vreau un sfat...nu mai imi place sexul!

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

vreau un sfat...nu mai imi place sexul!

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 10:43 pm

Sunt cu iubitul eu de 2 ani si de aproximativ 2-3 luni de zile nu mai imi place sa fac sex. La inceput imi era indiferent daca o faceam sau nu, apoi nu mi-a mai placut si acum nu mai vreau sub nici o forma.
Am ajuns la concluzia ca e vina lui in mare parte pt ca insista f mult sa o facem des chiar si cand eu nu aveam nici un chef si ma simteam folosita...ca un obiect sexual. Am ajuns la stadiul in care nu doar ca nu vreau sa mai fac sex cu el ci sa urasc sexul in general si tot ce tine de sex. Am momente in care il doresc dar imi reprim dorinta pt ca nu vreau sa imi produca placere un corp care pana acum am simtit ca ma foloseste si de fiecare data cand il vreau si imi imaginez scene fierbinti cu el imi vin in minte diverse imagini din momentele in care o facem din obligatie pt el si ma simteam ca o prostituata care avea datoria sa-i satisfaca lui poftele.
Problema e ca el are un libidou mult mai mare decat al meu si nu a tinut niciodata cont de momentele in care eu nu vroiam sa fac sex. Acum o facem f rar(o data la 2 sapt) si ne certam mereu dar spune ca a inteles problema si ca va avea rabdare cu mine. Ma iubeste si il vad ca ii pare rau si ca se chinuie sa faca lucrurile sa revina la normal...dar nu stiu dak eu vreau asta. Pe de o parte realizez ca in stilul asta nu o sa mai mearga relatia mult timp si stiu cat de important e sexul dar pe de alta parte as vrea sa nu mai fac niciodata sex si sa il vad mereu frustrat pentru ca ma simt razbunata pt toate momentele in care m-a facut sa sufar si sa ma simt ca ultima prostituata.
Se da o lupta in mine si nu stiu ce sa fac...nu stiu ce sa aleg...si care ar fi primul pas pe care ar trebui sa-l fac.
Voi ce ziceti?
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 10:53 pm

greseala (sa nu zic prostia) ta a fost ca ai acceptat asta de la bun inceput.
iti vine sau nu sa crezi, un barbat poate suporta un refuz, iar un barbat inteligent chiar poate intelege care e problema, daca ai rabdare sa i-o explici. iar daca nu intelegea sau nu suporta refuzul, decizia de luat era extrem de simpla...

ce faci tu acum e o razbunare la fel de prosteasca.
ma simt razbunata pt toate momentele in care m-a facut sa sufar si sa ma simt ca ultima prostituata

el poate nu a stiut asta. poate te-ar fi ajutat.
iar daca stia, atunci era momentul sa-l parasesti, nu sa te gindesti acum
Am momente in care il doresc dar imi reprim dorinta pt ca nu vreau sa imi produca placere un corp care pana acum am simtit ca ma foloseste

asta e o alta greseala. sexul care iti provoaca o reala placere poate fi o buna metoda de "exorcizare" a gindurilor negre

din cite inteleg, acum e cam tirziu sa mai salvati ceva din relatia voastra. poate inca nu ai ajuns acolo, dar s-ar putea sa vina un moment in care sa nu-i mai suporti intimitatea si sa-ti fie sila de corpul lui fie ca e vorba de conotatii sexuale au ba.
asa ca probabil ar fi mai bine sa nu va chinuiti unul pe altul inutil
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde cr3tz » Vin Sep 15, 2006 11:04 pm

neconcordantza de apetit sexual.destul de naspa.

e greu sa renunti dupa 2 ani de zile,asa ca eu iti sugerez sa mai ai ceva rabdare cu el :)
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:04 pm

Uite ce e...sunt de acord ca am gresit si eu(cu toate ca uneori simtea si el ca nu vreau si chiar ii spuneam dar de cele mai multe ori nu se putea abtine si eu ma conformam) dar cred ca o reletie in care exista comunicare si dragoste se pot face compromisuri pt a se ajunge un un comun acord. Deci nu cred ca solutia este atat de radicala cum spui tu. Cred ca se poate rezolva...el stie ce compromisuri are de facut si este de acord insa nu stiu ce ar trebui sa fac eu...si mi-e teama ca nu mai pot face compromisuri la capitolul asta decat din obligatie si pt ca mi-e frica sa nu-l pierd.
Eu ce am de facut acum?
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 11:10 pm

parerea mea - da' nu trebe sa ma crezi pe cuvint :D - este ca deja l-ai pierdut.
nu in sensul ca te va parasi neaparat, ci ca ati cam distrus niste legaturi dintre voi.
Eu ce am de facut acum?

spune-i si lui ceea ce spui atitor oameni care citesc forumul acesta.
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:14 pm

Deja le stie pe de rost...dar cu asta nu s-a rezolvat nimic.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 11:16 pm

inclusiv partea asta?
nu stiu ce ar trebui sa fac eu...si mi-e teama ca nu mai pot face compromisuri la capitolul asta decat din obligatie si pt ca mi-e frica sa nu-l pierd.
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:19 pm

nu i-am zis mot-a-mot dar sensul e acelasi...stie absolut tot ce simt si ce am simtit, nu am ascuns nimic...dar el e disperat, eu nu ii arat dar sunt si eu.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 11:21 pm

pai ai putea sa-i arati...
ai putea sa-l intrebi ce-si doreste sincer de la tine
si ai putea sa-i spui si tu la fel de sincer ce simti ca ii poti oferi din ceea ce-ti cere
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Sep 15, 2006 11:22 pm

mai femeie, sexul nu trebuie sa il faci din obligatie ci doar atunci cand il doresti (tu, nu persoana de langa tine) asta ar trebui sa ii explici si lui. Nu stiu cum sa nu iti mai placa sexul, probabil partenerul de pana acum nu se gandea si la tine ci doar la el, daca este asa renunta la el si daca vei avea noroc in viata de un partener mult mai bun ai sa vezi cum sexul va deveni o prioritate in viata ta (parerea mea :D)
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:22 pm

merci pt sfaturi...sper sa fie ok pana la urma.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:24 pm

Nu am de gand sa renunt la el pt ca ne iubim. Stiu ca sexul trebuie facut din placere si nu obligatie dar atunci ma gandeam la el si vroiam sa-l satisfac si sa se simta bine si am simtit nevoia sa ma sacrific eu pt el dar nu m-am gandit ca se va ajunge aici.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 11:26 pm

angelina, dar am si eu o intrebare, un pic off-topic:

cum se potriveste titlul threadului, mai ales partea cu "...nu mai imi place sexul" cu mesajul incurajator pe care il dai aici http://www.fanclub.ro/showpost.php?p=493783&postcount=29

poate ar mai trebui sa incerci:
Sexul anal poate fi foarte placut daca e facut cu blandete [...] ca sa nu mai vorbim de varianta ambele in acelasi timp.

:D
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Sică » Vin Sep 15, 2006 11:28 pm

nbm, asta e lovitura sub centura :D:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:33 pm

Se pare ca nu prea ai inteles care e problema...imi place sa fac sex si vreau sa fac dar din punct de vedere psihic ceva ma impiedica. Si imi sustin in continuare idee cu sexul anal.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 11:37 pm

Angelina, era o gluma :)
ai (ati) incercat cumva si o vizita la psiholog?

si apropo de mesajul cu "ambele in acelasi timp", ai incercat in aceasta perioada sa faci sex si cu altcineva? si daca da, cum te-ai simtit?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:39 pm

Mama lui de psiholog....su sunt studenta la psihologie...stii cat costa o sedinta? 600.000-50 de minute...la dracu! In alta ordine de idei...de vibrator ai auzit?
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde nbm » Vin Sep 15, 2006 11:43 pm

am auzit, cum sa nu. eu te intrebam altceva ;)

femeie, faci cum crezi. daca tu consideri ca relatia ta nu merita 60 de lei...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:46 pm

n-am zis ca nu merita...dar nu am de unde sa dau 2.400.000 pe luna. Si de 2 ani de cad suntem impreuna nu am mai fct sex cu nimeni altcineva si nici nu vreau.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cr3tz » Vin Sep 15, 2006 11:47 pm

deci tu ai o problema cu sexul normal ?in schimb ,oralu ,analu si masturbarea sunt la ordinea zilei?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 15, 2006 11:49 pm

de 2 ani de cad suntem impreuna nu am mai fct sex cu nimeni altcineva si nici nu vreau.

eu iti recomand, da-l incolo de bulangiu (fiindca sigur e bulangiu daca se gandeste numai la el) si combinate cu o balanta ca sa simti cu adevarat ce inseamna sexul
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Vin Sep 15, 2006 11:49 pm

uite ce e...dak nu vrei sa intelegi...nu am nevoie de astfel de comentarii...mai bine du-te si te culca...
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde cr3tz » Vin Sep 15, 2006 11:52 pm

sica,esti cumva balantza? :D:

mie nu imi raspunzi bre draga angelina?
cr3tz
 
Mesaje: 3427
Membru din: Vin Dec 24, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Sep 15, 2006 11:52 pm

uite ce e...dak nu vrei sa intelegi...nu am nevoie de astfel de comentarii...mai bine du-te si te culca..

iti ascult sfatu, este unu bun :D dar dupa ce te desparti de asta eu tot iti recomand sa iti gasesti un prienten care are zodia balanta, NU AI CE PIERDE.

cretz scrie:sica,esti cumva balantza?

indubidabil :D :D:
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde dinuangelina » Sâm Sep 16, 2006 12:08 am

valabil si pt tine...du-te si te culca. Eu asta o sa fac oricum...somn usor.
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde MiG29 » Sâm Sep 16, 2006 12:24 am

io iti recomand sa te apuci de sah, daca nu iti mai place secsu.

Peseu; nene nbm, sa nu-mi dai ban, ca io n-am vut sa vin aicia da cretzu m-a trimis:P
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde kant emir » Sâm Sep 16, 2006 5:52 am

angelino, treaba ie sinpla tare:
daca nutz mai place secsu (dam voe sa nu te cred!), lasa-te de iel: pune lacat, sau dop, sau ce vrei tu si basta (nu ie musai sa te duci la manastire, desi ar putea sa fie si asta o solutie)!
daca nutz mai place masculu actual - tot asa: lasa-te de iel (da-l drec de porc misogin!) si fa secs cu altul

daca (totush) iti place masculu actual (asta despre care zici ca te-a folosit ca pe-o soseta, sau ca pe-o buda) da' nu vrei sa mai faci secs cu iel, ezplica-i ca nevoile tale sunt altele decat ale lui, si ca tresa se multumeasca sa te iubesca asa, ca pe o vedeta de la hoilud, or ca pe un bibelou de portelan - si durmitz in paturi separate, or in camere separate, or in case diferite, or in localitatz diferite etc; tinp in care tu faci secs cu cinetz place, nu?

si cu shcuala cum merge? ce mai invatza studentu la psihologie in zioa de az?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde dinuangelina » Lun Sep 18, 2006 12:04 am

mda...ma gandeam ca o sa aveti si voi idei mai bune ca in stilul asta o sa-l pierd si eu nu vreau asta. As fi curioasa ce zic si fetele... Momentan vad doar 2 variante: manastirea sau lesbianismul...da mai ma gandesc.:((
iar in privinta scolii e ok, din pacate nu ne invata cum sa ne depasim problemele sexuale dar sunt f multe lucruri interesante de invarat(pt mine cel putin). e super!
dinuangelina
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Sep 14, 2006 11:03 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde jeorj » Lun Sep 18, 2006 8:24 am

mai angelino, din cate am citit io pana acum am inteles ca il iubesti pe individ, iel te iubeste pe tine, tie iti place sa faci sex in oricefel, lui banuiesc ca i place de asemenea sa faca sex, doar ca tu nu mai vrei sa mai faci secs cu el ca te simti prostituata, folosita s.a.m.d. dar ca te-ar atrage calugaria sau lesbianismu. avand in vedere ca calugaria inseamna penurie de sex(in linii mari ca nu-i obligatoriu), iar lesbianismu inseamna o masturbare reciporca, deci tot nema sex, io iti sugerez sa i sugerezi la iubitu sa va mai masturbati reciproc din cand in cand doar asa in doru lelii, din dragoste, far conotatii sexuale. poate tot iasa o treaba buna si reusiti sa va pastrati reciproc sentimentele si sa va acomodati si in viata sexuala

off topic.bah, se pare ca astia din scolile de psihologie, in loc sa ajute oamenii ca macar sa-si inteleaga problemele si sa iajute sa le depaseasca, mai mult i trimit pe cai laturalnice.
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Mesajde Shaki » Lun Sep 18, 2006 8:27 am

[quote="dinuangelina"]As fi curioasa ce zic si fetele... Momentan vad doar 2 variante: manastirea sau lesbianismul...da mai ma gandesc.:((
[quote]
deci fetele zic sa le suni :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori