Cine Face De Obicei Primul Pas?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Cine Face De Obicei Primul Pas?

Mesajde Superba Oana » Lun Dec 09, 2002 3:33 pm

sunt curioasa daca faceti voi primul pas sau asteptati acest lucru din partea partenerului/partenerei!
si cand spun primul pas ma refer la prima invitatie in oras , primul sarut , prima partida de sex...
eu sunt mai indrazneata si se pare ca baietii/barbatii (sau cel putin cei cu care am fost eu) se sperie de acest lucru...
If I could rearange the alphabet, I'd put U and I together
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Necuratu' » Lun Dec 09, 2002 3:47 pm

Eu niciodata nu am facut primul pas in nici unul din domenile pe care le enumeri, si am pierdut o groza de femei din cauza asta.
Totusi, cu cele care au avut ele initiativa, nu m-am speriat deloc,
am asteptat sa zica ce vor si am sarit pe ele
Avatar utilizator
Necuratu'
Junior Member
 
Mesaje: 155
Membru din: Dum Oct 20, 2002 11:00 pm

Mesajde baixinho© » Lun Dec 09, 2002 4:52 pm

Depinde de situatie. Daca ies cu o fata si nu tin neaparat sa fiu cu ea, deci nu prea ma intereseaza daca ma refuza, fac eu primul pas. Altfel, incerc sa-mi dau seama din comportamentul ei ce si daca vrea. In general, nu prea imi place sa fiu refuzat, si de aceea nu fac primul pas (sau, ma rog, nu il fac imediat). Sunt cam orgolios din cauza de zodie (leu) si accept mai greu esecurile (ratarile, etc). Au fost si cazuri in care ea a facaut primul pas, dar am refuzat-o pentru ca prezenta cine stie ce interes.
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Lun Dec 09, 2002 5:02 pm

Initial trimis de Necuratu'
...si am pierdut o groza de femei din cauza asta.


Mda...cam asa am patit si eu, dar eu am fost din totdeauna foarte nesigur de infatisharea mea...tot timpul ziceam "asta-i prea misto ca sa-i placa de mine" :(

Poate dupa ce am facut 18-19 ani mi-am mai revenit, dar pina atunci..ufff..nici nu vreau sa-mi amintesc ;a
Skicklig charmör skickar choklad, chansar på skönt skjut

"Skilled seducer sends chocolate, hopes for a nice shag"
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde o.O » Mar Dec 10, 2002 2:28 am

Oana, tu faci parte din cele .. 1% .. cu indulgenta ;) In restul cazurilor barbatul face pasul sau isi citeste in palma pentru restul serii.. si e normal ca barbatii sa se sperie cind esti directa .. pentru ca te considera altceva, chiar daca nu este neaparat asa :)
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Fata sa faca domne' primu' pas....

Mesajde Love2Fly » Mar Dec 10, 2002 2:39 am

Da domne' daca lor le face atata placere sa agatze asta e...sa agatze ca eu cad repede:):) si in plus...daca nu ma agatzau fetele la ora asta faceam parte din clasa din ce in ce mai restransa de oameni virgini:) asha ca.....e bine ca fata sa agatze!:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Kayla » Sâm Dec 14, 2002 7:38 pm

Hihihiii! Love2Fly, zau ca esti tare! Eu sunt de parere ca baietii/barbatii trebuie sa faca primul pas. De obicei, fata care face primul pas e putin c***a... Nu vreau sa le jignesc pe cele ca Superba Oana, care probabil sunt doar nonconformiste...
Kayla
 

Mesajde baixinho© » Sâm Dec 14, 2002 9:41 pm

Initial trimis de Calypso
De obicei, fata care face primul pas e putin c***a...


Si daca de exemplu unei fete ii place foarte mult de un baiat, asta se da lovit mai mereu, iar intr-un final fata se decide sa-i spuna ce si cum? Tot curva este? Generalizezi si nu este bine!
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde o.O » Mie Dec 18, 2002 2:47 am

baixinho, chestiile astea sunt rare .. iar Calypso a citit prea mult sandra brown si a privit titanic & stuff de 10000 de ori. Ce se intimpla in filme nu e realitate . Sunt doar fantezii general acceptate de public..
o.O
o.O
Junior Member
 
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Noi 09, 2002 5:37 am

Mesajde salty » Joi Dec 19, 2002 5:50 am

umm. o lege nescrisa face ca procentul sa fie mai mare pentru cazul in care "el" face pasul. ei bine eu sunt o statistica. nu fac primul pas. zic eu ca tzine mai mult de personalitatea persoanei.
some do, some don`t, i might..
salty
Junior Member
 
Mesaje: 45
Membru din: Vin Dec 13, 2002 7:44 am
Localitate: already there

Mesajde barbarella » Sâm Ian 18, 2003 9:04 am

Initial trimis de baixinho


Si daca de exemplu unei fete ii place foarte mult de un baiat, asta se da lovit mai mereu, iar intr-un final fata se decide sa-i spuna ce si cum? Tot curva este? Generalizezi si nu este bine!


Cred ca e OK sa faci primul pas, mai ales daca el e mai timid. Sa stii ca multi nu-l fac pentru ca sunt timizi sau pentru ca le e teama de un refuz, aici in forum sunt toti mari si tari, dar isi mai pierd din curaj cand sunt face to face cu o fata. E mai bine sa o faci decat sa te intrebi pe urma cum ar fi fost daca... Hai sa fim seriosi cu povestea asta, cum ca ar crede ca esti putin c*****, din contra o sa fie probabil flatati si placut surprinsi. Si la urma urmei, poti sa faci pasul si pe jumatate, adica sa-i arunci niste priviri sugestive ca sa-l incurajezi.
barbarella
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Ian 18, 2003 6:34 am
Localitate: wherever

Re: Cine Face De Obicei Primul Pas?

Mesajde Cruela » Sâm Ian 18, 2003 9:07 pm

Initial trimis de Superba Oana
sunt curioasa daca faceti voi primul pas sau asteptati acest lucru din partea partenerului/partenerei!
si cand spun primul pas ma refer la prima invitatie in oras , primul sarut , prima partida de sex...
eu sunt mai indrazneata si se pare ca baietii/barbatii (sau cel putin cei cu care am fost eu) se sperie de acest lucru...


Lasa Oana ca e mai bine sa faci tu primul pas decat sa stai sa astepti... Parerea mea in general e ca daca vrei sa fii cu cineva si el/ea nu misca nici un deget e mai bine sa faci tu primul pas...
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde AnjinSan » Dum Feb 02, 2003 3:03 am

Eu cred ca e mai bine sa nu te gandesti " acum fac pasul urmator" in sensul in care s-a discutat mai sus . Si eu cand eram mai mic aveam "problema asta" cu "pragurile" adica ma gadeam daca acum e momentul sa o tin de mana , daca acum pot sa o sarut sau sa mai astept si tot asa. In cele din urma , pana ma gandeam eu si ma framantam trecea momentul si fata credea ca eu nu sunt interesat si gata..... inca o ocazie pierduta. Nici acum nu pot sa zic ca nu pierd nici o ocazie dar macar acum ratez cu o fata ratez pt ca am fost prea indraznet si pt ca am fost prea timid.
AnjinSan
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 2:37 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde ROBAKITA » Dum Feb 02, 2003 5:00 pm

Depinde acum mai exact la ce se refera ''primul pas''.eu de ex cind vreau sa intru in vorba cu cineva si mai ales daca imi si place tipul respectiv imi iau tot curajul si il intreb ceva asa ca sa sparg gheata,cum se spune,daca e sa-l sarut eu prima,eeee,asta e mai greu sint putin timida ,dar daca l-as iubi foarte mult si el ar fi putin mai timid cred ca as face eu primul pas.Nu e neaparat nevoie sa se spuna daca faci primul pas tu ,ca femeie esti o ''usuratica'',unii barbati prefera femeile care sint mai indraznete,acum depinde ce si cum,cit de indraznete sint.Iar in privinta sexului ce-mi place ii spun sa mi se faca ,deci ar fi tot ca un prim pas din partea mea,a femeii.

Oricum acum vremurile sau cam schimbat si femeile sint mult mai indraznete decit barbati si se pare ca unora le place asta si se bucura de simvan.
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Salma » Dum Mar 23, 2003 10:08 am

De obicei imi place sa fiu eu cea "curtata", insa cand mi-a placut foarte mult un baiat si am vazut ca n-are nici o initiativa, am facut primul pas. Cu unul din cei pe care i-am "agatat" am fost impreuna 7 ani, cu altul sunt acum, de un an. Daca n-as fi avut putin tupeu as fi pierdut cele mai importante relatii din viata mea, pentru ca pe niciunul nu cred ca l-as mai fi intalnit cu alta ocazie. Oricum, intuitia mea a functionat ireprosabil cand am facut eu primul pas, ceea ce va doresc si voua:)
E foame de bani, e foame de bani, baetzi.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde genicon » Dum Mar 23, 2003 11:04 am

Este o prostie sa consideri curve fetele care fac primul pas. Eu, si sunt sigur ca mai sunt foarte multi ca mine, chiar apreciez o fata care stie ce vrea si face primul pas.
Acum, ca sa va zis si la mine cam cum sta treaba: poate sunt putin la fel ca baixinho. Adica, nu fac primul pas pana cand nu sunt sigur ca nu as fi refuzat. Din cauza asta, pot sa ma laud ca nu am fost refuzat niciodata (sa nu credeti acum ca sunt vreun don juan sau am avut o gramada de femei :D ) Iar in ceea ce priveste fetele care au facut ele primul pas, eu pur si simplu nu am putut sa le refuz, zicandu-mi ca sunt altfel decat majoritatea si poate iese ceva mishto. Uneori a iesit, alteori nu...
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde Aragorn » Mie Mar 26, 2003 4:55 am

Initial trimis de genicon
Este o prostie sa consideri curve fetele care fac primul pas.


De acord cu tine.
Alea care fac primu pas stiu ce vor si oricum in ziua de azi cum femeile se cred egale cu barbatii ar trebuii sa fie asa aproape mereu...
I'm back, back again.
Avatar utilizator
Aragorn
Junior Member
 
Mesaje: 1424
Membru din: Vin Dec 14, 2001 12:00 am

Mesajde afrodita » Lun Mar 31, 2003 3:14 pm

Hmm...Primul pas?Pai depinde de cat de mult vreau sa fiu cu respectivul.Daca vreau foarte mult si el nu zice nik, atunci ma duc la el si ma bag in vorba, sa vad cam in ce ape se scalda treaba.Daca simt ca s-ar putea sa fiu refuzata , o las mai moale, daca simt ca si el vrea, atunci nu ma mai dezlipesc de el.S-au intamplat si cazuri cand am fost refuzata , dar si cazuri cand baietii chiar s-au bucurat ca am avut mai multa indrazneala ca ei.
Iar chestia cu refuzul: oameni buni, e normal sa mai fim si refuzati din cand in cand.Nu putem fi pe gustul tuturor, iar un refuz nu e o rusine.S-a intamplat si gata, treci mai departe.
Nu-i vorba, ca si mie mi-ar place sa fiu curtata, din pacate s-a intamplat asta numai in clasa a noua, cand primul meu prieten nu stia cum sa ajunga la mine, ca eram prea rusinoasa si nu il lasam sa inteleaga nimic.Atat.Faza asta cu "curtatul" s-a cam dus naibii in zilele noastre.De asta nici nu mai bag de seama cine pe cine agata, pt ca , la urma urmei, tot acolo iesi.Adik tot esti refuzat sau acceptat.
afrodita
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 1:38 pm
Localitate: Romania


Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori