Rusine brasovenilor

ce-a fost pe Muzici o data

Rusine brasovenilor

Mesajde tseposu » Dum Aug 12, 2001 12:03 am

Va anunt acum cu rusine ca tocmai a avut loc concertul IRIS DIGITAL ATHENAEUM din Brasov. Si in loc sa fiu mandra ca acest turneu a debutat cu Brasovul, mi-e RUSINE. Rusine pentru prima oara in viata ca sunt brasoveanca. Pentru ca publicul brasovean a fost in seara asta DE TOT RAHATUL! Nici n-a catadicsit sa vina sa-i vada pe cei care fac (aproape) totul in muzica rock romaneasca. Nu mi-a mai fost dat sa vad pana acum atat de putina lume la un concert IRIS! Si unde mai pui ca se putea intra la concert fara nici o problema - nici nu stiu de ce s-au mai vandut bilete din moment ce nimeni nu le cerea la intrare! Cred ca mai mult de 150 (hai 200) de persoane nu au fost. Nu stiu pe unde dracu au umblat rockerii pe care-i stiam fani IRIS in seara asta. Irisii au fost sublimi, ca de obicei, dar cred ca si ei s-au simtit aiurea sa vada ca majoritatea publicului o constituia pustimea care jucase fotbal inainte sa inceapa concertul si care ramasese pe acolo sa vada ce se intampla... Pai de, daca era moca, ar fi fost pacat sa piarda asa o ocazie, nu-i asa?
Concluzia? Pe oriunde ati fi, voi, fani adevarati ai Irisului, nu lasati sa se mai intample asa ceva, nu lasati sa se mai repete o astfel de situatie penibila pentru ambele parti ale scenei! Nu uitati ca Irisul inseamna atat de mult in muzica romaneasca!
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Rusine brasovenilor

Mesajde gaga » Dum Aug 12, 2001 2:52 pm

Initial trimis de tseposu
Va anunt acum cu rusine ca tocmai a avut loc concertul IRIS DIGITAL ATHENAEUM din Brasov. Si in loc sa fiu mandra ca acest turneu a debutat cu Brasovul, mi-e RUSINE. Rusine pentru prima oara in viata ca sunt brasoveanca. Pentru ca publicul brasovean a fost in seara asta DE TOT RAHATUL! Nici n-a catadicsit sa vina sa-i vada pe cei care fac (aproape) totul in muzica rock romaneasca. Nu mi-a mai fost dat sa vad pana acum atat de putina lume la un concert IRIS! Si unde mai pui ca se putea intra la concert fara nici o problema - nici nu stiu de ce s-au mai vandut bilete din moment ce nimeni nu le cerea la intrare! Cred ca mai mult de 150 (hai 200) de persoane nu au fost. Nu stiu pe unde dracu au umblat rockerii pe care-i stiam fani IRIS in seara asta. Irisii au fost sublimi, ca de obicei, dar cred ca si ei s-au simtit aiurea sa vada ca majoritatea publicului o constituia pustimea care jucase fotbal inainte sa inceapa concertul si care ramasese pe acolo sa vada ce se intampla... Pai de, daca era moca, ar fi fost pacat sa piarda asa o ocazie, nu-i asa?
Concluzia? Pe oriunde ati fi, voi, fani adevarati ai Irisului, nu lasati sa se mai intample asa ceva, nu lasati sa se mai repete o astfel de situatie penibila pentru ambele parti ale scenei! Nu uitati ca Irisul inseamna atat de mult in muzica romaneasca!


Dragutza, sa vezi tu concerte Cargo in Timisoara. De rahat. de-aia vreau sa mergem la Craiova, sa-i invatam pe toti ca bucurestenii sunt fruncea!
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Rockeru'Somer » Dum Aug 12, 2001 7:51 pm

alina,draga tizo,nu fi suparata...astea se intampla peste tot...anul trecut cam pe vremea asta...Iris au fost invitati de filarmonica din craiova si au fost 50(cincizeci) de persoane dintre care jumate erau cu cravata...si Iris au facut un show minunat ...Iris canta pentru public nu pentru bani,iar publicul pentru ei reprezinta acei suporteri care vin si pe ploaie,ninsoare si canicula...nu conteaza cati au fost sau cati o sa fim la Craiova...conteaza ca o safim acolo si o sa traim seara aceea...
iris traieste prin noi!
dana, o sa le aratam noi care-i treaba!
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Mesajde tseposu » Lun Aug 13, 2001 12:07 pm

Initial trimis de Rockeru'Somer
alina,draga tizo,nu fi suparata...astea se intampla peste tot...anul trecut cam pe vremea asta...Iris au fost invitati de filarmonica din craiova si au fost 50(cincizeci) de persoane dintre care jumate erau cu cravata...si Iris au facut un show minunat ...Iris canta pentru public nu pentru bani,iar publicul pentru ei reprezinta acei suporteri care vin si pe ploaie,ninsoare si canicula...nu conteaza cati au fost sau cati o sa fim la Craiova...conteaza ca o safim acolo si o sa traim seara aceea...
iris traieste prin noi!
dana, o sa le aratam noi care-i treaba!



e trist sa aud ca si la Craiova se mai intampla lucruri de-astea...
cu Brasovul imi pare rau pt ca ar fi trebuit sa fie ceva deosebit, era debutul turneului si e naspa cand un debut are loc asa... parca-ti taie tot chefu'!
ai dreptate ca IRIS canta pt public, dar, vezi tu, publicul a fost cam anemic, nu am vazut o reactie veritabila din partea lui. s-a cantat, nu-i vorba, dar nu prea cred ca i s-a auzit glasul pana pe scena...
SA LE ARATATI VOI CARE-I TREABA, OK? Aline, Dana s.a....
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde tseposu » Lun Aug 13, 2001 12:15 pm

Initial trimis de DANA


Dragutza, sa vezi tu concerte Cargo in Timisoara. De rahat. de-aia vreau sa mergem la Craiova, sa-i invatam pe toti ca bucurestenii sunt fruncea!



nu stiu daca sa fiu de acord cu asta... treaba cu bucurestenii... faza e ca in Bucuresti sunt multi studenti si nu poti nega ca si ei fac mult la concerte. e aceeasi atmosfera in timpul vacantei? ei?...
si prin alte locuri sunt fani adevarati, numai ca de data asta s-au dezis... sau s-au carat la mare! am mai spus, e prima data cand mi-a fost dat sa vad asa ceva si sper sa fie si ultima!
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde alina » Lun Aug 13, 2001 3:23 pm

Initial trimis de tseposu



nu stiu daca sa fiu de acord cu asta... treaba cu bucurestenii... faza e ca in Bucuresti sunt multi studenti si nu poti nega ca si ei fac mult la concerte. e aceeasi atmosfera in timpul vacantei? ei?...
si prin alte locuri sunt fani adevarati, numai ca de data asta s-au dezis... sau s-au carat la mare! am mai spus, e prima data cand mi-a fost dat sa vad asa ceva si sper sa fie si ultima!


chiar e nasol sa mergi la un concert iris si sa vezi vreo 200 de oameni acolo dintre care doar vreo 20 simt ce canta mincu&co cam asa a fost si anul trecut la cluj au fost drept ca-m vreo 300 de persoana dar mai toti stateau cuminti si absenti pe scaunele lor 'E ciudat/LUMEA ASTA FARA TINTA MERGE SPRE ABIS/MINTEA NOASTRA A LUAT-O RAZNA PE SENS INTERZIS ' DIN PACATE ASA E SI ASA VA FII DACA NU VOM FACE CEVA DAR NU STIU CE
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde gaga » Mar Aug 14, 2001 2:00 pm

Initial trimis de tseposu



nu stiu daca sa fiu de acord cu asta... treaba cu bucurestenii... faza e ca in Bucuresti sunt multi studenti si nu poti nega ca si ei fac mult la concerte. e aceeasi atmosfera in timpul vacantei? ei?...
si prin alte locuri sunt fani adevarati, numai ca de data asta s-au dezis... sau s-au carat la mare! am mai spus, e prima data cand mi-a fost dat sa vad asa ceva si sper sa fie si ultima!


E adevarata faza cu concertele Cargo din Timisoara, o stiu de la un timisorean. O sa revin cu amanunte. Now back to fucking work.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde tseposu » Mar Aug 14, 2001 6:29 pm

Initial trimis de alina


chiar e nasol sa mergi la un concert iris si sa vezi vreo 200 de oameni acolo dintre care doar vreo 20 simt ce canta mincu&co cam asa a fost si anul trecut la cluj au fost drept cam vreo 300 de persoane dar mai toti stateau cuminti si absenti pe scaunele lor 'E ciudat/LUMEA ASTA FARA TINTA MERGE SPRE ABIS/MINTEA NOASTRA A LUAT-O RAZNA PE SENS INTERZIS ' DIN PACATE ASA E SI ASA VA FI DACA NU VOM FACE CEVA DAR NU STIU CE


O LUME NEBUNA, intr-adevar...
unde naiba s-a tinut concertul ala de se statea pe scaune?
tseposu
Junior Member
 
Mesaje: 124
Membru din: Lun Aug 06, 2001 6:58 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde Vizitator » Mar Aug 14, 2001 10:16 pm

Initial trimis de tseposu

O LUME NEBUNA, intr-adevar...
unde naiba s-a tinut concertul ala de se statea pe scaune?

am fost la un concert cargo in becker brau, unde familistii stateau pe scaune si le statea mancarea in gat in timp ce kempes &co prestau. m-am spart de ras. cel mai mult au resitat 6 manelisti care au suportat 4o de minute.
Vizitator
 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde gaga » Mie Aug 15, 2001 8:04 am

Initial trimis de vali

am fost la un concert cargo in becker brau, unde familistii stateau pe scaune si le statea mancarea in gat in timp ce kempes &co prestau. m-am spart de ras. cel mai mult au resitat 6 manelisti care au suportat 4o de minute.


Am fost si eu acolo si a trebuit sa dau din cap intre doua mese cu haleala.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde alina » Mie Aug 15, 2001 4:29 pm

Initial trimis de DANA


Am fost si eu acolo si a trebuit sa dau din cap intre doua mese cu haleala.


la cluj anul trecut a fost la casa de cultura a studentilor e cam nasol placeul nu stiu de ce au facut concertul acolo sunt locuri mai faine in cluj probabil hidiotul de gyury nu mai acolo i-a lasat
nu stiu cum familistii aia puteau sa mance la un concert cargo mie mi-ar fi stat in gat ?
Avatar utilizator
alina
Junior Member
 
Mesaje: 1248
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Aug 15, 2001 11:51 pm

Initial trimis de alina


la cluj anul trecut a fost la casa de cultura a studentilor e cam nasol placeul nu stiu de ce au facut concertul acolo sunt locuri mai faine in cluj probabil hidiotul de gyury nu mai acolo i-a lasat
nu stiu cum familistii aia puteau sa mance la un concert cargo mie mi-ar fi stat in gat ?

le-as' fi turnat berile in cap...anul asta turneul "iris tribute to ac/dc" in craiova s-a tinut la dugheana "kripton"...unde s-a intrat doar pe baza de invitatii si pile...invitatiile le-au avut tot aia care le-au avut si l-a show-ul lui aditza minune...si vai,ce le-a placut,astia suntem noi romanii,o natie de ciufuti...
p.s.:ciufut nu este un cuvant obscen.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde gaga » Joi Aug 16, 2001 8:37 am

[quote]Initial trimis de Rockeru'Somer
[B]
le-as' fi turnat berile in cap

Si eu am baut bere la Becker. Doua Kile pana au inceput sa cante pt. ca a intarziat Barar. Bine ca n-ai fost acolo sa-mi torni berea in cap.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rusine brasovenilor

Mesajde Rockeru'Somer » Vin Aug 24, 2001 12:01 am

Initial trimis de DANA
Initial trimis de Rockeru'Somer
[B]
le-as' fi turnat berile in cap

Si eu am baut bere la Becker. Doua Kile pana au inceput sa cante pt. ca a intarziat Barar. Bine ca n-ai fost acolo sa-mi torni berea in cap.

daca as fi fost ti-as fi turnat pe gatlej ,de ce sa o irosim pe par???
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Cargo Rulez!!!

Mesajde Hack » Vin Aug 24, 2001 12:48 am

In constanta Iris s-au simtzit in largul lor!!!
constantzenii au fost o gramada de ziua marinei shi........au cantat cat i-au tzinut plamanii........yo de akolo am plekat ragusit.....ca si ceilaltzi catzi erau akolo!!
.....dar Cargo canta mult mai beton decat Iris shi in concerte sunt mai Marfa!!!
Hack
Junior Member
 
Mesaje: 122
Membru din: Vin Aug 24, 2001 12:25 am
Localitate: Constanta

Re: Cargo Rulez!!!

Mesajde gaga » Vin Aug 24, 2001 9:23 am

Initial trimis de Hack
In constanta Iris s-au simtzit in largul lor!!!
constantzenii au fost o gramada de ziua marinei shi........au cantat cat i-au tzinut plamanii........yo de akolo am plekat ragusit.....ca si ceilaltzi catzi erau akolo!!
.....dar Cargo canta mult mai beton decat Iris shi in concerte sunt mai Marfa!!!


HACK WELCOME TO THE CLUB!

Incearca sa nu mai faci comparatii intre Iris si Cargo.
Shtiu multi care s-ar supara (DEATHANGEL nu-i sari la gat)
Si mie imi plac mai mult concertele Cargo pentru ca muzica e mai agresiva, dar Iris e legenda!
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron