replici de dat papucii

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

replici de dat papucii

Mesajde DEVILian » Joi Sep 05, 2002 1:22 am

bai..spuneti-mi si mie niste tehnici de dat papucii!!..nu ati observat ca cele mai rasuflate sunt alea de genul.."stii,nu mai e ca la inceput!" sau "hmm,m-am cam plictisit,am nevoie de o perioada de pauza!" astept niste replici mai actualizate....
DEVILian
 

Mesajde Hera » Joi Sep 05, 2002 6:34 am

pt mine, cea mai usor "replica" este cea in care nu spui nimic, ci pleci pur si simplu :P
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

daca te tine

Mesajde Joao » Sâm Sep 07, 2002 10:45 am

draga mea s-a terminat............
stii sunt cu altcineva ,sau am cunoscut pe altcineva!
Aici sunteti cu totii: "de la maimute la pentium 8"
Joao
Junior Member
 
Mesaje: 998
Membru din: Dum Mar 24, 2002 2:52 pm
Localitate: Banie

Mesajde java » Lun Sep 23, 2002 1:23 am

M-am plictisit de tine...
java
 

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 23, 2002 10:08 am

daca ai ajuns sa vrei sa ii dai papucii si nu i-ai aratat asta prin felul in care te porti cu ea... esti cel putin porc :o

- m-am inselat in privintza noastra... ceva nu merge
- rutina asta simt ca ma omoara, am nevoie de aer, imi pare nespus de rau
- vai, nu ai ochii verzi?... ma scuzi, nu am remarcat
- stii... chiar am vrut sa iasa, am facut tot ce am putut.
- sunt gay
- o mai shtii pe colega aia a mea... de ne-am intalnit cu ea acum 2 saptamani? are sifilis... si acum am si eu :cry:
- nu ma mai excit cand te vad... e problema mea... sunt bolnav... nu pot sa traiesc cu asa o frumusetze langa mine... ma inhib :eek:

cam toate astea sunt replici de kko... cel mai bine e sa discuti cu ea... sa o faci sa inteleaga si sa fie de comun acord... daca nu faci asta, probabil ca o faci sa sufere daca chiar tine la tine... daca vezi ca nu intelege, ii mai acorzi o shansa si ai mare grija sa vada cat de porc esti si sa plece singura ;)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde as xxl » Lun Sep 23, 2002 4:20 pm

e mai usor sa agati o pasarica decat sa-i dai papucii. clar!
de obicei sunt atat de las incat prefer ori sa:
1. rup brusc orice contact (telefon, email, intalniri) si intelege.
2. o fac pa boolanjiu' si-mi da ea papucii (desi e riscanta). adica - din practica - dau ceasu' inainte cu 15 min si fac galagie ca intarzie, refuz sa ies in oras cu diferite pretexte si fac in asa fel incat sa afle ca totusi am fost la beri cu baetzii, etc.

infantil, nu?!
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 23, 2002 4:52 pm

as xxl - chiar ca eshti bulangiu :D

1. eu i-ash pedepsii pe cei care fac asta si se feresc de explicatii... pentru ca m-am ars pe pielea mea... dar si razbunarea e dulce al draq.
2. nu cred ca faze de genul asta fac relatia sa se strice... mai repede te faci ca uiti sa o sarutzi, nu o mai iei in bratze, o lasi pe ea sa stabileasca toate intalnirile (ca sa lasi impresia ca nu iti pasa), nu o mai cautzi... fara "dulcegarii"... si o sa piarda si ea repede cheful... si apoi cazi de comun acord si gata :)... curat si placut uscat.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

unii zic ca da .. altii ca nu

Mesajde as xxl » Lun Sep 23, 2002 5:29 pm

uite care e faza:
daca ar fi o tipa care te-ar intelge cu adevarat de ce ii dai papucii, nu ar trebui sa ii dai papucii - adica ai fi bou!

asa ca ...

in alta ordine de idei:
am terminat o relatie cu o tipa pentru ca ii mirosea gura .. desi in rest s-ar fi incadrat in nota 8 spre 9. spune-mi tu cum puteam eo sa ii zic lu' fata adevaratul motiv !
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Lun Sep 23, 2002 5:34 pm

simplu: :bleah:
Eu am facut asta... am iesit cu o tipa... si nu am mai fost cu o fumatoare pana atunci... si la a doua intalnire... bag kiss... si mi-a venit sa vomit. Crezi ca mi-a fost jena sa-i spun? :)
e problema ei... nu a mea ;)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde KickAss » Lun Sep 23, 2002 7:10 pm

Eu zic ca cea mai buna ar fi sa devii un porc si jumatate. Desigur, la mine asta este o problema deoarece...e lasa...:D

Au mai fost niste faze cu o fosta de ma batea la cap: sunt frumosa? Sunt sexy? Raspunsul, invariabil, era NU! Cam cat credeti voi ca a tinut?
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

:)

Mesajde Lancelot » Lun Sep 23, 2002 7:26 pm

"Esti prea buna pentru mine"

"Tu esti de vina ca nu pot sa-mi acord libertate. Cand s-o fac, ma gandesc la tine".

"Sunt un insensibil"

"Sunt bisexual"



ps astea le-am auzit eu:)
Imprumuta-mi, te rog, visele tale pana maine
Lancelot
Junior Member
 
Mesaje: 213
Membru din: Sâm Mar 02, 2002 2:21 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde as xxl » Mar Sep 24, 2002 7:51 am

"Tu esti de vina ca nu pot sa-mi acord libertate. Cand s-o fac, ma gandesc la tine".

asta e clar din beti cea urata ! :D

sa presupunem ca i-ai dat papucii. Cum, necum, totul s-a rezolvat si fiecare isi vede de drumul lui.
dar trece o saptamana, trec doua si nu prea ai avut noroc la agatat. devii nelinistit si reincepi antrenamentele cu mana dreapta. Tre' sa faci ceva si iti da prin cap ca ex-a ar mai merge odata.
cum faci sa o convingi ? (dupa ce taman i-ai dat papucii)
maciuci©
Avatar utilizator
as xxl
 
Mesaje: 587
Membru din: Joi Iun 13, 2002 11:00 pm

Help...(?)

Mesajde MissBugMafia » Mie Oct 02, 2002 5:48 pm

Pai sincer aici am si eu nevoie de ajutor....
De foarte putine ori s`a intamplat ca eu sa iau "liber" ..si atunci a fost f. simplu pentru ca aveam amandoi acelasi gand.
Cand dadeam eu "liber".... nu stiu de ce dar cu acea persoana nu ma mai puteam intelege. Adica ...el cu mine....era atat de suparat... Dar nu inteleg de ce.... pentru ca nu o spuneam la modu` mitocan... spuneam pe fatza dar frumos...
Poate imi vindenti niste ponturi sa nu`i mai supar asa tare ca nu vreau.
Insa un baiat pe mine foarte simplu ma poate face sa ii dau liber.... de ex. nu ii punctual (urasc fff. mult chestia asta... ce draq?! Daca zici o ora...aia sa fie~) sau ... ma minte.... cu orice chestie mica...
PS:
Eu zic ca cea mai buna ar fi sa devii un porc si jumatate. Desigur, la mine asta este o problema deoarece...e lasa...

Nu cred ca este o problema asa mare...tre` sa fii tu insati... asa cum esti pe forum
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Help...(?)

Mesajde KickAss » Mie Oct 02, 2002 7:04 pm

Initial trimis de Codrutza
Nu cred ca este o problema asa mare...tre` sa fii tu insati... asa cum esti pe forum


Exact asta ziceam si eu! Acuma tu nu cunosti si motivul pentru care eu sunt asa. Te voi lumina! Ca sa scap de proastele care se iau numai dupa aparente. D-aia!

PS: Bai fratilor, eu tot nu inteleg care este problema! Eu sunt un porc si ma mandresc cu asta. Mai bine porc decat un efemeiat cu manecutze din dantela care soarbe usor ceaiul dintr-o cescuta de portelan. Eu prefer sa fiu barbatul porc care bea o bere din sticla, care dupa aceea se sterge cu maneca la gura si plescaie de placere. Nu stiu de ce, dar femeile se cam sperie de astfel de comportament. Niste vaci! :D
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Offtopic

Mesajde MissBugMafia » Vin Oct 04, 2002 11:48 am

Cand am citit ce a scris KickAss.. mi`am amintit ceva soi de banc:
"Vulpea se casatoreste cu ursul.....si la urma fata niste purcelusi...ursu vede, se sperie si divorteaza.Apoi iar se casatoreste cu porcu` mistret si iar ies niste purcelusi. Divorteaza,si iar se casatoreste cu ariciul....pana cand iar fata purcei.
MORALA: Toti barbatii is niste porci!
:))
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Offtopic

Mesajde eyewitness » Vin Oct 04, 2002 12:57 pm

Initial trimis de Codrutza
MORALA: Toti barbatii is niste porci!
:))

bai da' tu nu ti-ai pierdut timpu' pana la 16 ani. daca generelazizezi ai cunoscut ceva porci la viata ta ca banuiesc ca vorbesti din proprie experienta sau ai auzit chestia asta la abracadabra duminica dimineata la tvr ?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

salut!sunt incepatoare.ce sa zic.

Mesajde Cori » Dum Oct 06, 2002 5:53 pm

ai dreptate Codruta.toti barbatii sunt porci!eu cred ca cea mai buna metoda de dat papucii e sa nu spui nimic si sa pleci asa.
Cori
 

Unde dai si unde crapa...

Mesajde MissBugMafia » Lun Oct 07, 2002 8:16 am

eyewitness ,..... CRED ca tu te`ai uitatr prea mult la Abracadabra.... de nu intelegi o gluma
Era o gluma pe care am auzit`o...nu am zis ca chiar cosider ca toti barbatii sunt niste porci.Stau si ma intreb oare tu ai citit tot ce am scris acolo sau numa sfarsitu?

Cori.... welcome! :)
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde baixinho© » Lun Oct 07, 2002 9:02 am

Cori, te iau incet sa nu ametesti.
1. Daca tu ai avut parte in indelungata ta viata de copii de sex masculin (pentru ca mi-e greu sa cred ca ai cunoscut barbati in adevaratul sens al cuvantului) care nu s-au purtat frumos cu tine, nu generaliza, scumpa. Mai sunt si oameni de treaba, gata oricand sa faca orice pentru fata (femeia, cucoana - numeste-o cum vrei) de langa ei.
2. (o sa scriu mai mult, astfel incat on-topic-ul sa fie mai lung decat off-topic-ul). Cori, daca tu "intentionezi" sa dai papucii fara sa spui absolut nimic, inseamna ca iti este frica sa iti asumi responsabilitatea unei discutii face to face. O fi asa de greu (pentru tine) sa ii spui partenereului de viata (indiferent ca ai fost cu el o saptamana): "Nu se mai poate. Asta este!"? Pai ce o sa faci daca dupa x (x>10) ani casnicie ti se pune pata sa pleci la (cu) altcineva? Te duci fara sa te uiti inapoi? Maturizeaza-te! Faptul ca "toti barbatii sunt porci!" (ca sa te citez pe tine) este o mare tampenie. Asa pot sa trag si eu o concluzie dupa ce am citit ce ai scris ca toate fetele sunt vaci, capre (apropo, stii care-i culmea zoofiliei? Sa pui o vaca sa stea capra.) sau alt gen de animal (nu stiu ce sex ai, si nici nu ma intereseaza, dar am mers pe principiul ca nu ai facut acea afirmatie baiat fiind). Dar, spre deosebire de tine, eu nu generalizez. Si, ca sa nu o mai lungesc prea mult, nu-ti cade gura daca ii spui: "Eu zic sa ne vedem fiecare de treaba lui, ca impreuna nu mai facem nimic bun".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

e..

Mesajde WiruSu » Lun Oct 07, 2002 7:04 pm

baixinho:respect!
Aia am vrut sa zic shi io:))
WiruSu
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mar Iul 23, 2002 3:31 pm

Perfect!

Mesajde Love2Fly » Mie Oct 16, 2002 11:54 pm

Te pupa tata...m-am plictisit de tine!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

acum vine intrebarea!!

Mesajde FREAKBABY » Dum Oct 20, 2002 6:35 am

Cum dai papucii daca te-ai luat deja??! [/QUOTE]
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Re: salut!sunt incepatoare.ce sa zic.

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 3:50 am

Initial trimis de Cori
ai dreptate Codruta.toti barbatii sunt porci!eu cred ca cea mai buna metoda de dat papucii e sa nu spui nimic si sa pleci asa.


Ce concluzii poti sa tragi de mai sus:
1. Fata e dusa bine
2. Dupa cum considera ea barbatii nu stiu cum ea ar vrea ca ei sa fie altfel cu ea
3. Baixinho nu merita sa-ti pierzi timpul cu pierdutii
4. Fata probabil ca n-are mai mult de 12 ani sau daca are then i'm totally lost
5. Fata e lesby
6. Fata va muri virgina si inchisa in casa ca-s va da seama ca nici femeile nu-s mai altfel ca barbatii
7. Cam asta e, condoleantele mele cori.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Rautate...

Mesajde MissBugMafia » Lun Oct 21, 2002 8:15 am

Cum D`zo puteti fii atat de rai?! IIprima oara cand scrie aici dar deja o etichetati ca proasta.... DE CE?!! V`a dem. ea concret ca ii proasta...sau...dusa cum ziceti voi.
Poate a suferit o deceptie si acum ii considera pe toti porci.,...

Totusi ma bucur ca in afara de bull eye au inteles toti gluma mea...:D
Ma repet: BARBATII NU SUNT PORCI! Si .... sincer..... is mai destepti ca femeile/. Barbatii nu is ipocriti(toti) si nu te lovesc pe la spate asa cum o fac fetele. In plus.... nu prea exista invidie la ei.
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde J'adore » Lun Oct 21, 2002 9:55 am

da, da stiu sunt prea mica...blablabla...am auzit-o de nu stiu cate ori!
:rolleyes:
Well....o singura data sa intamplat sa imi dea papucii cineva.....si atunci cand sa intamplat, nu am fost deloc suparata, sau nu stiu ce,baiatul a avut curajul si bunul simt sa discute cu mine, si pana la urma am ajuns la comun acord ca e mai bine asa..to stay friends:)
Iar eu daca dau papucii cuiva ii zic ca trebuie sa vorbim, si ii zic pur si simplu ca sa terminat, ori daca nu prea am chef sa ii explic de ce nu vreau sa mai fiu cu el ii zic "it's over now move over":eek: :o :a ;)

YA, I know I'm young and I don't know nothing!:D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Grrr....

Mesajde MissBugMafia » Lun Oct 21, 2002 4:31 pm

Jaded... de ce draq te subestimezi atata?! Macar lasa`i pe altii s`o faca:D
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Hera » Lun Oct 21, 2002 4:56 pm

Initial trimis de baixinho
.
2. daca tu "intentionezi" sa dai papucii fara sa spui absolut nimic, inseamna ca iti este frica sa iti asumi responsabilitatea unei discutii face to face. O fi asa de greu (pentru tine) sa ii spui partenereului de viata (indiferent ca ai fost cu el o saptamana): "Nu se mai poate. Asta este


discutie face2 face nu inseamna "nu se mai poate. asta e." .asta e monolog, discutie ar insemna niste explicatii. ma intreb de ce sa dai explicatii? un om care te-a cunoscut cu adevarat va shtii fara sa ii explici tu, unuia care nu te-a cunoscut nici macar nu merita sa ii dai explicatii, insemnand ca totul a fost superficial.
orice OM va realiza daca ceva merge sau nu intr-o relatie, dar poate el nu o rupe pt ca mai spera. daca tu o rupi, va stii de ce , deci nu mai trebuie explicatii. ( acum depinde si cui dai papucii...:D ). explicatiile vor fi necesare doar daca au existat cauze de despartire din exterior, ce nu au tinut direct de partenerul caruia ii dai papucii.
Hera
Junior Member
 
Mesaje: 656
Membru din: Joi Sep 05, 2002 2:40 am

Mesajde J'adore » Lun Oct 21, 2002 6:43 pm

Codrutza, nu ca as crede eu ca nu stiu nimic, dar m-am saturat sa imi zica lumea, esti prea mica, nu sti nimic, si asa mai departe, daca vreau pot sa fiu foarte serioasa daca nu vreau, nu sunt!:p :cool:
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde FREAKBABY » Lun Oct 21, 2002 10:04 pm

Bai Omilor
Si atunci cand te-ai luat deja cu el(NENOROCIT) atunci cum mai ii dai slapii? ;)
FREAKBABY
Junior Member
 
Mesaje: 43
Membru din: Dum Oct 20, 2002 5:57 am
Localitate: All around the world

Re: Rautate...

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Oct 21, 2002 10:49 pm

Initial trimis de Codrutza
Ma repet: BARBATII NU SUNT PORCI! Si .... sincer..... is mai destepti ca femeile/. Barbatii nu is ipocriti(toti) si nu te lovesc pe la spate asa cum o fac fetele. In plus.... nu prea exista invidie la ei.


Iata de ce iubesc eu Ardealul ! :A
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron