confuz

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde PeerGynt » Lun Noi 27, 2006 11:51 am

Mda, interesanta teoria despre marea taina (v. post Kant_Emir). Din cate stiam eu, cercetarile stiintifice arata ca e bine sa faci sex de 2-3 ori pe saptamana pentru a te mentine tanar si in forma (pe langa exercitiul fizic, mai conteaza si toate "drogurile" naturale pe care le secreta creierul si care au efect anti-stres). Dar poate asa o fi, ies si copii mai sanatosi... Insa faptul ca "impreunarea numai pentru nastere de copii" e complet aberant. Sa hraneasca popii potopul de omenire care ar rezulta atunci. Sa ne amintim de exemplul Chinei si de cum nu poti avea decat maxim un copil?

Aoleu, Alaya, ce faci, maica, cu usutoriul ala?!
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 27, 2006 12:02 pm

bre, deci n-ati priceput. Sa va explic: impreunarea numai ptr nastere de copii nu presupune o droaie de copii prin preajma casei ci impreunarea celor 2 oameni mai rarutza asa.Adica sa nu se lase condusi de patima si s-o faca precum iepurasii. Ideea e ca religia ortodoxa sustine 'pedepsirea' trupului intru inaltarea sufletului. aia e. :P
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Lun Noi 27, 2006 12:03 pm

Stiam eu de ce nu calc pe la biserica :cap:
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 27, 2006 12:11 pm

De ce bre? ca nu te obliga nimeni sa respecti canoanele. nici macar preotii nu o fac, iar majoritatatii babatiilor care tin toate posturile si se roaga de 3 ori pe zi si fac 100 de matanii cum facem noi abdomene se uita urat la tine cand intri in biserica sau cand le zici ca tu esti un pacatos care nu face asa si pe dincolo. (sau face :D) Si se umfla in pene ca doamne ce credincioase sunt ele. Si din cate stiam eu mandria e pacatul capital (ca stiti voi cine suferii primul de mandrie ;)), nu sexul, sau hai sa-i zicem preacurvia ca p-acolo ne-ar introduce BOR la lista cu pacate.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 27, 2006 3:06 pm

fliordu, ie discutabil fjtece enuntz din postu tau (da nam sa le comentez pi tati, ca mii fuame amu):
mandria e pacatul capital ..., nu sexul, sau hai sa-i zicem preacurvia ca p-acolo ne-ar introduce BOR la lista cu pacate.

olae mandria, iara preacurvia ie umpic mai mult decat curvia - curvia ie buna? ca noo ne cam... place
si ce zic tu ca fac barbatzii? osta de matanii?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde memetshot » Lun Noi 27, 2006 3:08 pm

si curvia si preacurvia e pacate...asta e. futem ca pacatosii
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 27, 2006 4:55 pm

kant emire, in primul rand pofta mare. in al doilea rand, asta ziceam si eu...ca la toti ne cam place deci suntem cu totii niste pacatosi insa asta nu inseamna neaparat ca vom arde cu totii in focurile Gheenei asa cum ne zice nenea preotul la slujba. Si daca tii post, nu tre' sa te abtii numai de la sex si mancare ci in primul rand la pacatele pe care le faci cu sufletul... si da, mandria e unul dintre alea, asa zice biserica si aici sunt oarecum de acord. (si asta-i pacat chiar mai raspandit decat curvia, preacurvia, preamultacurvia si-asa mai departe)
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde h0va » Lun Noi 27, 2006 5:19 pm

FleurDuLys scrie:nenea rajaf are mare dreptate, e cam un paradox sa zici ca tii la ea si in acelasi timp sa te dai de ceasul mortii pentru ca ea a luat decizia de a nu face sex cu tine in timpul postului.( brava ei!). Stiu oameni care au stat fara sex si cate 6 luni, pur si simplu bucurandu-se de prezenta celuilalt, deci eu zic ca daca tu nu te poti bucura de ea fara a te gandi la 'ce bine-ar fi daca as penetra-o' ea cam ar avea dreptate cand iti reproseaza ca nu tii prea mult la ea. Si bre, hormonii tot de creier sunt controlati si ei ca nu suntem animale. Deci poti sa ii stapanesti, vorba lui rajaf, de mana n-ai auzit ?(dak e musai sa)


bre deci sa'tz zic ceva, deci eo shtiu uameni care prin decizie judecatoreasca au stat fara sex dooshcinci de ani..

eo zic ca mai bine ii dai un mare shut in posterior mironositzei sh'o trimitz in pm la manastire..cauta'tz bre o femee intreaga la dibla, eventual fa'i o vizita acasa..daca deja de pe hol itz zambeshte trist Maica Domnului ai beli pl, e cazu sa'tz iei talpashitza..la fel, daca in 10 minute de discutii cu ma'sa auzi substantivele icoana, parinte, post, moashte sau tamaie mai bine te lashi pagubash.

iote cate shtie fleurdulys despre barbatz..ai avut multe erectzii la viatza ta, asha'i?

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Lun Noi 27, 2006 5:57 pm

da' ce are hovo icoana din perete cu sexul???
etete, io am in casa un intreg altar si degeaba, perietenul meu sta la mine de 3 luni si le-a vazut abia acum trei zile cand i-a cazut una in cap... deci nu trebuie sa te puna neaparat icoana pe fuga.

cat despre problema domnului, ce pot sa zic, poate fata chiar vrea sa se spovedeasca, poate are sufletul incarcat si crede ca va gasi pace si liniste sub patrafirul popei
sau poate trece printr-o perioada in care nu are chef de sex, desi daca spui ca v-o trageati de 3-4 ori pe saptamana nu cred ca asta e motivul.

sau poate ca are o problema de natura medicala si ii este rusine sa-ti spuna, de obicei cand urmezi un tratament pentru o problema genitala nu este recomandat sa ai contact sexual.

sau pana mea, nu te panica ca sunt n-shpe motive

si intr-un final daca nu merge, poti sa-ti iei oricand o capra.

off:
ayalo, daca tu crezi ca usturoiul la brau te ajuta sa te mariti mai repede te inseli, usturoiul in apropierea pisdei sau gurii, are pentru barbati cam acelasi efect pe care il are asupra vampirilor, se fac nevazuti in noapte.
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Lun Noi 27, 2006 6:07 pm

lu h0va bere, cade obicei:
daca deja de pe hol itz zambeshte trist Maica Domnului ai beli pl

adica da, ca i se mai spune si feciuara Maria, or vesnica feciuara, deci ie de inteles tristetea si resemnarea

artemiza scrie:va gasi pace si liniste sub patrafirul popei
ba, mult mai probabel ie sa gaseasca altele, nu tocma svinte
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Noi 27, 2006 6:35 pm

zeitareaso, asa sa fie?
e drept ca azi, cum m-am imbracinat cu o curea etnica care atragea privirile, am transferat locatia, am luat catei de usturoi si i-am indesat in sutien, ca sa fiu apetisanta (cu sfarcuri), si sa stii ca are efect (iti recomand). si am citit io ca atrage petitorii, in ultima saptamana barbatii de pe o raza de 2 mii de km ma vor... mi se ard castanele... nu s-au ars, am revenit
eu ii tin pe toti la distanta, ca mi-am propus sa nu mai fac sex pana anul viitor, cred ca de aia ma doare capul, ca mananc prea mult usturoi (cand ma plictisesc si am chef sa rontai ceva, hop, direct la sursa ), sunt scolecistopanta, uneori, asa, cand vreau sa fiu seducatoare
mi se ard castanele
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Noi 27, 2006 6:40 pm

nu ayala...esti varaza...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde pacha » Lun Noi 27, 2006 6:41 pm

Au dreptate fetele.Numai cu usturoi poti ramane casta :p
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde Ayala » Lun Noi 27, 2006 6:50 pm

memetshor, multumesc pentru aprecieri, la fel si tie
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Lun Noi 27, 2006 7:04 pm

m-ai pierdut la sfarcuri.
castanele pentru ce sunt, te upgradezi? treci la varianta big and hard nipples?
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 27, 2006 8:20 pm

iote cate shtie fleurdulys despre barbatz..ai avut multe erectzii la viatza ta, asha'i?


stai asa sa ne intelegem. Nu sustin, nici n-am sustinut ca stiu multe despre barbati, dar banuiesc si eu (sa nu-mi fie cu suparare) ca stiu si eu cam cate ceva despre oameni in esenta lor. Si atunci cand un barbat nu poate sa stea cu ea in pantaloni o luna si-un pic ca sa-i respecte iubitei sale sa zicem 'capriciul' se cheama ca nu prea tine la ea si daca mai si incepe sa se dea cu fundul de pamant din cauza asta parerea mea e ca el nu tine foarte tare la ea. Asha, si la fel cu optiunea religioasa, nu esti in stare sa accepti o anumita religie si mod de manifestare la revedere si drum bun, e corect, dar asta nu inseamna ca tii la o persoana. (pentru ca in general noi trebuie sa acceptam persoana, nu comportamentul-in caz ca). Asta e tot ce incercam eu sa zic in postul meu. in fine. cheers!
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 27, 2006 8:41 pm

eu ii tin pe toti la distanta, ca mi-am propus sa nu mai fac sex pana anul viitor
ai mah! mai bine zi drept, ca nu sen dura niciunu de tine; si daca tot nai cu ce, de ce nai posti si tu umpic? cacum nu folosejte, tot asa nici nu strica
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Ayala » Lun Noi 27, 2006 8:57 pm

de fapt io astept visul revelator, ca nu stiu pe care sa-l aleg, asa-s de frumosi, destepti si descurcareti toti
Ayala
 
Mesaje: 540
Membru din: Dum Iun 18, 2006 11:00 pm

Mesajde Sică » Lun Noi 27, 2006 8:57 pm

dar relatarea asta m-a facut sa ma gandesc la sarbatoarea de Sf Andrei care se apropie

bine ca mi-ai adus aminte, deci cati andrei cunosc:
1,2,3,4 cu un mic efort fac rost de 5 :D
care esti andrei si ai chef de facut cinste cu o bere in cateva zile?

asa deci, sa fiu si on-topic: o relatie nu se bazeaza numai pe viata sexuala (desi cred ca e foarte inportant ca o relatie sa contina si contact sexual intre parteneri), implimenteaza-ti in minte ca poti sa renunti la sex pt. ceva timp.
Nu e de mirare ca ea nu vrea sa faca sex in timpul postului, mai stiu persoane (tot de sex feminin) care nu fac sex in timpul postului, nu e asa mare tragedie, masturbeaza-te sunt destule lucruri pe care poti sa le faci, rezista si fata va observa ca tii la ea si ca relatia voastra nu se bazeaza doar pe sex
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Lun Noi 27, 2006 9:03 pm

Sica, ba e de mirare ca nu vrea sa faca sex in post ca suntem in 2006 in plm, nu in Evul mediu!

Astia care aveti chef sa va porcaiti p-aci off topic , mutati-va pe say what! Multumesc, continuati!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Noi 27, 2006 9:05 pm

Avand in vedere cate se intampla in zilele noastre, adevaru e ca putine persoane mai sunt cat de cat credincioase religiei de care apartin.
Totusi ar trebui sa respecte decizia fetei oricat de ciudata ar fi, asta daca o iubeste
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde ella87 » Lun Noi 27, 2006 9:18 pm

eric scrie:am o prietena de ceva timp, ne intelegem super bine, totul merge perfect, locuim impreuna, avem o viata sexuala normala. Sa zicem ca "the magic happens" cam de 3-4 ori pe saptamana si e bine, nimic de plans in asta. Pardon, se intampla ca acum nu se mai intampla pt k ea a decis k nu e ortodox sa se intample in post.

Deci Eric, nu cred ca era cazul sa faci chestiile astea publice. Credeam ca m-ai inteles si imi respecti decizia. Nu cred ca o se se mai intample "magicul". Iar pentru voi ceilallti, nu am cuvinte!
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 27, 2006 9:22 pm

Aoleu....telenovela. Sarmanul baiat... :(

Iedit rautacios: Da' oare in post e voie sa navighezi pe internet? ca ispita e mare. Si oare daca esti in post nu e frumos sa ierti!? ca asa zice la cartea ceea mare si neagra... nu tu pofte trupesti da' si puritate sufleteasca si d-astea.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde ella87 » Lun Noi 27, 2006 9:29 pm

Mai intai sa vrea sa-l iert, pe urma mai vorbim.
ella87
Junior Member
 
Mesaje: 125
Membru din: Lun Noi 27, 2006 12:00 am

Mesajde Sică » Lun Noi 27, 2006 9:30 pm

ma porque' antonio, porque'?
pijke, acum chiar ca se duce naibi threadu'
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde h0va » Lun Noi 27, 2006 10:09 pm

bre fleurdulys, una ie abstinentza fortuita (iesht plecat, ie bolnava papusha etc.) sh'alta ie sa'tz spuna intr'o zi: "auzi, daca ma iubesht, imi respectz dorintza de a nu ma fute 2 luni din motive de post", o replica pe masura ar fi "auzi, daca ma iubesht renuntza la post"..eo daca eram eric shi venea elutza shi'm zicea "auzi bre, eo vreau sa tzin post in consecintza tu o sa mai vezi pizda la anu" eo i'ash fi spus orvoar shi n'am cuvinte..acu daca domnu eric a zis "bine mami, cum zici tu" shi dupa aia a inceput sa se dea de ciasu mortzii, ei bine atunci inclin sa'i dau dreptate fetei..

oricum, lipsa de comunicare e evidenta shi face victime aghen..itz a shiti situeishan!

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Lun Noi 27, 2006 10:16 pm

Nu la anu' hova, pana pe 25 doar :P In rest, sunt de acord cu tine, daca el i-ar fi zis de la inceput ca nu e de acord, ok, insa din moment ce el a zis ca-i respecta decizia si dupa si-a pus poalele-n brau ca nu mai poate dupa, atunci si eu ii dau dreptate ei. Plus ca nu prea imi place ideea de a impartasi situatii delicate de cuplu cu restul lumii. Astea trebuiesc discutate in 2. (pe noi sa ne anunte unul dintre ei daca au rezolvat ceva pana la urma :P)
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Noi 27, 2006 10:43 pm

ella87 scrie:Deci Eric, nu cred ca era cazul sa faci chestiile astea publice. Credeam ca m-ai inteles si imi respecti decizia. Nu cred ca o se se mai intample "magicul". Iar pentru voi ceilallti, nu am cuvinte!


deci magicul ie incuiat si sigilat! vaivaivaivai, ericutzule, ai ramas cu palma guala

brava, ella, brava! tzinte tare si nui da nica
(si mai zine si 9 una-alta, ca stem curiosh)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Noi 28, 2006 6:25 am

Nu cred ca o se se mai intample "magicul"

eric, ai belit juma de p00la-ntreaga. nu mai pupi tu pizdulice de la ella nici de zioa recunojtintei ~p forum ti-a trebuit?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde weed13 » Mar Noi 28, 2006 8:32 am

deci eo zic ca totu pr0nejte de la faptu cum ie privita situatia. adica, "the magic happens" cam de 3-4 ori pe saptamana.
deci abracadabra, it's gone bye bye!
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron