confuz

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde PeerGynt » Mar Noi 28, 2006 10:11 am

FleurDuLys scrie:Asha, si la fel cu optiunea religioasa, nu esti in stare sa accepti o anumita religie si mod de manifestare la revedere si drum bun, e corect, dar asta nu inseamna ca tii la o persoana. (pentru ca in general noi trebuie sa acceptam persoana, nu comportamentul-in caz ca).


Dar da-mi voie sa te intreb: persoana in sine nu genereaza un anume comportament? Iar comportamentul nu defineste o persoana? Daca accepti si iti place o persoana, accepti si iti place comportamentul ei. Iar daca vezi ca incepe sa se comporte intr-un fel inacceptabil pentru tine, inseamna ca de fapt ai o problema cu persoana respectiva.

FleurDuLys scrie:Plus ca nu prea imi place ideea de a impartasi situatii delicate de cuplu cu restul lumii. Astea trebuiesc discutate in 2.


De acord cu tine, in general. DAR asta e un forum unde oamenii nu se cunosc intre ei. Una e sa te duci la o bere cu prietenii si sa le zici "bai frate, sa vezi ce problema am cu femeia, manca-ti-as!" si alta e sa postezi pe un forum unde nu te cunoaste nici naiba. Cred ca de fapt asta e frumusetea, cand esti anonim poti vorbi mai usor despre problemele tale. Mai ales cand nu-i ai fata in fata nici pe ceilalti participanti anonimi.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Mar Noi 28, 2006 12:28 pm

serios acum, cam mare coincidenta asta, ieri a postat pe forum si azi a si intrat iubita si-i zice ca nu mai vede pasarica neam de neamu lui.
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 28, 2006 12:52 pm

ei nah, ie plauzibil - ofi intrat pe conpu omului, unde so deschis brauzaru .
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Mar Noi 28, 2006 7:38 pm

Comportamentul defineste o persoana in linii mari, si comportamentul poate fi de asemenea corectat.Noi ca fiinte complecse actionam diferit in functie de situatiile in care ne aflam... In niciun caz nu poti judeca o persoana doar dupa modul in care s-a comportat intr-un anumit moment. De exemplu daca se isterizeaza ca i-a murit pisica nu inseamna ca e isterica in general asa cum si in cazul asta daca fata s-a hotarat ca vrea sa tina post nu inseamna ca va deveni habotnica sau ca e vreo fanatica. in fine parerea mea!

Si legat de cea de-a doua parte a postului tau, eh uite ca in situatia asta eric a patit-o...:P
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde shiona » Mar Noi 28, 2006 8:16 pm

Plus ca nu prea imi place ideea de a impartasi situatii delicate de cuplu cu restul lumii. Astea trebuiesc discutate in 2.
+
Una e sa te duci la o bere cu prietenii si sa le zici "bai frate, sa vezi ce problema am cu femeia, manca-ti-as!" si alta e sa postezi pe un forum unde nu te cunoaste nici naiba. Cred ca de fapt asta e frumusetea, cand esti anonim poti vorbi mai usor despre problemele tale.
de acord cu amandoi, da cel mai bine nu e sa mergi la un consilier/psihoterapeut? ca sa impaci si capra si varza? adik nici sa nu faci publice problemele delicate de cuplu nici in cercul de prieteni si nici unei o gashti mare de oameni care te pot lua in serios mai mult sau mai putin si care fac niste glume pe care cei avizati le pot gusta mai mult sau mai putin[in functie de cum rastalmaceste fiecare cuvintele celuilalt]
"Ar trebui pus un gratar la intrarea in orice suflet.Ca sa nu se bage nimeni in el cu cutitul." M Sorescu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mar Noi 28, 2006 9:45 pm

Deci una peste alta eric a belit ciorapul... ~p
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Noi 28, 2006 9:54 pm

nushceo belit iel, da' o belit cu mana lui

(si, pana la craciun, tot cu mana are de belit)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mie Noi 29, 2006 10:40 am

FleurDuLys scrie:Comportamentul defineste o persoana in linii mari, si comportamentul poate fi de asemenea corectat.Noi ca fiinte complecse actionam diferit in functie de situatiile in care ne aflam... In niciun caz nu poti judeca o persoana doar dupa modul in care s-a comportat intr-un anumit moment. De exemplu daca se isterizeaza ca i-a murit pisica nu inseamna ca e isterica in general asa cum si in cazul asta daca fata s-a hotarat ca vrea sa tina post nu inseamna ca va deveni habotnica sau ca e vreo fanatica. in fine parerea mea!


Mai, ai dreptate in mare, dar ideea e ca unele lucruri par ciudate in ochii celuilalt. De exemplu, eu nu privesc deloc cu intelegere manifestarile religioase. Nu ma intelege gresit, nu sunt ateu. Nu stiu daca am o viziune corecta asupra lumii, dar asta e o problema de filosofie deja. Ideea e sa gasesti pe cineva cu care sa te potrivesti la lucrurile cele mai importante pentru tine. Daca pentru Eric, care e tanar si poate ca nu se gandeste la intemeiat familii, sexul e important, ii trebuie o fata care sa nu se dea inapoi de la asta, sub nici un pretext. Desigur, s-ar putea sa faca concesii la altceva, dar asta e, compromisul este intotdeauna necesar...

FleurDuLys scrie:Si legat de cea de-a doua parte a postului tau, eh uite ca in situatia asta eric a patit-o...:P


Pai n-o patea, daca fata gandea ca mine :n:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde ella87 » Mar Dec 12, 2006 8:00 pm

h0va scrie:bre fleurdulys, una ie abstinentza fortuita (iesht plecat, ie bolnava papusha etc.)

Fortuit inseamna accidental, stiai, nu? Oricum, vroiam sa va spun ca spre marea voastra dezamagire, am cazut la un acord cu Eric. Ofticati-va!
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Dec 12, 2006 8:03 pm

spre marea voastra dezamagire

pui pariu ca ni se rupe?
si zi asa, accidental? am sai spui lu v0inicu, sa stie si iel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Dec 24, 2006 11:15 pm

Si io sunt varu lu eric ,am futut-o pe ella cand erai la tzara cu george , ba tzarane. Imi soptea femeia ta la ureche " fute-ma ,eric ala e un labagiu . io -s o tarfa credincioasa" .

Ba voiam sa intregesc telenovela dar vad ca n-am talent deloc la scris.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Iun 30, 2007 6:12 pm

Ayala scrie:e drept ca azi, cum m-am imbracinat cu o curea etnica care atragea privirile, am transferat locatia, am luat catei de usturoi si i-am indesat in sutien, ca sa fiu apetisanta (cu sfarcuri), si sa stii ca are efect (iti recomand). si am citit io ca atrage petitorii, in ultima saptamana barbatii de pe o raza de 2 mii de km ma vor... mi se ard castanele... nu s-au ars, am revenit
eu ii tin pe toti la distanta, ca mi-am propus sa nu mai fac sex pana anul viitor, cred ca de aia ma doare capul, ca mananc prea mult usturoi (cand ma plictisesc si am chef sa rontai ceva, hop, direct la sursa ), sunt scolecistopanta, uneori, asa, cand vreau sa fiu seducatoare
mi se ard castanele

ceo mai fi cu castanele alea breh? da' cu apstinentza aialii, co trecut mai bine de jumate din ce sho propus - ofi reusit?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ella87 » Dum Iul 01, 2007 1:10 pm

Breh, cum erea cucu riozu? Dacu ovticozu? S-au erea in vidiosu?
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Dum Iul 01, 2007 8:34 pm

tu intrebi?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Iul 01, 2007 9:32 pm

cantemirutule, prostia mea ca inca te mai creditam. nu inteleg de ce ai pretentia ca ma cunosti
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Iul 01, 2007 9:39 pm

de ce ai tu pretentia ca stii ca am io pretentia?
inca te mai creditam

santzeleg ca teai luminat?
prostia mea

uat? ceva detalii?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Dum Iul 01, 2007 9:44 pm

da, sunt naiva uneori, nu stiai? n-am mai spus? poate in alta forma si nu ai priceput tu?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Iul 02, 2007 5:05 am

bine breh, ex-naivo si pruaspat luminato care ejt

hai, intra in randul (acel lung, fara sfar shit de lung rand) muerilor pe care le tot dezamagesc io (de cand ma stiu, asta mii slujba: sa dezamagesc mueret)

si promitetz ca nai sa ma mai creditezi in veci, da? si noteazatz asta undeva, casa nu te mai lasi frodata (din neatentie, or apruape de bunavoe) prostita si ispitita de cele seci aparentze

(da vesca tot nu meai zis cum ie cu usturoiu de pe la sfarci si de pe supt buric: o facut slujba? teo tzinut departe de desmatz? isbutitai satz indeplinejt planu anual? si daca nu, carei necstu? si daca da, ai anbitie sa mai faci un an de post?)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Iul 02, 2007 10:07 am

nu, ca mie-mi place sa fiu naiva, ca-s naiva cu masura si inca n-am pierdut mare lucru. altfel m-as feri tot timpul de toti, e obositor.
cu usturoiu e urmatoarele: sa nu mai aud de el zilele astea ca-mi face rau, tare rau. da, tine dezmatul departe, eu izbandesc tot ce-mi propun, chiar daca nu-s ambitioasa
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Iul 02, 2007 10:40 am

cu usturoiu e urmatoarele: sa nu mai aud de el zilele astea ca-mi face rau, tare rau. da, tine dezmatul departe

deci vrei sa te des metzuejt? satz faci de cap? sa te destrabalezi? sa te depravezi?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Iul 02, 2007 10:58 am

da, vreau, esti de acord?
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde ella87 » Lun Iul 02, 2007 1:00 pm

Nu prea inteleg ce legatura are acest dans al cocosilor de munte cu problemele threadului, mai exact problemele ex-ului meu Eric (da, ex, dar nu din cauza pe care a discutat-o aici). Sper ca atunci cand Pishkeshu va obosi de atata zbenguiala in apele adanci, tehnicolore si pline de curenti inselatori ale noului sau loc de munca va face ordine.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Iul 02, 2007 1:30 pm

ellutzo, asta era grija ta?

mai bine te-ai fi ocupat de eric
ex-ului meu Eric (da, ex, dar nu din cauza pe care a discutat-o aici)
si de problemele lui (si n-ar mai fi fost acuma exu tau, nu?)

sau poate ca e mai bine asa? sho fi gasit freuna normala, care sa nu-i impuna post deaiurea?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Lun Iul 02, 2007 2:13 pm

ella io vreau sa te fut. cum plm sa faci ordine in haosu asta? nu mai facem decat cenzura, daca n-o sugi iti sterg posturile.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron