vreau un sfat...nu mai imi place sexul!

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde memetshot » Lun Sep 18, 2006 10:11 am

Eu ce am de facut acum?

din pacate....s-a ternat.
secsu e important intro relatie (nu dejaba se zice ca iubirea trece papruape de burta), asa ca or va "compatibilizati" (cam greu) or papa si lasatz alti oameni sa intre in viatza vuastra...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Pinguinu » Lun Sep 18, 2006 10:45 am

memetu are din pacate dreptate......deja e o problema care, din lipsa de comunicare, s-a agravat si a erodat incet-incet relatia. Rezolvarea e grea, dar nu imposibila....Tre sa comunicati foarte mult, sa fie ffff rabdator cu tine, sa nu te forteze in nici un fel, sa te lase pe tine sa conduci pe acest plan, poate putin cate putin vei redescoperi placerea de a face dragoste.....

Oricum lasa razbunarea stupida la o parte, cand simti ca il doresti sari pe el, inseamna ca undeva mai exista dorintza, trebuie numai reaprinsa....

E o cale destul de grea, dar daca va iubiti.....e posibil sa reusiti, desi multa lume va da putine sanse...Cheia este comunicarea, cred eu.
A umblat pisica neatenta odata
In curte la un motan
Iar curcanul smecher o vazu `ncordata
Si gandi: "Why not?!"
Avatar utilizator
Pinguinu
Junior Member
 
Mesaje: 372
Membru din: Dum Aug 21, 2005 11:00 pm

Mesajde tyra » Lun Sep 18, 2006 12:23 pm

Ar fi cazul sa te gandesti si la tine... ce iti place, ce vrei... dar nu trebuie sa te sacrifici. Sexul nu trebuie sa devina un sacrificiu. Sigur ca intr-o relatie conteaza dar si comunicarea conteaza destul de mult. De ce nu ii arati tu ce si cum iti place? Cum sa te mangaie, cum sa te atinga.. Incearca mai multa comunicare. Masturbarea reciproca ar putea fi o solutie...tu doar explicai cum sta treaba
Avatar utilizator
tyra
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Sep 12, 2006 11:00 pm

Mesajde Fatima » Mar Sep 19, 2006 3:42 pm

Eu cred ca nu de sex te-ai saturat tu ,ci de persoana cu care il faci ! Cred ca motivele pentru care il respingi pe prietenul tau tin de alte motive ,si nu neaparat in legatura cu viata intima...s-ar putea sa te deranjeze anumite lucruri la el care tin de felul lui de a fi,de obiceiuri ,comportament...
Avatar utilizator
Fatima
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Dec 10, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mie Sep 20, 2006 10:16 am

Da, si eu as pune aceeasi intrebare precum Fatima. In plus, cat de des vrea el s-o faceti? De trei ori pe zi, sau cum?
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde older » Mie Sep 20, 2006 10:24 am

dinuangelina scrie:n-am zis ca nu merita...dar nu am de unde sa dau 2.400.000 pe luna.


sunt un pic off, dar: un psiholog bun nu face doar o sedinta pe saptamana... sunt minim doua sadinte pe saptamana. O inteleg... :nimic:
Orice cantitate, oricat de mica, adauga ceva, spuse soarecele si facu pipi in mare. ANTONIO LOBO ANTUNES
Avatar utilizator
older
 
Mesaje: 699
Membru din: Mie Feb 23, 2005 12:00 am

Mai ai nevoie de sfaturi?dup? doi ani?

Mesajde PinkRose » Sâm Sep 23, 2006 1:34 pm

Mie la inceput nu imi pl?cea sexul deloc! Era ceva e groaz? ?i prietenul meu exact ca pe tine m? folosea, s? zicem a?a. íŽl refuzam ne mai jucam ?i iar...?i iar... Dup? aia a inceput s? imi plac?. Cum e la tine nu pricep.. Adic? parc? intai ?i.a pl?cut dup? aia nu. Dar drept s? i?i spun dac? v-a?i l?sa du?i de val ar fi mai bine. Sim?i c? vrei nu te cenzura. Ce mai conteaz? cum a fost pe vremuri..?
PinkRose
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2006 12:50 pm
Localitate: 5O CENT rules

Mai ai nevoie de sfaturi?dup? doi ani?

Mesajde PinkRose » Sâm Sep 23, 2006 1:38 pm

Sic? scrie:iti ascult sfatu, este unu bun :D dar dupa ce te desparti de asta eu tot iti recomand sa iti gasesti un prienten care are zodia balanta, NU AI CE PIERDE.


indubidabil :D :D:

laughs. Is anybody here in need? It's too late i guess.
PinkRose
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2006 12:50 pm
Localitate: 5O CENT rules

Mesajde PinkRose » Sâm Sep 23, 2006 1:52 pm

Mie la inceput nu imi pl?cea sexul deloc! Era ceva e groaz? ?i prietenul meu exact ca pe tine m? folosea, s? zicem a?a. íŽl refuzam ne mai jucam ?i iar...?i iar... Dup? aia a inceput s? imi plac?. Cum e la tine nu pricep.. Adic? parc? intai ?i.a pl?cut dup? aia nu. Dar drept s? i?i spun dac? v-a?i l?sa du?i de val ar fi mai bine. Sim?i c? vrei nu te cenzura. Ce mai conteaz? cum a fost pe vremuri..?





dinuangelina scrie:Sunt cu iubitul eu de 2 ani si de aproximativ 2-3 luni de zile nu mai imi place sa fac sex. La inceput imi era indiferent daca o faceam sau nu, apoi nu mi-a mai placut si acum nu mai vreau sub nici o forma.
Am ajuns la concluzia ca e vina lui in mare parte pt ca insista f mult sa o facem des chiar si cand eu nu aveam nici un chef si ma simteam folosita...ca un obiect sexual. Am ajuns la stadiul in care nu doar ca nu vreau sa mai fac sex cu el ci sa urasc sexul in general si tot ce tine de sex. Am momente in care il doresc dar imi reprim dorinta pt ca nu vreau sa imi produca placere un corp care pana acum am simtit ca ma foloseste si de fiecare data cand il vreau si imi imaginez scene fierbinti cu el imi vin in minte diverse imagini din momentele in care o facem din obligatie pt el si ma simteam ca o prostituata care avea datoria sa-i satisfaca lui poftele.
Problema e ca el are un libidou mult mai mare decat al meu si nu a tinut niciodata cont de momentele in care eu nu vroiam sa fac sex. Acum o facem f rar(o data la 2 sapt) si ne certam mereu dar spune ca a inteles problema si ca va avea rabdare cu mine. Ma iubeste si il vad ca ii pare rau si ca se chinuie sa faca lucrurile sa revina la normal...dar nu stiu dak eu vreau asta.
Voi ce ziceti?

eu zic c? trebuie s? ui?i ce a fost. C? te-ai sim?it ca o prostituat?..nu cred c? a vrut chiar s? sim?i asta. Poate fiind a?a excitat te vedea ?i pe tine a?a.. Sunt sigur? c? dac? te-ai fi impus automat nu mai f?cea nimic. Iar dac? sim?i c? vrei intr-o zi nu te inhiba din ambi?ie. Dac? sim?i c? mai il po?i iubi las?-te purtat? de impuls


Piskeshu: incearca sa scrii romaneste dracului!!!
PinkRose
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Sâm Sep 23, 2006 12:50 pm
Localitate: 5O CENT rules

Mesajde piskeshu » Sâm Sep 23, 2006 1:57 pm

Pinky ai un avertisment pentru ca se pare n-ai citit regulamentul. Domoleste-te! N-ai voie posturi consecutive la interval mai mic de 3 ore!!!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Hombre » Dum Oct 15, 2006 5:21 am

Sică scrie:eu iti recomand, da-l incolo de bulangiu (fiindca sigur e bulangiu daca se gandeste numai la el) si combinate cu o balanta ca sa simti cu adevarat ce inseamna sexul

Si eu sunt convins ca e vorba de partener si nu de sex
Hombre
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Oct 15, 2006 5:08 am
Localitate: sua

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron