A face un copil la o varsta frageda

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

A face un copil la o varsta frageda

Mesajde Cruela » Mie Sep 10, 2003 5:59 pm

Deschid subiectul acesta pentru ca am o prietena care are doar 16 anisori, este insarcinata si are de gand sa pastreze copilul pentru ca este facut cu cel pe care il iubeste. Ce parere aveti??
Cunoscand situatia, parerea mea este ca ea face foarte bine pentru ca el isi vga asuma responsabilitatea si ea isi va aranja viata intr-un fel... Care este parerea voastra?
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

...

Mesajde Hades » Mie Sep 10, 2003 8:04 pm

eu sincer nu as face un copil... da prietena ta ar trebui sa se gandeasca de 2 ori inainte sa aiba copilu asta... la scoala si la viitorul copilului...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Love2Fly » Mie Sep 10, 2003 10:34 pm

Eu zic sa-l pastreze si sa se alature celor 80.000 de fete care si-au abandonat copii in orfelinatele din Romania. In definitiv e asha frumos sa ai un copil...NUMAi cand esti suficient de matur ca sa-i dai o educatie, cand esti tu cu capul pe picioare si nu un copil, cand esti pregatit sa renunti la distractii si sa te ocupi de el s.a m. d. Dar eu ii recomand sa-l pastreze...numai asha putem infunda Romania in eternul abis al celor nenorociti!
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Matrashita » Joi Sep 11, 2003 2:46 am

Uneori ma intreb de ce femeile(si nu numai romancele dar se pare ca la noi indiferenta totala si nestiintza domina!)nu vor sau nu stiu sa se protejeze in timpul unui contact sexual.
Conteaza mai mult oare placerea unui contact fara protectie(ma refer la prezervativ..cand exista si alte metode contraceptive eficiente : nu calendar sau coitus interuptus)decat sanatatea si confortul pe care ti`l asigura o viata sexuala protejata?
Cati copii s-au nascut din mame tinere si f tinere si au ajuns in orfelinate sau abandonatzi in tomberoane sau chiar mai rau,omorati cu sange rece de teama parintilor si de rusinea celor din jur.
Ce naiba sunt oamenii astia atat de inconstieti?
Si eu am avut o prietena care la 17 ani a ramas insarcinata si chiar era atat de fericita ca va avea un copil cu baiatul pe care il iubeste incat a decis sa-l pastreze.M-a mirat totushi inocenta ei si inconstienta ei,pt ca un copil este f greu de crescut mai ales cand tu insuti nu ai trecut cu adevarat de la stadiul de copil la femeie.
Cu ce o sa-l creasca,ma intrebam?Baiatul ala va sta langa ea toata viata sa o sustina material oare ?Nu`s prea tineri?Nu va regreta candva ca a dat cu piciorul tineretii ei si distractiilor varstei ?
Dar intrebarile astea cred k raman pt mine pt ca ea..ea e deja in 5 luni undeva departe de Bucuresti!
Pacat...
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde Hampu The Great » Joi Sep 11, 2003 8:10 am

Majestate, cu tot respectul cuvenit, va aflatzi intr-o grava eroare !!!
La 16 ani, nu faci dragoste de performantza, si nici pentru clasamente sau statistici...La 16 ani iubesti..(sweet sixteen, remember ?)
Atunci cind iubesti, si mai ales daca iubesti cu adevarat, nu te potzi gindi la ceva atit de cinic, precum protectzia actului, sau atit de complicat cum ar fi consecintzele...
De fapt nu mai potzi gindi de loc...
La 16 ani, traiesti inca "in tineretzea vesnica a promisiunii".
E foarte frumos ce i se intimpla domnisoarei (doamnei ?).
In rest sunt perfect de acord cu observatziile Majestatzii voastre.
Stim cu totzii, ca toata povestea nu poate sa se termine, decit prost, sau foarte prost.
Avatar utilizator
Hampu The Great
Junior Member
 
Mesaje: 82
Membru din: Lun Aug 25, 2003 11:00 pm

Dilema...

Mesajde deadraiser » Joi Sep 11, 2003 9:12 am

E clar ca lumina zilei ca la 16 ani toti am fost sau suntem de o naivitate dulce si coplesitoare si neavand nici cel mai mic habar de ce inseamna viata cu adevarat ne dorim imediat copii, bineinteles asta pana la prima deziluzie, cand vine extrema ailalta cu sinucideri si alte acte eroice..

Nu stiu cand e mai bine sa iei o decizie privind copiii dar in mod sigur nu inainte de 20 si ceva de ani sau mai concret cand dispui de o situatie financiara si psihica stabila.

Putin offtopic: nu vi se pare interesant ca o gramada de copii habar n-au ca exista metode contraceptive ? Sau, ma rog, stiu niste chestii vagi pe care oricum nu le iau in seama. Asta in conditiile in care se face o reclama cat casa la prezervative si in general contraceptia e mediatizata in scoli si peste tot...:(
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

copil

Mesajde Cristina » Joi Sep 11, 2003 10:39 am

Varsta de 16 ani este foarte frageda pentru a face un copil.
Parerea mea este ca mai intai incerci sa te realizezi cat de cat pe plan profesional si apoi copii.
Pentru copii ai destul timp.
Aminteste-ti de trecut,
traieste in prezent,
gandeste in viitor!
Avatar utilizator
Cristina
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Lun Ian 14, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Joi Sep 11, 2003 11:48 am

da bre oameni buni da daca-i fata e nasol? peste 16 ani trece mama cu fiica pe strada si stai in dilema pe care s-o futi prima...deci sa n-avem probleme de genu asta io zic sa avorteze de graba.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Cruela » Joi Sep 11, 2003 12:08 pm

Prietena mea este doar intr-o luna si mai are timp sa se gandeasca. Ea inca nu a implinit 16 ani, dar cand va implini se va casatori cu tatal copilului. Parerea mea este ca va avea o viata fericita si ca va face ceea ce isi doreste. Iar copilul nu a fost conceput dintr-o greseala, pentru ca atat el cat si ea voiau sa il conceapa si a fost ceva bine planuit si pus la punct. Parerea mea este ca exista mame tinere mult mai responsabile decat cele mature cu adevarat. Eu una o sustin pe ea si sunt sigura ca va fi fericita asa cum a decis ea.
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Joi Sep 11, 2003 12:14 pm

auzi cruelo ? da fatuca asta este una din cele doo cu care ai facut tu sex in grup ?
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Cruela » Joi Sep 11, 2003 12:22 pm

Da mey dar nu are nici o legatura... Pentru ca ea s-a indragostit si i-a venit mintea la cap
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Joi Sep 11, 2003 12:27 pm

te inseli amarnic. mintea la cap o avea cand facea sex in grup nu acu cand s-a indragostit. acu ii pleca mintea de la cap. in plus crezi ca sexu in grup nu e posibil si indragostita fiind? fii serioasa, aveam pretentii de la tine...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Cruela » Joi Sep 11, 2003 12:34 pm

Da mey, dar inainte era genul de fata care isi schimba prietenii ca pe sosete, iar acum il iubeste pe el, suntem si noi doua impreuna (iubite) si atata timp cat eu o sustin si el isi asuma responsailitatea, consider ca e mai bine asa...
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde eyewitness » Joi Sep 11, 2003 12:42 pm

Initial trimis de Cruela
suntem si noi doua impreuna (iubite)


auzi voi faceti sex in 3 acu? sau cum ? ca nu inteleg. fii mai explicita...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde Lemmy » Joi Sep 11, 2003 1:52 pm

A avea un copil, in masura in care ti-l doresti, este practic o minune. Imi pare rau ca suna atat de perimat, dar asta e adevarul. Pe de alta parte, daca il faci, tot timpul tau o sa fie gata ! Putinii bani pe care ii ai se vor duce pe lapte, scutece, biberoane si alte zdraganele, insa cine a zis ca trebuie sa fi singur si sa treci singur in si prin toata aceasta experinta ? Si parintii acelui copil de 16 ani, daca sunt intregi la cap, se vor implica. A discuta acum despre metodele contraceptive este tardiv de tarziu, so, ar trebui sa lasam discutia asta pentru data viitoare. Cat despre avort, sorry, nu suntem de acord. Se spune ca treaba aia mica nu simte nimic, insa ma intreb eu de ce tresare cand ii este apucat capul cu forcepsul pentru a fi zdrobit... Stiti ? Chestia aia mica , are si manute si picioruse si in general cam tot ce ii trebuie, or avort inseamna scoaterea fatului in transe.... Probabil ca ar trebui difuzat respectivul reportaj pe care l-am vazut eu, la ore de maxima audienta.... Poate in locul stirilor de la ora 5.
Lemmy
Junior Member
 
Mesaje: 30
Membru din: Joi Iun 05, 2003 10:48 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Love2Fly » Joi Sep 11, 2003 9:36 pm

Initial trimis de Cruela
Da mey, dar inainte era genul de fata care isi schimba prietenii ca pe sosete, iar acum il iubeste pe el, suntem si noi doua impreuna (iubite) si atata timp cat eu o sustin si el isi asuma responsailitatea, consider ca e mai bine asa...


Hai mey! las-o jos ca macane! Uite te pot pune in legatura cu un regizor de la Buftea caruia i-ar face o mare placere sa ii povestesti "viata ta sentimentala" pentru ca doar asha ar putea face rost de un nou subiect de telenovela...
Daca isi schimba prietenii ca pe sosete inseamna ca sosetele le schimba mai repede ca (.) chilotii? sau nu poarta asha ceva?
Si inca o intrebare, daca tu esti iubita ei, iar ea are prieten nu inseamna ca tu ti-o tragi si cu prietenul ei? si daca ea se marita cu prietenul ei nu ar trebui sa te mariti si tu cu el si sa faci si tu un copil? ah nu...pardon, asta inseamna harem....ma rog...ceea ce vreau sa spun e ca.....daca ea are un copil cu tipul ala si tu esti iubita ei inseamna ca si tu, intr-un fel esti "tatal" copilului :)) so....dady....R U ready to take me @ the movie? :o
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Vin Sep 12, 2003 7:15 pm

auzi voi faceti sex in 3 acu? sau cum ? ca nu inteleg. fii mai explicita... [/B][/QUOTE]

Adica noi doua facem sex impreuna si separat ea cu prietenul ei si eu cu al meu... Ai inteles?
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cruela » Vin Sep 12, 2003 7:17 pm

Initial trimis de Love2Fly


Hai mey! las-o jos ca macane! Uite te pot pune in legatura cu un regizor de la Buftea caruia i-ar face o mare placere sa ii povestesti "viata ta sentimentala" pentru ca doar asha ar putea face rost de un nou subiect de telenovela...
Daca isi schimba prietenii ca pe sosete inseamna ca sosetele le schimba mai repede ca (.) chilotii? sau nu poarta asha ceva?
Si inca o intrebare, daca tu esti iubita ei, iar ea are prieten nu inseamna ca tu ti-o tragi si cu prietenul ei? si daca ea se marita cu prietenul ei nu ar trebui sa te mariti si tu cu el si sa faci si tu un copil? ah nu...pardon, asta inseamna harem....ma rog...ceea ce vreau sa spun e ca.....daca ea are un copil cu tipul ala si tu esti iubita ei inseamna ca si tu, intr-un fel esti "tatal" copilului :)) so....dady....R U ready to take me @ the movie? :o


Mey gandesti foarte invechit pentru ca eu nu am absolut nici o legatura cu acel copil. Noi suntem in primul rand prietene foarte bune si in al doilea rand suntem iubite (adica o mai facem din cand in cand, DOAR NOI 2)
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

...

Mesajde Hades » Vin Sep 12, 2003 7:31 pm

vrea acum un copil... da o sa regrete mai incolo... daca vrei un copil, trebuie sa nu mai fi tu copil...tre sa sti ce inseamna responsabilitate... ma rog...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde OceanDeep » Vin Sep 12, 2003 9:22 pm

Era sa fiu tata la 21 de ani. Ea avea 23 de ani.
Nici nu pot sa descriu prin ce momente am trecut pana mi-a confirmat ca a fost doar o alarma falsa.
Am simtit cum toata viata mea se termina, eu nefiind pregatit pentru asa ceva.
Acum ma bucur ca am scapat si mi-am jurat sa nu mai fac in viata mea sex fara prezervativ (nu se aplica pentru viitoarea nevasta).

Tu ai spus ca ei au hotarat sa faca acest copil.
Poti sa ne spui si ce motive a determinat-o pe prietena ta sa faca acest pas ??!!!

Eu zic ca o sa regrete foarte mult mai tarziu, insa...poate o sa aiba noroc si in principal sprijinul parintilor.
Nu-mi judeca parerile,
Nu-mi judeca tinuta,
Fii liber si lasa-ma asa cum sunt,
Oricum, cu totii,
Ne vom intoarce in pamant.
OceanDeep
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 12, 2003 1:30 am
Localitate: Beside you

Mesajde Love2Fly » Vin Sep 12, 2003 9:50 pm

Initial trimis de Cruela

Mey gandesti foarte invechit pentru ca eu nu am absolut nici o legatura cu acel copil. Noi suntem in primul rand prietene foarte bune si in al doilea rand suntem iubite (adica o mai facem din cand in cand, DOAR NOI 2)


Inteleg mai....esti genul de fata care intrebata de cineva: "ce relatie ai cu respectiva? " zici: "just fuckin'" ! hmmm....asta mi-aduce aminte de Sharon Stone in Basic Instinct...auzi? dar tu la 15 ani esti chiar asha de sigura pe sexualitatea ta? sau este doar dorintza de a fi "la moda" si de a avea o "mentalitate occidentala"? totusi...oi fi eu invechit insa un copil la 16 ani nu cred ca il vor considera normal nici nepotii mei:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde i'm back » Vin Sep 12, 2003 10:36 pm

No ofence cruela, dar prietena ta se gandeste la copilul respectiv?
Are macar sprijinul parintilor ei?
Parerea mea e ca ar trebui sa se mai gandeasca inainte sa faca pasul cu casatoria etc... Nu-si da seama ca peste cativa ani o sa regrete?
Inteleg ca se afla la "delicata" varsta de 16 ani (inca neimplinita :) ), dar totusi un pic de maturitate n-ar strica...
i'm back
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Dum Aug 24, 2003 9:49 pm
Localitate: where i belong

Mesajde Cruela » Sâm Sep 13, 2003 10:20 pm

Tu ai spus ca ei au hotarat sa faca acest copil.
Poti sa ne spui si ce motive a determinat-o pe prietena ta sa faca acest pas ??!!!

Mey el este de acord pentru ca are 26 de ani si se considera suficient de matur ca sa aiba un copil, ba mai mult, isi doreste un copil. Ea il iubeste pe el atat de mult incat nu o intereseaza ca isi pune in pericol viitorul. Parintii ei nici macar nu banuiesc adevarul, dar din cate ii cunosc eu pe ei, probabil ca o vor sprijini.
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cruela » Sâm Sep 13, 2003 10:30 pm

Initial trimis de Love2Fly


Inteleg mai....esti genul de fata care intrebata de cineva: "ce relatie ai cu respectiva? " zici: "just fuckin'" ! hmmm....asta mi-aduce aminte de Sharon Stone in Basic Instinct...auzi? dar tu la 15 ani esti chiar asha de sigura pe sexualitatea ta? sau este doar dorintza de a fi "la moda" si de a avea o "mentalitate occidentala"? totusi...oi fi eu invechit insa un copil la 16 ani nu cred ca il vor considera normal nici nepotii mei:)



UNU LA MANA: eu nu am 15 ani!!! DOI LA MANA: e o diferenta foarte mare de la situatia din Basic Instinct si cea de acum (pura coincidenta face ca eu acum sa urmaresc concomitent cu scrisul acestor randuri Basic Instinct). TREI LA MANA: eu sunt foarte foarte sigura de sexualitatea mea si de ceea ce vreau si pot foarte bine sa ma pronunt- SUNT BISEXUALA. IN ULTIMUL RAND: eu nu am spus daca e normal sau nu ceea ce face ea, pentru ca normalitatea e relativa la persoana, dar eu cred ca daca e mai bine pentru ea si daca va fi mai fericita cu acel copil e mai bine sa il pastreze. Nu ti-am spus ca esti invechit pentru ca ai spus ca nu e normal sa ai un copil la 16 ani (pentru ca intr-adevar, chiar daca nu as pronunta cuvantul normal, nu e FIRESC sa ai un copil la 16 ani), ci pentru ca mi-ai spus ca daca eu intretin relatii sexuale cu ea inseamna ca sunt si eu un fel de tata pentru copil. In cazul in care tu nu ai invatat la biologie, un copil nu poate fi facut de doua persoane care au acelasi sex. Daca te refereai la partea psihologica, sa stii ca eu nu am absolut nici o legatura cu ce mic!!!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cruela » Sâm Sep 13, 2003 10:37 pm

Initial trimis de i'm back
No ofence cruela, dar prietena ta se gandeste la copilul respectiv?
Are macar sprijinul parintilor ei?
Parerea mea e ca ar trebui sa se mai gandeasca inainte sa faca pasul cu casatoria etc... Nu-si da seama ca peste cativa ani o sa regrete?
Inteleg ca se afla la "delicata" varsta de 16 ani (inca neimplinita :) ), dar totusi un pic de maturitate n-ar strica...



Bey ea in felul ei este matura... Este mult mai matura decat o alta fata la 16 ani.Tocmai din cauza asta este atat de sigura ca nu se va mai indragosti de alta persoana in afara de tatal copilului... Repet: ai ei nu stiu nimic de toata povestea asta, dar dupa cum ii stiu eu pe ai ei, cu siguranta o vor sprijini. Nu cred ca va regreta peste cativa ani, dar ramane de vazut!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde OceanDeep » Dum Sep 14, 2003 3:15 am

Just for the record

Ce masina are tipul ?

(Va rog sa nu-mi tineti morala ca nu asta e important ci dragostea lor. Intreb din curiozitate.)

Multumesc
Nu-mi judeca parerile,
Nu-mi judeca tinuta,
Fii liber si lasa-ma asa cum sunt,
Oricum, cu totii,
Ne vom intoarce in pamant.
OceanDeep
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Vin Sep 12, 2003 1:30 am
Localitate: Beside you

alooo...

Mesajde Hades » Dum Sep 14, 2003 3:32 am

ai zis 26 de ani?!??!!??! bai... ii despart 10 ani!!! nu e sanatoasa!!! un sfat: sa se duca la psiholog.... urgent... altfel o sa sfarsheasca prin spitale si o sa inebuneasca... 16 ani e o varsta in care luam decizii gersite si in graba... daca nu face ceva repede... tzi-am zis... o sa fie viitoarea mea pacienta... peste 10 ani... ea traieste in visul dragostei... pana se va trezi la realitate o sa vada ca e prea tarziu...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

3187

Mesajde baixinho© » Dum Sep 14, 2003 8:49 am

Initial trimis de Cruela
Ea il iubeste pe el atat de mult incat nu o intereseaza ca isi pune in pericol viitorul.

pai in cazul asta, scuza-ma ca iti spun, dar prietena ta are probleme sus mari de tot.

hades: diferenta de varsta este irelevanta. important in cazul de fata este ca fata are 16 ani. iti spun eu: daca ea avea 25 iar el 35 nu cred ca o mai trimeteai la un test psihologic. :D
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Cruela » Lun Sep 15, 2003 4:40 pm

Initial trimis de OceanDeep
[b]Just for the record

Ce masina are tipul ?

(Va rog sa nu-mi tineti morala ca nu asta e important ci dragostea lor. Intreb din curiozitate.)

Multumesc [/B]



In primul rand ea nu sta cu el pentru bani. El e un tip normal si nu un baietzel de bani gata ( spun asta pentru ca ii cunosc pe amandoi)... El lucreaza, castiga ce-i drept destul de bine, suficient ca sa o intretina si pe ea si pe copilul lor fara a avea probleme... Problema nu se pune din punct de vedere financiar, dese WE LIVE IN A MATERIALIST WORLD!!!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Re: alooo...

Mesajde Cruela » Lun Sep 15, 2003 4:43 pm

Initial trimis de Hades
ai zis 26 de ani?!??!!??! bai... ii despart 10 ani!!! nu e sanatoasa!!! un sfat: sa se duca la psiholog.... urgent... altfel o sa sfarsheasca prin spitale si o sa inebuneasca... 16 ani e o varsta in care luam decizii gersite si in graba... daca nu face ceva repede... tzi-am zis... o sa fie viitoarea mea pacienta... peste 10 ani... ea traieste in visul dragostei... pana se va trezi la realitate o sa vada ca e prea tarziu...

PacE



Mi-am mai spus parerea de 100 de ori. Daca il iubeste si daca el tine la ea (o va iubi cu siguranta daca va fi mama copiilor lui) atunci inseamna ca va fi fericita, mult mai fericita decat daca nu va iesi din tiparul obisnuit: sa stea sa termine scoala, sa isi faca o situatie, sa se marite, sa faca un copil. Viata asta ar deveni mai mult decat plictisitoare. Cred ca la 16 ani esti suficient de matura ca sa iei o decizie corecta si potrivita pentru tine!!!
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron