De la Şostakovici la Şevcenko

cea mai culta dintre ele, asa numita muzica clasica

Moderator: ghionoiul

Mesajde irina8082 » Mie Oct 07, 2009 3:04 pm

Humbert scrie:Da, să se ducă. Eu chiar mi-aş dori să plece cu toţii, să nu mai rămană nicio orchestră in Romania. La fel şi cu medicii, să plece cu toţii in Franţa şi SUA, să nu mai fie nimeni care să ne consulte. Poate se mai schimbă ceva prin clasa politică aşa.

Şi eu zic că şi la 900 lei salariul poţi cumva să obţii o locuinţă. N-o fi dracu' atat de negru...


cati ani ziceai ca ai?
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde Humbert » Mie Oct 07, 2009 3:06 pm

irina8082 scrie:cati ani ziceai ca ai?


5 ani :baby:
Avatar utilizator
Humbert
Junior Member
 
Mesaje: 80
Membru din: Mar Aug 25, 2009 11:00 pm

Mesajde ghionoiul » Mie Oct 07, 2009 3:39 pm

colegu scrie:ceea ce inseamnă că fiecare om are libertăţi infinite - aşa şi e.

Omul are atatea libertăți cate iși acordă singur. In sensul ăsta da, ai oarecum dreptate: dacă ești foarte permisiv cu tine insuți, ai o grămadă de libertăți, inclusiv pe aceea de a debita intenționat tampenii pe bandă rulantă. Dar mai sunt și oameni care-și restricționează de bună voie această libertate pe care legea nu le-o ingrădește. Poate sunt mai puțin liberi, dar cu siguranță sunt și mai puțin ridicoli.
Picus canus
Avatar utilizator
ghionoiul
 
Mesaje: 1359
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

Mesajde colegu » Mie Oct 07, 2009 3:51 pm

ghionoiul scrie:Omul are atatea libertăți cate iși acordă singur. In sensul ăsta da, ai oarecum dreptate: dacă ești foarte permisiv cu tine insuți, ai o grămadă de libertăți, inclusiv pe aceea de a debita intenționat tampenii pe bandă rulantă. Dar mai sunt și oameni care-și restricționează de bună voie această libertate pe care legea nu le-o ingrădește. Poate sunt mai puțin liberi, dar cu siguranță sunt și mai puțin ridicoli.


mi-ai cerut formulă ţi-am dat formulă. nu eşti de acord modific-o tu, io nu-mi bat capu. n-am să stau să cuantific orice bălărie .

vrei să scapi de problema normării, iaca, defineşti gradu de libertate doar cu 1/L unde L rămane cum am stabilit. mare şmen.

libertatea cetăţeanului e in stransă corelaţie cu setul de legi adoptate de către parlamentul investit de cetăţeni. asta in democraţie.
ori, in stabilirea valorii nu stă nimeni să decreteze ce-i valoros şi ce nu, dincolo de economia de piaţă care-şi stabileşte trebile funcţie de cerere şi ofertă.
http://colegu.no-ip.org/muzica/ - de la rautavaara la nørgård....
un computator fără windoze e ca o prăjitură cu ciocolată fără muştar
Avatar utilizator
colegu
Junior Member
 
Mesaje: 1021
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: dhaka

Mesajde ghionoiul » Mie Oct 07, 2009 4:02 pm

Colegule, nu formulele sunt problema, deși a da o formulă a libertății mi se pare la fel de stupid cu a da formula fericirii. Tu vrei să convingi pe toată lumea că valoarea e o noțiune fără sens dincolo de aspectul material, de vreme ce un lucru pe care eu il consider valoros pe tine te lasă rece, in schimb ești la fel de convențional ca toată lumea cand vine vorba a considera scuipatul de semințe ca un act lipsit de civilizație. Ei bine, cine decretează că a scuipa semințe de bostan e urat ? Lăsăm la o parte implicațiile legale (care in RO sunt zero). Poate mie-mi place să scuip semințe, mi se pare ceva frumos și inălțător, și orice nea Caisă care vine să-mi spună mie că a scuipa semințe e de prost gust e un mare bou !

...adică ințelegi ? ;)
Picus canus
Avatar utilizator
ghionoiul
 
Mesaje: 1359
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Mie Oct 07, 2009 4:05 pm

colegu scrie:libertatea cetăţeanului e in stransă corelaţie cu setul de legi adoptate de către parlamentul investit de cetăţeni. asta in democraţie.
.

Aici sunt nevoit sa-i dau dreptate Colegului. Dar asta nu inseamna ca admit si moralitatea acestei stari de lucruri. Daca maine parlamentul "democratic" va vota o lege prin care fiecare cetatean va fi obligat sa contribuie cu zece procente din venitul net la salariile "alesilor", suntem oare tinuti s-o respectam?

Legile pot sa consfinteasca sau sa violeze libertatea si drepturile naturale ale oamenilor, dar nu le pot stabili.

colegu scrie:in stabilirea valorii nu stă nimeni să decreteze ce-i valoros şi ce nu, dincolo de economia de piaţă care-şi stabileşte trebile funcţie de cerere şi ofertă.


Acest asa-zis "capitalism salbatic" a disparut de mult in tarile civilizate; de fapt, nici macar n-a existat vreodata.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde Daimon » Mie Oct 07, 2009 4:10 pm

Ciuhandru scrie:.
Legile pot sa consfinteasca sau sa violeze libertatea si drepturile naturale ale oamenilor, dar nu le pot stabili.


aici te referi la cele prevazute de[size=-1] Declaraţia Drepturilor Omului şi Cetăţeanului din Franţa[/size], de primele constitutii ? (UK, SUA). pana la urma si astea sunt niste vorbe.. cum stabilesti cand imi este mie asigurat "dreptul la fericire" ?. care, de bandit ce e, mai si difera de al tau, sau al lui colegu.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde ghionoiul » Mie Oct 07, 2009 4:11 pm

Ciuhandru scrie:. Aici sunt nevoit sa-i dau dreptate Colegului.

Asta pentru că te-ai lăsat tarat pe tăramul dreptului civil, deși nu despre asta era vorba in propoziție. Dar sunt primul care să admit măiestria colegului in a contorsiona firul unei discuții in așa fel incat să se piardă ideea inițială.

Edit: și oricum ideea inițială era despre echipa de fotbal Ateneului. Face colegu ce face și ne duce de nas pe toți ca să ne aburească iar cu veșnica lui insatisfacție vizavi de conceptul de valoare sau de clona lui Schubert.
Picus canus
Avatar utilizator
ghionoiul
 
Mesaje: 1359
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Mie Oct 07, 2009 4:17 pm

ghionoiul scrie:Asta pentru că te-ai lăsat tarat pe tăramul dreptului civil, deși nu despre asta era vorba in propoziție. Dar sunt primul care să admit măiestria colegului in a contorsiona firul unei discuții in așa fel incat să se piardă ideea inițială.


Ma indoiesc foarte ca dreptul civil (sau mai degraba constitutional) se numara printre domeniile de competenta ale Colegului. El chiar si cand are dreptate o face in felul lui: dand cu oistea in toate gardurile, inevitabil va nimeri din cand in cand corect.

Daimon, atat timp cat formula ta de fericire nu presupune excluderea formulei mele si nici disolutia unui spatiu de convietuire civilizata, totul este in regula.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde irina8082 » Mie Oct 07, 2009 4:25 pm

Humbert scrie:5 ani :baby:


daca si la 5 ani ai nevoie de suzeta, atunci lucrurile stau mai rau decat am crezut. :D

scuzati de off, domnilor. promit sa ma abtin de aici incolo. :P
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde ghionoiul » Mie Oct 07, 2009 4:27 pm

irina8082 scrie: scuzati de off, domnilor. :P

Oricum ultimul „onâ€Â
Picus canus
Avatar utilizator
ghionoiul
 
Mesaje: 1359
Membru din: Vin Mar 12, 2004 12:00 am

Mesajde irina8082 » Mie Oct 07, 2009 4:34 pm

Ciuhandru scrie:.

Acest asa-zis "capitalism salbatic" a disparut de mult in tarile civilizate; de fapt, nici macar n-a existat vreodata.


si cand franta si italia arunca deseurile nucleare in apele somaliei, ala ce puii mei mai e?
sau cand china nu respecta de nici o culoare obligatiile de natura democratica si morala in urma tuturor rundelor GATT si OMC, ala ce e? sau cand franta, anglia, italia si belgia vand armament letal si neletal chinei, IN TIMPUL embargoului, a ?
tari ieuropene, sa ne intelejem.

[quote="ghionoiul"]Oricum ultimul „onâ€Â
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Mie Oct 07, 2009 5:05 pm

irina8082 scrie:si cand franta si italia arunca deseurile nucleare in apele somaliei, ala ce puii mei mai e?


Pai sa tot fie o bomba de presa, as zice.

irina8082 scrie:sau cand china nu respecta de nici o culoare obligatiile de natura democratica si morala in urma tuturor rundelor GATT si OMC, ala ce e?


In cazul Chinei, e clar vorba de comunism.

Pe de alta parte, GATT si OMC pot impune obligatii de natura financiara, economica sau tehnica, in niciun caz "democratice" sau "morale" atat timp cat din ele fac parte tari profund nedemocratice sau imorale.

irina8082 scrie: sau cand franta, anglia, italia si belgia vand armament letal si neletal chinei, IN TIMPUL embargoului, a ?


Daca ai vreo informatie oficiala cum ca China s-ar afla sub vreun embargo, te rog sa ne-o comunici si noua.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde irina8082 » Mie Oct 07, 2009 5:16 pm

cand ziceam de embargou ma refeream la ala de dupa 89, doh ;) in rest, prefer sa las discutia moarta-n papusoi, ca nu are rost in lipsa informatiilor de baza.
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde Ciuhandru » Mie Oct 07, 2009 5:17 pm

irina8082 scrie:nu vreau sa extind acest subiect


Chiar nu e cazul si aplaud decizia ta inteleapta.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde colegu » Mie Oct 07, 2009 7:27 pm

ghionoiul scrie:Colegule, nu formulele sunt problema, deși a da o formulă a libertății mi se pare la fel de stupid cu a da formula fericirii. Tu vrei să convingi pe toată lumea că valoarea e o noțiune fără sens dincolo de aspectul material, de vreme ce un lucru pe care eu il consider valoros pe tine te lasă rece, in schimb ești la fel de convențional ca toată lumea cand vine vorba a considera scuipatul de semințe ca un act lipsit de civilizație. Ei bine, cine decretează că a scuipa semințe de bostan e urat ? Lăsăm la o parte implicațiile legale (care in RO sunt zero). Poate mie-mi place să scuip semințe, mi se pare ceva frumos și inălțător, și orice nea Caisă care vine să-mi spună mie că a scuipa semințe e de prost gust e un mare bou !

...adică ințelegi ? ;)


desigur că formula libertăţii e stupidă, insă in esenţă, ceea ce nu e incriminat eplicit de către legislaţie e permis, in consecinţă, libertăţile omului sunt niţel mai puţine. şi cam atat.
problema cu scuipatul seminţelor devine problemă atunci cand e făcută in spaţiul public. nici mie nu-mi place să văd indivizi făcand piş pe stradă, asta nu inseamnă că actul in sine e unul reprobabil. s-avem rezon. numai că in intimitatea propriei locuinţe nu mai devine supărător pentru alţii.
orice ţi se pare frumos şi inălţător poţi intreprinde fără grijă atata timp cat nu afectezi frumosul şi inălţătorul celor din jur. adică geaba-mi place mie moţart dacă m-apuc să-l pleiez la două noaptea pe nişte boxe de jde mii de vaţi, in curtea interioară unui bloc cu jde mii de apartamente :D

nu am spus că nu există valoare dincolo de aspectul material. aşa, am putea spune că munca lui galois e lipsită de valoare pentru că nu s-a găsit vreun gigel cu bani să-l sponsorizeze.orice lucru are o valoare mai mică or mai mare, numai că aceasta se raportează la cine analizează lucrurile. pentru aborigenu somalez galois e nul. el trăieşte bine mersi in natură, nici nu poluează nici nu dă in cap altora. setul lui de valori este cu totul altul decat al nostru. nu suntem mai cu moţ şi nici mai prejos.

ghionoiul scrie:Asta pentru că te-ai lăsat tarat pe tăramul dreptului civil, deși nu despre asta era vorba in propoziție. Dar sunt primul care să admit măiestria colegului in a contorsiona firul unei discuții in așa fel incat să se piardă ideea inițială.

Edit: și oricum ideea inițială era despre echipa de fotbal Ateneului. Face colegu ce face și ne duce de nas pe toți ca să ne aburească iar cu veșnica lui insatisfacție vizavi de conceptul de valoare sau de clona lui Schubert.


ghionoiule-mi strici apele. de vreo 2 pagini şi ceva denaturasem discuţia incat şi eu am rămas uimit unde-am putut s-o duc :D
Ciuhandru scrie:Ma indoiesc foarte ca dreptul civil (sau mai degraba constitutional) se numara printre domeniile de competenta ale Colegului. El chiar si cand are dreptate o face in felul lui: dand cu oistea in toate gardurile, inevitabil va nimeri din cand in cand corect.


ei ciuh, drăguţ ca intotdeauna, adică colegu şi cand o nimere o face din greşeală şi in prealabil dand cu gardu-n oişte :D
nici nu sunt şi nici nu mă dau expert in drept civil, numa că ce-i de bun simţ posă deduc şi eu. acu nu mă leg de legea romanească, care-i plină de aberaţii şi ilogică foarte in multe privinţe.
http://colegu.no-ip.org/muzica/ - de la rautavaara la nørgård....
un computator fără windoze e ca o prăjitură cu ciocolată fără muştar
Avatar utilizator
colegu
Junior Member
 
Mesaje: 1021
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: dhaka

Mesajde irina8082 » Mie Oct 07, 2009 7:39 pm

colegu scrie:ei ciuh, [I]drăguţ ca intotdeauna[/I], adică colegu şi cand o nimere o face din greşeală şi in prealabil dand cu gardu-n oişte :D
nici nu sunt şi nici nu mă dau expert in drept civil, numa că ce-i de bun simţ posă deduc şi eu. acu nu mă leg de legea romanească, care-i plină de aberaţii şi ilogică foarte in multe privinţe.


si io cred asemenea. a inceput sa ma sece la ficati superioriatea asta , indeosebi cand nu-i cazul. sper ca la varsta lui sa am mai multa minte. :n:
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Oct 08, 2009 8:02 am

oarecum offtopic: nu pot sa nu observ frecventa cu care problematica varstei revine in discursul irinei in perioada asta, parc'ar fi un fotbalist aflat pe final de cariera (chiar şevcenko*, de ce nu :D )

*omu nostru chiar e pe final de cariera, acum am vazut ca s-a integrat in ansamblul militienilor din kiev.
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 8:23 am

irina, fii dragutza si nu stress-a noii veniti. stii tu, cu un zambet..:) se poate face ziua mai frumoasa.


in rest, astept formula satisfactiei artistice de la colegu. in functie de capacitatea noastra de a capta stimulul artistic, si de capacitatea de a ...nu mai stiu.

dar sa se tina cont de aia care vad cu un singur ochi, de exemplu.
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde Ciuhandru » Joi Oct 08, 2009 8:34 am

colegu scrie:orice ţi se pare frumos şi inălţător poţi intreprinde fără grijă atata timp cat nu afectezi frumosul şi inălţătorul celor din jur. adică geaba-mi place mie moţart dacă m-apuc să-l pleiez la două noaptea pe nişte boxe de jde mii de vaţi, in curtea interioară unui bloc cu jde mii de apartamente :D


Ei da, iata ca Colegul a sesizat corect paradigma nesimtirii romanesti: anume badaranii de la bloc care se apuca sa asculte in toiul noptii, cu boxele la putere maxima, cvintetul cu clarinet de Mozart, bruind astfel frumoasa nunta de tigani din strada sau impiedicand manelele inaltatoare ale vecinului sa se faca auzite in cartierul alaturat. Amploarea si frecventa acestui fenomen sunt intr-adevar ingrijoratoare, iar indignarea sa perfect legitima.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde anjin-san » Joi Oct 08, 2009 8:49 am

asta chiar nu mi s-a intamplat niciodata. sa aud mozart, rossini sau beethoven, la 12 noaptea, de fapt nu prea am auzit deloc de pe la vecini.

m-am bagat si yo 1 minut in seama. continuati :)
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde colegu » Joi Oct 08, 2009 10:42 am

Ciuhandru scrie:Ei da, iata ca Colegul a sesizat corect paradigma nesimtirii romanesti: anume badaranii de la bloc care se apuca sa asculte in toiul noptii, cu boxele la putere maxima, cvintetul cu clarinet de Mozart, bruind astfel frumoasa nunta de tigani din strada sau impiedicand manelele inaltatoare ale vecinului sa se faca auzite in cartierul alaturat. Amploarea si frecventa acestui fenomen sunt intr-adevar ingrijoratoare, iar indignarea sa perfect legitima.


io-ţi garantez că moţart dat goarnă-n boxe la 3 noaptea e la fel de enervant ca şi guţă pleiat la aceeaşi oră :D
acu na, asta nu inseamnă că moţart la doişpe ziua cu sonoru la normal e mai breaz :dap:
http://colegu.no-ip.org/muzica/ - de la rautavaara la nørgård....
un computator fără windoze e ca o prăjitură cu ciocolată fără muştar
Avatar utilizator
colegu
Junior Member
 
Mesaje: 1021
Membru din: Lun Mai 09, 2005 11:00 pm
Localitate: dhaka

Mesajde Ciuhandru » Joi Oct 08, 2009 11:15 am

colegu scrie:io-ţi garantez că moţart dat goarnă-n boxe la 3 noaptea e la fel de enervant ca şi guţă pleiat la aceeaşi oră :D


Sunt de acord cu un amendament: primul caz e ipotetic si exista doar in imaginatia ta, pe cand cel de-al doilea e cat se poate de real.
Regele si Patria! Nihil sine Deo!
Avatar utilizator
Ciuhandru
Burghez monarhist
 
Mesaje: 1394
Membru din: Joi Ian 26, 2006 12:00 am
Custom user title: Burghez monarhist

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 11:47 am

cunosc doua cazuri concrete, unul din ele era vecinul de deasupra, care avea o preferinta teribil de deranjanta pentru muzica data incredibil de tare, la miezul noptii.

repertoriul includea muzica clasica cu accent pe marsuri celebre. :D


alt caz concret este al unui domn in varsta cu pasiune pentru muzica simfonica si poezie (compune dansul poeziile), si care asculta muzica la volum maxim, cu ferestrele deschise. :D

cel din primul caz, dupa ultimul concert ascultat, s-a aruncat pe fereastra. :nimic:
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde anjin-san » Joi Oct 08, 2009 12:38 pm

eliana, statistic vorbind cati asculta mozart sau bach la maxim la miezul noptii sau la orice alta ora? sa nu exageram.
Avatar utilizator
anjin-san
 
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 1:02 pm

nu eu sunt cea care obisnuieste sa exagereze. :P

si apoi, eu am amintit doar doua exemple pe care le cunosc personal, nu am spus ca ar avea neaparat relevanta ca fenomen social.

doresti sa ne batem in statistici?
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde irina8082 » Joi Oct 08, 2009 1:02 pm

eliana scrie:irina, fii dragutza si nu stress-a noii veniti. stii tu, cu un zambet..:) se poate face ziua mai frumoasa.


i.


dar pt mine totul e o joaca, doar ma stii. cum era? intelepciunea si iubirea mea e jocul. ~p
de se constipa careva, o face pe barba lui. :D
daimon, pe cuvant de-am observat. chiar si asa, nu vad problema.
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde eliana » Joi Oct 08, 2009 1:10 pm

irina8082 scrie:dar pt mine totul e o joaca, doar ma stii.



eu te stiu, dar altii nu. [-X



uite, promit ca te scot la o cafea, si shopping si ce vrei tu. :a: :)A-)
ghionoiul: sunt câteva domenii în care românul este în mod caracteristic atașat de tradiție - ritul bisericesc, raporturile cu familia și aspectul paginilor web

Imagine
Avatar utilizator
eliana
Administrator
 
Mesaje: 1939
Membru din: Dum Iun 14, 2009 11:00 pm
Custom user title: αλαξανδρα

Mesajde irina8082 » Joi Oct 08, 2009 1:14 pm

eliana scrie:cunosc doua cazuri concrete, unul din ele era vecinul de deasupra, care avea o preferinta teribil de deranjanta pentru muzica data incredibil de tare, la miezul noptii.


si io aveam unul, pana mai acum ceva vreme. nu volumul era cel deranjant si nici orele matinale si tarzii ale auditiilor, da cand prindea o bucata muzicala, arie, ceva, o pleia la nesfarsit, de sute de ori ,de ajungeai sa crezi ca te afli in twilight zone. :nebun:

shopping nu, ca n-am rabdare, decat daca-i de mancare. :D :kiss2:
Avatar utilizator
irina8082
Junior Member
 
Mesaje: 356
Membru din: Joi Feb 08, 2007 12:00 am

Mesajde Daimon » Joi Oct 08, 2009 1:14 pm

niciuna :P

in alta ordine de idei o sa vezi ca mai ai:

"Jocul şi inţelepciunea mea e iubirea"

si umpic si mai incolo

"Iubirea şi jocul meu e inţelepciunea"
Avatar utilizator
Daimon
 
Mesaje: 5074
Membru din: Mie Noi 26, 2003 12:00 am
Localitate: timisoara

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Filarmonica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori