Isi doresc cu adevarat femeile relatii stabile?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Isi doresc femeile o relatie stabila?

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Mar 15, 2003 12:47 pm

da
6
46%
nu
1
8%
stai sa ma gindesc
3
23%
poate
3
23%
 
Voturi totale : 13

Mesajde Matrashita » Mar Mar 18, 2003 8:50 pm

Stiti ce cred yo?
Eu zic ca multe fete afirma ca ishi doresc relatii stabile,un singur partener...si alte kestii de gen dar cum vad un tip mai frumushel si cu bani,gata...intorc privirea dupa el!
Poate constiintza le face sa afirme chestia ca au nevoie de o relatie stabila dar prin natura lor mai vor ceva,fie mai bun,mai frumos.....etc
Femeile sunt mereu in cautare de ceva mai bun!!:eek:
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde La Bella » Mar Mar 18, 2003 9:57 pm

genicon- nu cred ca trebuie sa faci un drum asa de lung pana aici, pentru ca prietenele mele sunt acasa, in Romania, deci, tot ce trebuie sa faceti este sa cautati mai bine, pentru ca exista, si nu este doar un mit. Iar, in legatura cu a fi de la tara sau nu, sa stii ca nu am nimic impotriva, pentru ca fiecare padure are uscaciunile ei, iar asa cum sunt la sat oameni de treaba, pot fi si la oras. Dar, oricum ma bucur sa aud ca mai sunt si baieti ca lumea!!!
DeathQueen- probabil trebuie sa mai intorci problema si pe partea cealalta, pentru ca asa ceva se poate intampla si in cazul baietilor. Cum ai reactiona tu, cand mergi la plimbare cu prietena ta- nu tocmai draguta, dar cu alte calitati, si vezi o tipa faina, imbracata sexy, care te face sa zici (bineinteles in gand), OAU de p... mea ce bine arata!!!!!! Ce i-as face, de as prinde-o!!!!!!!!!!!! Sa nu-mi spui ca nu ti-ar ramane mai mult decat putin ochii la ea, pentru ca nu te cred. Eu sunt de parere ca atata timp cat avem ochi sa vedem, de ce sa nu o facem, mai ales daca e ceva frumos si, de ce sa interzicem partenerului sa nu se uite, daca oricum o va face. Chestia este sa ramana numai la faza de "uitat" si sa nu se treaca la actiune. Iar la faza cu cautarea de ceva mai bun, inseamna ca ei i se pare ca nu se potrivesc, sau ce mai stiu eu ce. Cu banii lui, chiar daca e dragut, dar sarac cu duhul, nu cred ca poti obtine performante, asa ca poate nu ar cam trebui sa generalizam.
Daca fiecare ar incerca sa fie bun macar o zi, probabil multe s-ar schimba!
La Bella
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Mar 12, 2003 7:53 pm
Localitate: München

Mesajde Matrashita » Mie Mar 19, 2003 1:33 pm

La Bella-Exista muuuulte femei pt care banii conteaza,si desigur aspectul fizic.
Nu spun ca nu sunt la fel de multe(cel putin cred..sau vreau sa cred!!) care apreciza psihicul unei persoane,modul lui de a se comporta..etc...
Femeile ishi doresc relatii stabile pe masura ce se maturizeaza zic eu,cand realizeaza ca nu e de joaca cu sentimentele si cu iubirea.
O femeie ,daca se simte pe deplin multumita de ceea ce are,de barbatul de langa ea nu cred ca va cauta altceva.Si daca e indragostita de cel cu care traieste nu mai are ochi pt altzii!
Dar femeia,ca si barbatul admira ce vad in jur!
Se zice ca de aia avem ochi,ca sa vedem !!
Mai rau e cand se trece la fapte!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde La Bella » Mie Mar 19, 2003 11:26 pm

Da, ai dreptate, dar la faza cu maturitatea, mai am ceva de completat, ceea ce am constatat din propria experienta. Se poate ca atunci cand isi doresc o relatie stabila, s-ar putea sa fie si din cauza ca se simt neimplinite, nu mai stiu cine sunt si ce vor. De ce spun asta?!? Pentru ca am citit ca atunci cand este o relatie, partenerii se cunosc intre ei, dar si pe sine, pentru ca observam comportamente, dorinte si, de ce nu, defecte, pe care inainte nu am stiut ca le avem. Este o adevarata teorie de viata, care sunt sigura ca in multe cazuri este valabila, daca am stat putin sa cugetam care cum e.
Iar la ultima chestie amintita de tine, si la aia iti dau dreptate, pentru ca oricum nu ne putem abtine sa admiram ceea ce ni se pare frumos si cu atat mai mult sa devenim geloase ca partenerul numai se uita!!! Poate fi ceva constructiv si pe baza geloziei (bineinteles nu prea multa), in sensul ca in viitor am putea avea mai multa grija de aspectul nostru. Totul depinde de la persoana la persoana.
Daca fiecare ar incerca sa fie bun macar o zi, probabil multe s-ar schimba!
La Bella
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Mar 12, 2003 7:53 pm
Localitate: München

Mesajde Matrashita » Mie Mar 19, 2003 11:54 pm

Chiar daca o femeie ishi doreste o relatie stabila,ea trebuie sa inteleaga ca un barbat tot barbat este..tot se va uita dupa alte fete,rezumandu`se numai la a privi...asha ca nu trebuie sa fie geloase sau sa faca din chestia asta un motiv de cearta pt ca e absurd....:a
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde genicon » Joi Mar 20, 2003 2:14 pm

... si o femeie tot femeie ramane. Adica in contiuare se va uita dupa alti baieti. Iar daca privirea ei intersecteaza privirea unui baiat dintr-o alta relatie stabila, care se uita, asa, inocent, totul va deveni lipsit de inocenta si uite asa cei doi vor cauta impreuna o relatie stabila... :sperm:
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde La Bella » Joi Mar 20, 2003 10:03 pm

Scuze, genicon, dar aici trebuie sa te contrazic, pentru ca atata timp cat principiile sunt formate destul de bine, nu se ajunge la asa ceva. Iti spun asta pentru ca eu, una nu as putea face asa ceva, mai ales daca am o relatie stabila si, cu atat mai mult cat si el are. Deci, chestia e relativa.
Si, de ce spui tu ca numai femeia e in stare sa se uite la ce-i place, pentru ca barbatul e cam la fel, daca nu mai rau! Nu e atac la persoana, pentru ca nu te cunosc, dar macar recunoaste ca si tie iti cam fug ochii dupa ceva frumos, sexi, atragator.......... NU?!?
Daca fiecare ar incerca sa fie bun macar o zi, probabil multe s-ar schimba!
La Bella
Junior Member
 
Mesaje: 16
Membru din: Mie Mar 12, 2003 7:53 pm
Localitate: München

Mesajde afrodita » Lun Mar 31, 2003 3:31 pm

Mey, o relatie stabila am vrut de cand ma stiu, vorba unei fete de mai sus, am vrut sa raman cu primul insa nu s-a putut.Atunci am inceput sa caut.Ce sa caut? Pai cum ce? Pe cineva care sa ma inteleaga si sa ma accepte asa cum sunt.Nu zic ca a gresit numai baiatul in fostele mele relatii, am gresit si eu , insa nu am simtit acel "ceva" care sa ma faca sa vreau sa stau numai langa el.Intr-un sfarsit am gasit pe cineva, drept dovada suntem de un an si avem planuri de casatorie.Si cum n-ati gasit voi pe nimeni?Caci majoritatea fetelor pe care le cunosc eu, de-o seama cu mine, au relatii cu un baiat de pe la 16-17 ani si sunt si acum impreuna(la 21).E drept ca am cunoscut si fete care vor sa cunoasca cat mai multi baieti si nu vor sa ramana la unul singur, dar astea sunt cam putine.Cel putin din cunostintele mele.
afrodita
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 1:38 pm
Localitate: Romania

Anterior

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron