Exista sentimente pe lumea asta?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

Mesajde EvilAngel » Joi Ian 22, 2004 11:42 am

Initial trimis de Cristinna
Sa stii ca e ceva daca a fost langa tine atunci cand ai fost bolnava...El atunci cand am fost in spital nu a fost langa mine...
Si in legatura cu relatia la distanta trebuie sa crezi in ea...
Dupa ce am fost impreuna EL a trebuit sa plece din tara,si ne scriam zilnic,ne trimiteam poze,de asta am crezut ca o sa mearga,dar dupa ce a plecat a doua oara,nu a mai dat nici un semn,atunci s-a terminat...
Acum ne mai vedem,dar parca s-a stricat ceva,nimic nu mai e nici macar ca atunci cand eram amici....
Nu stiu daca eu am gresit fata de EL as vrea o explicatie...
Lui ii este frica pt ca eu sunt prea mica...
Nu stiu ce sa te sfatuiesc...incearca,daca tii la el incearca,poate o sa fie bine...
Multa bafta!!!!


Probabil ca tipul din poveste ta.... a facut ceva atunci cand a fost in strainatatzi.Si cum nu are curaj sa recunoasca , se tradeaza prin comportament .
Tu ai incercat sa vorbesti cu el? Forteaza-l cumva sa scoata la iveala ce s-a racit ... de ce nu mai e la fel.
Hell is gone and heaven's here
There's nothing left for you to fear
Shake your arse come over here
Now scream
EvilAngel
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Ian 21, 2004 11:17 pm
Localitate: Let me entertain you !!

Mesajde notstoned » Joi Ian 22, 2004 1:48 pm

dragul meu 'doctor'..situatia mea nu o inteleg nici eu, caci daca o intelegeam, nu mai postam pe site-ul asta de la bun inceput...dar ca sa'ti clarific tie lucrurile putin, atat cat imi sta in putere, o s'o fac 100% in romaneste. Eu am vrut sa stiu de la Cristinna daca pe parcursul relatiei ei, El a dat semne cum ca nu ar tine la ea asa cum afirma el. Stiu ca probabil atunci nu si'a dat seama de ele, love is blind indeed, dar acum daca se uita in urma, poate sa vada ceva?..si eventual sa'mi spuna si mie?..
situatia mea ar fi urmatoarea: l'am intalnit prin intermediul unor 'prieteni'..nu mi'a placut de la bun inceput de el, probabil pentru ca nu'mi dadea incredere prea multa. Mi s'a parut ca e genul de om bogat, cu 'arfe' , foarte frumos shi din cauza asta nu mi'a dat prea multa incredere, pentru ca e constient de asta shi de faptul ca toate fetele shi'ar dori sa fie cu el. Lucrurile au evoluat,(pentru ca mi s'a parut mie ca se ascunde ceva mai bun in el decat niste arfe ) noi am devenit din ce in ce mai apropiati, shi stiu sigur ca sexul ne'a apropiat. El a apreciat faptul ca sunt virgina shi l'a facut sa se apropie cu atat mai mult de mult.
Acum, noi ne cedem mai rar, pentru ca el are facultatea shi e in examene, trebuie sa shi munceaca shi timp pentru noi mai putin. ne vedem de multe ori dupa miezul noptii shi stam impreuna toata dimineata, de multe ori vorbind despre noi, alte ori..:)..stiu ca de obicei eu nu sunt o persoana care sa se lase vrajita de cuvinte frumoase..dar presupun ca imi convine cand imi spune ca ma iubeste shi ca vrea sa fie cu mine cat mai mult..DAR..ca nu poate intotdeauna sa se intalneasca cu mine, ca are treaba..deja daca trec trei zile fara sa'l vad imi vin in cap ganduri de genul:..ma minte..nu vrea sa ma vada noaptea decat pentru un scop..dar pe de alta parte vreau sa'l cred..stiu ca nu are timp..ca munceste shi nu doarme nopti intregi; shi e cu atat mai greu cu cat stam ft departe unul de altul iar londra e destul de mare..ft mare..
Si asta e problema mea..sunt eu paranoica pentru ca probabil asta e o situatie in care de obicei el minte..un cliseu aproape..sau chiar ma minte?..pot sa'mi dau seama?..pana la urma cuvintele sunt usor de pronuntat..


Eu zic sa te lasi purtata de valul dragostei, sa vezi unde te duce... [/B][/QUOTE]

ar fi frumos sa fac asta..dar am mai facut asta odata shi m'a dus la fund...sa mai risc odata?...nu e mai bine sa'mi pastrez capul shi sa'mi vad de viata mea?..cine mai stie??
tu..poate k ai
eu n'am nimic de pierdut..:D
notstoned
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:00 am

Mesajde notstoned » Joi Ian 22, 2004 2:01 pm

Initial trimis de ROMIKA
daca nu crezi in relatii la distanta si tii la el, atunci nu pleca...dar eu cred ca trebuie totusi sa-l testezi.nu de lata, dar s-ar putea sa ramai degeaba in Anglia...


cand ne'am vazut marti seara..am stabilit cu el , ca ar fi mai bine pentru amandoi sa nu ne mai vedem pana sambata cel putin..sa nu ne mai trimitem mesaje shi nici sa nu vb la telefon..sa ne dam seama ce se intampla in timpul asta...ce simtim..dar se pare ca baiatul nu s'a putut abtine..a trecut o zi..shi am primit deja vreo trei mesaje si un telefon de la el...sa fie asta testul de care aveam nevoie?...pentru ca intr'adevar nu vreau sa renunt la tot ce am in Romania (toti prietenii mei, facultate de terminat, familie)..degeaba..pentru ca sexul e al dracului de bun shi ma tine numai pentru asta...
tu..poate k ai
eu n'am nimic de pierdut..:D
notstoned
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:00 am

Mesajde ROMIKA » Joi Ian 22, 2004 2:30 pm

pastreaza-ti capul pe umeri... poate ca nu e el fat-frumosul pe care il cauti...
aminteste-ti mereu, casatoria este primul pas catre divort.....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

Mesajde nirobit » Joi Ian 22, 2004 5:11 pm

sentimente exista numai ca fetele ca tine nimeresc baieti care stiu exact ce vor, se prinde ca e primul si te-a prins. daca ai facut greseala sa te lipesti cu unu care avea experienta ai patit-o. lasa-l ca nu cred ca merita si vezi-ti de treaba. se va intoarce la tine doar daca va avea chef de inca una, iti va promite iar si pe urma va pleca la fel cum a venit.
nirobit
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Ian 22, 2004 4:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ROMIKA » Joi Ian 22, 2004 5:47 pm

notstoned, inseamna ca problema e la tine, nu la el... daca spui ca nu vrei sa renunti la tot ceea ce ai aici, inseamna ca TU stai cu el doar pentru sex, ( mai ales daca e al draqului de bun....)daca dupa prima zi te-a zapacit cu mesaje, poate ca el chiar te iubeste....
aminteste-ti mereu, casatoria este primul pas catre divort.....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

Mesajde EvilAngel » Vin Ian 23, 2004 10:52 am

Initial trimis de notstoned


cand ne'am vazut marti seara..am stabilit cu el , ca ar fi mai bine pentru amandoi sa nu ne mai vedem pana sambata cel putin..sa nu ne mai trimitem mesaje shi nici sa nu vb la telefon..sa ne dam seama ce se intampla in timpul asta...ce simtim..dar se pare ca baiatul nu s'a putut abtine..a trecut o zi..shi am primit deja vreo trei mesaje si un telefon de la el...sa fie asta testul de care aveam nevoie?...pentru ca intr'adevar nu vreau sa renunt la tot ce am in Romania (toti prietenii mei, facultate de terminat, familie)..degeaba..pentru ca sexul e al dracului de bun shi ma tine numai pentru asta...


Nu zice nimeni sa renuntzi la ei... familia cred ca va fi intotdeauna langa tine....facultatea se poate amana iar cei care itzi sunt prieteni la fel ca si familia vor fi langa tine.
Ce faci tu acu' ne intrebi pe noi ce sa faci? Capul tau si inima ce itzi spun sa te duci dupa el? Fie si numai pentru sex...daca simtzi ca numai el o face bine cu tine... du-te nu ai nimic de pierdut ti-am zis toate vor fi aici asha cum le lashi.
Daca vrei sa te duci la el du-te ... eu unul asha ash proceda.
Hell is gone and heaven's here
There's nothing left for you to fear
Shake your arse come over here
Now scream
EvilAngel
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Ian 21, 2004 11:17 pm
Localitate: Let me entertain you !!

Mesajde nirobit » Vin Ian 23, 2004 11:15 am

adica sa renunte la orice altceva numai pentru sex??? pai atunci cu ce gandim? cred ca trebuie gandit mai mult decat sa te lasi dus de sentimente. poate sunt io mai rational asa dar m-as gandi ce castig, ce pierd.
nirobit
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Ian 22, 2004 4:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde notstoned » Vin Ian 23, 2004 2:51 pm

Initial trimis de nirobit
sentimente exista numai ca fetele ca tine nimeresc baieti care stiu exact ce vor, se prinde ca e primul si te-a prins. daca ai facut greseala sa te lipesti cu unu care avea experienta ai patit-o. lasa-l ca nu cred ca merita si vezi-ti de treaba. se va intoarce la tine doar daca va avea chef de inca una, iti va promite iar si pe urma va pleca la fel cum a venit.



1. el nu shtie exact ce vrea..stia inainte sa ma cunoasca pe mine..acum si el e destul de confuz in ceea ce ne priveste, pentru ca stiu ca nu e genul care sa se lipeasca pentru ceva timp de o fata...si cu mine zice el ca a batut deja recordul. e speriat..stiu ca avut momente cand ar fi vrut sa 'fuga'..dupa care s'a intors..sper ca nu s'a intors doar pentru sex..refuz sa cred asta pentru ca sunt deja destule alte femei care il suna...totul depinde de el. eu nu am control in Londra asta imensa asupra lui..
2. a stiut de la mine ca sunt virgina, nu s'a prins el. am fost sincera . intr'adevar, el shi ink cateva persoane erau de parere ca o fata care la 20 de ani vine singura in Anglia, fara nici un ajutor moral sau financiar aici ( stiti cum se face..ala car e ii face chemare aluia..etc..)..trebuie sa fie cel putin femeie, cu putina experienta de viata, shi nu va ganditi la curva. well..a fost destul de impresionat de mine...
tu..poate k ai
eu n'am nimic de pierdut..:D
notstoned
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:00 am

Mesajde notstoned » Vin Ian 23, 2004 3:01 pm

Initial trimis de ROMIKA
notstoned, inseamna ca problema e la tine, nu la el... daca spui ca nu vrei sa renunti la tot ceea ce ai aici, inseamna ca TU stai cu el doar pentru sex, ( mai ales daca e al draqului de bun....)daca dupa prima zi te-a zapacit cu mesaje, poate ca el chiar te iubeste....


mi'am spus ca pana la urma, pot sa ma aberez singura sa incerc sa gasesc o explicatie..sau cel putin adevarul la ceea ce mi se intampla..dar nu cred ca o sa'l gasesc vreodata. atat timp cat sunt niste fiinte umane implicate..totul este relativ..sentimente..atractie sexuala...Pana la urma nu cred ca stie cineva ce este iubirea...daca este pur biologica sau ceva suprem shi spiritual...Eu prefer a doua varianta..shi daca imi dau seama ca el chiar ma iubeste, crede'ma raman aici...pentru ca sunt constienta ca ce am in Romania poate nu o sa pierd niciodata...in schimb cu iubirea te intalnesti mai rar....uneori niciodata.
asta vreau sa aflu..daca problema e la mine..poate ca o sa ma confrunt cu ea..nu mi'e frica de asta..dar daca e la el..o sa fie mai greu..
tu..poate k ai
eu n'am nimic de pierdut..:D
notstoned
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:00 am

Mesajde ROMIKA » Vin Ian 23, 2004 3:49 pm

nu te mai inteleg.....
aminteste-ti mereu, casatoria este primul pas catre divort.....
ROMIKA
Junior Member
 
Mesaje: 133
Membru din: Mar Ian 13, 2004 3:58 pm
Localitate: wherever you want me to be....

Mesajde nirobit » Vin Ian 23, 2004 3:54 pm

tocmai ca nu stie ce vrea ar trebui sa-ti dea de gandit. cunosc destule cazuri in care el batea recordul la stat cu o anumita fata. nu e genul care sa faca purici prea mult intr-un loc. o sa vezi mai tarziu asta. chiar daca acum o sa ramana cu tine mai tarziu va calca stramb si tu in marea ta iubire pentru el o sa-l ierti, el te va vedea si mai slaba si iar o va face. poate ca te iubeste sau poate ca nu, poate ma insel sau nu.sper sa ma insel pt binele tau. sunt baieti care se cumintesc cand intalnesc o anumita fata. asta eu nu am de unde sa o stiu decat din ceea ce scrii tu. oricum ai mare grija si cantareste bine lucrurile si iti urez bafta.
nirobit
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Ian 22, 2004 4:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cristinna » Joi Ian 29, 2004 5:41 pm

EvilAngel scrie:Probabil ca tipul din poveste ta.... a facut ceva atunci cand a fost in strainatatzi.Si cum nu are curaj sa recunoasca , se tradeaza prin comportament .
Tu ai incercat sa vorbesti cu el? Forteaza-l cumva sa scoata la iveala ce s-a racit ... de ce nu mai e la fel.


Poate a facut dar nu m-ar fi deranjat.Il inteleg.E barbat si are nevoie...
L-as intreba dar nu stiu daca ar avea rost.Mie imi pare rau pt ca nimic nu mai este la fel.Toate vorbele dulci s-au dus pe apa sambetei.
Si acum cand il vad mi se inmoaie picioarele....daca vorbesc cu el nush ce sa-i zic,cum sa ma port.
Si nu stiu daca faza ca eram virgina a contat pt el....asa cum a zis....
Dupa atatea luni nu l-am uitat,desi imi doresc asta din tot sufletul...
Ce sa fac...ce sa-i zic?Sa-i cer explicatii???
Cristinna
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Noi 18, 2003 6:09 pm
Localitate: Romania/Bucuresti

Mesajde nirobit » Joi Ian 29, 2004 5:54 pm

daca te iubea nu cred ca facea asta. putea sa se abtina doar avea manuta. dar intreaba-l direct si pe urma paraseste-l. chiar daca neaga cred ca tu simti ca te-ar minti. of. acum cateva zile am auzit la radio o dedicatie de la una catre fostul barbat in care ii zicea ca i-e dor de el cu toate ca l-a prins in pat cu alta. la care un prieten:" ce proasta. m-as intoarce la ea si as mai umbla si cu inca 10 ca oricum te iarta". acum ramane la latiudinea voastra ceea ce credeti.
nirobit
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Joi Ian 22, 2004 4:41 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Cristinna » Mar Iul 13, 2004 1:59 pm

A trecut aproape un an de atunci,si acum pot sa-ti raspund la intrebari..da,a dat semne dar eu nu-mi dadeam seama...acum nu mai simt absolut nimic pt el...chiar m-am intalnit eu cu o prietena si el cu un prieten acum cateva zile,am fost intr-un apartament,si nu am vrut s-o fac cu el,am plecat in alta camera cu prietenul lui,si cand m-am intors el o facea cu prietena mea.Acum catva timp daca pateam asta ma omoram,acum am m-am uitat la ei,si nu am simtit decat scarba...
Dar eu cred ca relatia ta e total diferita...
Multa bafta!
Cristinna
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Mar Noi 18, 2003 6:09 pm
Localitate: Romania/Bucuresti

Mesajde Castila » Vin Sep 03, 2004 12:21 am

Moama bai pana la urma .. ca vad ca a evoluat subiectul care e faza ? El a fost plecat si a revenit si nu s`a mai comportat frumos cu tine bla bla ... Las mami ca sunt mai multí¨ ca tine care au probleme TU gaseste`ti pe cineva cu care sa`tzi petreci un kick timpul si dupa sa fi cu el (uite cine vb eu care fac aceeasi prostie) si atunci vei vedea ca va merge super .. APOI si eu eream ca tine intr`un fel ziceam ca nu mai exista nimik`pe lumea aceeasta .. dar acuma sincer sunt cu altu si ma simt
SUPER bine ;) ;) !!
Be smart, kill yourself !
Avatar utilizator
Castila
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Castila » Vin Sep 03, 2004 12:23 am

Buna dimineatza la mos ajun am uitat sa spun Cristinna un an nou si fericit atunci :D!
Be smart, kill yourself !
Avatar utilizator
Castila
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Sep 03, 2004 11:49 am

da,mai exista sentimente...dar d multe ori nu sunt aratate...eu ink raman la impresia mea ...despre cei din jur..k fiecare are sentimente,chiar shi cel mai rau om d p lume...numai k nu arata...
de ex. shi eu am trecut prin faze d'astea shi d'aia in ultimul timp am inceput shi eu sa tzin ascunse sentimentele shi sa nu le arat...nu prea e bine nici asha :) ,dar oricum e mai bine decat cum eram inainte...cand puneam la suflet orice lucru ...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Castila » Vin Sep 03, 2004 12:06 pm

Bai citind ce a scris Rock Chick Are dreptate .. adik` eu cunosc oameni casatoritzi de 3 ani care nici acuma nu si`au aratat sentimentele unu catre celalant poate oa fi frica ca sa nu il/o insele nush la ei ceea mai importanta faza este sexul ci nu dragostea Acuma or avea ei o problema nu or avea i don't know
Be smart, kill yourself !
Avatar utilizator
Castila
Junior Member
 
Mesaje: 60
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Vin Sep 03, 2004 12:19 pm

in ziua de azi oamenilor mi se pare k le e frica sa arate sentimentele...k sa nu fie ranitzi poate...sau nu sh'..
k shtiu o fata kre ishi arata tot timpul sentimentele shi e batjocorita de toti din aceasta cauza.
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Asassinu » Vin Sep 03, 2004 6:39 pm

Tot din cauza faptului ca imi arat sentimentele pe fata ma face sa fiu urat de unii:D
Exista sentimente, normal, dar ele pot exprima iubirea, ura, frustrarea, etc. Trebuie doar sa stim sa le folosim corect.
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raz van Helsing » Vin Sep 03, 2004 9:49 pm

Exista sentimente, chiar si bune... Bineinteles ascunse... Nu-i bai, s-asa ne e frica de ele... Nu-i mai bine sa fim niste statui vesnic erodandu-ne din interior...?
Nu sufar de o secare a vointei de putere. Puterea mea este iubirea. Ascetismul ilar negand viata nu este singurul garant al iubirii, alpinismul ratiunii si cufundarea in marea pasiunilor conduc invariabil la sentimente considerate chiar de catre baba morala inaltatoare. Sunt bolnav sau in sfarsit sanatos. Tot un drac. Ecce homo
Avatar utilizator
Raz van Helsing
Junior Member
 
Mesaje: 186
Membru din: Vin Aug 06, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Sep 03, 2004 9:55 pm

nu...am incercat eu pt putzin timp chestia asta shi...e mult mai bine sa ai sentimente...park te simtzi mai bine..nu sh'...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde weed13 » Vin Sep 03, 2004 10:46 pm

da ecsplicami mie roccic cum ai facut sa nu ai sentimente? ai dat unistall? shift+delete? ca ieu tot incerc de ceva tinp sa nu mai am, da ale dracu ce is iele de incapatanate nu vor deloc sa plece.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Titina » Vin Sep 03, 2004 10:54 pm

mi s-a bagat un virus shi asha mi s-au shters sentimentele... :D nu mi-a convenit shi le-am instalat din nou...like it?lool...
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde weed13 » Vin Sep 03, 2004 10:57 pm

deci asta iera metoda... nu jtiam ieu cum se face! ie bine ca o asa experta in sentimente ma ajuta la nevoie.
Avatar utilizator
weed13
 
Mesaje: 1868
Membru din: Lun Mai 31, 2004 11:00 pm

Mesajde Asassinu » Sâm Sep 04, 2004 2:43 pm

e bine sa ai sentimente, dar e si mai bine cand cei din jurul tau au aceleasi sentimente. Pt ca altfel risti sa te simti un strain printre cei de langa tine.
Ajutor, ajutor, a luat foc ceva?/Nu, mami, mi-am aprins tigara!
Asassinu
Junior Member
 
Mesaje: 373
Membru din: Vin Sep 06, 2002 11:33 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde UnCopilutz » Sâm Sep 11, 2004 9:29 am

exista sentimente pe lume , dar mult prea putine si trec repede.
" Tatal meu zideste case
Cocotat pe schele
Si cu fruntea lui ajunge
Pana sus la stele."
Avatar utilizator
UnCopilutz
Junior Member
 
Mesaje: 1184
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

Mesajde maxx1nsane » Dum Iul 24, 2005 10:44 pm

Parerea mea este ca sentimentele exista, chiar in momentul asta, simt foarte multe pentru o fata, care din pacate, tind sa cred ca nu vrea sa shtie de sentimentele mele...
Sunt sentimente, sunt.... :) ...sau exista..:n:
FX47 - wish | more
Can U feel it?...I don't think so...
Avatar utilizator
maxx1nsane
 
Mesaje: 713
Membru din: Joi Ian 27, 2005 12:00 am

Mesajde Red_Mustang » Lun Iul 25, 2005 12:00 am

Maxx ... toata lumea trece prin cacaturile astea...
Da, toata lumea are sentimente...ca nu le arata si le ascund, e partea a doua...da' tot se gasesc mici brese si poti afla (in)direct ce il macina sau ce sentimente ai pentru o persoana apropiata - chiar daca e apropiata doar pt tine -.
Moartea sta si bea un suc, in timp ce pe mine ma calca masinile ! - copyright Ulhvan
Avatar utilizator
Red_Mustang
 
Mesaje: 979
Membru din: Joi Mai 29, 2003 11:00 pm

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron