Prostitutia, prostituatele sau mai pe romaneste curvele

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

legalizarea prostitutziei?

pentru
20
71%
contra
8
29%
 
Voturi totale : 28

Mesajde BEATMAN » Mie Iun 18, 2003 5:11 pm

curva este una care zice ca face sex oral si ca te iubeste dar este o prostituata mai desteapta care se fute pe bani multi can d vrea ea

Prostituata este una care ia muie pe 50 mi cand vrei tu
Prostituata- Curva
Muie - sex oral

tehnic nu e nici o diferenta
BEATMAN
Junior Member
 
Mesaje: 32
Membru din: Lun Iun 16, 2003 9:20 pm
Localitate: Montreal

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Iun 18, 2003 7:36 pm

BEATMAN - n-ai nici o treaba.
Initial trimis de BEATMAN
curva este una care zice ca face sex oral

zice si nu face? :)

Initial trimis de BEATMAN
si ca te iubeste

sa inteleg ca pe fosta ta prietena o consideri curva? Stai linistit, toti facem asta.

Initial trimis de BEATMAN
dar este o prostituata mai desteapta ...
se fute pe bani multi...
Prostituata este una care ia muie pe 50 mi...
Prostituata- Curva

Deci, ori e ori nu e prostituata aceeasi "chestie" cu (,) curva? Dupa parerea mea diferenta e destul de clara... si mi se pare ca dupa sistemul logic pe care il pui cu atata sarguintza in aplicare, esti repetent la matematica.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: ce-i aia ,o curva?

Mesajde superbiggy » Mie Iun 18, 2003 10:24 pm

ce este o curva?
ce este o femeie usoara?
ce este o prostituata?
care sunt diferentele dintre ele?
ce inseamna sa iei muie?
ce inseamna sa faci sex oral?
care este diferenta dintre ele?



citi ani ai ma nene ? asa informativ,...
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: Re: ce-i aia ,o curva?

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Iun 19, 2003 2:58 pm

Initial trimis de superbiggy
ce este o curva?
ce este o femeie usoara?
ce este o prostituata?
ce este femeia? :j
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Sa-ncerc si eu

Mesajde dinu » Joi Iun 19, 2003 3:27 pm

Curva - parte a unei femei, responsabila cu satisfacerea neconditionata a unor nevoi, nu neaparat sexuale.
Prostituata - o femeie care e curva 8 ore pe zi.
Muia - un sex oral in care cineva stie ca ia muie.

Muie™
dinu
Junior Member
 
Mesaje: 843
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

eu zic asa

Mesajde Mirela » Mie Iun 25, 2003 8:39 pm

Femeile sunt de trei feluri: cele cuminti - care se culca numai cu unul, curvele - care se culca cu toti, si curvele dracului - care se culca cu toti, numai cu tine nu!
Parerea mea! (ce lipsa de originalitate...)
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

parerea mea:)

Mesajde Nanuka » Mie Iun 25, 2003 9:42 pm

ce este o curva?
ce este o femeie usoara?
ce este o prostituata?
care sunt diferentele dintre ele?
ce inseamna sa iei muie?
ce inseamna sa faci sex oral?
care este diferenta dintre ele?


Curva are mai multe intzelesuri...a fi curva inseamna a te culca pt bani sau pur si simnplu din placere cu diversi barbatzi...curva mai inseamna si femeie sireata..care tot ce face e sa-si urmeze interesele indiferent de imprejurari."scopul scuza mijloacele"...

femeie usoara este acelasi lucru ca si curva...numai ca asta e cam fraiera ..si nu e atat de smechera precum o curva...si-o trage cu oricine..oriunde ..oricum...fara pretentzii..numai de dragul sexului...

prostituata este tipa care o face pt. bani...asta e meseria ei...existentza ei ..fara de care nu poate trai..nu exista nici un mijloc de-a se intretzine financiar si accepta orice compromis de la oricine

a lua la muie este un cuvant popular in romania...un termen sa zicem de mahala...care are acelasi intzeles ca si sexul oral...folosit mai mult la adresarea femeilor...cand tii la cineva si faci dragoste ..niciodata nu-i zici hai fa-mi o muie:)..cappici?..merge ceva de gemu...hai suge-ma..sau fa-mi un sex oral...are un alt intzeles...si pe femeie n-o demoralizeaza..ma org e partea doua daca sunt femei carora le place sa li se vb asa..mie una nu mi-ar place ..m-as bloca ..si n-as mai putea face nimic

deci am zis care este diferentza dintre cele doua...

va pup..
Nanuka:)
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Joi Iun 26, 2003 5:31 am

nanuk draga, esti o comoara la casa omuiluui...dracu...nu mai vad butoanele..ma duc sa ma cul
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

oleeee oleeee

Mesajde Joao » Vin Iul 25, 2003 9:23 pm

bah nu mai ai loc de curve in tara asta!
Ma ingrozesc de disperatele de la mare bah!
Abea le astept!


Joao
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Re: oleeee oleeee

Mesajde Nanuka » Sâm Iul 26, 2003 2:26 am

Initial trimis de Joao
bah nu mai ai loc de curve in tara asta!
Ma ingrozesc de disperatele de la mare bah!
Abea le astept!


Joao


Daa ce dreptate ai..si mai ales ma ingorzesc figurantele care se dau batzoase imbracate de firma dupa urma unei muiutze mici..sau futut in cur...si cand le scuturi n-au nici un ban in buzunar.

Dar stiu sa-si dea ochii peste cap..si sa se uite urat la tine..

Sa le dea barbatzii cat mai multa..

Si la mai mare:))))

va pup
Nanuk
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iul 28, 2003 9:05 am

totul depinde de nuanta, modul in care spui, "curva" este un termen de jignire adus unei femei, pe cand prostituata este una care chiar face ceea ce zice despre curva. nu o sa auziti pe nimeni zicand "prostituata aia de X" ci "curva aia de X"...

cel m-a amuzat teribil este definitia data de voi termenului "Muie".
nu este bine sa dai "muie" ci "la muie", cuvantul asta vine din tziganesca si inseamna "gura". asa ca nu tre sa mai spun de ce tre sa mai zici si "la"
si sunt de acord cu def moshului : sa dai la muie reprezinta mai mult decat sex oral....si de aici si conotatiile mai dure ale termenului....
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde marco88 » Mie Sep 24, 2003 2:05 am

Eu zic sa-l intrebam pe Bill Clinton pt ca el este "marele client" si parea ca stie ce zice in treburi d,astea.
Si in plus tot globu statea gura casca sa auda minunatia. Eu ma intreb si daca il prindea cu un becar facand pe la spate, asta era masaj sau sex?
marco88
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mar Aug 26, 2003 11:57 pm
Localitate: madrid

ce cred eu ca poa` sa insemne?

Mesajde alias_free » Mie Sep 24, 2003 12:51 pm

Curva= nimfomana care incearca sa stie cat mai mult despre sex!
Prostituata(prost-situata) = curva meseriasa`
Femeie usoara= o curva la inceput de "cariera"
muie= e atunci cind tu vrei sa faci sex oral ,dar ea nu vrea!
sex oral = e muia dorita de ambele parti!

si sa nu va aduc aminte ce a zis Napolleon la adresa femeii!
alias_free
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Sep 24, 2003 11:43 am
Localitate: romania

Mesajde carlosdiego » Dum Sep 28, 2003 8:03 am

Initial trimis de Jeg In Buci
Depinde din ce parte privesti problema.

Daca esti barbat e mai bine sa dai muie daca esti fata e mai bine sa iei limbi.

Pe de alta parte decat sa recunosc ca ma dat limbi mai bine nici spun ca am dat muie.


hai sa concretizam putin.
am o prietena de 4 ani si ceva mai bine zis o amanta, in iunie ne-am certat rau si a zis ca gata s-a terminat..., am inceput sapaturile, un prieten mi-a zis ca prin iarna a vazut-o cu unu' pe strada de mina..., o iau la intrebari si recunoaste nonsalant ca asa e..., continui sapaturile si cer de la romtelecom facturile detaliate pt numarul de telefon la care avea ea acces seara dupa 19 cind plecam eu..., stupoare ! ce viata de noapte avea gagica
ea zice acum ca nu se mai impaca cu mine niciodata, dar merge cu mine la mare - fara sex fara atingeri - pleaca acum cu mine in austria, probabil la fel ; voi ce ziceti ?
carlosdiego
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Sep 28, 2003 7:52 am

bah vere

Mesajde Joao » Dum Sep 28, 2003 11:19 am

e simplu du-te cu ea in austria si intoarcete singur!
nu merita!

parera mea!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

hmmm

Mesajde proXtu » Mie Oct 08, 2003 5:48 pm

pai daca tot ea e cu botu' pe sus ca nu mai vrea cu tine, tu ce treaba ai sa mergi cu ea la mare, la munte sau in austria... mai ales ca nici nu mai facetzi nimic !? :D
asha, numa' pentru decor o iei, sau pe nimeni sa'tzi keltuie banii :p ? sau te'o subjugat in asha hal incat o iei cu tine tot sperand ca o sa puna boticul ei umed iarashi la dorintzele tale ?? :o
parerea mea este ca s'ar incadra binishor la capitolul "curva", fara suparare ;-) deci nu mai pune botul la ce vrea ea shi gaseshte'tzi alta, ca geme piatza de ele \:/
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

despre legi, curve si bordeluri

Mesajde nodingat » Vin Iul 09, 2004 8:42 pm

incep prin a posta legea romana care pedepseste prostitutia:
Art. 328 Cod Penal scrie: - Fapta persoanei care isi procurí£ mijloacele de existentí£ sau principalele mijloace de existentí£, practicand in acest scop raporturi sexuale cu diferite persoane, se pedepseste cu inchisoare de la 3 luni la 3 ani.

daca se poate va rog sa argumenati raspunsul vostru!
eu am votat pentru legalizarea prostitutziei.
argumente impotriva legalizarii prostitutziei: este imoral ca intr-o societate sa fie tolerata o atitudine degradanta la adresa unora dintre membrii ei, in cazul de fatza prostituatele; orice derogare de la acest principiu putand constitui un precedent periculos.
argumente pentru legalizarea prostitutziei: societatea ideala in care sa nu existe prostitutzie e undeva foarte departe de ziua de azi iar legile, eu cred ca trebuie facute pentru a reglementa realitati sociale intr-un mod optim, nu cum se intampla in Romania unde prin scoaterea in ilegalitate a prostitutiei nu s-a facut altceva decat sa fie lasata in grija lumii interlope.
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde Tessy » Dum Iul 11, 2004 6:17 pm

votat pentru legalizare.....cred ca asa va putea fi controlata aceasta industrie(intr-o anume masura)...cel mai important este ca fetele vor beneficia de controale medicale si astfel bolile nu vor mai fi principala problema
Avatar utilizator
Tessy
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Mar Iun 22, 2004 11:00 pm

Mesajde X-Wing » Lun Iul 12, 2004 11:41 am

Pula mea! Inainte sa vina comuisti la putere, prostitutia era legala.
X-Wing
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mar 28, 2004 1:42 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Goddesss » Lun Iul 12, 2004 1:37 pm

Legalizata sau nu ea tot va exista si va fi privita de societate ca un efect negativ asupra moralitatii, insa daca va fi legalizata asha cum a spus si Tessy vor beneficia de control medical si nu va mai exista acea grija de a fi bolnav.Astfel vor muri mai putin oameni iar satisfactia va fi impartita in ambele tabere.
"Some people are so afraid to die that they never begin to live."
Henry Van Dyke
Avatar utilizator
Goddesss
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Sâm Iul 10, 2004 11:00 pm

Mesajde memetshot » Lun Iul 12, 2004 1:49 pm

legalizarea va trebui sa fie insotita de:
obligatia plati tva
folosirea caselor de marcat fiscale: obligatorie
sunt curios pentru scuaterea din gestiune ce metoda contabila vor folosi
acu tot dpdv contabil: parasutele vor intra la mijloace ficcse sau se va crea un cont separat???
cum se va debita si credita acest cont?
cati ani de amortizare vor avea?


partea cea mai nasola e ca daca uiti bonul in buznar si=l gaseste nevasta? ce credeti ca o sa creada cand o sa vada colosha: blow job 150k discount 10k?
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde supermouse » Lun Iul 12, 2004 1:55 pm

legalizarea este nu numai necesara, dar s-a shi dovedit a fi o solutzie viabila. Shi atunci? De ce nu intzeleg boii ashtia ca prostitutzia exista, shi ca e nevoie sa fie reglemantata?
Ca nu potzi s-o desfiintzezi asha ca mai bine o controlezi?
riiiiiiiiiight................
supermouse
Junior Member
 
Mesaje: 3586
Membru din: Vin Apr 16, 2004 11:00 am
Localitate: in padure

Mesajde nodingat » Lun Iul 12, 2004 2:39 pm

s-ar putea sa fie problema cu discountu' 10k? adicatelea pt ce tzi-au dat reducere? n-a fost doar 1 accident?

o lege in domeniu ar aduce multe avantaje dincolo de protectzia "fetelor" prin controale riguroase din partea unui personal calificat, implicit gradul de sigurantza crescut pt. clientzi cat si calitatea actului in sine... una e un "bordel" intr-un apartament confort II cu becuri de-alea de 40W doar cu linoleum si o canapea + mirosuri rancede de igrasie, jeg, tutun prost si cartofi prajitzi shi alta e un loc macar civilizat. - asta despre locatzie, ca sa nu mai vorbesc de un minim instructaj facut "fetelor" in privintza anumitor detalii ce tzin de bun simt... ma rog asta e, cred io, o alta latura care s-ar schimba odata cu legalizarea prostitutziei.
nodingat
 
Mesaje: 720
Membru din: Mie Iun 09, 2004 11:00 pm

Mesajde demonxxus » Lun Iul 12, 2004 6:09 pm

S-au spus multe lucruri si nu prea ar mai fi nimic de spus. Aaa.. ar mai fi ceva. Apropo de gluma cu mijloacele fixe, probabil nu ar mai avea loc pe piata bordelurile ilegale si astfel ar fi stopata sechestrarea unor persoane in vederea prostitutiei. Cine vrea sa o faca sa o faca (prea mult respect din partea comunitatii totusi nu o sa aibe). Dar s-ar stopa traficul intern cu fiinte umane.
Si in plus poate nu-ti mai dispar lucrurile de prin buzunare cand te duci la curve.
Nimic, nimic nu poate schimba lumea!!
Avatar utilizator
demonxxus
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Vin Iun 07, 2002 11:00 pm

Curvele

Mesajde SuSpectu|` » Lun Feb 28, 2005 4:06 am

Curvele---- Sunt Si ele Fiinte.... Si fara ele kred ca unii barbati sa`r pierde:) Pentru unii Au devenit ka un drog`... sunt dependenti de ele... Dar e Un f mare risk`.. de a lua`... asa o Boala mika KA Sida Sau altele~:) .....Over~
SuSpectu|`
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 28, 2005 3:24 am
Localitate: Timisoara

Mesajde SuSpectu|` » Lun Feb 28, 2005 4:08 am

Apropo Am fost Si eu la una~:)
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
SuSpectu|`
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 28, 2005 3:24 am
Localitate: Timisoara

Mesajde Ultra002x » Lun Feb 28, 2005 8:58 am

Curvele sunt niste focare de infectie si i-mi vine sa vomit cand ma gandesc la prostituatele alea de pe traseu :bleah: N-aveti ce fu*e?Nu uitati ca curvele ne manaca bani si timpul(care inseamna bani) :eat: Eu zic sa le lasati dreaqu ca tot mai bine e cu femeia ta(daca nu cumva e si ea o...CURVA!) ~p
Ultra002x
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:44 pm
Localitate: sibiu

Mesajde delly-angeleyes » Mie Mar 23, 2005 5:47 pm

Prostituatele...nu subiect care ar fi trebuit scos din calcul...sincer ma dezgusta cu desavarsire si nu as vrea sa cred ca toti barbatii sunt niste porci apeland la ele pt satisfacerea unor placeri.Nu inteleg de ce exista si astfel de barbati...nu iti merge relatia...pai rupe-o ce mai astepti de ce sa te chinui mergand la "nespalate de doi bani"? Sunt femeie si nu mi l-as putea inchipui pe iubitul meu mergand la prostituate...mai ales ca nu ii place sa foloseasca prezervativul....asta ar insemnasa fie plin de boli venerice.Se poate orice de la ele... :)) Asa ca le consider niste curve penale... :((
delly-angeleyes
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Mar Mar 22, 2005 1:58 pm
Localitate: Iasi

Mesajde alinacika » Lun Mar 28, 2005 5:51 pm

Curly
dar ce mentalitate aveti voi, baietii... adica daca o fata se culca cu 10 baieti, inseamna ca e curva, dar daca un baiat se culca cu 30 de fete in saptamina, atunci nu-i nimik... asa e normal... e foarte interesant, da?

Apropo sa stii ca romancele sint mai bune la luat muie decit basarabencele...
Am vazut eu romance sute, care vin aici in Chisinau si au cite un prieten in Romania, dar aici traiesc cu altii...
asa ca nu crede tu ca basarabencele sint curve...
sint unele, nu spun nu... dar nu toate...
asa ca mai da-ti seama putin la cuvintele pe care le scrii aici!!!!!!!!!!
alinacika
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Mar 02, 2005 3:31 am
Localitate: Chisinau

Mesajde Arthemis » Lun Mar 28, 2005 7:54 pm

scuzati-mi offtopicul... dar nu m-am putut abtine...
De cand dracu se catalogheaza o muie mai buna dupa nationalitate????
si acum... s-o luam pe aia buna... nu zic ca toate cele care vin din moldova sunt curve, dar multe dintre ele sunt... si stiu asta ca lucrez in hotelarie si actele de identitate ale curvelor care intra in hotel se opresc la mine... si marea majoritate sunt di la Moldova, uai....
inca o data scuzati-mi offtopicul....
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron