Ce parere aveti despre tipele care fac sex la a doua intalnire???

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde Marchizul » Lun Oct 10, 2005 9:51 pm

Arthemis scrie:imi iau si eu in primire atributiile de taie si spanzura si m-a desumflat repede!:x
ma referam la faptul ca este inutil sa postezi doua mesaje consecutive cand poti face un later edit la primul mesaj si sa scrii acolo ceea ce ai uitat sa spui. ai inteles?


Aha.
Dar cele doua mesaje se refereau la persoane si mesaje diferite intre ele. De ce sa le amestec in acelasi post?
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Lun Oct 10, 2005 10:40 pm

pentru ca asa trebe... este o regula scrisa/nescrisa unde zice ca nu trebe sa pui doo posturi unu dupa altu.
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde nbm » Mar Oct 11, 2005 10:56 am

Diana - Arthemis, mai bine taceai :D
ca si moderatuare, ar trebui sa stii ca regula este scrisa, si anume la regulament

iaodi, de ce threadul de fatza, Ce parere aveti despre tipele care fac sex la a doua intalnire??? este similar cu Ce parere aveti despre manele???? ~p

marchizule, ce virsta ai si cam cite femei ai cunoscut - in sensul biblic?
sa ne dam si noi seama cu cine avem de-a face. ca din ceea ce spui, pari un pusti de maxim 18 ani, virgin sau cu o experientza secsuala tare limitata, si de aceea apar afirmatii de jenu celor pe care le condamni tu, ok?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Mar Oct 11, 2005 11:12 am

n-am avut timp sa citesc regulamentul, am banuit ca e scrisa, dar pana cand nu am sa citesc nu pot sa fiu sigura! asa ca stai un pic...cetsec..si dupa aia dau si test daca vrei. :D
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde PeerGynt » Mar Oct 11, 2005 2:34 pm

Marchizule, si comuniunea spirituala dintre doi oameni oare nu intra deloc in calcul atunci cand fac sex? Oare nu e un avantaj ca ea sa stie si sa-ti "citeasca" oarecum gandurile, decat sa-i faci intai o lista de directive dupa care ea sa se ghideze?

Poate ca la barbati merge asa, caci noi putem fi mai usor satisfacuti sexual. Dar ce faci cu ele? Pe alt thread se discuta tocmai despre faptul ca nevoia sexuala este foarte legata de cea emotionala in cazul unei femei. Si atunci, schimband des partenerii crezi ca are cu adevarat parte de sex de calitate?
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde tzutzush » Mar Oct 11, 2005 2:43 pm

brobabil k nu, dar nu cred k ii pasa
Avatar utilizator
tzutzush
Junior Member
 
Mesaje: 94
Membru din: Dum Mar 27, 2005 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mar Oct 11, 2005 2:54 pm

bre io creca marchizu si-a tatuat pe corp tuate instructiunile asa ca stie el mai bine.
abarnistilor
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde Sică » Mar Oct 11, 2005 4:23 pm

ce parere am eu despre fetele care fac sex la a 2-a intanlire ??
pai nu am nici o parere despre ele fiecare face ce vrea ce noi baietii daca ne culcam cu cineva de la a 2-a intanlire ce parere ar trebui sa aiba alti despre noi ??
mie imi plac toate fetele atat cat timp au simtul umorului si stiu sa se distreze si bineinteles sa arate si bine cat de cat
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 5:18 pm

marchizule, ce virsta ai si cam cite femei ai cunoscut - in sensul biblic?
sa ne dam si noi seama cu cine avem de-a face. ca din ceea ce spui, pari un pusti de maxim 18 ani, virgin sau cu o experientza secsuala tare limitata, si de aceea apar afirmatii de jenu celor pe care le condamni tu, ok?


Ce inseamna "in sensul biblic"?

25.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Oct 11, 2005 5:20 pm

adik, cite ai f00tut?
25 ie virsta?
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 5:23 pm

PeerGynt scrie:Marchizule, si comuniunea spirituala dintre doi oameni oare nu intra deloc in calcul atunci cand fac sex? Oare nu e un avantaj ca ea sa stie si sa-ti "citeasca" oarecum gandurile, decat sa-i faci intai o lista de directive dupa care ea sa se ghideze?


Nu am nici un motiv sa cred ca sexul fara implicare sentimentala ar fi inferior sexului cu.

Exista cercetatori care sustin ca cele doua sunt incompatibile. Plus ca nu vad de ce daca nu iubesc bucatareasa, nu pot savura mancarea pe care ea o face. La fel si cu sexul. Mai mult, DEXul defineste orgasmul ca "grad suprem de voluptate ce apare la incheierea actului sexual", fara se se specifice daca acel act e facut din dragoste sau nu.

Pt mai multe detalii, vezi articolul meu impotriva iubirii erotice:
http://www.scrie.com/topic.asp?l=0&t=617&k=60

Acolo scriu, printre altele:

Cateva cuvinte trebuie spuse ş] In privinţa celei de a doua intrebări, aşa cum nu este nimic degradant in a manca fără a iubi persoana care a pregătit mancarea, la fel se poate argumenta că nu este nimic degradant a practica sexul fără iubire. Comparaţia se susţine, printre altele, şi prin faptul că atat mancatul cat şi sexul sunt plăceri de acelaşi tip, corporale.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 5:27 pm

nbm scrie:adik, cite ai f00tut?
25 ie virsta?


In jur de 80.
Da.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Oct 11, 2005 5:32 pm

marchizule, aia ie parerea ta.
parerea mea - rezultata din proprie experienta - ie ca ma simt mult mai bine cind stiu ca persoana (foarte) de linga mine se simte bine. iar de acest lucru nu pot fi sigur cind sunt cu o prostituata sau cu o persoana pe care nu o stiu prea bine. asha ca ma lipsesc...
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Mar Oct 11, 2005 5:35 pm

marchizule eu cred ca am scris aiurea mai devreme, ma refer la later editul ala...
si inca o chestie, te-as ruga frumos sa te mentii ontopic
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 5:41 pm

PeerGynt scrie: Poate ca la barbati merge asa, caci noi putem fi mai usor satisfacuti sexual. Dar ce faci cu ele? Pe alt thread se discuta tocmai despre faptul ca nevoia sexuala este foarte legata de cea emotionala in cazul unei femei. Si atunci, schimband des partenerii crezi ca are cu adevarat parte de sex de calitate?


De unde ai dedus tu asta?
Plus ca si sexul intamplator poate fi satisfacator emotional: risc, aventura, spontaneitate, curiozitate mai mare etc. De fapt se stie ca asta e cea mai intalnita fantezie a femeilor: sex cu un necunoscut.

Si chiar presupunand ca pt femei sexul se leaga de sentimente si ca ce am spus mai sus nu e suficient, de la un anumit de partener in sus isi vor "da drumul" si vor invata sa se bucure de sex fara a mai avea nevoie de sentimente. Ceea ce e in avantajul lor, pt ca vor putea obtine mai usor placerea.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 5:49 pm

Arthemis scrie:marchizule eu cred ca am scris aiurea mai devreme, ma refer la later editul ala...
si inca o chestie, te-as ruga frumos sa te mentii ontopic


Dupa ce imi arati unde scrie asta in regulament mai vorbim.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 5:51 pm

nbm scrie:marchizule, aia ie parerea ta.
parerea mea - rezultata din proprie experienta - ie ca ma simt mult mai bine cind stiu ca persoana (foarte) de linga mine se simte bine. iar de acest lucru nu pot fi sigur cind sunt cu o prostituata sau cu o persoana pe care nu o stiu prea bine. asha ca ma lipsesc...


Si a mea e din experienta, si a mea si a altora. Si mai e si din argumente logice.
Daca ai avea macar jumatate din experienta pretinsa, ar trebui sa stii cand femeia se simte bine in pat cu tine, indiferent daca o cunosti sau nu.
Plus ca iubirea orbeste, deci daca o iubesti pe respectiva s-ar putea sa nu vezi bine daca e pe bune sau doar il mimeaza. Orgasmul.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Oct 11, 2005 5:57 pm

marchizule, devii impertinent inutil si aiurea
expresii ca "din experienta pretinsa" nu au ce cauta aici. si nici mesajul catre moderator nu iti va aduce bile albe
la fel pot sa te intreb si eu care sunt "argumentele logice". in ceea ce ma priveste, nu cred ca exista nimik logic in secs, sunt duar presupuneri :D

si apropos, am folosit eu pe undeva termenul de "iubire"??
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Arthemis » Mar Oct 11, 2005 6:09 pm

primul avertisment!

uite si regulamentul: http://www.fanclub.ro/announcement.php?f=66
I've got PMS and a gun, don't push it!
Avatar utilizator
Arthemis
 
Mesaje: 689
Membru din: Mar Feb 01, 2005 12:00 am

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 6:16 pm

nbm scrie:expresii ca "din experienta pretinsa" nu au ce cauta aici. si nici mesajul catre moderator nu iti va aduce bile albe
la fel pot sa te intreb si eu care sunt "argumentele logice". in ceea ce ma priveste, nu cred ca exista nimik logic in secs, sunt duar presupuneri :D

si apropos, am folosit eu pe undeva termenul de "iubire"??


Din moment ce spui X iar apoi spui Y unde Y contrazice X, sunt indreptatit sa cred ca X e doar pretins.
Am dat deja argumentele logice.
In sex efectiv nu exista, dar in jurul lui exista o intreaga stiinta. De ex., psihologi si sociologi importanti sustin din studiile facute ca sexul este incomplatibil cu iubirea, cu cat unul e mai puternic cu atat celalat tinde sa se micsoreze/dispare.

De obicei cei care sustin ca sexul fara sentimente nu e satisfacator sunt cei care sustin ca doar cu iubire sexul devine asa. Daca tu ai o pozitie deosebita de majoritatea, fii mai explicit.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Oct 11, 2005 6:24 pm

nu stiu de ce imi bat capul cu tine, dar fie...

io ti-am spus ca din experienta mea, X conteaza. si atit. restu sunt presupunerile tale

be mic, ce spun sociologii/psihologii ie una, dar ieczista si psihologi/sociologi care sustin contrariul. pe care ii crezi? defabt, am inteles pe care ii crezi tu, dar de ce i-as crede si io? la asta nu mi-ai raspuns pina acum

daca tot n-ai inteles pozitia mea, o satz raspund cu un citat pe care ai incercat sa-l desfiintezi:
Marchizule, si comuniunea spirituala dintre doi oameni oare nu intra deloc in calcul atunci cand fac sex? Oare nu e un avantaj ca ea sa stie si sa-ti "citeasca" oarecum gandurile, decat sa-i faci intai o lista de directive dupa care ea sa se ghideze?

asta nu inseamna numai iubire ;)
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 6:38 pm

[quote="nbm"]nu stiu de ce imi bat capul cu tine, dar fie...

be mic, ce spun sociologii/psihologii ie una, dar ieczista si psihologi/sociologi care sustin contrariul. pe care ii crezi? defabt, am inteles pe care ii crezi tu, dar de ce i-as crede si io? la asta nu mi-ai raspuns pina acum

daca tot n-ai inteles pozitia mea, o satz raspund cu un citat pe care ai incercat sa-l desfiintezi:

asta nu inseamna numai iubire ]

Cei din a doua categorie sunt din ce in ce mai putini. Si nici macar asta nu conteaza aici, eu ti-am doar doar un exemplu cum sexul poate fi judecat si obiectiv si deci ca nu tot ce tine de el e ilogic.
Referitor la citat, nu conteaza daca femeie stie dinainte ce sa faca sau ii spui tu pe loc. Rezultatul final conteaza, scopul scuza mijloacele.
Si deci vad ca te referi de fapt la iubire, (chiar daca nu numai). De ce ai mai spus atunci ca tu nu ai vorbit de iubire? te contrazici singur.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde nbm » Mar Oct 11, 2005 6:52 pm

omule, esti cunva batut in cap?
nu ma refer la iubire, ma refer la o persoana pe care o cunosti si te cunoaste bine
cu care mai schimbi si alte vorbe decit "stai asha", "suge-o", "misca-te altfel".
cu care mai discuti si poezie, nu duar fizica (adika legile frecarii)
cu care mai bei o cafea in orash, nu duar ii lingi frisca de pe corp

sau poate ca tu ai alte repere, eu nu definesc astfel iubirea...


si da, poate ca pentru unii "scopul scuza mijloacele", dar sunt alte persoane care au un alt nivel de moralitate, o alta gindire
GOD must love STUPID PEOPLE. HE made SO MANY!!!
Avatar utilizator
nbm
 
Mesaje: 4958
Membru din: Dum Iul 25, 2004 11:00 pm

Mesajde Marchizul » Mar Oct 11, 2005 7:40 pm

nbm scrie:omule, esti cunva batut in cap?


Consider ca acest post este un atac la persoana mea si nu voi mai continua dialogul cu tine pana cand nu iti vei cere scuze.
Ideea de dumnezeu este singura crima pe care nu i-o pot ierta umanitatii.
Marchizul de Sade
Avatar utilizator
Marchizul
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Oct 06, 2005 11:00 pm

Mesajde weed13 » Mar Oct 11, 2005 8:14 pm

deci marchizule tata, io zic ca nu ai de ce sa te superi pe o intrebare, deoarece exista o diferenta mare intre o intrebare si o afirmatie. atac era daca in loc de semnu intrebarii era un punt sau un semn de esclamare. iar cum o inrebare are un raspuns, asa poti si tu sa raspunz.
si din caoza de exces prea mare (poate) care il au noii moderatori, sa nu fiu offtopic, deci mi se rupe daca fac sex sau nu la a dooa intalnire.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde h0va » Mar Oct 11, 2005 10:40 pm

bre, voi nuntzelegetz nimica..lasatz pe baeatu sa va lamureshte :D

deci trebile stau camasha:

1/ unii uameni au nevoe de un partener de veatza shi mai tuate actziunile lor sunt indreptate pt a intretzine o relatzie stabila de pe urma careia tragi tot felu de foloase de jenu: ai cu cine schinba doo vorbe, ie cineva interesat de problemele tale de zi cu zi, ie unu care'tz baga termometru'n cur ca sa vaza daca ai sa nu tenperatura, ai cu cine face un bebel, ai cu cine creshte un bebel, ai pe cineva care sa te ajute sa'tz sufli mucii la shaptezeci de ani cand faci 3 ore de la bae pana in dormitor etc..alaturi de tuate astea ai pe cineva cu care sa te futz..

2/ ie uamini care se simt fuarte bine in pelea lor, care n'au nevoe de inca unu pt a fi fericitz..ashtea ori ie tineri shi le ie bine momental penca au cu cine eshi la bere zilnic, ori ie carierishti shi ii uita dzo prin biuro sau prin delegatzii sau mai egzista celibatarii convinsh care din printzip considera ca ie mai bine sa iesht singur shi sa nu te futa nimeni la muzicutza can nai chef..pt ashtea secsu ie o chestie total separata shi care are o importantza deosebita..neavand un partener stabil devine mai conplicat sa gasesht o vrabiutza dornica sa'tz pape pitpalacu..pt acest gen de barbat teoria conform careia un act sexual nu este satisfacator decat daca exista sentimente puternice intre cei doi parteneri este paguboasa shi total neproductiva..


acu mie mi se pare de bun simtz ca fiecare sa'sh sustzina punctu de vedere..stupid mi se pare ca f'una dintre cele doo partz sa dea verdicte..tzine de fiecare individ in parte..eo unu tind sa'i dau dreptate lu tovarashu nbm in acest moment al vietzii mele, am o pretena pe care o iuvesc fuarte mult alaturi de care am o veatza secsuala mai mult decat satisfacatoare..multzumita relatziei nu se pune problema de f'un fel de inhibitzii sau alte trebi care ar putea impiedica bunul mers al lucrurilor :D..pe de alta parte pt mine mai ie un aspect fuarte inportant despre care nici una dintre tabere n'a amintit: sanatatea! vriau sa zic sigurantza mai mare pe care tzi'o ofera o rel stabila din punct de vedere al contactarii de bts'uri sa zicem..nu e 100% sigur insa oricum shansele de a contacta o astfel de buala sunt mult mai mici decat in cazul relatziilor pasagere..

bon, dar sunt offtopic cu tuata treaba asta..

ontopic: in acest moment parerea mea despre fetele care fac secs la a dooa intalnire n'ar trebui sa conteze pt cineva caci e duar o parere..asha ca sa am shi eo una..daca ma intreba cineva acu catzva ani ash fi dat un raspuns apropiat de cel al marchizului insa intre timp lucrurile s'au schimbat..

?!
Avatar utilizator
h0va
 
Mesaje: 2049
Membru din: Mar Oct 21, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Oct 12, 2005 9:27 am

Io is de acord cu Hova in privinta categoriilor, cu precizarea ca sub influenta alcoolului si a altor factori, categoria 1 poate sa se transforme in 2.

De asemenea, nu inteleg de ce omu s-a oprit tocmai asupra numarului 2. Daca te futi la a 3-a intalnire se schimba radical problema?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Sică » Mie Oct 12, 2005 9:33 am

pai exista o diferenta in 2 si 3 intanliri si aia este...........................3-2 = 1 =) o intanlire ~p
bani nu sunt un scop, sunt un mijloc.
Avatar utilizator
Sică
Junior Member
 
Mesaje: 1927
Membru din: Lun Iul 04, 2005 11:00 pm

Mesajde PeerGynt » Mie Oct 12, 2005 9:38 am

h0va zice foarte bine. Ca un raspuns la ceea ce s-a mai discutrat intre timp (de la ultimul meu post) as spune ca pentru mine nu aventura si riscul sunt importante. De fapt, tot ce fac eu este indreptat spre minimizarea si controlul lor. Dupa standardele mele, nu duc o viata plictisitoare, dar asta e o problema subiectiva. Fiecare traieste cum ii place.

Am mai spus-o ca barbatii pot separa sexul de romantism, si asta nu o spun psihologii si sociologii, ci neurologii. Dar (parerea mea subiectiva!!!) este ca numai prin combinarea celor doua componente se poate ajunge la implinire. Dar e numai parerea mea. Marchizul poate sa faca dupa cum pofteste.

Tot din aceasta perspectiva (pur personala), consider ca dragostea adevarata nu prea are de-a face cu logica (din pacate). Depinde insa de firea si constiinta fiecaruia daca poate sa-si insele prietena/sotia pe care o iubeste, doar ca sa aiba parte de o partida zdravana de sex.
Fii insuti tu. Asta e de-ajuns
Avatar utilizator
PeerGynt
Junior Member
 
Mesaje: 325
Membru din: Vin Iun 18, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Oct 12, 2005 9:41 am

Sica, t-am sters deja un post pt. offtopic si caterinca jalnica. Daca nu esti pe subiect si nici caterinca nu te tine macar abtine-te! Ai un avertisment de la mine cu drag!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori