Ce prezervative folositi?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde deampulea » Joi Feb 13, 2003 11:51 am

Initial trimis de AnjinSan
Cat despre alte metode , eu am o relatie stabila dar imi este frica sa ii propun prietenei sa treaca pe pastila. Adica nu stiu chiar CAT de sigure sunt. Caci e o problema serioasa asta si ar fi nashpa rau daca s-ar intampla vreo ..neplacere.


anijinsan, ca sa-ti faci o idee, afla ca pastilele au o siguranta de 97-98% iar prezervativele de 96%... cea mai sigura metoda (dupa aia cu aspirina sau paharu' de apa) este o injectie care se face o data la 6 luni si nu mai vine ciclu' la don'soara.. dezavantajul ca daca se hotaraste fata sa faca copii dureaza vreo 6 luni pana poate... procentul de risc e sub 1% in cazul injectiei respective (nu mai stiu cum ii zice)...

poate va spun cum le zice cand o sa merg cu urmatoarea prietena (care numa' nu apare) la sexolog sa alegem metoda de contraceptie :)
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde Melina » Joi Feb 13, 2003 12:08 pm

Sorry, dar iar trebuie sa intervin. Cea mai sigura metoda sunt prezervativele cu spermicide, la care riscul e aproape inexistent. Un prezervativ fara spermicid ofera o siguranta de 96% parca.
Pilulele sunt eficiente in masura in care au fost recomandate corect, altfel... dezastru.
Injectia aia nu se facea o data la 3 luni? Poate ma insel :) Si din cate stiam, nici aia nu e asa sigura.
Daca mergi sa te informezi, sa ne anunti si pe noi ce si cum. :p
Melina
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 13, 2003 10:24 am
Localitate: Iasi

Mesajde deampulea » Joi Feb 13, 2003 12:25 pm

yeap

mea culpa... la 3 luni
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am

Mesajde tzache » Vin Iul 15, 2005 2:02 pm

Am folosit cu multa placere Feeltex, pana cand nu s-au mai importat. Nu-s fan Durex, ca odata un Ultra Thin s-a rupt. Noua colectie de LovePlus cu mere, mere. Si e funny la culoare, mereu ne amuzam :) Mi s-a intamplat cu un prezervativ sa.. nu stiu cum sa explic sa se inteleaga mai bine :D Creca l-am rulat aiurea ca ma strangea rau de tot si o tzuguiase, saraca, de nu mai avea aer :))
tzache
 
Mesaje: 652
Membru din: Vin Iul 15, 2005 11:00 am
Localitate: bă,cureşti!

Mesajde gigica » Sâm Sep 03, 2005 12:51 am

PreferatA scrie:asha ka pilule rulZ . de preferat Mercilon ... sunt la 170 dar nu itzi afectzeaza metabolismul[info pentru prietenele voastre]:):PP


Si eu iau Mercilon de aproape un an. Am inteles ca au cea mai mica concentratie de hormoni si deci nu dauneaza chiar asa de mult. Oricum nu trebuie luate dupa ureche. Eheeee...eu am facut multe analize sa vad ce mi se potriveste ;)

On topic: @ Joao -prezervativele americane sunt cele mai naspa. Au pe deasupra in plus un fel de spermicid si daca el/eau au vreo zgarietura cat de mica, ustura in draci.

Eu cu prietenii le-am incercat pe toate...Pe mine ca fata sincer ma deranjeaza. Am si un partener cu care o fac fara. Am incercat tot ce era posibil... durez, love plus, unele care sunt negre (cauciucul nu ambalajul)...cele mai bune sunt Masculan. Durex s-a spart la nu stiu cate prietene si vreo 5 baieti mi-au zis ca sunt alergici la durex.

PS: mai bine numeati topicul durex vs love plus, ca numai despre astea 2 vad ca e vorba ~p
Daca nu e si fudul, prostul nu e prost destul :D
Avatar utilizator
gigica
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Mie Aug 31, 2005 11:00 pm

Re: Ce prezervative folositi?

Mesajde Tina26 » Joi Dec 18, 2014 4:24 pm

Eu folosesc si recomand cu mare caldura prezervativele HempSex care sunt premium, extra fine, extra matasoase, de culoarea pielii, realizate din latex natural cu varf colector si acoperire extra lubrifianta. Sunt 100% facute in Germania, testate dermatologic si sunt foarte bine tolerate de zona intima a barbatilor, dar si a femeilor.

se gasesc pe http://www.
Tina26
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 18, 2014 4:16 pm

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori