Relatiile bazate doar pe sex...pro sau contra?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Relatiile bazate doar pe sex...pro sau contra?

Am sau am avut o asemenea relatie
9
36%
As dori sa am,nu as refuza ocazia
3
12%
Sunt total dezgustat de asa ceva!
5
20%
Nu as face,dar nu am nimic cu cei care se implica in asa ceva
8
32%
 
Voturi totale : 25

Relatiile bazate doar pe sex...pro sau contra?

Mesajde MissBugMafia » Dum Aug 10, 2003 7:04 pm

Ce parere aveti despre o relatie care se bazeaza doar pe sex? Ceva de genu: azi am chef de sex...il (o) suni, o faceti ca iepurii si apoi ....pe data viitoare, iar in rest in ochii lumii sa pareti doar ca simple cunostinte.
Sunteti de acord cu asa ceva? Ati accepta? Aveti sau ati avut asemenea relatii?
Un baiat cum o considera pe partenera lui de acest gen? Si invers....fata pe baiat cum il considera? Oare se poate ajunge mai apoi la sentimente mai adanci?
Codrutza
Avatar utilizator
MissBugMafia
Junior Member
 
Mesaje: 225
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Re: Relatiile bazate doar pe sex...pro sau contra?

Mesajde broos » Dum Aug 10, 2003 8:01 pm

Initial trimis de MissBugMafia
Ce parere aveti despre o relatie care se bazeaza doar pe sex? Ceva de genu: azi am chef de sex...il (o) suni, o faceti ca iepurii si apoi ....pe data viitoare, iar in rest in ochii lumii sa pareti doar ca simple cunostinte.
Sunteti de acord cu asa ceva? Ati accepta? Aveti sau ati avut asemenea relatii?
Un baiat cum o considera pe partenera lui de acest gen? Si invers....fata pe baiat cum il considera? Oare se poate ajunge mai apoi la sentimente mai adanci?



~~~~~~~~~~~~~~
Ceea ce ai spus mai sus este fosrte la moda din pacate in zile astea de vara, de iarna, noaptea, ziua, privat, in public, etc...
Treaba sta in felul urmator: daca in acest scop vor incepe vreo relatie doi tineri, batrani, etc, adica sa fie atrasi unul de altul doar din acest instinct iepuresc, cu siguranta nimic nu va dura mai mult decat pana la clipa cand entuziasmul si o alta partenera va batea la usa.

~~~~~~
Daca esti moral alungi animale din jurul tau.
broos
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Aug 07, 2003 1:19 pm
Localitate: Broos

si pro si contra

Mesajde ROBAKITA » Vin Aug 15, 2003 1:27 pm

Relatii bazate numai pe sex,cum sa fie bine pina la un anumit timp,de ce,poate din cauza lipsei de timp liber,daca in cazul in care amindoi lucreaza si se vad numai seara putin inainte de somn,normal ca acea relatie va fi bazata numai pe sex...am avut un prieten in care si eu si el lucram mai toata ziua si ne vedeam doar in wenkend sau seara cind trageam cite o "tavalita" si apoi ne vedeam iarasi de treburile noastre:)
Dar eram iubiti si prieteni,nu prea ieseam prin lume ca nu aveam timp,in schimb eram impreuna ori de cite ori aveam nevoie unul de altul:)
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 1:52 pm

robakitooooo struneste-ti caii ca o luara pe aratura...adica daca io si sotia ne vedem seara de seara de la ora 9-10 incolo datorita profilului muncii pe care o desfasuram atunci relatia noastra se bazeaza numa pe sex ?...bati campii femeie...io creca soarele greciei ie de vina mai ales acu in august
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Vin Aug 15, 2003 1:54 pm

relatziile astea sunt cam aiurea... nu prea au intzeles...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde ROBAKITA » Vin Aug 15, 2003 3:11 pm

Initial trimis de eyewitness
robakitooooo struneste-ti caii ca o luara pe aratura...adica daca io si sotia ne vedem seara de seara de la ora 9-10 incolo datorita profilului muncii pe care o desfasuram atunci relatia noastra se bazeaza numa pe sex ?...bati campii femeie...io creca soarele greciei ie de vina mai ales acu in august


loooooooool,intr-adevar arde soarele in mortii ei de grecie,dar eu nu ziceam de relatii de casnicie,eye-ule,ci de relatii bazate pe sex,fara nici un angajament si nu pe sentimente,am avut o astfel de relatie si in afara de sex nu ne unea prea multe...eu stiu ca bat cimpii ,dar tu cred ca bati mai multi cimpii decit mine :D...sa nu mai zic de "capul" nebatut :D
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde memetshot » Vin Aug 15, 2003 3:16 pm

bine ca nu bate maimutele pe campi.
sunt pro.... pai care ar fii problema? vi de la munca, treci pe la ea, dupa o anumita perioada de timp, in functie de disponibilitati, pleci de la ea, meri acas si bagi somn si a doua zi vei fi un om nou :yD
asta daca nu te bate soarele in cap (indiferent de cap)
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 4:14 pm

robakito, mintea ta dilatata si bombata de la soare nu a inteles mesaju primului post si la cate sfaturi dadusi mataluta pe acest forum de sex care mai de care mai aberant si hazliu nu ma asteptam sincer la mai mult. deci hai sa-ti esplic cu cuvintele tale. fata aia in primu post a intrebat daca ati accepta o relatie bazata numa pe sex fara a implica sentimentele? pricepusi? ce pana mea are lipsa timpului cu chestia asta. un el si-o ea care nu vor sa investeasca sentimente din n+1 motive si-o pun regulat si se simt bine in cadrul acestei relatii si in societate apar ca simpli amici...intrebarea fetei? te-ai implica intr-o astfel de relatie au ba?
daca ai inteles , ceea ce ma indoiesc, raspunde-i fetei frumos si la obiect da nu ara ogoru ca-i vremea secerisului acu...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Re: Relatiile bazate doar pe sex...pro sau contra?

Mesajde ROBAKITA » Vin Aug 15, 2003 10:17 pm

Initial trimis de MissBugMafia
[B]Aveti sau ati avut asemenea relatii?


Adik eye-ule, relatiile la tine bazate pe sex sint niste relatii normale,adik tu te futi cu nevasta numai seara,dupa ce te intorci de la munca si in restul zilei iesi cu alte femei :D...cind o relatie e bazata numai pe sex si in afara actului sexual nu te atrage nimic la persoana respectiva,inseamna ca bat cimpii:rolleyes: ,ops,sorry,caldurile aici sint innabusitoare ,dar si marea e la doi pasi de mine ...asa ca am unde sa ma racoresc si sa stiu ce spun,daca tu nu ai inteles,asta e.
Iar cu privire la subiectul propus,fiecare intelege ce vrea si raspunde din punctul lui de vedere.:D

Sa mai "explicitez" inca odata ,asa pentru eye-ul, ce am vrut sa spun...daca doua persoane se intilnesc numai pentru un futai ,acea relatie va fi o relatie bazata numai pe sex,nu e vorba de sentimente ci doar SEX,SEX,SEX ...asa cum face eye-ul cu nevasta :o
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde eyewitness » Sâm Aug 16, 2003 8:28 am

robakito esti varza femeie...se pare ca atrofierea ultimului neuron ce mai dadea semne de viata pana nu demult se face simtita si pe forum. pe langa niste concluzii aiurea pe care le tragi vis a vis de mine si de subiect, aflandu-te probabil sub spectrul frustrarii de atentie din partea sotului , mai si aberezi arand cu inversunare campu din extravilan demonstrand inca o data capacitatile reduse in a percepe limba romana si sensurile acesteia. din pacate femeie, nu iti pot desena o legenda cu sensurile limbii romane astfel ca te voi lasa in ignoranta ta sa aberezi in continuare pe acest forum de sex unde pana si mihaela tatu s-ar lua cu mainile de par citind ineptiile tale.

ca sa-ti rezolvi totusi dilema cu intrebarea fetei si eventual sa-i dai un raspuns cat de cat la subiect iti dau un hint: pleaca de la ideea ca intrebarea se refera la persoane singure necasatorite, fara prieten(a) sau logodnic(a) deci FARA OBLIGATII. deci , incearca cu mintea aia a ta rudimentara, sa-ti inchipui ca nu esti casatorita, nu ai prieten, nu ai logodnic si esti fara vreo obligatie sentimentala fata de cineva. in acest caz ai putea avea o relatie bazata numai pe sex ? (timpul si spatiul neavand nici o legatura)
mai clar de atat, imi pare rau, da nu pot sa fiu...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde ROBAKITA » Dum Aug 17, 2003 11:34 am

Ashe e eye-ule, ai dreptate...am scris gresit, in graba si din cauza caldurii...nu era vorba ca simteam ceva pentru "prietenul" ala...doar ca ne intilneam dupa servici si ne simteam bine, nici eu, nici el neavind timp de o relatzie.

Sint prea "varza" ...asa ca "hai salut" :sal:
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde Mirela » Lun Aug 18, 2003 9:39 pm

Nu vad nimic rau intr-o relatie bazata numai pe sex, atunci cand ambilor le convine chestia asta, si o prefera unei relatii hai sa-i zic "normala".
Singura problema in chestia asta este ca noi, tipele, avem tendintza sa ne lasam duse de val, si sa complicam chestiile simple fara nici un rost. E posibil, de exemplu, ca ea sa se indragosteasca intre timp de el, sau sa aiba impresia ca s-a indragostit, sau pur si simplu sa nu-i mai placa faptul ca in public sunt doar doi amici si atat si isi doreste, sau asteapta, ceva mai mult de la el.
Acum, daca pentru el e ok(atunci cand a intervenit deja obisnuintza) totul e bine, si totul risca sa se transforme intr-o adevarata relatie, dar ce te faci atunci cand pe el nu il intereseaza chestia asta (sau cel putin nu cu tine...) ??!?
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde memetshot » Mar Aug 19, 2003 4:21 pm

MIrela dar de ce generalizezi. la fel de bine poate sa se intample si ca baiatul sa pice si ea sa nu vrea decat sex....
in acest caz este intr-adevar o problema. daca nu apare chestia asta sau apare pentru ambi parteneri totul e mai mult decat ok
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Aug 19, 2003 4:34 pm

Nu neg ca se poate intampla si invers...dar mult mai rar, nu crezi? si poate daca se intampla invers mult mai...sincer sa--i zic asa. Doar se stie ca noi fufe...pardon, fetele, avem tendintza sa ne indragostim mult mai repede...
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde eyewitness » Mar Aug 19, 2003 5:17 pm

Initial trimis de Mirela
fetele, avem tendintza sa ne indragostim mult mai repede...

si tot asa, mult mai repede , va si trece :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Mirela » Mar Aug 19, 2003 5:38 pm

exact...:D

desi se mai intampla cateodata sa nu-ti treaca asa de repede...pana nu-l gasesti pe urmatorul :D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde deadraiser » Mie Sep 10, 2003 10:45 am

Mie mi se par O.K. relatiile bazate numai pe sex dar nu ofera stabilitatea unei relatii ''pe bune'' si la un moment dat cam incepi sa tinzi spre ceva stabil, nu?

Inca ceva: genu' asta de relatii nu prea implica obligatii de gen fidelitate asa ca la un moment dat poti sa-ti surprinzi partenera sau partenerul cu cineva si pe mine ma enerveaza totusi gandul ca sunt doar unul dintre cei cu care si-o trage persoana respectiva :(

Deci, relatiile bazate exclusiv pe sex sunt in regula atata vreme cat cei doi accepta ideea de compromis...
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde Weet-weet » Mar Sep 16, 2003 8:38 pm

Nu am avut si nici nu am de gand sa am o astfel de relatie , dar cei care pot , nu u decat !
Am cunoscut caz din-asta .. cei doi au fost iubiti , s-au despartit si dup-aia ... aveau nevoie unul de altul dpdv sexual , asa ca .. asta faceau , in rest , erau colegi de clasa care se purtau normal , fara a da de benuit nimanui ce se intampla ...
Dar eu nu as putea .. sunt fata pana la urma si da , m-as indragosti ... dar nu o sa fie cazul , hopefully :yD
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Wolfie » Vin Sep 19, 2003 11:22 am

am avut relatii de tipul asta si sper sa mai am in continuare....
asta nu inseamna ca nu-mi respect si iubesc partenera de viata.
este doar o "refulare" momentana si daca si pasrtenara este de aceeasi parere foarte bine.
Wolfie
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Vin Sep 19, 2003 9:31 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde A-ZAPACIT » Dum Sep 21, 2003 12:11 pm

O relatie bazata numai pe sex , nu are sanse de reusita pe o perioada lunga. Se poate intampla de maxim 5-6 .
Daca o relatie ar dura 1-2 ani este imposibil sa nu se lege o relatie de afectiune. O asemenea relatie o vad doar ca o aventura .
A-ZAPACIT
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Aug 06, 2003 12:11 pm
Localitate: Constanta

Mesajde alias_free » Mie Sep 24, 2003 2:22 pm

pai daca se bazeaza doar pe sex ...atunci mi se pare asemanator cu prostitutia! Adica o sun doar cind mi se scoala sau ea ma cauta doar cind e rupta in gura de foame!
alias_free
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Mie Sep 24, 2003 11:43 am
Localitate: romania

ete na!

Mesajde proXtu » Mie Oct 08, 2003 3:50 pm

ii dai shi tu acuma cu prostitutzia :D exista momente in viatza fiecaruia cand nu ii arde de o relatzie sau de o implicare din diferite motive: timp, suflet, bani :D etc ... shi daca atunci intalneshti pe cineva in aceeashi situatzie shi cadetzi de acord ca nu avetzi alte pretentzii unul de la celalalt, totul e OK. oricum, kiar shi o relatzie bazata pe sex, fara alte complicatzii presupune sa itzi placa persoana, sa comunici ushor cu ea, sa fii pe aceeashi lungime de unda, oarecum ... ca daca nu ai ce discuta cu ea shi vrei doar sex shi gata, dupa terminare stai ca boul jenat in pat shi te intrebi ce cauta aia langa tine, shi te gandeshti "doamne, ce n'ash da sa aiba fata treaba shi sa se duca mai repede, invartindu'se!" :D
ca in timp se poate ajunge shi la altceva, asta e alta treaba, dar daca nu se ajunge macar nu itzi faci griji ca celalat poate a crezut altceva sau a sperat altceva... macar e o kestie sincera shi fara de subintzelesuri ;-)
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde silviotta » Joi Aug 10, 2006 8:10 pm

MissBugMafia scrie:Ce parere aveti despre o relatie care se bazeaza doar pe sex? Ceva de genu: azi am chef de sex...il (o) suni, o faceti ca iepurii si apoi ....pe data viitoare, iar in rest in ochii lumii sa pareti doar ca simple cunostinte.
Sunteti de acord cu asa ceva? Ati accepta? Aveti sau ati avut asemenea relatii?
Un baiat cum o considera pe partenera lui de acest gen? Si invers....fata pe baiat cum il considera? Oare se poate ajunge mai apoi la sentimente mai adanci?

eu cred k o relatie ca asta e normala doar dak nu ai timp sau chef de o relatie adevarata,adik din cand in cand e buna dar nu in exces!!
silviotta
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Aug 10, 2006 7:16 pm
Localitate: bucuresti


Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron