virginitatea - demodata?.....

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde viorelius » Mar Mar 01, 2005 4:00 pm

danone scrie:am si eu niste intrebari:

- daca nu erai la putere nu aveai voie nevasta virgina? numai folosita?
- ala superior de la putere dupe ce isi lua sotia virgina si o dezvirgina, repectiv phootea, avea p'orma nevasta virgina, o schimba cu alta noo?



am vazut si io in filmele americane ca asa zic si pisihiatrii, cauta urmele abuzurilor in amintirile din pruncie.


Ce a fost odata este deja demult,...ce am vrut sa zic este ca la acea vreme cei care priveau lumea din prisma unui turn de castel aveau pretentii la femei neatinse de alti barbati,....for the imaje man,....iar pana a aparut conceptul de second hand lumea avea pretentii la prospaturi,......:D,...kidding,....
Cine nu este cu mine este CLAR impotriva mea,...
Avatar utilizator
viorelius
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:00 am

Mesajde Djinn » Mar Mar 01, 2005 4:10 pm

viorelius scrie:cei care priveau lumea din prisma unui turn de castel


~p ~p ~p ~p

(pnm ca-mi trebuiau zececaractere :p )
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Mar Mar 01, 2005 4:36 pm

bre kidding kiddink tu, da mai intai ca turnu' nu e prisma, cel putin asa am invatat io la geometria aia clasica, euclidiana, nu vorbim de asta noo.

si in al doilea rand cum explici tu ca in cercurile alea inalte care aveau nevoie de virgine pt imagine era plin de curvishtine si dame de companie care nu erau virgine nici cand erau mici, in timp ce virginitatea fetelor de la tzara era sacra?

pe ce iti mai sprijini elucubratziile?

aveau pretentii la femei neatinse de alti barbati


deci femei atinse de femei era voie, nu?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Lauri-k » Mar Mar 01, 2005 4:47 pm

De acord cu Danone

La toate curtile regale, din antichitate si nu numai, existau asa numitele METRESE, care nu erau altceva decat curve. Unele mai de lux ce e drept, dar tot curve.
Si mai mult decat atat, aveau o foarte mare influenta asupra regelui.
Asa ca sotiile nu erau, intr-adevar, alese sa fie virgine decat pentru imagine si poate rang.
Avatar utilizator
Lauri-k
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Feb 24, 2005 12:00 am

Mesajde viorelius » Mar Mar 01, 2005 5:32 pm

Lasand la o parte geometria ceea ce se petrecea in interiorul zidurilor era doar pentru ochii si urechile celor din interior,.....pentru ca daca ajungea informatie de acest gen in exterior era naspa,....vezi ce s-a intamplat cu Mr.Billy in casuta alba in D.C.,....deci la acea vreme virginitatea nu era delok demodata iar daca ne uitam in zone mai extremiste ca in tarile arabe de exemplu,......daca tatal mintea ca fata e virgina si nu era atunci tatal mirelui era in stare sa decimeze tot clanul miresei pentru ca sa spele numele propriu de rusine,......
Cine nu este cu mine este CLAR impotriva mea,...
Avatar utilizator
viorelius
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Mar 01, 2005 8:40 pm

viorelius scrie:Ce a fost odata este deja demult,...

Asta ai gandit-o cu celalalt cap , no?

ce am vrut sa zic este ca la acea vreme cei care priveau lumea din prisma unui turn de castel aveau pretentii la femei neatinse de alti barbati,...

Neatinse sau nefutute?

for the imaje man,....

Ia spune-mi tu... imaje sau image?

iar pana a aparut conceptul de second hand lumea avea pretentii la prospaturi,......:D,...kidding,....

Ti-am mai spus, esti cretin.
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde viorelius » Mar Mar 01, 2005 8:48 pm

Wild Rose scrie:Asta ai gandit-o cu celalalt cap , no?


Neatinse sau nefutute?


Ia spune-mi tu... imaje sau image?


Ti-am mai spus, esti cretin.


Daca ar fi sa ne legam de cuvinte ar fi usor,....nu?...."imaje" a fost exact ce am vrut sa scriu,...nu cred ca aceste corecturi isi au locul,...sincer,....cat despre prerogativele pe care mi le daruiesti cu atata placere pot doar sa te compatimesc,....pana la urma urmei toata lumea ofera ce are,....sa fi "wild" nu este totul,....;)
Cine nu este cu mine este CLAR impotriva mea,...
Avatar utilizator
viorelius
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:00 am

Mesajde Wild Rose » Mar Mar 01, 2005 9:18 pm

Nu ai de ce sa ma compatimesti. Crede-ma, iti pierzi timpu'. Mai bine ai face ceva mai constructiv cu "timpul tau pretios". De exemplu ai putea sa dai o fuga la un psihiatru. Cred ca ti-ar prinde bine. ;)
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde cometa » Mar Mar 01, 2005 10:22 pm

roza, io i-am propus sa se duca la fumei, da nu vrea...buei, mi s-a aratat. o fi pe invers :D
...ceea ce va dorim si dumneavoastra :D
Avatar utilizator
cometa
Junior Member
 
Mesaje: 326
Membru din: Lun Ian 17, 2005 12:00 am

Mesajde Izabela » Mar Mar 01, 2005 10:49 pm

viorelius, tu crezi ca cineva ar face sex inainte de casatorie daca n-ar avea oarishce mancarimi? Iar cand incepe sa te manance pe la 12 ani, doar nu ti insura atunci, nu?
Avatar utilizator
Izabela
Junior Member
 
Mesaje: 342
Membru din: Vin Mai 21, 2004 11:00 pm

Mesajde Nanuka » Mar Mar 01, 2005 11:19 pm

Viorelius sectantus,

Nu cumva tu umblii cu d-astia de-ai lu Iehova?

Ie valabil si pentru Sange'n nisip

PS: de ce ti-ai shters postul????
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

?

Mesajde viorelius » Mie Mar 02, 2005 10:10 am

Fiecare incepe sa simta "nevoia" la o anumita varsta,.....dar nevoi ne controleaza pe noi sau invers???......credeam ca acesta este unul din elementele care ne diferenteaza de animale,....si se vede ca pentru multi virginitatea este doar un cuvant care cotravine cu notiunea de a fi "eu insami"


....Cat despre apartenenta mea la o secta,.....hmmm grea intrebare,......Jehova este Dumnezeu si acest nume s-a folosit in vechiul testament,....in rest nu s-a schimbat nimic,....un lucru este sigur si anume faptul ca apartin lui Dumnezeu.
Cine nu este cu mine este CLAR impotriva mea,...
Avatar utilizator
viorelius
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:00 am

Mesajde Djinn » Mie Mar 02, 2005 10:16 am

viorelius tata,

Nevoile sunt si fizice si spirituale. Si daca pe cele spirituale le satisfacem, de ce pe cele fizice sa le surghiunim?
Omul este si spirit si materie. Daca nu pastram un echilibru intre astea doo, apai io zic ca nu ie de bine.

E ca si cum te-ai tine sa nu te duci la toaleta finca nu e momentul potrivit dpdv spiritual ~p

ps - hai bre, n-o mai da l-a-ntors cu Yehova... ori esti ori nu esti; si daca esti, ti-o fi jena sa recunosti public? :p
sa-mi amintiti voi, ca io sigur uit
Avatar utilizator
Djinn
 
Mesaje: 4332
Membru din: Lun Noi 15, 2004 12:00 am

Mesajde gaga » Mie Mar 02, 2005 10:44 am

viorelius, tu cu cine te certi tati? pe bune, deci tu poti sa urmaresti punctual discutia?
ai zis ca istoric virginitatea era pt acpete incoronate mama importantzei = fals
Mr.Billy in casuta alba in D.C. are legatura ca sula cu prefectura.

Tu de fapt ce vrei?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Lauri-k » Mie Mar 02, 2005 10:47 am

Mai Viorelius, toti crestinii, preoti sau mireni, ii critica si reneaga vehement pe astia de la Martorii lui Iehova sau mai stiu eu ce alte secte.
Acuma, tu nu esti prea hotarat daca esti in favoarea sau impotriva lor.
No offence man.
Fii doar mai concis, sa intelegem si noi ceva clar.
Avatar utilizator
Lauri-k
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Joi Feb 24, 2005 12:00 am

In gura lumii,...

Mesajde viorelius » Joi Mar 03, 2005 10:07 am

Daca ati avea puterea sa schimbati trecutul vostru sexual ati face-o?.....daca da atunci ce ati schimba?......cati dintre voi si-ar dori macar o data in viata sa fie cu o virgina?.....pentru ca de ce sa nu recunoastem ca toate fetele se nasc virgine,......deci care sunt cei care fura virginitatea lor daca in majoritatea din cazuri baietii nu s-ar incurca cu o virgina?
Cine nu este cu mine este CLAR impotriva mea,...
Avatar utilizator
viorelius
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:00 am

Mesajde baixinho© » Joi Mar 03, 2005 10:12 am

viorelius scrie:cei care fura virginitatea

asta este valabil doar in caz de viol, baiatul lu baiat destept. cand actul sexual are loc cu acordul fetei, nu se mai numeste furt.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nanuka » Joi Mar 03, 2005 10:14 am

Viorelius,

Tu esti dus nene, ia pune-i tu intrebarea asta lu ma-ta!!!
That's my ShiT
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Amaterasu » Joi Mar 03, 2005 10:20 am

viorelius scrie:....pentru ca de ce sa nu recunoastem ca toate fetele se nasc virgine,......



Bre`, daca vrei tu neaparat, recunoastem... acu` n-o fi foc!
Uite: io recunosc. Mai e cineva?!
:)
Sunt ura falselor feline, surprinse-n perne adormite...
Oderint dum metuant.
Avatar utilizator
Amaterasu
 
Mesaje: 1287
Membru din: Lun Aug 26, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Mar 03, 2005 10:22 am

pentru ca de ce sa nu recunoastem ca toate fetele se nasc virgine


ne calcam pe orgolii si uite, recunoastem

bre, daca mai ai adevaruri dintr-astea universale nedescoperite pan la tine , mai zi-ne si noo. fa-ne partasi la cunoajterea lu matale
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Joi Mar 03, 2005 10:31 am

nanuka, mai subtire cu "familia"
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gaga » Joi Mar 03, 2005 12:09 pm

bre da' ce e cu discriminarea asta ... virgilius, adica fetele se nasc virgine, uite a recunoscut lumea, da' ce baietzii se nasc gata ph00tuti? lor cine le fura virginitatea?
ca doar se stie ca in majoritatea cazurilor gajicile prefera dezvirginatzii idem.
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde outwatcher » Joi Mar 03, 2005 4:01 pm

...Cred ca pana se va demoda virginitatea vor aparea himenele de unica folosinta cu gust de peste afumat si cei doritori vor putea sa savureze momentele unice ale dezvirginarii...
outwatcher
 

Mesajde viorelius » Joi Mar 03, 2005 5:15 pm

Senzatiile reale nu pot fi inlocuite cu nimis prefabricat.
Cine nu este cu mine este CLAR impotriva mea,...
Avatar utilizator
viorelius
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:00 am

Mesajde adonys » Joi Mar 03, 2005 6:12 pm

viorelius... tu realizezi ce spui acolo?

concetul de placebo iti spune ceva? ca dac'ar fi sa ma iau dupa tine, cele mai adevarate senzatii reale ti le'ar provoca o ea de si'ar pune acolo niscaiva sorici de porc, lasandu'te pe tine sa crezi ca inca este virgina..

iar tu, baiat finut, n'o sa stai s'o duci la doctor inainte, sau s'o verifici cu lupa cu lupa.. nu? ca doar asta ar strica tot momentul..

si sa vezi atunci senzatii adevarate pe capul tau de la respectiva bucatica de virginitate fabricata ad-hoc!

serios vb, poate'ar tb sa te gandesti ca senzatiile de care vb sunt create de faptul ca o faci cu ea, cea pe care'ar tb s'o iubesti, prima oara.. si nu de'o bucatica de piele (fie ea oricat de groasa) acolo..

nu?!!
odi et amo
adonys
Junior Member
 
Mesaje: 784
Membru din: Sâm Mar 27, 2004 12:00 am

mai viorelius

Mesajde Alienor » Joi Mar 03, 2005 6:40 pm

(aproape de fiecare data cand ai fost contrazis sau rugat sa detaliezi ai schimbat vorba/subiectul :) )
Pai pan-acum ne-ai dat de inteles ca lupti pentru cauza virginitatii din rezonuri de moralitate si altele asemenea.. Acu' dintr-odata vorbesti de senzatia naturala versus senzatia prefabricata.. Adica bunatate de comoara de virginitate trebuie pastrata si oferita sotului dupa casatorie numai pen'ca acesta sa aiba parte, pret de cateva minutzele, de senzatii mirifice ne-prefabricate? Unde mai e partea inaltatoare :con: ?

Strict on-topic: virginitatea nu tine niciodata locul vreuneia din valorile care fac un cuplu sa mearga; la fel, ea nu e un "garant" pentru moralitatea prezenta sau viitoare persoanei (inca) virgine... In mod logic, conduita sexuala a unei persoane se vede abia la o vreme dupa pierderea virginitatii. Cum a mai spus cineva, in special persoanele extrem de posesive si /sau obtuze tin mortis la virginitatea partenerei.
Virginitatea "e demodata" in masura in care vechile idei despre virginitate erau apropiate mai degraba de tabuuri si dogme ale unei societati fricoase si incorsetate, decat de ideea de fericire a cuplului samd.
Alienor
Junior Member
 
Mesaje: 798
Membru din: Vin Feb 25, 2005 12:43 pm
Localitate: .

Mesajde Dany_S » Joi Mar 03, 2005 8:13 pm

viorelius scrie:Daca ati avea puterea sa schimbati trecutul vostru sexual ati face-o?.....daca da atunci ce ati schimba?


Bre, sincer , raspunsul este DA. As schimba, si incacate.
Adica ce-as face, m-as phoote mult mai rapid decat am facuto. Acum, uatz dan iz dan, dar asta as schimba. De la 14 ani daca se poate, asta mi se pare o varsta adecvata.Si nu, nu are legatura cu moda (asa cum crezi matale). Ma doare drept in pusca si de moda si de spiritalitate si de moralitate si de ce mai zici matale mai sus. Este de vorba de ceva care nu stiu daca ai avut ocazia sa ai pana in momentul de fatza, si anume :PLACERE. Sa te phootzi e placut. Viata e scurta si anii tineretii sunt cei mai potriviti sa ai parte de cat mai multa placere si distractie, de aia nu trebuie irositi (asa cum incerci matale sa indoctrinezi tineretul funclubist)

viorelius scrie:......cati dintre voi si-ar dori macar o data in viata sa fie cu o virgina?

Bre, ce sa zic, bin zer, dan zat. Si sincer, nu as mai vrea sa am astfel de experiente "sublime". E dureros si neplacut. Nu vad absolut nici un avantaj in treaba asta. A fost mai mult un sacrificiu ca sa ne putem phoote si noi ca oamenii dupa.

viorelius scrie:.....pentru ca de ce sa nu recunoastem ca toate fetele se nasc virgine?



Aoleu....si eu care credeam ca-s baga dejtele-n peezda pt dezvirginare de cand sunt in burtica lu mami. O fi vreun show ceva pe Discovery care treateaza subiectu si l-am pierdut, sigur d'acolo ai aflat tu....
draivit laic iu stolit.
Avatar utilizator
Dany_S
Junior Member
 
Mesaje: 1165
Membru din: Mar Apr 13, 2004 11:00 pm

Mesajde inger, alb » Mie Mar 09, 2005 7:05 am

Sincera, sa fiu NU dar, asta nu inseamna sa ei o ragalie. In familia mea inca se poarta virginitatea. Vreau sa spun am vorbit cun tip 5 ani de zile .Am avut relati dupa 4 ani de zile si la al-5 -lea sa terminat tot. Asa o fost sa fie (soarta) planuri am avut dar,.... :T Cand auzise mama ca, nu mai sunt virgina. (mia rupt parul din cap) desi, aveam 19 ani. Acuma totul e OK mia dat Dumnezeu un sot iubitor si un ingeras de 7 luni (sa-mi traiasca) . Acum la 24 ani sunt convinsa , ca nu mai conteaza , ;-) VIRGINATATEA ci FIDELITATEA Nuuuuu? ;-)
inger, alb
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mar 09, 2005 6:15 am
Localitate: SECRET

Mesajde jeorj » Mie Mar 09, 2005 3:29 pm

Viorelius a spus
Un sfat pentru toti,.....e bine sa nu va puneti cu o persoana care este condus-a de o viziune si cu cat intampini mai multe obstacole pe drumul tau cu atat mai mult sa te indarjesti pentru ca stii ca esti pe drumul cel bun.

iar eu personal prefer sa traiesc ca un original si sa mor ca un original decat sa traiesc si sa mor ca o copie ieftina a cuiva

eu spun ca posibilitatea ca cineva cu gandirea mea sa nimereasca si sa se indragosteasca de persoana gresita este ZERO.Dupa cum stim exceptiile intaresc regula iar eu am decis sa vb pe acest forum din experientele personale si nu din auzite!.....

acum lipsa mea de cunostinta nu m-a omorat, iar ca nu te omoara te face mai puternic.Virginitatea nu este o conditie ca sa fi fericit in viata

tin sa va anunt ca nu sunt casatorit,......nu mai sunt virjin din pacate,.......si ca ma lupt cu aceleasi probleme de zi cu zi ca si voi, dar asta nu ma impiedica sa-mi urmez planul

Lasandu-ma pe mine deoparte, asa sadic cum sunt, am putea sa ne concentram la subiec pentru ca chiam ma intereseaza, am sa stau sa citesc mai mult si sa "comentez" mai putin

stiu ca mai glumim si alea alea dar din cand in cand am putea macar sa postam cu esenta ca cei care vin pe acest forum sa aiba din ce alege.

Acum dupa niste anii trecuti de acea vreme pot sa spun ca-mi pare rau de deciziile luate atunci,...dar asta e

pana la urma urmei toata lumea ofera ce are,....

Fiecare incepe sa simta "nevoia" la o anumita varsta,.....dar nevoi ne controleaza pe noi sau invers???.....
.Incheiat citatele

Scuzati ca nu am reusit sa citezc totul. Am citit doar pe sarite:D
Se pare ca discutiile pe acest thread au o evolutie pozitiva:D

Parerea mea la subiect e ca virginitatea e fireasca pana pe la 10-12 ani. Dupa aia, in functie de maturizarea organica si de gradul de obedienta sau riposta la cuvantul Domnului(....mergeti si va inmultiti si stapaniti pamantul ....sau cam asa ceva:D), incepe trecerea de la virginitate obligatorie la viata sexuala obligatorie. Dar legatura virginitatii cu moda e nula. La moda e sa fi lesby, sau homo. Virginiatatea e ca secunda, a trecut si nu mai vine. Ca cand si cu ajutorul cui apare aceasta secunda tine de nivelul de civilizatie. Unele "civilizatii" spun ca la 10 ani si cu persoana dictata, altele spun altceva....
Ramane ca fiecare sa se bucurea de "civilizatia" pe care si-a ales-o sau cu care s-a ales.

Ps.
baixinho © scrie:sa le futa, zi-o pe de-a dreptul, ca suntem pe forumul dedicat sexului.

ar fi mai corect spus "sa le futa sexual" , ca mai e cate unii care fut oamenii la cerebel nesexual ~p
mare e gradina domnului da multi o sarit parleazul
Avatar utilizator
jeorj
Junior Member
 
Mesaje: 1138
Membru din: Joi Ian 20, 2005 12:00 am

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori

cron