Virginitate, abstinenta si normalitate

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Virginitate, abstinenta si normalitate

Mesajde pacha » Sâm Dec 16, 2006 11:40 pm

Mai sunt virgine in tara aceasta binecuvantata?
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Dec 17, 2006 12:11 am

Mai sunt virgine.... ?

cum adica mai sunt? da' ce, au lipsit frodata?

sunt bre, sunt destule, sunt mai multe decat ar vrea iele
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde pacha » Dum Dec 17, 2006 1:23 am

cred ca n-ai mai iesit de mult in lume Emire.Ar trebui sa-ti explice baietii mai tineri de pe aici cum sta tyreba
Si asta trece !
pacha
 
Mesaje: 2042
Membru din: Vin Mai 14, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Dum Dec 17, 2006 1:30 am

este ca n-ai somn? bre, ie plina lumea de mueri (dimpacate) nence pute
pacat de ele, mare, mare pacat!
si baetsii aia tineri abarnau pe ce lume feciorelnica si fecioroasa traiesc
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde frica ucide » Lun Dec 18, 2006 11:59 am

Eu sunt de parere ca daca vrei sa te-nsori cu una cinstita, la modul ala batranescu al termenului, nepatata, pura si virgina, tre` s-o furi din cristelnita.. Pana atunci ma multumescu cu ce scoate societatea in cale. :D Sa vina folcloristeleee !!
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde Daimon » Lun Dec 18, 2006 3:45 pm

nu stiu de unde ati scos asta cu virgina=cinstita. da' e o mare aberatie.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde frica ucide » Lun Dec 18, 2006 6:52 pm

Da, bun, si eu am cunoscut o fiinta care făcea doar anal, ca să rămană virgină dpdv tehnic pină după nuntă. Dar astea-s cazuri izolate. De obicei cine vrea să scape de virginitate scapă. Şi abia apoi se dedă la "necinstiri".
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde shiona » Lun Dec 18, 2006 9:38 pm

si eu cunosc persoane care vor sa-si pastreze virginitatea pana la casatorie...cel putin asa zic ele amu
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Lun Dec 18, 2006 9:42 pm

Poate sint urite :D:D:D
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Lun Dec 18, 2006 10:41 pm

deci da. mi se pare o totala aberatie sa zici ca daca o fata nu vrea sa se culce cu orisicine sau ca vrea sa ramana virgina pana cand (...) inseamna ca ori e urata, ori e handicapata, cretina samd. Am o prietena careia nu-i lipseste nimic, nici macar prietenul si ea tot crede in chestia cu virginitatea. E doar o chestie de educatie bre si-n plus de ce trebuie sa emitem imediat judecati de genul 'e urata, proasta etc' (chiar si in gluma) daca o persoana pur si simplu gandeste diferit?!

Si inca ceva: nu cred ca o fata urata (da' una boccie rau) s-ar da in laturi atunci cand ar veni vorba de o partida de secs. Sa fim seriosi, sunt unii barbati care ar f... tot ce prind, insa majoritatea nu s-ar insura cu una urata, ar cauta-o pe cea mai cea dintre toate. Asa ma gandesc si eu :)
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Lun Dec 18, 2006 10:45 pm

Ai scris prea puţin pentru o simplă glumă, fie ea şi proastă (zic asta pentru că cine ştie, poate-s monitorizat de vreo asociaţie de apărare a drepturilor uritelor din lume). Fleurdelys, sint sigur că mai puteai scrie vreo 5+6 rinduri plecind de la afirmaţia mea dubitativă :)

Educaţia de care vorbeşti e de multă vreme pe ducă. Mai grav, s-a ajuns la o competiţie acerbă..."Cine-şi pierde mai repede şi mai naşpa virginitatea". Dacă nu mai e la modă, ce să-i faci.
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Lun Dec 18, 2006 10:53 pm

"Cine-şi pierde mai repede şi mai naşpa virginitatea"


mai naspa? di ci naspa? ca de visat toate visam sau am visat la fluturei in stomac si artificii si floricele.
in rest, is obosita, si nu gust glumele de niciun fel, dar nici nu pot sa scriu mai mult pentru ca nu vreau sa ma cert, doar mi-am zis o parere pe baza glumei tale, pentru ca gluma ta deja reprezinta o noua valoare promovata printre cei tineri si foarte tineri. si moda asta e cu dus si-ntors, la moda ar trebui sa fie intotdeauna originalitatea si spiritul de revolta, nu cel de turma :) (bleah aberez, ma scuzati)

si ca peseu: ma cheama fleurDUlys nu delys, de ce delys?
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Lun Dec 18, 2006 11:12 pm

pentru că in momentul in care te grăbeşti nu mai alegi. Toată lumea cu care am discutat (fete in general) s-a plins că a fost nasol. Pe fugă, sub influenţa băuturilor, und so weiter, cum zice rusu'.

şi e fleur DE lys pentru că aşa e corect. In timp ce fleur DU lys este greşit :)
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Lun Dec 18, 2006 11:32 pm

off-topic: nu stiu bre, nu-s mare cunoscatoare intr-ale francezei da' du imi suna mai bine ca de, si-n plus nick-ul mi l-am ales dintr-o melodie (notre dame de paris-belle) si acolo asa era cu 'du' :P
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 12:42 am

ea tot crede in chestia cu virginitatea. E doar o chestie de educatie

sau de lipsa de educatie
sau poate ca si indobitocirea religioasa (sau nah, "decenta" pe care inceracu sa o impuna comunistii, si care prindea de minune in licee, la profii cei incuiati si la babaciunile acre si urate si ofticate) e o forma de "educare", si atunci merge, nu?
si nu va mai luptati atata in nicuri, ca amandoi le aveti asa, deosebite
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde frica ucide » Mar Dec 19, 2006 12:45 am

Kant emir, cutumele alea cu nunta si fecioria sint mult mai vechi decit regimul comunist. Nu e cazul să particularizăm. Plus că ăştia, comuniştii, au eliminat religia şi de ce nu, chiar bisericile, aşa că nu puteau pune umărul la indobitocirea nimănui pe criterii religioase :) Dimpotrivă.
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Mar Dec 19, 2006 1:01 am

de ce indobitocire bre? eu cred ca faci secs atunci cand iti zice tie inimioara ca tre' sa faci nu dupa cum iti zic altii, sau dupa cum e la moda. tot asa, o 'indobitocita' poate sa simta foarte bine (nu zic ca fara sa fie deloc influentata) ca nu vrea sa faca sex decat dupa casatorie pentru ca ptr ea, sexul reprezinta mai mult decat un simplu act de imperechere. si da, sunt si considerentele religioase de vina, dar nu inteleg de ce le numiti 'indobitocituare', pentru ca asa oamenii religiosi ar putea sa vina sa spuna ca moda asta cu 'faceti sex copii cat mai mult ca poate nu sunteti compatibili dpdv secsual dupa casatorie' e tot indobitocituare si ca ei au casnicii foarte fericite si linistite chiar daca n-au facut sex inainte.
...si iarasi zic: toata lumea are dreptate :P
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Mar Dec 19, 2006 1:03 am

Atunci te omori degeaba să scrii atita. :) Stai cuminte in banca ta şi ascultă la ăi bătrini, nu-ţi mai da cu părerea despre lucruri de care doar ai auzit (in general, nu mă refer la subiectul in discuţie). :P
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Mar Dec 19, 2006 1:09 am

frica ucide, constat din ce ai tu scris sub poza ca esti doar cu 4 ani mai batran decat mine, si eu ascult la cei batrani si iau aminte insa nu pot sa nu filtrez totul prin scurta mea experienta de viata.
si aici (nu in general) vorbesc din ceea ce am vazut cu ochii mei, nu din ce am auzit, tinand cont de faptul ca oameni religiosi (rude,apropiati etc) au casnicii frumoase si fericite fara sa si-o traga in prostie prin tineretile lor. pur si simplu au vrut doar o singura persoana in pat langa ei si au asteptat(-o).

edit: asa, si nimeni dintre oamenii acestia nu a acuzat pe cei care fac sex inainte de casatorie cum c-ar fi 'indobitociti' sau ca sunt ultimii pacatosi si vor arde in fundul iadului pentru asta.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Mar Dec 19, 2006 1:14 am

Eşti sigură că nu au umblat din floare in floare pe vremea cind tu nu erai pe lume sau erai, dar prea mică să inţelegi ce se intimplă? Şi sincer, dacă ai atit de multe persoane in jurul tău care s-au căsătorit virgine sau care intenţionează, mă intreb unde trăieşti, că pe aici pe la mine lucrurile-s cu totul diferite. In rău. :)

Şi sincer, eu n-aş lua de nevastă o tipă de care nu m-am atins nici eu, nici altcineva. Nu vreau să descopăr Antarctica.
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Mar Dec 19, 2006 1:27 am

de unii-s sigura, de altii nu bag mana in foc dar eu iau drept adevar ce mi se spune sau ce observ cu ochiul liber. de fapt de ce vi se pare voua atat de stiintifico-fantastic sa te casatoresti sau nu virgina? nu cred ca daca exista iubire si comunicare un cuplu ar avea probleme in pat fie fata virgina sau nu. adica exista cazuri in care oamenii s-au cunoscut, s-au placut, au facut secs, a fost mirific, s-au casatorit dar dupa s-au plictisit unul de altul, s-au enervat reciproc si-asa mai departe si bineinteles ca asta a intervenit si in relatia lor sexuala. nu pentru ca nu-s compatibili sau pentru ca performanta lor in pat scazuse ci pentru ca pur si simplu nu se mai iubesc si gata. si-asa mai departe, mi-e lene sa dezvolt.
si traiesc intr-un oras mare si frumos, tocmai d-aia am avut ocazia sa cunosc fel si fel de oameni.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 1:32 am

cutumele alea cu nunta si fecioria sint mult mai vechi decit regimul comunist.

bine ca mi-ai spus
bah, io ziceam ca si comunistii, ca si biserica, au facut tot posibilul sa ingradeasca libertatea, (indiferent despre care aspect al libertatii era vorba); daca te plimbai cu mandra pe drum si o tineai pe dupa umeri/mjloc, se lega militia (sau vreun hodorog de pe drum - de obicei taranoi muncitorizati, nu orasenii adevarati) de tine; hainele tale ar fi trebuit sa aiba cusuta "matricola" (poate nu stie toata lumea: o bucatica mica de carpa neagra, pe care era imprimat, cu vopsea alba sau galbena, numarul scolii pe care o frecventai, iar din clasa a 9-a in sus, aveai si un numar personal pe matricola - sa nu cumva sa te pupi pe strada si sa nu poata turnatorul de ocazie sa dea toata detaliile despe tine, acolo unde trebuie)
au abuzat, intelegi? se cultiva frica peste tot; de aia, la scoala (in special, pt scoala ca era o parghia importanta) tineretul era terorizat si uniformizat: hainele anoste, (la fetiscane nu trebuia sa iasa in evidenta nimic, sa nu se ridice fusta deasupra genunchiului, sa nu fie pieptanaturi indraznete - nu mai zic de unghii, rujuri si alte culori de pe fata copkilelor; bajca un rahat de diadema de plastic/panza, pusa pe cap)

si edit: (aici ar mai fi urmat si altele, dar mi-e lene sa tot scriu amu)
duli: n-are mah nicio treaba, ie ca si alegerea jobului - un om informat si experimentat isi poate alege un job calumea; unu care n-a vazut si n-a avut, ia ce-i pica si cu ala ramane, pana la pensie
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde frica ucide » Mar Dec 19, 2006 1:32 am

Mofturi.. :)

fleurdelys: Eu personal nu-s impotriva virginelor, doar spun că s-a impuţinat extrem de mult numărul lor, iar virsta de start a cursei raporturilor sexuale a scăzut iarăşi prăpăstios in ultimii ani, sub impactul violent al mass-media şi al altor factori, intre care tehnologizarea extrem de rapidă şi distrugerea valorilor familiale (transformarea punctului de echilibru al societăţii, familia; trecerea de la familie bibarentală la cea monoparentală e unul din elementele constitutive ale transformării) sint doar citeva picături intr-o mare. Şi ştiinţa asta se numeşte antropologie.

kant emir: ai perfectă dreptate, eu am comentat doar aspectul religios a ceea ce ziceai tu. In rest lucrurile stăteau aşa cum spui. Am crezut că "decenţa" era un inlocuitor al "indobitocirii", in timp ce "religioasă" răminea tot acolo. Pină la urmă ne inţelegem :)
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 3:40 am

Eu personal nu-s impotriva virginelor,
vaiduamne, da' nici io mah! normal ca nu indemn pe nimeni sa se arunce la secsuiala asa, numa de palmares (sau io stiu?)
dar nici s-o cultivam si s-o pretuim aiuristic (adica te iei cu mandra - zicem copilarii, de 15-17 anishori, cand toate is crescute si desvoltate) la pupaciune si infierbantaciune, si strangi imbratze, si pipai (am zis pipai, ca ie de copilarie, de aventura) peste tot, si ajunge mana si in chilotzei, si dai de bine si de muale si de ud, si daca vrei sa treci la nivelu urmator, ia (sau chiar creeru tau cel fixat in suruburi) zice: hopasha, pe aici nu se trece! nu, ca tresa ne pastram virgini, n-avem voe sa ne bucuram de iele, tresa asteptam sa ajungem pe la fro 30-40 de anisori, sa ne lom cu acte in regula, semnate de popa si de primar, si abea p'orma
p'orma cat timp mai ie? cat te mai tin jucarelele? cata deschidere spre experiment o sa mai ai?
decinu, tresa ne bucuram de secs cum ne bucuram de (in ordinea aparitiei, dar nu neaparat): papica buna, confort si caldurica, o jucarie sau un telefon fain, un alcolutz, o cafelutza, o carticica, un filmuletz, o muzichie, o prietenie frumoasa, o excursie intr-un peisaj nemaipomenit, o plimbare intr-un parc sau o padure, o iesire cu prietenii, un chef si multe altele, care ele insele* sunt insasi* viata noastra

shanume de ce sa-ti vaduvesti viata de aceasta bucurie care se cheama sex? de dragul unei doctrine idioate? nu, io zic asa: treaba institutiilor (familie, scoala, stat, biserica) ar trebui sa fie educarea si informarea: protejeaza-te (de boli, de sarcini nedorite, de incuiati, de idioti, de abuz) si traieste-ti viata - ca daca n-o traiesti tu, ramana netraita si ie pacat de ia; nu poate nimeni s-o traiasca in locul tau




*gin?


pijke, poate te induri sa faci un splitulet si sa purcedem la o discutie separata despre virginitate, abstinenta si normalitate?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 19, 2006 10:11 am

Fleurdulys, intr-un fel tinerea cu dintii de virginitate e, intr-adevar, si o problema de educatie.

Dar hai s-o luam putin si stiintifico-istoric. De ce au fost interzise de-a lungul timpului relatiile sexuale pre-maritale? Pai in primul rand dintr-un motiv medical: nu existau mijloace contraceptive eficiente. Ce-ar fi fost daca toate Lenutele, Vasilicile, usw si-ar fi tras-o cu toti flacaii din sat? Dezastru, desigur, pentru toata comunitatea!

In al doilea rand, a fost vorba si de orgoliul conducatorilor care faceau legea. Care conducatori erau, ati ghicit... barbati! Iar unii barbati (inca mai) au pretentia sa fie singurii din viata unei femei. Iar femeia sa-i fie supusa, etc.

Acum, care e cea mai simpla metoda de a controla prostimea? Desigur, nu doar prin lege civila. Mult mai eficient e sa o controlezi prin religie. Daca le predici ca "te bate Dumnezeu ca faci asa si pe dincolo", poti fi sigur de cele mai bune rezultate.

Din pacate insa, abstinenta pana la casatorie e de multe ori drumul catre prea-curvie dupa aceea. Si e si firesc sa fie asa. De ce femeia (sau barbatul) n-ar fi curioasa sa vada si cum e cu altcineva? Desigur, il iubeste, nu l-ar insela... hai sa fim seriosi, stim prea bine ca oricui ii poate pica cu tronc altcineva, oricat de indragostit ar fi de cineva.

Si inca ceva: care era varsta medie la care se casatoreau oamenii din trecut? 16-17-18 ani? Cu alte cuvinte, nici nu ieseau bine din adolescenta (de fapt nici nu ieseau, ca in trecut adolescenta era mai lenta si mai tarzie decat e azi) si isi incepeau viata sexuala! Ia uite ce chestie interesanta! Nu seamana cumva cu situatia actuala?

Sunt total impotriva considerarii virginitatii ca o virtute. Virtutea trebuie sa stea in inteligenta fetei, nu in himenul ei. O fata inteligenta stie bine ca nu pasarica este singura ei avere. Sunt insa impotriva dezvirginarii doar ca sa fii in pas cu moda. Trebuie s-o faci cu cine simti ca merita s-o faci, dar nu sa astepti pana la casatorie.

Absolut de acord cu Frica_Ucide, nici eu nu m-as casatori cu o virgina. E o chestie logica, daca a mai fost cu altii si decide sa stea cu mine, inseamna ca oi fi si eu bun de ceva (desigur, excludem situatiile in care ar face-o din interes sau mai stiu eu ce alte situatii de constrangere). Iar Kant_Emir iarasi adevar graieste, cine este informat alege ce e mai bun.

Trebuie sa imi recunosc insa incapacitatea de a intelege de ce sa stai cu cineva pana la casatorie fara sa intretii si relatii sexuale. Te lipsesti de ceva, de o parte din tine in felul asta... Si nici nu cred ca acest lucru ar garanta mai tarziu fidelitatea si fericirea cuplului.

Si din nou, nu vad o relatie directa intre interdictia de a face sex si adevaratul sentiment religios (nu ala de iti predica popa ca e bine sa-l ai). Atunci cand iubesti pe cineva cu adevarat si faci eventual si dragoste cu el/ea, sentimentul de iubire autentica este o dovada suficienta in fata lui Dumnezeu. Actul casatoriei (la primarie si la popa) nu este altceva decat un mijloc cat se poate de prozaic si omenesc de a imparti averi si responsabilitati. Dragostea adevarata care e in sufletul omului o "vede" numai Dumnezeu si n-are nimic de-a face cu ritualul casatoriei, care poate fi cat se poate de fals.

Oare ce e mai condamnabil, o fata care se casatoreste fecioara cu un barbat pe care nu-l iubeste, sau o fata care se daruieste in afara cadrului "legal" unui barbat pe care il iubeste cu tot sufletul ei?...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 10:35 am

De ce au fost interzise de-a lungul timpului relatiile sexuale pre-maritale?

de capete seci si incuiate (adica da, orgolii masculine, ca duara flacaii so mai puneau pe ici-colo, si nu murea nimeni de rusine)

da bre, sho bere pentru split
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Dec 19, 2006 10:41 am

nu stiu de ce trebuie sa scrieti posturi cat casa de mari, din 25 de repply-uri cred ca am citit si eu vreo doo, asa ca habar n-am despre ce ati discutat, da' tot ma bag in discutie.

am citit intrebarea lu pasha si mi-am adus aminte de o prietena, care pana la minunata varsta de 22 de ani a zis nu pulii cu inversunare, imi aduc aminte de prietenii comuni care se ambitionau s-o futa si ramaneau cu dansa sculata si atat.
ei bine anul asta s-a produs minunea si a zis intr-un final da si mare i-a fost dezamagirea si tristetea, unde noi ii laudasem actul in sine si la barfele intre fete ne apucam si ziceam si de aia si de ailalta si de toate, numai amarata noastra statea si se uita si se simtea lasata pe margine.
si iaca eu si cu fetilii din gasca am ajuns la concluzia urmatoare: cu cat astepti mai mult cu atat se atrofiaza mai tare si nu mai e buna de nimic

deci.... pashoooo, pana acum vreo 6 luni puteam sa bag manan-n foc ca mai exista virgine, dar acum nu mai sunt asa sigura
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 19, 2006 10:46 am

kant emir scrie:de capete seci si incuiate (adica da, orgolii masculine, ca duara flacaii so mai puneau pe ici-colo, si nu murea nimeni de rusine)


Da, flacaii nu mureau (nici de rusine, nici din motive medicale), dar fetele puteau sa moara pe capete in urma avorturilor cu fusul...

Hehe, Arthemis, asta e nimic... eu stiu o fata de 23 de ani care inca se tine bine virgina... si merge la biserica... si nu e urata deloc, nici proasta, dar... [-o ce sa-i faci, fiecare cu creierasul lui.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 10:46 am

si a zis intr-un final da si mare i-a fost dezamagirea si tristetea,
apoi nah, puate ca nofi insistat deloc, sofi multzumit sa rupa shoriciu cel intarit si basta

nah, cand te apuci de fumat cum ie? mai tushejt, mai stuchi, te mai ineci cu fumu, te mai ustura ochii - da' daca perseverezi, ajungi si sa gusti fumegatu cel tacticos

la fel si cu alcolu - ce faci dupa primu gat de votca? or de horinca? sau poti sa apreciezi finetea unui coniac daca te ustura gatu de la tarie si zici ca tzo loat linba foc si unbli dupa apa?
decinu, trebe umpic de ezperientza, de antrenament (mai ales muerilor, ca mie meo placut dimprima)

si edit:
o fata de 23 de ani care inca se tine bine virgina... si merge la biserica... si nu e urata deloc, nici proasta, dar...

apoi urata se puate sa nu fie
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde h0va » Mar Dec 19, 2006 11:03 am

Am o prietena careia nu-i lipseste nimic, nici macar prietenul si ea tot crede in chestia cu virginitatea. E doar o chestie de educatie bre si-n plus de ce trebuie sa emitem imediat judecati de genul 'e urata, proasta etc' (chiar si in gluma) daca o persoana pur si simplu gandeste diferit?!


educatia oferita de shcoala de maici bre..mi se pare o cretinatate sa'tz iei de nevasta o cucoana care nu shtie cu ce se mananca..am atatea argumente incat mi'ar fi necesare zece threaduri, opshpe posturi shi hrana shi beutura pe doo zile ca sa le enumar pe tuate

iar asta cu ganditu' diferit sa i'o spui lu' mutu bre..cand oi merge prima oara la arabi shi'oi vedea femeea pe post de carpa de spalat pe jos sa nu te'aud cu prejudecatzi de genu "sunt barbari, rudimentari, ar trebui castratzi" doar pentru ca gandesc diferit..una e sa gandeshti diferit shi alta ie sa traieshti dupa principii "moderne" din evu' mediu..

la final, pentru toate don'shuarele "cinstite" dedic aceste versuri de mare esceptzie:

"O, tu, frumoasa din padurea adormita
N'adormi tu definitiv sa mai scapam de'o vita?"

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori