Virginitate, abstinenta si normalitate

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde memetshot » Mar Dec 19, 2006 11:52 am

cand oi merge prima oara la arabi shi'oi vedea femeea pe post de carpa de spalat pe jos

tinere...nui chiar asa...
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Mar Dec 19, 2006 12:31 pm

bre hovo, nu zic ca femeia e taman tinuta in puf la arabi, dar sa stii ca la multi dintre ei femeia este urcata pe un piedestal, este respectata, este iubita si este importanta, in princiupiu la arabi n-o sa vezi femeia batuta si nici chinuita, nu vb de fanatici sau de aia dusi cu capu, vb de oamenii normali care au principii de oameni normali, la ei in coran femeia e sfanta orice i-ai face, femeia trebuie respectata, trebuie intretzinuta si trebuie sa-i asiguri traiul. o femeie te poate face de rusine daca nu este imbracata frumos si nu are bijuterii frumoase.

dar cum si la ei ca si la altii femeea nu e om, mai sunt si vagaboante, mai sunt si din alea de se ard in cur pana le crapa ficatu'n ele si etc... deci despre ce vorbeam???
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 12:46 pm

femeia este urcata pe un piedestal, este respectata, este iubita si este importanta, in princiupiu la arabi n-o sa vezi femeia batuta si nici chinuita, nu vb de fanatici sau de aia dusi cu capu, vb de oamenii normali care au principii de oameni normali, la ei in coran femeia e sfanta orice i-ai face, femeia trebuie respectata, trebuie intretzinuta si trebuie sa-i asiguri traiul. o femeie te poate face de rusine daca nu este imbracata frumos si nu are bijuterii frumoase.

si zi asa, te-ai marita cu frun harap? asa, de proba, fro doojde anisori (ete ca meamintesc de aia care voia sa se musulmanizeze, prin august era)

vb de oamenii normali care au principii de oameni normali

si la noi nu ie tot asa? "normalii" si dobitocii?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Arthemis » Mar Dec 19, 2006 2:42 pm

bre, peste tot oamenii is la fel, nu exista loc unde ei sa fie mai buni sau mai rai.
cat despre mine nu m-as marita decat din dragoste, daca e ca marea mea dragoste sa fie un harab, atunci fie, dar cum momentan e un roman pana-n maduva oaselor, harabii ies din schema urat
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde FleurDuLys » Mar Dec 19, 2006 5:09 pm

deci sa le iau pe rand: sunt de acord in practica (a mea personala d'oh) cu ce a zis peer gynt cum ca n-are legatura sexul inainte de casatorie cu sentimentul religios si nici o foaie de hartie nu e mai presus de iubirea dintre doi oameni. plus ca in primul rand cinstea, puritatea si alte chestii nu stau ascunse-n himen, ci in alte parti.
insa in teorie (si practica...altora) eu zic ca orice om are dreptul de a-si pastra sau irosi virginitatea cum si cand vrea. Si mai sunt si ideile unor fete care pur si simplu nu vor sa se daruiasca primului-venit pentru ca au nevoie de o dovada de iubire din partea respectivului. Si ce dovada mai mare ar fi in opinia lor decat asteptarea consumarii actului dupa ce ai semnat actele? Deci da bre, e si asta o dovada de iubire din partea barbatului, sa semneze niste acte pentru ca oricum actele alea inseamna ceva din fata legii si te leaga mai mult de persoana respectiva. Plus ca semnifica oarecum cedarea unei oarecare libertati. Si da unele fete vor stabilitate si o familie, nu numa' sex. Si sex normal, dar in cadrul familiei.
si kant emir, eu pricep ca tu nu intelegi ce inseamna trairea religioasa (sau daca te intelegi, te tii deoparte), insa nu oamenii care o experimenteaza tot timpul nu percep abstinenta ca pe o mare vaduvire. De exemplu, un cuplu de oameni religiosi s-ar bucura de multe alte lucruri impreuna si dupa aia ar gusta si ciresica de pe tort, si nu s-ar plange ca n-au gustat si dintr-alte ciresele. Asta numai si numai in cazurile in care amandoi au fost educati la fel si tind catre aceleasi valori. In cazul altor relatii, da, macar unul din cuplu ar gasi lipsa de sex drept o grozavenie.
...si vorba 'ceea, trebuie sa invatam sa apreciem lupta in sine, nu numai victoriile.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mar Dec 19, 2006 5:24 pm

da' despre virginitatea la masculi nu scoateti un cuvant?!?! ca la urma urmei e thread despre virginitate, abstinenta si normalitate (cum o vrea fiecare s-o defineasca, pentru ca, sa nu uitam, ce e "normal" pentru un barbat (ex. cat mai multe partenere de sex) e, in mintea unora, "anormal" pentru femei). poate vreti sa va acuz de ipocrizie :zambet:... inchizitorilor. si nu incercati sa-mi explicati ca voi asa si pe dincolo, aproape toti v-ati gandit doar la fete si le-ati judecat, analizat, condamnat fara proces si intors pe toate partile doar pe ele. huuuuuuuuuuuuooooooooooo. si poate va credeti si emancipati, desi nici nu-i vorba de emancipare ci de fairness si bun simt!

cat despre "harapi" albi sau negri, adica musulmani - ca la ei cred ca faceti referire, ar fi bine sa nu emitem tot felul de judecati si rautacisme in necunostinta de cauza. poate ce stim noi despre ei e in mare parte ceea ce vor americanii sa ne arate. lutzism? :P

ps: io m-as marita cu un musulman, dar nu as merge sa traiesc in tarisoara lui. poate in Dubai, Maroc sau in alta tara mai putin crispata, dar cred ca totusi nici acolo. sau poate numai pe scurta durata.
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde kant emir » Mar Dec 19, 2006 5:33 pm

au nevoie de o dovada de iubire din partea respectivului. Si ce dovada mai mare ar fi in opinia lor decat asteptarea consumarii actului dupa ce ai semnat actele? Deci da bre, e si asta o dovada de iubire din partea barbatului,

deci muerile (or masculii, tot aia) care vor dovezi si angajamente, sa se abtzina de la a se mai declara indragostite; sa se numeasca "parti", ca la contracte

despre religie si sentimentul (meu) religios - nu e discutabil aici si acum, dar am sa-l citez (aprox) pe insush pijke care, vazand o pocaita din aia cu fatza explicit, cat se poate de explicit pocaita a zis asa cam asa:
"in clipa aia mi-am dat seama ca io si cu nenorociata aia nu avem ce sa cautam in acelasi Rai"

si da, apreciem lupta -dar cand ne place noua lupta, nu cand trebe neaparat luptat, ca alfel nu mere


si ar mai fi, da' nam io tinp amu

edit - sinelo, cam tarziu ai raspus si tu, ca io tresa fug cu trebi; da' reviu si pentru tine, mai acush
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 19, 2006 5:37 pm

Fleur, da, ai dreptate cu "asta numai si numai in cazurile in care amandoi au fost educati la fel si tind catre aceleasi valori."

Dar nu sunt de acord cu ce ai scris mai demult, cum ca astfel de oameni nu-i judeca pe ceilalti asa cum ii judecam noi pe ei. Ba bine ca nu... de cate ori n-am auzit vorbe despre cei care nu le impartasesc "sentimentul religios"...

Sin_Ella, tu vrei sa zici ceva, dar nu pricep ce...
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde FleurDuLys » Mar Dec 19, 2006 5:40 pm

de ce bre sa nu te declari indragostita? este un concept extrem de laic: nu dai, nu primesti.

si bre, eu nu vorbesc de habotnice/habotnici pe care-i vezi de la doi kilometri ca-si toarna cenusa-n cap, incep sa-si smulga parul din cap urland 'tatal nostru', ci de oameni care isi urmeaza si isi respecta in tacere convingerile religioase. Tocmai d-aia am spus ca intr-un cuplu de oameni asa, n-or sa existe probleme cu abstinenta si tocmai d-aia ei n-or sa se acuze de neiubire pentru ca se asteapta reciproc. abia cand fumeia e cu un barbat care nu-i pricepe credinta, atunci apar probleme de genul 'bre, tu nu ma iubesti, tu vrei doar sa ma leg de tine' samd

edit: Peer Gynt si-aici e vorba despre o diferenta, repet, eu nu vorbesc despre habotnici, aia abia asteapta sa le zica altora cat de pacatosi sunt, vorbesc de oameni pur si simplu care traiesc dupa cea mai mare porunca a Bibliei: 'Iubeste-ti aproapele ca pe tine insuti'. oamenii de care zic eu, nu judeca.
FleurDuLys
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 11:00 pm

Mesajde sin ella » Mar Dec 19, 2006 5:57 pm

Sin_Ella, tu vrei sa zici ceva, dar nu pricep ce...


PeerGynt, pe care dintre raspunsurile urmatoare il preferi:

Eh, nu te necaji acum!
Nu-i nimic! mai incearca!
Asta nu e neaparat vina mea!

:zambet: :P

Mai am, spre necazul cuiva, cateva observatii la topic, fara legatura intre ele

- statistic vorbind, majoritatea fetelor care-si incep viata sexuala la o varsta frageda/foarte frageda o fac sub presiunea “prietenilorâ€Â
............................
sin ella
 
Mesaje: 2033
Membru din: Vin Noi 26, 2004 12:00 pm
Localitate: pe alt forum

Mesajde rovero » Mar Dec 19, 2006 6:07 pm

Prima si ultima virgina pe care am intalnit-o a fost prima mea iubire de cand am avut 17 ani (si ea 15), dar nici aici nu am gasit nici o dovada cand a fost sa o facem (stiu motivele pot fi multiple)... Oricum ce vroiam sa spun e ca de atunci nu am mai intalnit nici una astfel concluzia mea este ca ori nu mai sant, ori sant eu prea incet si mi-o iau altii inainte :)...
rovero
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Oct 10, 2006 10:12 pm
Localitate: NY

Mesajde PeerGynt » Mar Dec 19, 2006 6:07 pm

Fleur, am inteles la ce te referi.

Sin_Ella, eu chiar nu pun pret si nici orgoliul nu mi-l gadila... Iar la ce te referi cu prietenii care fac presiuni, da, ai dreptate, aia e o problema. N-ar trebui sa fie asa.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde shiona » Mar Dec 19, 2006 8:46 pm

[quote]statistic vorbind, majoritatea fetelor care-si incep viata sexuala la o varsta frageda/foarte frageda o fac sub presiunea “prietenilorâ€Â
Avatar utilizator
shiona
Junior Member
 
Mesaje: 385
Membru din: Vin Iul 01, 2005 11:00 pm

Mesajde razvan » Mar Dec 19, 2006 9:52 pm

sa va zic si eu ceva... apropo de virginitate.
e "cu cintec" si cu 2 taishuri...

cunoscui o "virgina inraita". se tinu mindra pina pe la vre-o 3'j de ani, si cind "o dadu", o dadu ca proasta, ca o scapa respectivu, proletar si cu simtz de raspundere, de ramase asta gravida. berbeaca, ca o manca in nas, se duse "la babe" (ca era pe vremea lu' ceashca) sa avorteze, si avorta de se chinui medicina romana citeva zile sa o aduca pe linia de plutire, si mai si curatzara tot ce era dincolo de colul uterin.

in consecinta prea multa virginitate, la un moment dat, prosteste...

atita timp cit un lucru e facut cu CAP si cu cumpatare.. nu strica..
viata lunga si prospera
Avatar utilizator
razvan
Junior Member
 
Mesaje: 130
Membru din: Dum Aug 12, 2001 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Mie Dec 20, 2006 12:30 am

Bă fir-ar al dracului, probleme cu serveru' şi am pierdut tot ce scrisesem in 2 ore. Un cuvint pe minut, nu vă speriaţi. Eu nu mai vreau să fac muncă in folosul comunităţii şi să mai dezvirginez pe nimeni. Pe vremuri, cind eram tinerel, mă lăudam ci vroia să mă asculte că am şi eu 3 "medalii". 3 fete deflorate la activ.. Acum ştiu că e o idee proastă. Prea mare responsabilitatea. Şi nu are rost să deflorezi pe cineva dacă nu o iubeşti. E o timpenie şi eşti un dobitoc.

Uite şi-un paradox. Pe vremuri femeile care nu erau fecioare la măritiş erau urcate pe grapă şi trimise in batjocură acasă, oprindu-li-se zestrea de către foştii proaspeţi miri. Dar bărbaţii aveau voie să işi facă de cap şi inainte şi după nuntă, era dreptul lor. Acum e invers.. Femeia şi-a dat seama ce valoare are chestia aia dintre echerul picioarelor şi ştie să şi-o folosească să-i aducă numai succese :) Ce vremuri...
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mie Dec 20, 2006 9:38 am

razvan scrie:sa va zic si eu ceva... apropo de virginitate.
e "cu cintec" si cu 2 taishuri...

cunoscui o "virgina inraita". se tinu mindra pina pe la vre-o 3'j de ani, si cind "o dadu", o dadu ca proasta, ca o scapa respectivu, proletar si cu simtz de raspundere, de ramase asta gravida. berbeaca, ca o manca in nas, se duse "la babe" (ca era pe vremea lu' ceashca) sa avorteze, si avorta de se chinui medicina romana citeva zile sa o aduca pe linia de plutire, si mai si curatzara tot ce era dincolo de colul uterin.

in consecinta prea multa virginitate, la un moment dat, prosteste...

atita timp cit un lucru e facut cu CAP si cu cumpatare.. nu strica..


Razvan, e o poveste trista, ca atatea multe altele... dar nu cred ca asta e morala, pe care ai tras-o tu. Faptul ca metodele contraceptive eficiente nu erau la indemana (recunosc ca nu stiu care erau disponibile in vremurile respective, eram prea mic ca sa stiu astfel de detalii...) iar avortul era ilegal, indeamna tocmai la contrariu, adica no-sex... Ce as putea spune, in asemenea conditii as intelege o fata care nu vrea s-o faca inainte de maritis. Inteleg de fapt orice fata din secolele trecute "care se tinea bine". Nu le inteleg pe astea din zilele noastre, cand tehnologia ofera siguranta aproape de 100%.

Chiar era o chestie intr-o emisiune, care ar explica partial misterul. Pilulele contraceptive performante sunt disponibile de vreo 30 de ani. In acest timp nu avea cum sa se modifice fundamental psihicul femeii, ala mostenit din mosi-stramosi, si care dicteaza inconstient "a face sex e un risc".

Voi specula putin: s-ar putea ca prin prizma evolutiei, femeia de peste 200 de ani sa aiba un comportament social/sexual complet diferit de cel pe care il are azi. Cu alte cuvinte, lipsa pericolului sarcinii si modificarea fundamentala a structurilor sociale ale omenirii s-ar putea sa o transforme intr-o fiinta cu comportament sexual asemanator barbatilor, adica in mare "iresponsabil" si independent.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde RajaF » Mie Dec 20, 2006 5:06 pm

Cu alte cuvinte, lipsa pericolului sarcinii si modificarea fundamentala a structurilor sociale ale omenirii s-ar putea sa o transforme intr-o fiinta cu comportament sexual asemanator barbatilor, adica in mare "iresponsabil" si independent.


Daca te uiti foarte atent la lumea de azi, o sa vezi ca nu suntem la 200 de ani distanta... mai repede ceva de genul 20, din fericire :D
Live fast, die young!
Avatar utilizator
RajaF
Junior Member
 
Mesaje: 596
Membru din: Dum Dec 04, 2005 12:00 am

Mesajde frica ucide » Joi Dec 21, 2006 12:37 am

Nu ştiu de ce vă chinuiţi atita să inţelegeţi femeia şi să emiteţi ipoteze futuristice despre comportamentul ei in următoarele cincinale.. Eu zic atit:

"Femeia e un animal cu păr lung şi idei scurte". Şi ca să il şi parafrazez pe Schopenhauer adaug: "..insă cu o mare capacitate de adaptare. Cam ca scorpionii sub norul radioactiv."
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

Mesajde Shaki » Joi Dec 21, 2006 10:25 am

ce deshtept eshti nenea, m-ai dat pe spate la propriu shi la figurat cu profunzimea lu matale

k sa fiu cat de cat ontopic (k iar ma trezesc cu postu shters :P), nu vad de ce se face parada nici de virginitate, nici de pierderea ei. ambele atitudini au in comun dorintza de parada shi lipsa unei decentze care l-ar face pe posesorul ei sa pastreze lucrurile intime acolo unde le e locul, in intimitate adica :)
aliatzi, right? :D

A little girl went out to play, lost in the marketplace as if half-born...
Avatar utilizator
Shaki
 
Mesaje: 7089
Membru din: Lun Mar 10, 2003 12:00 am

Mesajde weed13 » Joi Dec 21, 2006 11:14 am

domle da ce puate face munca din uameni...
o data, nu inteleg intrebarea din primu post a lu pacha, daca mai sunt virgine. acuma...peste 18 ani ? sau sub? oricum, intrebarea ii buna, mi se pare ca adresantu este oarecum nelalocu lui. penca noi nu facem parte din vreun centru de statistica si sondaj. da oricum, presupunerea cum ca noi leam sti pe tuate, si virgine si nevirgine, pe mine unu ma flateaza :D
si di ce va preocupa pe voi faptu ca is sau nu virgine?! io nu am dezvirginat niciodata nimic in afar de sticle, si de aia nu ma simt mai putin barbat. plus ca, daca ma si duare, apoi mai bine fac o laba.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Mariner101 » Vin Dec 22, 2006 2:48 pm

FleurDuLys scrie: Am o prietena careia nu-i lipseste nimic, nici macar prietenul si ea tot crede in chestia cu virginitatea.

Asa gindea si fosta mea sotie, si dupa ce am inceput viata sexuala, cam cu un an inaite de casatorie, imi spunea : proasta am fost sa astept atita. Atita prejudecata ptr un lucru de nimica, iar reversul medaliei e ca se ofera atita placere. Precizez insa ca eu i-am oferit orgasme, chiar si virgina fiind.
Mariner101
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Sâm Mai 15, 2004 10:10 pm
Localitate: Montreal/Je me souvien

Mesajde memetshot » Vin Dec 22, 2006 4:43 pm

Precizez insa ca eu i-am oferit orgasme, chiar si virgina fiind.

io iam oferit mere...si nevirgina fiind
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde frica ucide » Vin Dec 22, 2006 11:35 pm

eu vreau să fiu iar virgin. Şi ce să vezi, chiar pot! íŽmi las barbă, fac pe speriatul şi pot minţi cam pe oricine că-s incă virgin. Femeile se bat pe chestia asta :D
Avatar utilizator
frica ucide
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 16, 2006 12:00 am

......

Mesajde tzest_rullz4u » Lun Ian 22, 2007 9:50 am

inca mai sunt multe fete virgine pe lumea asta....dar multe sunt scolite......se folosesc de faza cu virginitatea in interese personale.....fetele din ziua de azi sunt perverse si periculoase....;)

asta e realitatea...sunt multe fete care pretind ca vor dragoste si bla bla bla....dar ele nu vor decat p....bani si bautura.....

Piskeshu: pentru posturi consecutive la mai putin de 3 ore, se ia avertisment, asa ca te rog frumos citeste regulamentul!
tzest_rullz4u
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 22, 2007 9:20 am
Localitate: iasi

Mesajde tzest_rullz4u » Lun Ian 22, 2007 9:52 am

asta e realitatea...sunt multe fete care pretind ca vor dragoste si bla bla bla....dar ele nu vor decat p....bani si bautura.....
tzest_rullz4u
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Ian 22, 2007 9:20 am
Localitate: iasi

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron