Dragoste la distantza....exista asa ceva?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Dragoste la distantza....exista asa ceva?

Mesajde Love2Fly » Mie Oct 16, 2002 11:43 pm

Desi forumul acesta este cica: "totul despre sex" eu am sa postez acest subiect despre dragoste si anume...dragostea la distantza. Nu demult am cunoscut o fata aici in Bucuresti, ne-am placut amandoi(poate a fost si e singura fata care m-a iubit si ma iubeste cu adevarat) pana aici toate bune si frumoase...problema e ca ea e din alt oras! (si anume PLoiesti)eu sunt din Bucuresti. Chestia e ca vorbim des la telefon iar eu i-am promis ca in fiecare weekend ma voi duce la ea in Ploiesti si ne vom vedea, insa mi-e frica ca nu ma voi putea tine de promisiune si mai ales ca :"ochii care nu se vad se uita". Voi ce credeti? are sanse o astfel de relatie? are rost sa continuui?
;P
Degeaba iti faci planuri in legatura cu ce vei face, cu cum te vei schimba si cu cum ti se va schimba situatia. La fel cum ai fost ieri la fel vei fi si maine. Nimic nu se va schimba daca nu te implici cu adevarat.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Oct 17, 2002 4:31 am

Ma bucur ca ai deschis subiectul asta cu toate ca nu e prea legat de sex dar sa trecem la subiect.
Eu cred ca is cel mai bun exemplu ca se poate, si hai sa-ti spun de ce si cum:
Acum mai bine de 3 ani, pe data de 19.05.1999 m-am cuplat cu Alexandra...nimik nu aducea a o relatie de viitor dar insa totul era sa fie diferit.
Ne intelegeam super, tot ce ne placea la unu ii placea si la celalt, iar realtia noastra parea de neclintit...a trecut 1 an si ceva in care ne-am simtit excelent imreuna (eram in ac clasa de liceu) iar la data de 22 Septembrie 2000 a venit vestea cea "proasta"(venise mai devreme dar acum era data cu pricina) ca eu trebuie sa plec cu ai mei peste hotare, si nu ori unde, ci in Canada. Normal despartirea de EA a fost cel mai dureros lucru pe care l-am facut in viata mea, dar nu aveam incotro. La plecare i-am promis ca o voi aduce la mine in Canada si vom trai fericiti pana la adanci batraneti...lucru care ea si nimeni altcineva nu l-a crezut (eu avand numa 17 ani). Timpul a trecut rapid, si a venit vara urmatoare iar eu muncisem cateva luni inainte sa-mi strang bani sa pot merge sa o vizitez in vara pana cand voi putea rezolva sa o aduc. Am stat doua luni, ne-am simtit extraordinar iar in Septembrie 2001 a trebuit sa revin in Canada. (Ia in tot timpul asta m-a asteptat si vorbeam la telefon la doua zile si scriam mailuri in fiecare zi). Am ajuns in canada si am inceput sa planuiesc aducerea ei aici. A trecut iara un an si a venit vara lu 2002, air eu am mers in Romania si ne-am casatorit. Normal ca in septembrie a trebuit sa ma intorc in Canada si chiar zilele astea am depus actele pt ea sa primeasca viza si sa vina in sfarsit la mine sa traim fericiti pana la adanci batraneti...
Cam asta e povesztea mea de TRUE LOVE LASTS FOREVER !!!

Si ce pot sa-ti spun decat ca merita sa sacrifici tot ce ai pt persoana pe care o iubesti atata timp cat si ea te iubeste...Eu iti doresc noroc in relatie si sper sa aud numa de bine de voi de acum inainte.

PS: cati ani aveti?
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Joi Oct 17, 2002 12:22 pm

WOW...
sa mai spuna cineva ca dragostea adevarata nu exista...
nu-mi vine sa cred ca citesc asemenea "declaratii" de la niste baieti.si cand te gandesti ca cica voi sunteti insensibili...
asa avea si eu niste lucruri de spus dar ma abtin...nu pot sa spun decat ca sper sa dureze...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Cain » Joi Oct 17, 2002 12:23 pm

dabia de poti tine de una care sta linga tine, si tu mai vrei sa o tii si in tari straine... Las-o prietene. Merge in telenovele, in viata de zii cu zii NU. Si cine zice ca dragostea nu trece si prin pat e ipotent. Sau frigida, dupa caz. Aia fara futut, e dragoste de mama, sau de copii mici. ATIT !!!
Cain
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 15, 2002 1:38 pm
Localitate: m'bucuresti

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Oct 17, 2002 12:32 pm

Cain,unii dintre noi in afara de p*** ..mai au si inima !
Bravo Bobo ! Imi place de tine !
Love2Fly,dar Ploiestiul nu e departe ! E aici la 2 pasi ! Din Pantelimon de la tine ajungi mai repede in Ploiesti decat in cartierul Militari ! Sfatul meu : continua !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aragorn » Joi Oct 17, 2002 1:08 pm

Cain esti foarte destept ce sa spun...lasa, traieste tu cu telenovelel tale iar eu cu nevasta mea, asa ca :d good luck...
Daca tu de abia te poti tine de unde de langa tine atunci e cam grav.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Oct 17, 2002 1:09 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Cain,unii dintre noi in afara de p*** ..mai au si inima !

pai asta zise si el...ca unii care au inima mai au si ...p***. si daca n-o pui cu persoana iubita se numeste frectie....
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Joi Oct 17, 2002 1:54 pm

Initial povestea lui BOBO pare induioshetoare... dar nu cred ca e chiar asa... la varsta asta mai avetzi multe de invatzat... insa din ceea ce ai zis tu am inteles ca tipa e destul de influentzabila si ca tu patronezi tot...
Initial trimis de B-O-B-O
Acum mai bine de 3 ani, pe data de 19.05.1999 m-am cuplat cu o fata simpla...
cred ca ea e ca un caine credioncios :)

Love2Fly - daca ai ajuns sa iti pui intrebarea: merita au ba?... atunci este clar ca nu se merita ;). Nu mai aduc alte argumente, ca nu prea este nevoie in cazul de fatza.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aragorn » Joi Oct 17, 2002 6:06 pm

Sopra eu nu vreau ca poveetsea mea sa fie induiosatoare, sau sa-mi planga cineva de mila...eu pur si simplu am spus povestea vietii mele, fie ca o credeti fie ca nu, ca sincer nu ma prea intereseaza ce spun altii in legatura cu ce am facut sau ce fac...

Om mai avea noi multe de invatat, dar cum se spune: "Omul invata cat traieste" iar chestia asta e mai greu sa o stii tu, adika cat stim noi si ce stim... In primul rand noi stim ca vrem sa fim impreuna in fiecare zi nu doua luni pe an, sau nici atat.

Ea nu este deloc influentabila, si sincer cu toate ca mi-ar place sa conduc eu totul nu este cazul in relatia asta...totul se bazeaza pe iubire, incredere si comun acord.

Ce are ca am zis ca m-am cuplat cu o fata simpla? Ce sa fi zis? "Ca m-am cuplat cu o fata."? Am vrut sa sune putin mai frumos...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde lester » Joi Oct 17, 2002 10:04 pm

hehe ...in sfarsit true love :) cu adevarat o poveste fascinanta ...sincer sa fiu m'a senzibilizat chiar si pe mine . Prietena mea e din fetesti , eu fiind din bucuresti si vreau sa zic ...ca ne'am inteles perfect , poate ne intelegem si acum , vb la telefon in fiecare zi etc. Credeam ca o iubesc dar dupa ce a zis BOBO realizez ca sunt un purice
lester
 

wow!

Mesajde Love2Fly » Joi Oct 17, 2002 11:21 pm

Nu ma asteptam ca acest subiect sa aiba atata "priza" la membrii importanti ai acestul forum:)B-o-b-o ma intreba cati ani am. Am 20. Anyway...povestea lui B-O-B-O este intradevar misto...si chiar ma bucur pt el mai ales ca cel putin eu nu vedeam implinita o astfel de iubire.;)
Ce spune Oribilul Mosh este foarte adevarat. Din Pantelimon pana in Valea Ialomitei fac o ora jumate si pana in Ploiesti cam tot atat fac. Sopra, frate! cand iubita ta e la 60 de Km departare eu cred ca ai tot dreptul sa te gandesti daca merita sau nu, caci totusi oricat as iubi-o aceasta distantza e o mare problema. In fine....:) Vad eu ce fac si va anunt si pe voi ce am hotarat:).
Bafta tuturor!
ps.: Multumesc celor care mi-au dat sfaturi!

Realitatea este ca un macanism gigantic format din roti dintate de toate marimile. De obicei tu nu esti decat o rotita mica care nu poate decat sa se roteasca cu viteza impusa de rotile mari. Orice incercare de te misca mai repede ca intregul mecanism duce la distrugerea zimtilor rotii mici.
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Vin Oct 18, 2002 12:46 am

Pt Lester:

Credeam ca o iubesc dar dupa ce a zis BOBO realizez ca sunt un purice


Eu consider ca gresesti putin aici, deoarece situatia mea e mai delicata, si se poate ca si tu sa o iubesti la fel de mult cat o iubesc eu pe a mea, dar norocul a facut sa fiti mai aproape decat cateva mii de kilometri cum e in cazul meu...

Pt Love2Fly: Eu ti-as sugera sa incerci sa continui relatia cat poti deoarece din cate vad eu (dupa varsta), nu cred ca mai e mult pana va puteti muta impreuna (sau ma insel?)...
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 18, 2002 4:02 am

B-O-B-O - nu shtiu cum sa-ti zic... dar din cate am inteles eu n-ati stat prea mult timp impreuna in Romania... pe langa asta... si eu daca ash emigra undeva in vest... cred ca am sa am multe gagici devotate in Romania... care abia asteapta sa le iau de nevasta.
Ai spus ca e o fata simpla... sunt curios care e diferentza in opinia ta intre o fata simpla si una complexa? :con:... am avut impresia ca atunci cand ai zis "fata simpla"... ai spus asta cu ceva regret ;)

Love2Fly - daca eu iubesc o tipa care se afla la o oarecare distanta si ajung sa imi pun problema daca se merita au ba... atunci clar nu merg mai departe. In schimb, daca disper cu gandul ca nu o vad x zile... sau daca abia astept sa vina ziua in care am s-o vad (si acelasi lucru e valabil si din partea ei)... atunci nici nu o sa-mi treaca prind cap sa ma despart de ea... ci caut o solutie care sa rezolve distanta. Daca iubesti si nu traiesti pentru persoana iubita... atunci aia nu e iubire ;)
Se pare ca tu o iubesti... dar totusi nu mi se pare corect sa-ti pui asemenea intrebare.

Love2Fly - modifica-ti semnatura... maxim 4 randuri si 180 caractere.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aragorn » Vin Oct 18, 2002 4:47 am

Sopra, noi am fost in ro impreuna de la 19.05.1999 - 23.09.2000 cand am plecat eu, deci un an si 4 luni...

Cand am spus o fata simpla, n-am spus-o de loc cu regret ca n-as avea de ce...si atunci ar intra si cealalta problema si anume ca daca o consider simpla si regret atunci e greu sa spun ca o iubesc cu adevarat, nu?
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 18, 2002 4:51 am

tot n-am aflat diferentza intre o fata simpla si una complexa ;)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aragorn » Vin Oct 18, 2002 4:51 am

Prin simpla am vrut sa zic o fata la locul ei, nu "curva" (adika sa schimbe baietii la saptamana), etc.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 18, 2002 6:01 am

lol... pai asa zi mah... ca eu prin simpla am inteles cu totul altceva :)
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde PreferatA » Vin Oct 18, 2002 7:41 am

am avut si eu o relatzie la distantza dar mai mult de 6 luni nu a durat pentru ka fiecare a avut necazuri .. iar mie imi venea sa ma dau ;a pentru ka nu eram langa el cand avea nevoie si dupa ce ca aveam amandoi belele mai era si tristetzea ca nu puteam fi impreuna tot timpu .. ne vedeam decat de doua ori pe luna kand ne duceam la munte sau eu la el sau el la mine .......

Era prea mare suferintza asha ka ne=am gasit pe altcineva .. dupa doi ani .. eu am reushit sa nu il mai iubesc ... akuma o sa vina la ziua mea ... sa vad ce o sa se intample desi fiecare avem pe cineva de vreun an


;e
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Oct 18, 2002 8:49 am

Initial trimis de B-O-B-O

Ce are ca am zis ca m-am cuplat cu o fata simpla? Ce sa fi zis? "Ca m-am cuplat cu o fata."? Am vrut sa sune putin mai frumos...

nu bobo ,ce a inteles sopra am inteles si io si poate si alti useri.
prin "simpla" ti-ai acordat tie un aer de superioritate vis-a-vis de ea. imediat m-am dus cu gandul la " o fata de o alta conditie , inferioara , comparativ cu a mea" , fie ea materiala sau ca ...educatie , deci dupa parerea mea nu a sunat prea "frumos"
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Vin Oct 18, 2002 9:27 am

da, eyewitness are dreptate... eu m-am gandit ca atunci cand ai spus ca e femeie simpla te-ai referit la femeia shnur, dupa care nu se uita nimeni si pe care tu ai reusit sa o aduci de la tzara si sa o introduci in inalta societate :o

Deci, sa tin minte... femeia complexa e curva, femeia simpla e femeie de casa :)
Acum stau si ma gandesc... cum ar fi sa te duci la o tipa si sa-i faci un compliment de genul: "vai draga, ce femeie simpla esti." :x
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Aragorn » Vin Oct 18, 2002 1:16 pm

Ok, am inteles si punctul vostru de vedere, cu toate ca nici de cum n-am vrut sa zic asa ceva...asa ca o sa modific ce am scirs...

Deci ca sa fie clar, ea nu era deloc inferioara mie la nici un capitol (ba poate la fotbal;))
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mda...

Mesajde Love2Fly » Vin Oct 18, 2002 9:34 pm

Bai...ce sa mai incolo si incoace, eu o iubesc pe fata asta si voi face tot ce-mi sta in putinta pentru a imi continua relatia cu ea. cat depsre ce zicea B-o-b-o cu mutatul impreuna eu cred ca e totusi mult prea de vreme....mai vreau sa raman liber macar pana terminarea facultatii.

ps: Sopra? ce are semnatura mea? am vazut semnaturi mult mai lungi ca a mea.....sunt in ilegalitate?:confused: ca daca "da" atunci nici o problema o modific:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Re: Mda...

Mesajde Aragorn » Lun Oct 21, 2002 3:59 am

Initial trimis de Love2Fly
Bai...ce sa mai incolo si incoace, eu o iubesc pe fata asta si voi face tot ce-mi sta in putinta pentru a imi continua relatia cu ea. cat depsre ce zicea B-o-b-o cu mutatul impreuna eu cred ca e totusi mult prea de vreme....mai vreau sa raman liber macar pana terminarea facultatii.


Din ce spui tu de aici, eu trag concluzia ca tu nu prea vrei sa fi cu ea, ca nu o iubesti asa cum spui ca o iubesti, si ca nu iti doresti o relatie serioasa acum, deci atunci de ce te mai chinui cu asta?
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde Dee Dee » Joi Oct 24, 2002 12:29 am

Dupa ce am vazut cateva exemple de relatii la distanta....am spus ca nu voi accepta niciodata o astfel de realtie pentru ca suferi mult mai mult decat te bucuri ...e foarte greu!
si uite ca ...dragostea e oarba si nu tine cont de distantza... dc e sa vina ...vine :D ....
so ..acum pot sa spun ca am o astfel de relatie....care nu se tine prea bine..dar se tine...oricum ...nu am sa ma despart de respectivul niciodata!(cel putin nu eu!) pentru ca tin super mult la el ....kiar dc ne vedem rar.....but the summer will come and out time will come too!

so ..dc simtiti ca e "the one" (cel putin pt momentul respectiv... nu zic acum pt toata viatza) merita sa incercati!...si sa nu renuntzati asha ushor!
It's too bad, but that's me
what goes around comes around, you'll see that I can carry the burden of pain 'cause it ain't the first time that a man goes insane and when I spread my wings to embrace him for life I'm suckin' out his love, 'cause I, I'll never be NOBODY`S WIFE !!!
Avatar utilizator
Dee Dee
Junior Member
 
Mesaje: 1075
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Dum Oct 27, 2002 1:44 pm

Ca sa raspund intrebarii din thread, exista asa ceva, cu conditia ca distanta sa fie mai scurta decat lungimea. :)
Mai departe. Cu putina bunavointa, totul se poate.
B-O-B-O -> esti un adevarat.
Superba Oana (asa avea si eu niste lucruri de spus dar ma abtin) -> nu este bine, din punct de vedere medical, sa te abtii
Cain -> imi plac mult ideile tale. De unde le-ai cumparat? Se dau la bucata, la punga, la cutie, la kilogram, la metru?
lester (Credeam ca o iubesc dar dupa ce a zis BOBO realizez ca sunt un purice) -> daca relatia lui B-O-B-O a mers, nu inseamna ca TOATE relatiile de dragoste or sa mearga; altfel spus, nu generaliza; la tine poate sa fie mai bine sau mai rau
deedee -> si daca o sa gasesti pe unul langa tine cu mai multe calitati decat baiatul pentru care ai anumite sentimente si pe care poti sa il vezi mult mai des, ce o sa faci? O sa iti spui ceva de genul: "Nu pot sa fiu cu asta, pentru ca eu tin la ala care se afla la X kilometri distanta"?
Ca sa imi dau si eu cu parerea, eu cred ca relatiile (si dragostea) de la distanta pot (poate) exista daca partenerii fac totul ca sentimentele sa nu dispara. Tentatiile din jur pot fi usor evitate, dar la fel de adevarat este ca se poate intampla sa existe langa tine un el (sau o ea, depinde de caz) care sa fie nascut(a) pentru tine - cum vine vorba - si tu pentru ea, fara sa va dati seama.

PS: Cain, nu stiu cati ani ai si nici nu ma intereseaza, dar sunt curios daca la 26 de ani si jumatate ai putea sa stai o perioada destul de lunga langa o fata cu destul de multi ani mai mica decat tine (virgina fiind) si doar sa te saruti cu ea. Fiecare intelege ce vrea de aici!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

***

Mesajde ROBAKITA » Lun Oct 28, 2002 12:23 am

Da! cu mare convingere.Cind iubesti pe cineva inseamna ca dai tot ce e mai bun din tine pentru acea persoana pe care o iubesti.
Iubire fara sex ,a-ti spune voi e cam greu,dar sex fara sa simti nimic decit un fuck,nu cred ca e mare lucru.
Fie ea distanta mare sau mica ,eu cred atunci cind iubesti pe cineva cu adevarat distanta nu ar fi o problema.
Am trait o iubire la ''distanta'' si pot spune ca a fost mult mai palpitanta decit cea pe care o traiesc acum.(acum e mai mult interes ,decit dragoste)
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde java » Lun Oct 28, 2002 3:02 am

Cu siguranta ca exista dragoste la distanta. Si vorbesc din proprie experienta. L-am cunoscut pe sotul meu (care e francez), la finele lui octombrie 2000 pe mirc :) ; de Craciun a venit in Romania si doar dupa citeva zile m-a si cerut de sotie. Ne-am casatorit in august 2001 in Romania si am avut o nunta de vis...

Si-am incalecat pe-o roata
Si v-am spus poveste toata

:a
java
 

out of topic

Mesajde Love2Fly » Mie Oct 30, 2002 12:21 am

Robakita? auzi? tu stai in kalamata sau Kalambaka? nu de alta dar prin kalambaka am fost si eu:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Re: out of topic

Mesajde ROBAKITA » Sâm Noi 02, 2002 3:31 pm

Initial trimis de Love2Fly
Robakita? auzi? tu stai in kalamata sau Kalambaka? nu de alta dar prin kalambaka am fost si eu:)


Nu zau!ia iuta-te mai atent sa vezi unde stau ,ce zici poate-mi faci o vizita,daca tot ai ajuns prin Kalambaka,apropo pe unde e,nu mi se pare foarte cunoscut?
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Gioro_T » Mar Noi 05, 2002 4:43 am

Initial trimis de B-O-B-O
Ma bucur ca ai deschis subiectul asta cu toate ca nu e prea legat de sex dar sa trecem la subiect.
Eu cred ca is cel mai bun exemplu ca se poate, si hai sa-ti spun de ce si cum:
Acum mai bine de 3 ani, pe data de 19.05.1999 m-am cuplat cu Alexandra...nimik nu aducea a o relatie de viitor dar insa totul era sa fie diferit.
Ne intelegeam super, tot ce ne placea la unu ii placea si la celalt, iar realtia noastra parea de neclintit...a trecut 1 an si ceva in care ne-am simtit excelent imreuna (eram in ac clasa de liceu) iar la data de 22 Septembrie 2000 a venit vestea cea "proasta"(venise mai devreme dar acum era data cu pricina) ca eu trebuie sa plec cu ai mei peste hotare, si nu ori unde, ci in Canada. Normal despartirea de EA a fost cel mai dureros lucru pe care l-am facut in viata mea, dar nu aveam incotro. La plecare i-am promis ca o voi aduce la mine in Canada si vom trai fericiti pana la adanci batraneti...lucru care ea si nimeni altcineva nu l-a crezut (eu avand numa 17 ani). Timpul a trecut rapid, si a venit vara urmatoare iar eu muncisem cateva luni inainte sa-mi strang bani sa pot merge sa o vizitez in vara pana cand voi putea rezolva sa o aduc. Am stat doua luni, ne-am simtit extraordinar iar in Septembrie 2001 a trebuit sa revin in Canada. (Ia in tot timpul asta m-a asteptat si vorbeam la telefon la doua zile si scriam mailuri in fiecare zi). Am ajuns in canada si am inceput sa planuiesc aducerea ei aici. A trecut iara un an si a venit vara lu 2002, air eu am mers in Romania si ne-am casatorit. Normal ca in septembrie a trebuit sa ma intorc in Canada si chiar zilele astea am depus actele pt ea sa primeasca viza si sa vina in sfarsit la mine sa traim fericiti pana la adanci batraneti...
Cam asta e povesztea mea de TRUE LOVE LASTS FOREVER !!!

Si ce pot sa-ti spun decat ca merita sa sacrifici tot ce ai pt persoana pe care o iubesti atata timp cat si ea te iubeste...Eu iti doresc noroc in relatie si sper sa aud numa de bine de voi de acum inainte.

PS: cati ani aveti?


Ma-aaah, frate ... pfoai, ma bucur c-am gasit threadu asta.
Ce faza, mah BOBO, ca eu sunt cam in aceeasi situatie ... Numa ca tu ai fost c-un pas mai rapid cu actele ...

Tu cand plecaseshi, eu in toamna aia eram in vacanta (an stat numa o luna, August 00) si atuncea am cunoscut-o. Si pe urma in toamna lu' 00, cu toate ca fusesem impreuna de 3 saptamani, a fost brutal cand am plecat inapoi.
Ei, si din toamna lu' 00 pana-n vara lu' 01 a a fost cred ca cel-mai-si-cel-mai brutal, alea 8 luni, c-o trebuit sa acopar datoria din vacanta 00 si + sa strang pt 01.
Ei, si pe urma vara 01 a fost super-druper ... si din nou in toamna brutal, cu plecatul. Si pe urma tot nasol a fost pana in Martie, cand am dat o fuga de 11 zile .... si pe urma acuma, in August inca 3 saptamani (uf, n-am putut sa merg pt vara-ntreaga, ca aveam scoala+servici) ....
In fine, acuma drumu asta in Ro e chiar o rutina pt mine, insa cam trebuie sa se ajunga la o concluzie ... sa am un sentiment de closure, intelegi ?

Si asta vine prin ... ce altceva, decat casatorie ...
Is mult mai multe de precizat ...

Deci daca tu acuma ai pus deabia actele, cat o sa dureze pana ce obtine ea visa, sunt curios ...

.........
Gioro_T
Junior Member
 
Mesaje: 24
Membru din: Mie Aug 07, 2002 3:34 pm
Localitate: The T-dot

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori