazu "d" iel - mic-mic, iar ia - cum o fi, ca din nou nu conteaza: merge suuuuper! iel nu ie intimidat, ie multzumit si basta (ce pana lui? are muiere? A-RE!)

astea ie cazurili de baza (de remarcat ca nu am pomenit nica de ceien capu iei - nu ca n-ar fi nica, da as fi fost oftopic!), la care se adauga nejte sub-cazuri (diverse, nu insistam) si un numar nelimitat de iecsceptzii, puate chear mai multe decat cazurili de baza.
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Vin Ian 06, 2006 10:49 am

@levier- eu sunt o EA, o EA la 1.80 m, si nu am nici un complex legat de inaltime si nici de faptul ca o am mica (mica si pitica), dar iti multumesc pentru sfaturi :D

@kant emir- DA (e prea dimineatza ca sa pot citi ce ai scris fara sa am o durere de cap ce tine tot uichendul, pana luni e DA) :x
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Levier » Vin Ian 06, 2006 3:04 pm

arthemis sunt neinteles.....iera asupra tipilor scunzi......
cum sa nu vad ca ai 1.80 cand toti te aselesc pelezesc :)
mica si pitica? hau cum?
-V-am crescut ca o mama, dati-mi drumul
-Jumatate din colegii nostri sunt morti din cauza dumneavoastră. Ai nostri, colegii, fratii nostri!

Discutie intre Elena Ceausescu si un militar cu putin timp inainte sa primeasca Elena cadoul de craciun :)
Levier
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Vin Iul 08, 2005 10:38 pm
Localitate: sunt acolo, ba nu, dincolo

Mesajde Arthemis » Sâm Ian 07, 2006 8:19 pm

:D era o gluma :D
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde bluecat » Sâm Ian 28, 2006 1:21 am

eu nu m as simti incomod cu o femeie de 1.80 pt ca ar fi cat mine la inaltime. si nici daca ar fi cu 5 cm mai inalta nu ar fi nik. prob incep sa apara cand e o discrepantza mare : ea e cu mult mai mare decat media si mai iese si cu un barbat mai scund. acu nu ca ar fi o prob de viatza si de moarte, mie personal mi se rupe d c zice lumea oricum.
insa e neplacut cand vrei sa o prezinti la intrare parintilor (teoretic) si ei vad doar corp de la gat in jos dincolo de tocul usii :)
In GOD we trust !!!
Avatar utilizator
bluecat
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Ian 23, 2006 12:00 am

Mesajde Mariner101 » Dum Ian 29, 2006 4:35 pm

bluecat scrie:eu nu m as simti incomod cu o femeie de 1.80


Nici eu n-as fi deranjat. Prima mea prietena avea 1.83 si mai punea si tocuri uneori. E adevarat ca se uita dupa noi jumate de oras cind ieseam impreuna, dar eu am 1.91, asa ca ma simteam mindru sa am in sfirsit o partenera inalta, nu ca ma deranjeaza minionele, din contra. Sunt putin mai dificil de manevrat in pat, dar se aranjeaza chestia asta.
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron