confuz

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

confuz

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 5:23 pm

buna!
am o prietena de ceva timp, ne intelegem super bine, totul merge perfect, locuim impreuna, avem o viata sexuala normala. Sa zicem ca "the magic happens" cam de 3-4 ori pe saptamana si e bine, nimic de plans in asta. Pardon, se intampla ca acum nu se mai intampla pt k ea a decis k nu e ortodox sa se intample in post. Ok, am fost de acord cu lucrul asta, insa nu si hormonii mei. Am ajuns extrem de irascibil, foarte usor iritabil si uneori nu-mi pot controla iesirile, iar singura care suporta toate e ea. Imi spune ca nu mai tin la ea ca de cand "ne-am orprit" totul merge rau, ca stau cu ea numai pt asta.Dar nu e asa. Tin foarte mult la ea, dar nu-mi pot controla starile astea. Nu mai vreau ca ea sa sufere. E ceva in neregula cu mine ? Sunt eu de vina ? Cum ar trebui sa vrobesc cu ea ? Ce ar trebui sa-i spun ? Fac eforturi sa ma controlez , dar nu reusesc. Sunt frustrat, furios. Un sfat bun ar fi de ajutor...
Multumesc...
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde RajaF » Vin Noi 24, 2006 5:27 pm

Controleaza-te bre... o iei la mana, iesi la plimbare, te uiti la televizor... nu e asa greu sa te abtii... ce plm, e numai un post parlit, nu mori si tu acuma, ca doar nu ai 17 ani...

Normal ca o sa se supere pe tine daca tu devii irascibil de la asa ceva...
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Noi 24, 2006 5:31 pm

Ba zici ca e sezon de voi. Ai mai multe solutii: masturbeaza-te, bea bromura, insal-o, convinge-o, desparte-te de ea. Multumit?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Noi 24, 2006 5:34 pm

cam astea sunt solutiile, care le zice keshu. sau ai rabdare ca poate la un moment dat ii trece "ortodoxia". nu incerca sa o convingi, raspunsul va fi acelasi, ca tu de fapt numai pentru secs o vrei.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde FleurDuLys » Vin Noi 24, 2006 5:36 pm

nenea rajaf are mare dreptate, e cam un paradox sa zici ca tii la ea si in acelasi timp sa te dai de ceasul mortii pentru ca ea a luat decizia de a nu face sex cu tine in timpul postului.( brava ei!:P). Stiu oameni care au stat fara sex si cate 6 luni, pur si simplu bucurandu-se de prezenta celuilalt, deci eu zic ca daca tu nu te poti bucura de ea fara a te gandi la 'ce bine-ar fi daca as penetra-o' ea cam ar avea dreptate cand iti reproseaza ca nu tii prea mult la ea. Si bre, hormonii tot de creier sunt controlati si ei ca nu suntem animale. Deci poti sa ii stapanesti, vorba lui rajaf, de mana n-ai auzit ?(dak e musai sa):P
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 5:37 pm

ce mi se intampla e normal sau is bolnav ? :)) sa ma duc sa ma caut...la doctor

(am incercat faza cu plimbarile si tot felul de activitati, nu tine (nu tine mult) :( )

ps: de unde fac rost de bromura ? :)
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde kant emir » Vin Noi 24, 2006 5:38 pm

Ai mai multe solutii: masturbeaza-te, bea bromura, insal-o, convinge-o, desparte-te de ea.

sau, daca nici masturbatu si nici inselatu si nici bromura si nici despartzitu nu-s optiuni: iatz o capra, ca nu e scunpa, itz da si lapte, iar cand se termina postul o vinzi sitz scotz banii indarat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Vin Noi 24, 2006 5:39 pm

Eu zic sa afli de unde vine criza asta religioasa. Asa e ea in mod normal? A facut la fel si anul trecut? Incearca sa vezi daca tine post din convingere sau doar din snobism. Adevarul e ca omul modern are niste apucaturi reiligioase foarte ciudate, care n-au de fapt nimic de-a face cu trairea religioasa autentica...

Iti spun asta pentru ca mi se pare mai important decat ca in clipa de fata face sex sau nu cu tine... Ai grija ca lucrurile pot degenera intr-un "misticism" care s-ar putea sa nu-ti placa.

Cat priveste hormonii tai, mai culca-te si tu cu Manuela si cu sora lu' Stanga... si incearca sa vezi mai mult in legatura cu ce o determina pe prietena ta sa recurga la asa ceva.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 5:40 pm

mai vreau opinii , poate de la cineva care a trecut printr-o situatie similara.
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde FleurDuLys » Vin Noi 24, 2006 5:41 pm

~p kant emir, poti sa-ti dau eu o bere pentru postul de mai sus?

on topic: e normal sa vrei, dar nu e normal sa lasi vrutul sa preia conducerea asupra vietii cotidiene.

Edit: peer gynt, nu cred ca tipa e vreo habotnica sau incuiata, din moment ce a facut sex cu el desi nu-s casatoriti (presupun). Poate ca femeia a avut ea niste momente proaste, sau a avut o revelatie si s-a gandit ca postul ar ajuta-o.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde Daimon » Vin Noi 24, 2006 5:43 pm

PeerGynt scrie:Eu zic sa afli de unde vine criza asta religioasa. Asa e ea in mod normal? A facut la fel si anul trecut? Incearca sa vezi daca tine post din convingere sau doar din snobism. Adevarul e ca omul modern are niste apucaturi reiligioase foarte ciudate, care n-au de fapt nimic de-a face cu trairea religioasa autentica...
exact, poate criza asta religioasa are alte cauze.
da fleur, dar asta nu inseamna ca tre sa se caute;)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 5:45 pm

PeerGynt scrie:Eu zic sa afli de unde vine criza asta religioasa. Asa e ea in mod normal? A facut la fel si anul trecut? Incearca sa vezi daca tine post din convingere sau doar din snobism. Adevarul e ca omul modern are niste apucaturi reiligioase foarte ciudate, care n-au de fapt nimic de-a face cu trairea religioasa autentica...

Iti spun asta pentru ca mi se pare mai important decat ca in clipa de fata face sex sau nu cu tine... Ai grija ca lucrurile pot degenera intr-un "misticism" care s-ar putea sa nu-ti placa.

Cat priveste hormonii tai, mai culca-te si tu cu Manuela si cu sora lu' Stanga... si incearca sa vezi mai mult in legatura cu ce o determina pe prietena ta sa recurga la asa ceva.


sa zicem ca nu e prea "religioasa" inafara posturilor, dar acum se incapataneaza desi nu tine postul asa cum se cuvine, i-am si spus asta. ce post e ala cu oprire de la mancare, ca altceva nu face (bine, si "no action" :) ). am vb zilele trecute cu ea despre asta si a devenit isterica, a zis ca nu-i pasa de ce crede lumea despre cum tine ea postul.
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde FleurDuLys » Vin Noi 24, 2006 5:46 pm

n-am zis ca trebuie sa se caute ci doar sa-si zica 'stop' ca fiinta umana pe toate le indura cu un pic de vointa. Trece.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 5:51 pm

sunt ok sa o lasam mai moale dar nu sa renuntam de tot. vreau sa fie clar lucrurl asta. nu sunt un iepure in calduri. cum sa o fac sa inteleaga fara sa par diseprat dupa lucrurl asta ? sau poate k ea are dreptate...:|. Nu e imporatant sexul intr-o relatie ???
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde PeerGynt » Vin Noi 24, 2006 5:52 pm

Problema religioasa n-o vei rezolva usor, postul asta trebuie sa induri alaturi de Manuela. Dar pe viitor incearca sa aveti discutii (mai pe ocolite) despre "chestiunea religioasa", citeste niste carti (nu stiu ce sa-ti recomand din pacate) si incearca sa-i arati si o alta realitate decat cea pe care si-a creat-o in mintea ei. Probabil ca simte ca a pacatuit cu ceva, ceva asa in general, si cauta o cale "dreapta". Singura problema e ca o astfel de cale, asa cum ai zis si tu, nu inseamna doar abtinere de la mancare. Ar trebui dublata de o anume viata interioara pe care daca n-o are, tot in zadar e.

Sexul e important, nu poate fi neglijat. Acum insa poti sari peste el si vezi mai bine ce faci in viitor, ca s-ar putea sa ai probleme mai mari decat nepenetrarea. Cine stie ce idei va dezvolta in viitor prietena ta si te vei trezi cu cine stie ce pe cap... (worst case, desigur)
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Noi 24, 2006 5:54 pm

cum sa o fac sa inteleaga fara sa par diseprat dupa lucrurl asta ?

da' de ce sa nu pari disperat? ce, ie rusine? nu ie rusine, ie cat se poate de omenesc (sau nah, masculin sa zicem), si ia ar trebui sa se simta nu folosita, ci flatata de interes si de cea fuame

si normal ca secsu ie inportant - nu glumesc deloc, intr-o relatie buna si secsul este bun (adica si mult, sau macar suficient, si si de calitate)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Daimon » Vin Noi 24, 2006 5:55 pm

Peer eu ma gandesc ca poate problema lor e de alta natura, si prin postul asta ea doar trage, poate inconstient un semnal. bine, e greu de spus pentru ca eric n-a dat prea multe detalii, si sunt nuante pe care nu le poti sesiza decat daca ii cunosti pe amandoi foarte bine.
noi nu putem decat sa spunem niste chestii mai mult sau mai putin generale.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde PeerGynt » Vin Noi 24, 2006 5:58 pm

Corect, asa este, noi doar speculam... Asa ca, Eric, rezolvarea tot la tine se gaseste. Eventual discuta si cu un prieten bun, care sa va stie pe amandoi.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Noi 24, 2006 5:58 pm

terminatz mah cu explicatziile vuastre savante, si cu inplicatiile misticofeministe

ie sinplu: iel vrea (nu conteaza motivele, da?) iar ia are si nui da (la fel, nu conteaza motivele)

deci trebe rezolvat altfel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 6:01 pm

din cat o cunosc eu , nu cred ca o sa duca faza asta cu religia la extrem. E primul nostru post impreuna sa zic asa. Nu ma asteptam la asa ceva mai ales dupa modul in care a decurs relatia noastra pana sa inceapa postul. Si e ciudat , este foarte atenta cu mine se poarta impecabil de parca ar vrea sa compenseze faptul ca n-o mai facem, dar , pe de alta parte, i-am propus sa nu mai dormim impreuna si sa petrecem mai putin timp impreuna ca ea sa poata posti si eu sa ma pot linisti. Dar nu a vrut lucrul asta. sunt CONFUZ
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde eric » Vin Noi 24, 2006 6:04 pm

Daïmon scrie:Peer eu ma gandesc ca poate problema lor e de alta natura, si prin postul asta ea doar trage, poate inconstient un semnal.

La ce semnal te referi ?
eric
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Vin Noi 24, 2006 5:08 pm
Localitate: home

Mesajde Daimon » Vin Noi 24, 2006 6:09 pm

acum am citit ca in rest e atenta cu tine, deci putin probabil ca vrea sa te "pedepseasca" in felul asta. eu zic sa discuti cu ea, asa cum a zis si Peer, dupa ce trece perioada asta, si sa incerci sa aflii cat mai multe despre latura asta a ei, de care se pare ca te lovesti prima data.
nu cred ca ai zis nici ce varsta aveti, nici de cat timp sunteti impreuna, banui.. de cateva luni... in cazul asta inca mai aveti lucruri de aflat unul despre celalalt:)
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde kant emir » Vin Noi 24, 2006 6:12 pm

din cat o cunosc eu , nu cred ca o sa duca faza asta cu religia la extrem

deci io creca abarnai ce ie aia extrem

daca nu ma crezi, ia vezi textu pe care-l pastuiesc io aici, si pe care l-am furat io din compu unuia:

NUNTA CRESTINA

Nu toata nunta dintre oameni si nu la toate confesiunile religioase

nunta este taina. Asa la protestanti, la catolici, la anglicani si la alte multe confesiuni si popoare, nunta n-are putere de taina. Este numai un simbol la dansii, un act de prietenie si o dovedinta oarecare intre sot si sotie. Dar niciunde n-are nunta putere harica de Taina si nu este atat de cinstita ca in Biserica dreptmaritoare de Rasarit.

Ca nunta sa fie cu adevarat taina mare si sfintita trebuie sa stiti ca nunta are unsprezece reguli canonice. Si numai atunci cand se face dupa aceste reguli nunta este adevarata nunta crestineasca si adevarata Taina mare.
................
11. A unsprezecea randuiala a nuntii. Voi credeti ca nunta-i cioaca-cioaca si troaca-troaca, ca porcii ? Ehei... Taina-i nunta. Cinstita este nunta si patul neintinat si Hristos pe amandoua le- a binecuvantat, zice marele Apostol Pavel. Toata viata crestinul, de cand se cununa si pana la moarte, n-are voie sa se impreuneze cu sotia lui decat numai martea si joia, daca nu-i post si daca nu-i sarbatoare atunci.

Si doctorii de azi, dupa stiinta, arata ca cei mai sanatosi copii devin din aceasta ca barbatul sa nu aiba contact cu sotia decat de doua ori pe saptamana. Chiar si stiinta vine in ajutor Bisericii si adevereste acest lucru, cei ce se impreuna prea des slabesc puterea si vigoarea copiilor si devin, pentru placerile lor, anormali.

Lunea se tine curatenia pentru sfintii ingeri pazitori si pentru sanatate. Miercurea si vinerea pentru preasfintele si infricosatele patimi ale Domnului, Dumnezeului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos, fiindea miercuri L-a vandut si vineri L-a rastignit si a curs preascumpul Sau sange si a udat Crucea pe Muntele Golgotei pentru pacatele noastre, Cel ce a facut cerul si pamantul.

Sambata se tine curatenia pentru cinstea Maicii Domnului si pomenirea raposatilor nostri. Iar Duminica pentru preasfanta si slavita inviere a Domnului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos, prin care s-a mantuit tot neamul omenesc.

Iar martea si joia sunt lasate pentru impreunarea sotului cu sotia, de cand incepe ziua, de la miezul noptii. Deci de luni seara de la miezul noptii este dezlegare pana marti noaptea la miezul noptii. Tot asa si joi.

Deci pentru inmultirea neamului omenese, pentru intarirea societatii umane, pentru natalitatea cinstita a poporului nostru sa se tina cont si de hotararea Bisericii si de a doctorilor care spun ca numai de doua ori pe saptamana barbatul sa aiba contact cu femeia, si numai pentru nastere de copii.

Aceasta-i randuiala a unsprezecea canonica a nuntii.

- Acum va intreb pe voi, se mai fac astazi nunti de acestea ?

- Nu, parinte !
..........



deci io zic sa inveti sa apreciezi ce ai, si sa te temi de mai rau
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Sică » Vin Noi 24, 2006 6:13 pm

intreab-o macar daca cand e dezlegare la peste potzi sa bagi si tu carasu un pic, nu de alta dar e dezlegare. Ai grija vine postul pastelui si ala e cel mai lung si cu mult mai putine dezlegari la peste si o sa belesti pestele de solzi rau de tot.
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde RajaF » Vin Noi 24, 2006 6:32 pm

Bre... dupa cum vad eu, amandoi aveti o problema... tu ca esti confuz pentru ca nu stii exact daca tii la ea, sau daca este doar o atractie fizica... ea pentru ca probabil a simtit asta, si foloseste postul ca pretext sa te puna la incercare...

De vorbit cu ea nu ai cum sa vorbesti, pentru ca orice ii vei zice despre subiect, ea o sa aiba impresia (si din cate vad nu ar fi gresita) ca tu te gandesti numai la sex tot timpul...

Personal eu iti zic ca prea esti in calduri... cunosc oameni foarte activi (poate prea activi) in viata lor siecsuala care la un moment dat, dintr-un motiv sau altul, au intrat la abstinenta pentru perioade in exces de 6-7 luni...

Personal iti zic ca am trecut printr-o perioada din asta luuuuuunga (mult prea lunga) si nu inteleg cum de iti e asa de greu sa te abtii...
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Noi 24, 2006 6:44 pm

eric, ai belit pula bre, vezi ca postu pajtelui ie mai lung, futi si tu din post in post ce pizda lu evlaviuasa. bah nene, parerea mea personala si de-acasa, las-o bre sa-si gaseasca un enorias de-al iei, sa tina posturi inpreuna si sa se inplinineasca spiritual in periuadele de post si ia-ti nene o fatuca pe care s-o futi cand vrei. in jeneral tipu asta de relatii sunt sortite esecului
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Ayala » Vin Noi 24, 2006 7:37 pm

eric scrie:sa zicem ca nu e prea "religioasa" inafara posturilor, dar acum se incapataneaza desi nu tine postul asa cum se cuvine, i-am si spus asta. ce post e ala cu oprire de la mancare, ca altceva nu face (bine, si "no action" :) ). am vb zilele trecute cu ea despre asta si a devenit isterica, a zis ca nu-i pasa de ce crede lumea despre cum tine ea postul.


nu stiu ce varsta are ea, dar relatarea asta m-a facut sa ma gandesc la sarbatoarea de Sf Andrei care se apropie, poate are in cap sa-si viseze sortitul, ceva ma face sa cred ca are legatura cu tine, deci daca ea face asa cum fac eu in fiecare an (poarta usturoi la brau? ) nu-ti poate explica asta tie, si pentru ca nu vrea sa explice nimic devine isterica (asa ca mine, bineinteles). alta varianta nu gasesc, desi poate exista
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Vin Noi 24, 2006 7:44 pm

asa cum fac eu in fiecare an (poarta usturoi la brau? )


valeleu, ayalo, mai bine nu zicei nica!
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Shaki » Vin Noi 24, 2006 8:26 pm

kant emir scrie:sau, daca nici masturbatu si nici inselatu si nici bromura si nici despartzitu nu-s optiuni: iatz o capra, ca nu e scunpa, itz da si lapte, iar cand se termina postul o vinzi sitz scotz banii indarat
dada, shi pe-aia potzi s-o **** shi live pe scena, vezi belphegor... ~p

eric fara suparare am murit de ras pe threadu asta (shi eu care credeam k eu sunt ciudata... asta cu postu nu mi-ar fi trecut zau prin cap). deci vorbind serios... am impresia k fata vrea sa te atzatze :D daca zici k se poarta frumos, nu e de acord sa separatzi dormituoarele... sau poate k vrea sa te faca mai tandru, mai atent... oricum... ciudata cale a ales :D
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde pacha » Vin Noi 24, 2006 8:30 pm

Mah,poate tu vrei sa o ia sus si de aceea nu vrea.Adica,post nu-i voie carne.
Rajaf nu ai dreptate.Nu-i un post amarat.Este prezent in fiecare an.:)
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron