Ce prezervative folositi?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Ce prezervative folositi?

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Iun 21, 2002 12:09 pm

vreau si eu sa stiu ce fel de prezervative folositi (in cazul in care o faceti cu prezervative) si daca ati avut probleme cu ele.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Re: Ce prezervative folositi?

Mesajde anndrei » Vin Iun 21, 2002 2:39 pm

Initial trimis de Sopra Tutt1
vreau si eu sa stiu ce fel de prezervative folositi (in cazul in care o faceti cu prezervative) si daca ati avut probleme cu ele.

Durex! ªi te sfatuiesc sí£ nu te zgirceºti cí£ altfel ai s-o dai in barí£!!!
anndrei
 

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 5:15 am

Eu consider ca e de 10 ori mai bine cu pilula, asta daca ai relatie stabila, normal...
La prezervative am folosit si Love Plus si Durex...dar mai nou daca e cazul numai Durex...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

bah vere

Mesajde Joao » Sâm Iun 22, 2002 8:56 am

testeaza aia pe piata americana niste durexuri din polibutan,care-s de 10 x mai subtiri si rezistente,eu astept sa apara si la noi aici...........
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde Aragorn » Sâm Iun 22, 2002 1:12 pm

Aici in Canada nu am vazut din alea...unde ai vazut tu sau ai auzit?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde demonxxus » Mar Iul 02, 2002 12:11 am

Mai, ati luat-o cu durexu' asa tare. Adica o dai in bara daca folosesti altceva. Eu am folosit diferite marci. Doar Kamasutra mi s-au parut nashpa. Au un lubrifiant de tot cacatul. Dar in rest nu am avut probleme , fie prezervativele romanesti, poloneze sau rusesti. Durex foloseam si eu mai demult, dar mi-am dat seama ca e mult zgomot pentru nimic. Nu-si merita pretul. Nu zic , sunt bune dar sunt si altele bune mai ieftine.
Nimic, nimic nu poate schimba lumea!!
Avatar utilizator
demonxxus
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Vin Iun 07, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Mie Iul 03, 2002 9:38 pm

Acum cand am ajuns in romania si mi-am luat 3 durexuri cu 56000 de la farmacie am ramas masca...de unde are romanul de zii cu zi bani sa ia 3 prerevative la 56000 de mii? Si atunci voi ziceti ca un pachet de pilule la 86000 (germane) nu e o solutie super?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Satana » Vin Iul 19, 2002 12:48 pm

ma fratilor, ce sa zic... eu DUREX folosesc... dar la urma urmei nici nu sant chear asa scumpe... daca nu va convine pretul cumparativa si voi dalea rusesti ca se vand la legatura... :) vreo 3000 bucata... :)
despre DUREX nu prea am comentarii de facut... dar toate prezervativele sant de kkt... cam atat
Satana
 

Mesajde Aliosha » Dum Iul 21, 2002 10:20 am

Am facut eu mai demult un post despre asta dar revin acum mai la obiect. Durex. Scumpe da' bune. Personal prefer "arouser", alea rosii cu nervuri.

Am mai descoperit unele bune la mare (ceva cu P) nu foarte cunoscute dar foarte bune in schimb. Promit ca data viitoare cand ajung la Neptun ma duc in acelasi loc , cumpar si retin firma.
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde marian jan » Lun Iul 29, 2002 1:40 pm

love plus........durex mi se par de cacat
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Joi Sep 05, 2002 1:13 am

cele mai bune , dupa parerea mea , sunt MYLA (space) desi sunt cam scumpe.
au tot ce-ti trebuie.
le puteti comanda numai de pe internet (sau daca stati in anglia le puteti procura singuri) de la http://www.myla.com
au mai multe modele depinde doar de voi
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

.....

Mesajde n3aGabitz » Joi Sep 05, 2002 9:23 am

prefer Durex....am folosit si trojan..da sunt cam stramte...nu stiu nu imi plac mie pur si simplu....

probleme....mi sa si rupt....aoleu...lol a avut gagica mea shock cand i-am zis looool...ca na nu era pe pilule....

recomand Durex all the way baby...loool
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde JaJa Beens » Joi Sep 05, 2002 6:48 pm

Eu folosesc Love Plus care mi se par cele mai bune la banii care sunt dispus sa-i dau. Sopra, daca vrei iti dau si tie sa ai pt orice eventualitate, dar mi-e ca se expira pana le folosesti :moon:
si asta sa-ti aduca aminte de azi-noapte :bleah:
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde marian jan » Vin Sep 06, 2002 4:14 pm

love plus.nimic nu ma poate face sa imi schimb parerea.am incercat si durex.nu imi plac.mi se par mici.:p

oricum nu folosesc-sunt pro anticonceptionale.
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Bau

Mesajde PreferatA » Sâm Sep 07, 2002 11:04 am

prezervativele suks! ce naiba .. atunci kand o aduci si tu pe tipa in kulmea preludiului zici "stop oleaka ka tre sa pun prezervativul sau pune mana si punemi`l tu " .... nasol !

asha ka pilule rulZ . de preferat Mercilon ... sunt la 170 dar nu itzi afectzeaza metabolismul[info pentru prietenele voastre]:):PP
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde afra » Dum Oct 27, 2002 8:34 pm

Pilulele nu iti afecteaza metabolismul (nu intotdeauna), dar nu te fereste de anumite boli.
Cui nu-i place sa se intrerupa in timpul preludiului, pentru punerea prezervativului, de ce nu face din acest lucru tot un mic preludiu.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde omu_vexx » Dum Oct 27, 2002 8:45 pm

Am avut ghinion la Durex, de doua ori am folosit si s-au rupt.Cu love plus n-am avut probleme iar alea dotted sunt misto rau de tot. Dar acum am gasit o crema spermicida f. buna care si dezinfecteaza.
I drink to drown my sorrows, but the damned things have learned to swim.
Avatar utilizator
omu_vexx
Junior Member
 
Mesaje: 118
Membru din: Sâm Oct 12, 2002 11:00 pm

Mesajde capcaunu » Sâm Noi 09, 2002 5:23 am

am folosit odata durex extra protection si s-a rupt

damn, repede pastile :)
capcaunu
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Joi Feb 21, 2002 12:14 pm
Localitate: Bucharest

Mesajde KickAss » Lun Noi 11, 2002 9:48 am

Bai, dupa cum se stie, eu ma slabutz cu banii pt. ca tre sa-mi ajunga pt. zilele de luni, miercuri, vineri, sambata si duminica, cand apetitul meu de betziv notoriu isi cere dreptul. Atunci, eu am facut asa: am rugat o prietena care e cadru medical sa-mi faca rost de manusi chirurgicale; le tai destele si daca le intind bine, ajung sa-mi acopere scafarlia membrului. O manusa = 1 sapt. Deja cu o pereche sunt boier.

PS: Singura chestie serioasa d-aci e aia cu bautura. Acum pe bune, Durex rulz! Alea cu flovour erau marfa rau!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Noi 11, 2002 2:33 pm

Alea cu aroma de capsuni sint cele mai bune!!! Da-i si cu putina frisca-n jur, si gata ambiantza!..:)
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Lun Noi 11, 2002 3:01 pm

De acord cub Preferata. Asta cand ai un partener stabil, nu o escapada de o noapte...
java
 

Mesajde Aragorn » Dum Noi 17, 2002 12:52 am

dar cati mai au relatii stabile si de durata???? Eu din toti pe care ii cunosc mai mult de 5% n-au relatie satbila :(
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde JaJa Beens » Lun Noi 18, 2002 1:47 am

Sa fiu un caz deosebit? am o relatie de 4 ani (se fac saptamana viitoare). Chiar dupa atatia ani tot cu prezervativ o fac.
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Lun Noi 18, 2002 5:21 am

jaja nu stii ce pierzi :(
De ce o faceti tot cu prezervativ? Nu va cunoasteti destul icnat sa incercati si altceva?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde afra » Mar Dec 03, 2002 2:36 pm

B-O-B-O, daca tu asa pui problema, dupa parerea mea esti foarte egoist.Nu te gandesti decat cum sa fii tu satisfacut, uitand de problemele sau disconforturile pe care i-le poti creea partenerei.
Avatar utilizator
afra
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Mar Apr 30, 2002 11:00 pm

Mesajde ombladom » Mie Dec 04, 2002 3:35 am

Cine se poate controla, fara prezervativ. Cine nu e sigur ca se poate controla sau stie sigur ca nu poate sa se controleze, prezervativ.

Eu, ma controlez.

Inainte foloseam:

http://www.condomsexpress.com/express/condoms/d9679.html
ombladom
 

Mesajde AnjinSan » Dum Feb 02, 2003 2:35 am

Eu folosesc Love Plus ( mai apropiate de posibilitatiele mele financiare ) sau Durex ( mai scumpe dar mi se par si mai bune )

Am mai incercat si altele dar am avut niste experiente cam nasoale cu unele ( incercati sa va ganditi cu e sa te chinui sa iti pui caciulita in toiul actiunii si sa te tot chinui si sa nu reusesti pt ca..... pur si simplu nu incape. M-am dus urgent la magazin sa iau niste love plus .

Cat despre alte metode , eu am o relatie stabila dar imi este frica sa ii propun prietenei sa treaca pe pastila. Adica nu stiu chiar CAT de sigure sunt. Caci e o problema serioasa asta si ar fi nashpa rau daca s-ar intampla vreo ..neplacere.
AnjinSan
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 2:37 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Love2Fly » Dum Feb 02, 2003 3:22 am

jaja nu stii ce pierzi
De ce o faceti tot cu prezervativ? Nu va cunoasteti destul icnat sa incercati si altceva?


Lol....o pierde el cate ceva:) dar tu ce poti castiga cu putin ghinion?...ai ghicit....niste SIDA la pachet sau "mai grav" un copil(care se elimina cu niste pilule ceva). Cat despre incredere...lol...fuck that......si dupa 2 ani nu poti avea incredere deplina in ea. Poti stii tu cu cine s-a ars EA inainte sa te cunoasca pe tine? sau ce "escapada" a avut cand s-a imbatat la nu stiu ce bairam si din "greseala" s-a futut cu un tip "mai tuciuriu" care la randul lui s-a ars cu toata tarfele fara prezervativ(ca e mai cool asha) :) Deci lantzul e mare si ramificat....pe mine ma conving doar ANALIZELE frate, dupa ce ne facem amandoi analizele si suntem "curatzi" atunci as face-o fara prezervativ dar asha? N-am chef sa mor de vreo boala acum cat sunt tanar!...parere mea...
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde AnjinSan » Lun Feb 03, 2003 12:46 am

Initial trimis de Love2Fly


Lol....o pierde el cate ceva:) dar tu ce poti castiga cu putin ghinion?...ai ghicit....niste SIDA la pachet sau "mai grav" un copil(care se elimina cu niste pilule ceva). Cat despre incredere...lol...fuck that......si dupa 2 ani nu poti avea incredere deplina in ea.



Adevar grait-ai Love2Fly . Hai sa iti zic si un banc pe care mi l-a spus chiar o tipa :

" - de ce nu poti avea incredere intr-o femeie?
- cum draqu' sa ai incredere in cineva care sangereaza 1 saptamana si nu moare? "
AnjinSan
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 2:37 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Melina » Joi Feb 13, 2003 11:37 am

N-am folosit decat Love Plus si Durex pana acum. Calitativ is mai bune Durex, insa uneori parca nu prea-ti vine sa dai atatia bani.

Durex sunt mai mari decat Love Plus (cineva mai sus spunea invers). Durex au diametrul de 54 mm, pe cand Love Plus nu cred ca trec de 45 mm.

Arouser, din cate stiam eu, sunt pentru anal. Cele cu arome sunt pentru oral. Prefer Elite, desi am observat ca prezervativele Durex sunt mai bine lubrefiate indiferent de model.

Am avut niste probleme cu Love Plus, dar asta din cauza elanului lui cand si le-a rulat pe organ :)
Melina
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Feb 13, 2003 10:24 am
Localitate: Iasi

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori