SLalom printre cretini

ce-a fost pe Muzici o data

SLalom printre cretini

Mesajde ZOROX » Lun Dec 03, 2007 1:43 pm

ba dar nimeni n-a zis nimica de albumu asta, vreau sa va vad.

un singur moment va impartasesc, eram in RATB si a inceput sa ruleze piesa "slalom printre cretini" ,privirile oamenilor au inceput sa se destinda, problema era ca toti ne simteam vinovati, soferul troleului radea cu zambetu incruntat. imi bag pula-n parazitii. ne-au facut sa ne simtim prost cand stateam in cacatu ala de autobuz supraaglomerat.
daca ar fi sa vad un clip la piesa ce da titlul albumului, contrastul dintre dinamica cunvantului "slalom" si imaginea a o mie de oameni intr-o conserva compacta ,"ca pestii in plase", ar fi super tare.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde HABEEB » Vin Dec 07, 2007 9:37 am

albumul imi place.. suna bine... feature`uri de zile mari.. nici o piesa nu pare de umplutura.. singura parte de kkt e partea cu engleza baietzilor care o suge rau ;)
[B]§øMê þêøþ£ê T꣣ Mê THªT ï ñêêÃÂ
Avatar utilizator
HABEEB
 
Mesaje: 459
Membru din: Vin Dec 26, 2003 12:00 am

Mesajde Aneka2 » Vin Dec 07, 2007 2:05 pm

ce n-a invatat ionitza, n-o sa-nvete ion...
Aneka2
Junior Member
 
Mesaje: 101
Membru din: Dum Apr 01, 2007 11:05 am
Localitate: Departe

Mesajde ZOROX » Sâm Dec 08, 2007 11:13 am

da, in engleza, ombladon e patetic. i se incurca gingiile-n gura.
daca va aduceti aminte de memorabilul moment cu "don't fuck me ,fuck you. you are the next victim so click click " . pula.
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde 120dB » Lun Dec 10, 2007 6:50 am

voi ziceti ca sunt varza in engleza, dar e din cauza ca nu vb bine.
daca ascultati o sa vedeti ca versurile sunt f bune, si pt niste rapperi asa vechi obishnuiti sa puna cuvintele impreuna in romaneste si cu capu plin de rime in romana, sa scoata ceva bun in engleza e totusi ceva...
man made beer.
god made weed.
who do you trust?
Avatar utilizator
120dB
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Aug 23, 2003 11:00 pm

Mesajde Nikoo » Dum Dec 16, 2007 7:23 pm

Faina engleza, ce naiba li se limba plimba in gura, poate sunt claustrofobi si se pisa, pardon canta in lift, oricum una peste alta e bun albumul, mesajul lor loveste sus, merita cumparat si ascultat
Avatar utilizator
Nikoo
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Dum Mar 25, 2007 12:00 am

Mesajde ZOROX » Sâm Dec 22, 2007 10:54 am

oare cand o sa apara parazitii, bibliografie obligatorie pt bacalaureatu la romana ? =))
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am

Mesajde kant emir » Sâm Dec 22, 2007 12:05 pm

cred ca in acelasi an in care o sa apari si tu - adica atunci cand or sa insemne ceva pentru "romana", cand or sa aiba junii romani ceva de invatat de la idolii astia ai tai
sau de la tine

ti-ai pus, vreodata, problema ca orice prost isi doreste ca toti din jurul lui sa fie ca el? sa aiba aceleasi gusturi in materie de haine, de muzica, de mancare, de bautura? au incercat si comunistii asemenea egalizare (mai ales in ce priveste prostia, ca erau foarte ofticati pe intelectuali)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde ZOROX » Dum Dec 23, 2007 10:25 am

nefericita asocierea dintre intoleranta ta implacabila si referirea la comunisti =))
ZOROX
Junior Member
 
Mesaje: 535
Membru din: Joi Dec 14, 2006 12:00 am


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator