Dragoste la distantza....exista asa ceva?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde Aragorn » Mar Noi 05, 2002 7:43 am

Pai tu esti tot din Canada?
Dureaza intre 6-12 luni pt toata faza daca depui ce trebe prima data.
PS: Ce oras esti si ce varsta ai?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Gioro_T » Mar Noi 05, 2002 8:23 am

"T-dot" ?!
C'mon, man, ar trebui sa stii :p
heehe !

6-12 luni ...mdeah, cam asa stiam si eu ...


de fapt, check PM
Gioro_T
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 07, 2002 3:34 pm
Localitate: The T-dot

Re: Dragoste la distantza....exista asa ceva?

Mesajde honeybunny » Mie Noi 06, 2002 4:01 pm

Initial trimis de Love2Fly
Desi forumul acesta este cica: "totul despre sex" eu am sa postez acest subiect despre dragoste si anume...dragostea la distantza. Nu demult am cunoscut o fata aici in Bucuresti, ne-am placut amandoi(poate a fost si e singura fata care m-a iubit si ma iubeste cu adevarat) pana aici toate bune si frumoase...problema e ca ea e din alt oras! (si anume PLoiesti)eu sunt din Bucuresti. Chestia e ca vorbim des la telefon iar eu i-am promis ca in fiecare weekend ma voi duce la ea in Ploiesti si ne vom vedea, insa mi-e frica ca nu ma voi putea tine de promisiune si mai ales ca :"ochii care nu se vad se uita". Voi ce credeti? are sanse o astfel de relatie? are rost sa continuui?
;P



nu inteleg de ce iti faci atatea probleme pentru o relatie la cativa kilometri...eu sunt cu prietenul meu de 1 an si 7 luni si eu locuiesc in brasov si el in germania si ne vedem doar de cateva ori pe ani (cam 3 luni din 12 in total)...asa ca relax, daca simti ca o iubesti, nu lasa cei cativa km sa stea in calea iubirii tale...
honeybunny
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Noi 06, 2002 3:54 pm
Localitate: Brasov

Mesajde cleopatra » Joi Noi 07, 2002 3:38 am

Initial trimis de Gioro_T


Ma-aaah, frate ... pfoai, ma bucur c-am gasit threadu asta.
Ce faza, mah BOBO, ca eu sunt cam in aceeasi situatie ... Numa ca tu ai fost c-un pas mai rapid cu actele ...

Tu cand plecaseshi, eu in toamna aia eram in vacanta (an stat numa o luna, August 00) si atuncea am cunoscut-o. Si pe urma in toamna lu' 00, cu toate ca fusesem impreuna de 3 saptamani, a fost brutal cand am plecat inapoi.
Ei, si din toamna lu' 00 pana-n vara lu' 01 a a fost cred ca cel-mai-si-cel-mai brutal, alea 8 luni, c-o trebuit sa acopar datoria din vacanta 00 si + sa strang pt 01.
Ei, si pe urma vara 01 a fost super-druper ... si din nou in toamna brutal, cu plecatul. Si pe urma tot nasol a fost pana in Martie, cand am dat o fuga de 11 zile .... si pe urma acuma, in August inca 3 saptamani (uf, n-am putut sa merg pt vara-ntreaga, ca aveam scoala+servici) ....
In fine, acuma drumu asta in Ro e chiar o rutina pt mine, insa cam trebuie sa se ajunga la o concluzie ... sa am un sentiment de closure, intelegi ?

Si asta vine prin ... ce altceva, decat casatorie ...
Is mult mai multe de precizat ...

Deci daca tu acuma ai pus deabia actele, cat o sa dureze pana ce obtine ea visa, sunt curios ...

.........




Personal, cred ca daca este intr-adevar vorba de dragoste,
relatia voastra va rezista.
In cazul in care nu este decit un foc de paie, totul se va consuma intens si repede.
Sexualitatea are rolul ei foarte important in viata unui cuplu, dar cu aceasta ocazie (ma refer la distanta care va desparte), poate nu este rau daca va si testati reciproc.
Iti doresc numai bine,
Cleopatra
cleopatra
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 07, 2002 3:05 am
Localitate: Germania

Si poate ca ar fi mai bine....

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 08, 2002 5:50 pm

Se pare ca sfaturile voatre m-au impulsionat si m-au facut sa o iubesc mai mult pe tipa insa problema care apare acum si care probabil nu va disparea e: "daca o sa ajung la acel sentiment care te face sa te simti trist doar ca nu ai vazut-o o zi?" daca toata sapatamana cat timp nu o voi vedea mi se va parea un chin? la fel si pt ea....
HonneyBunney? tu ce gen de relatie ai atunci cand te vezi de 3 ori pe an? mai poate fi ea considerata de iubire? atunci cand zilnic vezi pe strada pe altcineva, alcineva care te poate sa zic seduce. Bine, ai sa-mi spu ca daca il(o) iubesti vei rezista unei relatii la distantza dar...ochii care nu se vad des...totusi se uita....so!?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Astept o parere....

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 08, 2002 5:52 pm

Gabytzule? tu ce zici mah? ca tu stii despre ce tipa vorbesc...:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

B-O-B-O isprava

Mesajde nixon1 » Vin Noi 08, 2002 6:05 pm

B-O-B-O

Dupa o astfel de isprava nu iti pot dori decat in adevar sa traiesti cu ea pana la adanci batraneti si iti urez sa nu ai acelasi deznodamant ca al relatiei mele: am fost in situatia ta acum vreo 16 ani, bine inainte de '89. Si acum... ea este pe undeva prin Italia.
nixon1
 

Mesajde Aragorn » Vin Noi 08, 2002 6:27 pm

Pai si eu sper si cred ca asa va fi... cu toate ca u never now:rolleyes:, dar again nu cred ca e cazul meu...

Dar de ce relatia ta nu a tinut?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde nixon1 » Vin Noi 08, 2002 6:37 pm

B-o-B-O
Dar de ce relatia ta nu a tinut? [/B][/QUOTE]

Asta este cred o poveste intreaga, si in al doilea rand nu vreau sa o ponegresc. Cred ca am fost amandoi de "vina' desi nu amandoi am vrut sa ne despartim.
Am sa spun o banalitate strigatoare dar e bine de tinut minte: Diferenta intre a hotari sa fi impreuna si a hotari sa te desparti e in avantajul despartiri pentru ca pentru a fi impreuna e nevoie de dorinta/vointa a doua persoane pe cand pentru separare o vrerea unei singure persoane este suficienta.

Good luck!
nixon1
 

Mesajde gabuba » Vin Noi 08, 2002 10:41 pm

Dape... Parerea mea este ca indiferent de obstacole, piedici, etc, fara dragoste suflet viu nu exista. Daca tu chiar o iubesti pe tipa fa ceva, nu sta cu mainile in san pe fan club.ro, du-te la ea, vorbeste cu ea, fa ceva in privintza asta!
Da' ce vorbesc eu? Care la cata experientza am... nu ma pot exprima. Pentru mine viatza pana acum a insemnat orice mai puti iubire adevarata... pana acum , pentru toate exista un inceput!

P.S. Tipa e Sorina?! sau Didi? daca e a doua nu era in Pitesti? :con:...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde o.O » Sâm Noi 09, 2002 5:58 am

Love2Fly , mult noroc, stiu EXACT ce simti .. o sugestie insa.. adu-o si pe ea sa stea cu tine, nu te du numai tu la ea.. fa relatia egala
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde Dee Dee » Mar Noi 12, 2002 1:17 am

Initial trimis de Gabyzzu

P.S. Tipa e Sorina?! sau Didi? daca e a doua nu era in Pitesti? :con:...



:con: noooo!!!!
Eu NU SUNT IN NICI UN CAZ....
so ..banuiesc ca ramane prima varianta!
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Oare...?

Mesajde Love2Fly » Mie Noi 13, 2002 12:50 am

Mda....Dee Dee...nu esti tu:) insa si tu ai reprezentat ceva pt mine...si de ce nu? cred ca inca reprezinti din moment ce am spus si amicilor mei despre tine (m-am destainuit) :) Anyway...poate vii si tu la o intalnire forumista de miercuri seara si vom merge amandoi pentru prima oara...caci nici eu nu am fost pana acum!:)
Ciao! guarda e vinci!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Mie Noi 13, 2002 12:56 am

hm..da.. ma simt onorata. :) si acum pe serioase...!!!

din pacate nu am cum sa ajung ....:(
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Noi 13, 2002 1:16 am

Ascultam zilele astea o melodie cu niste versuri super si m-am gandit sa le pun si aici poate cine stie? le vor placea si altor persoane aceste versuri. Nu pot sa spun ca au o dedicatie anume insa ele sunt dedicate tuturor celor care au fost alaturi de mine...:)


Cand norii ma apasa
Si ploua in ochii mei
Cand soarele apare
Si rade apoi cu ei
Cand vreau sa cred ca maine
Va fi o noua zi
Vreau tu sa stii

Si vreau cand vine noaptea
Sa adorm cu glasul tau
Si mana ta pe frunte
Sa stearga tot ce-i rau
Si atunci cand ma trezeste
O raza in zori de zi
Vreau tu sa fi

vreau, vreau in lumea ta
vreau, vreau, sa uit de mine
vreau, vreau sa-mi spui ceva
spune-mi ca esti doar a mea....

Tu n-ai vazut cum creste
Si iarba cand zambesti
tu nu ai vazut cum in fiecare zi
Tot mai frumoasa esti
Si daca ar fi sa moara un om
De dragul tau
vreau a fiu eu


*****
si ca sa nu fiu off topic hai sa mai adaug ca ceea ce ati spus voi mai sus m-a facut sa cred cu tarie ca poate exista dragoste la distantza atunci cand aceasta este sincera si curata....insa asta e o conditie OBLIGATORIE pentru ca relatia sa reziste.
p.s: Dee Dee...in curand pregateste-te sa primesti un call anonim venit de pe cent!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde honeybunny » Mie Noi 13, 2002 11:20 am

Si eu am o relatie de 1 an si 7 luni cu prietenul meu care e in Germania...Si e perfect...Viata e mai frumoasa cand stii ca cineva in lumea asta te iubeste cu adevarat...Am fost la el, a fost in Romania, el fiind roman, si totul merge cum nu se poate mai bine...Vrem sa ne casatorim dupa ce imi termin eu facultatea (sunt in anul 2) si sunt convinsa ca nimic nu ne va strica planurile...Trebuie doar sa ai incredere si nervi de otel, desigur, caci altfel te apuca disperarea cand vezi ca mai tot timpul esti singur fizic...Dar trebuie sa iti dai seama ca nu esti...Iubirea exista...Si tineti-va bine, l-am cunoscut pe net...So...Trebui doar sa riscati si veti gasi in final iubirea...Fiecare are jumatatea lui in lumea asta...
Daca nu iti propui sa reusesti, iti propui sa nu reusesti...
honeybunny
Junior Member
 
Mesaje: 17
Membru din: Mie Noi 06, 2002 3:54 pm
Localitate: Brasov

Interesant

Mesajde LuckyMan » Sâm Noi 16, 2002 1:10 pm

Nu stiu..se zice ca ochi care nu se vad se uita...si sincer asa si este..eu de exemplu am avut o relatie cu o fata din craiova ..eu fiind din slatina...si este foarte greu..adica in ce sens...e foarte greu sa te duci in fiecare vineri in alt oras si sa colinzi pe acolo pana iti sar ochii din cap..si sa vezi ca dupa ce ca te-ai dus acolo mai are si toane si alte prostii de halul asta...si la un momendat intervine monotonia...deci...nu merge o relatie de la distanta :)

Si cu pana de brabete
Nu de gasca sau paun
Zgariai pe un dovlete
Ce-avusai lumii sa spun
LuckyMan
 

Mesajde Aragorn » Dum Noi 17, 2002 1:10 am

LuckyMan nu merge in cazul tau poate, dar in alte multe cazuri merge perfect...ca sa mearga trebuie ca amndoi sa vrea, nu numai unul ca atunci clar pica tot.
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde java » Dum Noi 17, 2002 1:23 am

Singurul lucru care nu merge de la distanta, este "treaba" :). In rest, daca esti cu adevarat indragostit, merge, chiar si la 7000 de km departare...
java
 

Mesajde Mr Hyde » Dum Noi 17, 2002 1:33 am

Se poate si treaba, exista aparate speciale, mai nasol e ca la 7000 km probabil ai un ditamai lag-ul :yD
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde java » Dum Noi 17, 2002 1:36 am

O solutie ar fi asta:
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
java
 

Mesajde cleopatra » Sâm Noi 23, 2002 10:37 pm

Buna B.O.B.O.,
iti doresc multi ani fericiti alaturi de sotia ta.
cleopatra
Junior Member
 
Mesaje: 21
Membru din: Joi Noi 07, 2002 3:05 am
Localitate: Germania

Mesajde Aragorn » Dum Noi 24, 2002 6:04 am

Multumesc Cleopatra... si tu sa ai tot ce -ti doresti ;)
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Dum Dec 01, 2002 2:52 pm

incep sa cred ca nu mai exista;P...pacat...dar nu-i nimic...life goes on...:p :p :p :o :o :o
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

inca o poveste :)

Mesajde pulsar » Mar Dec 03, 2002 9:07 pm

Inca o poveste de dragoste la distanta. Se pare ca sunt destul de populare pe aici.

Eu sunt in Canada de mai bine de 9 ani si am acuma 20 de ani. Mi-am trait adolescenta mea aici fara sa ma gandesc prea mult la Romania. Am planificat o vacanta cu prietenii mei in Vara 2001 sa venim sa ne distam si noi pe la mare/munte, grecia etc si mi-a placut ft mult. Recunosc ca Romancele sunt de departe mai frumoase si mai inteligente decat ce se gaseste pe aici :) Oricum, fiindca am stat doar 3 saptamani in 2001 am decis sa revin si in 2002 pentru 3 luni cu mai multi prieteni.

Incepand din februarie 2002 tot eram pe mIrc vorbind cu diferita lume despre Romania si in ce locuri pot sa merg. Din intamplare am intalnit o tipa, Mihaela care este dintr-un sat in apropiere de Snagov. Eram amandoi in alte relatii dar nu prea serioase. Am inceput cu o relatie de prietenie care a durat ceva timp din cauza persoanele cu care eram fiecare implicati dar eventual am inceput sa ne dam seama ca tinem foarte mult unul la altul. Din Martie pana in Iunie cand am venit eu in Romania vorbeam in jur de 3-4 ore pe zi la telefon desi la acest moment eram doar 'infatuati' unul cu altul. Nu cred ca o iubeam, si nici ea pe mine. Oricum, am ajuns in Romania pe 9 iunie si m-am intalnit cu ea in Bucuresti. Trebuie sa recunosc ca nu a fost cum ne-am imaginat. Fizic arata ft bine dar una este sa cunosti pe cineva doar pe Internet si la telefon si alta e in persoana, sa stai cu ea, si etc. Am petrecut marea parte a verii impreuna si am avut partea noastra de certuri si de impacari dar din fericire am developat o relatie mai adanca decat cea cu care eram la inceput. M-am intors la Montreal in Septembrie cu planuri ca sa vina ea in vizita la mine in vacanta de iarna. Din pacate, ea nu a obtinut viza ( ft probabil din cauza ca nu le-a dat bani la ambasada ) si acuma vin eu din nou in Romania. Inca nu sunt cu ea la stadiul sa ne gandim serios la casatorie sau ca ea sa vina sa se mute aici cu mine. Am vorbit despre subiect, si eu nu sunt gata ( inca mai stau cu parintii ) si nici ea ( are 18 ani, si inca nu a terminat liceul ).

Pentru cei care nu stiu cum este, pot sa spun ca este greu. Lipsa ei fizica este ingrozitoare dar pe alta parte atunci cand suntem impreuna apreciem mult mai mult timpul pe care il avem. Ce mai este greu, sunt finantele :) Vorbesc cu ea in fiecare zi la telefon si am facturi de telefon de peste 1000$/luna. Am fost dat afara din casa deja de parintii mei ( desi plateam factura singur ) fiindca se pare ca imi 'lipseste o doaga' :)

Eu sunt la facultate si termin in 3 ani ca inginer si sper ca ea sa poata sa vina sa stea cu mine cam in 1 an 1/2. Este foarte greu pentru o fata mai ales sa decida sa lase tot, familie, prieteni, scoala si sa vina sa locuiasca cu un tip de care o sa depinda total.

Deci am rabdare, si stiu ca o sa iasa bine!
Pentru cei care sunt in aceeasi situatie, nu desesperati, daca amandoi vreti la fel de mult, o sa fie bine!

Cheers,
George
pulsar
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Dec 03, 2002 8:50 pm
Localitate: Buc

Mesajde ombladom » Mie Dec 04, 2002 3:09 am

Eu zic ca relatii la distanta care merg si iese ceva sunt putine. Din 100 de relatii la distanta poate intre 5 si 10 sunt adevarate si care au un viitor anume. Iar astea 10% sunt realtii in care persoanele s-au intalnit deja macar o data si au continuat sa se placa dupaia. Parerea mea e ca daca persoanele nu s-au intalnit niciodata, aia nu se numeste relatie.

George, ma bucur ca-ti merge bine treba dar 2 chestii vreau sa-ti zic. In primul rand, nu te gandi la nunta la 20 de ani, traieste-ti viata. In al 2-lea rand. Sunt convins ca sentimentele care le ai tu pt ea le are si ea pentru tine dar, scuzama ca zic asta: ai grije ca sentimentele astea sa nu fie legate de faptul ca tu stai in Canada si cand ajunge aici sa-si vada de drumul ei, fara tine. Nu vorbesc aiurea, ci din experienta. Totusi sper sa iasa bine. Bafta.
ombladom
 

exista

Mesajde RATACIT » Dum Dec 08, 2002 1:53 am

am avut o reatie cu o fata care a durat 4 ani , a fost frumos dar ea a ales ca sa plece peste hotare sa aiba mai buna,mai vb la tel dar foarte rar .iubirea era foare mare si la distanta ,ne vedeam in fiecare saptamana.dragoste , sex ,frica, am trecut prin multe.
RATACIT
Junior Member
 
Mesaje: 4
Membru din: Dum Dec 01, 2002 5:09 am
Localitate: ROMANIA-BUCURESTI

Mesajde genicon » Dum Dec 08, 2002 3:43 am

Nu cred...
Dar probabil sunt cele mai frumoase. La mine asa a fost - a fost ceva deosebit. Cu o fata din Spania. A durat doar 1 (UNA!) zi. Dar a fost superb.
Ma rog... era clar ca nu o sa tina... ea nu mai avea cum sa vina aici, eu nici gand sa ajung prin Spania.
Am crezut ca e dragostea vietii mele, am pastrat legatura prin scrisori 3-4 luni (dragoste, sentimente). Dar... am inteles si eu, si ea - nu mai puteam sa ne vedem vreodata. Viata merge inainte...
Nu ne-am mai scris, nu am mai vorbit... M-A UITAT...
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

:)))

Mesajde claudiupst » Joi Ian 23, 2003 3:09 pm

Bah,eu am avut o relatie la distanta timp de 6 luni,asta pana a venit si ea la fac!Ne vedeam in fiecare saptamana !Acum nu mai sunt cu ea!(a venit langa mine)
Ati incercat sa stati mult timp impreuna?sa o faceti daca puteti,o sa vedeti ca se erodeaza relatia voastra !
Nu va amagiti cu relatiile la distanta,nu tin,poate cele de amicitie!
claudiupst
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 08, 2003 11:47 am
Localitate: aproape de oricine

Re: Dragoste la distantza....exista asa ceva?

Mesajde kArRa » Joi Ian 23, 2003 10:04 pm

acum vreo 3 ani am cunoscut un baiat cu care mam imprietenit si am petrecut vreo 3 luni foarte placute si a trebuit sa plece in italia..si a stat vreo 8 luni..vorbeam la telefon in fiecare saptamana ,chiar de 2 sau 3 ori dar trebuie sa recunosc ca nu am fost fidela si asta din cauza ca nu suport sa stau singura..mai ales ca amici nu prea am...si a venit apoi si am mai petrecut cateva luni.. in final am inceput sa tin foarte mult la el dar lucrurile nu mai merg intre noi...acum ce pot sa zic ..depinde la ce te refereai love2fly ca relatia mea a mers la distanta sau poate vroiaI sa stii daca poate exista fidelitate chiar si la distanta?...ai primit un raspuns..nu trebuie sa te influenteze...
kArRa
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mar Dec 10, 2002 10:38 pm
Localitate: braila

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori