formatia O-Zone

ce-a fost pe Muzici o data

Mesajde djdiu » Vin Iul 12, 2002 12:50 pm

"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde Kayla » Vin Iul 12, 2002 1:05 pm

E misto prima melodie... Bun inceput!:D
Kayla
 

Mesajde MiG29 » Sâm Iul 13, 2002 5:18 pm

Se pare k muzica romaneasca merge din rau in mai rau....Astia sunt penibili....shi clipu e o aberatzie facuta pe PC k e mai ieftin asa decat sa faci un clip adevarat...foamea de bani!
The Earth is full.GO HOME!
Avatar utilizator
MiG29
 
Mesaje: 7104
Membru din: Dum Apr 14, 2002 11:00 pm

Mesajde djdiu » Lun Iul 15, 2002 2:02 pm

din rau in mai rau?
Nu cred. Chiar daca nu crezi am citit in pajina ca o-zone canta live..
Parerea ta e ca e najpa clipu?Io nu cred.. chiar e super..
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Bau

Mesajde PreferatA » Joi Iul 18, 2002 2:35 pm

numai tuuuuuuuuuuu inima mi`o frangi doar tu .........
pana in zori sa ramanem sa gustam din placere sa te ating ku privirea sa`mi raspunzi ku iubirea .. :)))))))
niste versuri beton L:PP si vocea merge :!))))))
parka tzi`ar sopti iubitu la ureche !:))
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde zuza » Vin Iul 19, 2002 7:29 am

Sa stiti ca O-zone canta live in videoclip ca se aud niste bazaituri care te scot din sarite. Ce sa-i faci? Videoclip facut cu sound de kkat. Sau alea chiar sunt vocile lor?:con:
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde Jasmine » Vin Iul 19, 2002 4:08 pm

..sunt PENALI!!

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde zuza » Vin Iul 19, 2002 8:20 pm

Inca un comentariu: cine a spus ma ca astia sunt "fotoodele"? Poate pe alta planeta ca-s urati ca moartea!!!!:mad:
Cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei persoane este sa fie iubit si sa invinga. Insa sa iubeasca si sa fie invins este al doilea lucru frumos care i se poate intampla
zuza
Junior Member
 
Mesaje: 265
Membru din: Lun Iul 08, 2002 4:38 am
Localitate: yep, still there

Mesajde djdiu » Sâm Iul 20, 2002 5:10 pm

azi baietii au fost la atomic la emisiunea k-lumea. Au cam fost destul de secretosi, da` stiu ca in 27 au lansarea si ca se vor muta la bucuresti..candva..:)
"Uneori se intampla ce nu vrei" ;e :rulz:
I am :cool:
djdiu
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Joi Oct 04, 2001 11:27 am
Localitate: Satu Mare...

Mesajde DIDDY_X » Sâm Iul 20, 2002 7:13 pm

sunt mai mult decat penali!!!!!!eu cred ca mai au mult de lucrat...............
DIDDY_X
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Iun 24, 2002 8:45 pm
Localitate: romania-bucuresti

Mesajde SOD » Joi Iul 25, 2002 5:43 pm

Djdiu-ule,nu te lasa! le aratam noi lor cine sunt ai mai tari si mai mari.

O-zone forever!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde CriTIka_artei » Vin Iul 26, 2002 4:36 pm

O-ZONE???



mai oameni buni aveti careva ureche muzicala?sau pt voi clipu' o-zone se rezuma la imagine si dat pe mut tv-u?
io mereu cand ii aud la radio mi se scoala paru' din cap si nush de ce am mereu senzatia ca e akcent...dar au niste voci de ...de-ti vine sa te omori!!!

Atat am de zis: Oribil!!!
CriTIka_artei
Junior Member
 
Mesaje: 18
Membru din: Dum Iun 30, 2002 12:17 am
Localitate: undeva...intre cer si pamant

Bau

Mesajde PreferatA » Lun Iul 29, 2002 1:02 pm

[quote]Initial trimis de CriTIka_artei
[B]O-ZONE???
auzi hai sa nu diskutam de videoclipuri .. ka daca e pe asha majoritatea sunt de kkt ... hai sa diskutam despre versuri despre muzika ..
kare mie imi place kum suna si imi place kum se komporta am fost lamare m`am intalnit ku ei sunt zuper de treaba .. asha ka cioku mik !
While money can't buy love, It can buy a damn good imitation...
Avatar utilizator
PreferatA
Junior Member
 
Mesaje: 408
Membru din: Dum Ian 27, 2002 12:00 am

Mesajde Anna|s » Vin Aug 09, 2002 11:14 am

La lansare au cantat stand jos pe scaune!N-am mai vazut asa ceva.
aucun art ne peut egaler la vie!
Avatar utilizator
Anna|s
Junior Member
 
Mesaje: 253
Membru din: Mie Iul 25, 2001 11:00 pm

Mesajde SOD » Vin Aug 09, 2002 6:47 pm

ba,daca se mai ia cineva de o-zone il omor cu mana mea!ba,is cei mai tari!ba,sa nu ma contraziceti,ba!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde LiquidSky » Mar Aug 13, 2002 12:10 am

SOD, sa te vad acum... ca ai zis ca ma omori cu mana ta :)
trupa asta rasarita in romania (la idioti, aci, unde toti e bineveniti sa faca cariera), si anume O-Zone, e cam de-a dreptul pur si simplu. clipul este atat de idiot, incat nu stiu ce ar putea atrage pe cineva. nu vad legatura intre ei 3, unu in fata (probabil "sex"-simbolul, revelatia si imaginea trupei), doi in spate, mai agitati, asa... niste dansatori pe acolo care habar n-am de ce se agita, plus imagini dintr-un Chisinau al viitorului. anul 2035..blabla.. mai oameni buni, au trecut totusi 12 ani de la revolutie. chiar atat de indobitociti suntem sa vedem ca de fapt, ceva de calitate NU exista inca aici, pe plaiurile mioritice?
ah, mi-am adus aminte de inca un videoclip foooooooarte sugestiv... "Tu esti dragostea mea" - Hi-Q. vai.. ce frumos.. ce induiosator.. aia cantau de zor... tu esti dragostea mea.. etc.. figuri in cap, si se plimbau pe scooter si il mituiau p'ala de la hotel sa ii lase sa se plimbe cu scooterele pe holurile alea. wow.. oameni buni.. am luat-o backwards? :)
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Aug 13, 2002 7:59 am

bwahahahaha!!!

Breh cer lichid, ai macar idee de la ce vine nickul SOD? Ca parca ziceai ca esti beton la muzici... mwahahaha :D

Nu, nu de la soda caustica... da acu' daca ai comis-o baga un search pe google.
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde LiquidSky » Mar Aug 13, 2002 9:28 am

ce imi vine acu in minte .. Shadow Of Death... atata tot. un add-on la heroes 3. in fine, nu stiu cata legatura are cu avatarul sau asa de sugestiv.
dar tu, Dana, stii de la ce vine LiquidSky? ca vad ca deja ai inceput sa ii aperi pe altii. mai bine take a good care of yerself...
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde LiquidSky » Mar Aug 13, 2002 9:34 am

ah.. si nu stiu daca am zis ca sunt "beton la muzici". doar ca am facut vreo 10 ani.. nu conteaza ce.. si de fapt, nu stiu cat conteaza ce mi-ai zis tu.
btw, tu stii de la ce vine FSOL? sau mZiq? sau AKA? etc. etc. etc... cred ca nu.. deci hai sa nu ne dam in freza cu "ce tare-s io ca stiu de la ce vine un nick" ca nu prea ma intereseaza. sincer...

----------------------
semnat,
un subculturist :P
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mar Aug 13, 2002 9:36 am

Ai satz ezplic pe buline:

* SOD = Storm Troopers of Death care s-au tras din MOD (parca asha, nu sod?) niste gigei care au cantat si cu Anthrax, in fine, grohaieli :D
* postul llui SOD era la mishto si numai o persoana ca matale care se apuca sa posteze fara a citi ceea ce "antevorbitorii" sai au scris putea sa ia tzeapa.
* Nu stiu de la ce vine nickul, zi-mi tu (nu cred ca de la albumul Queensryche, nu?).

ca vad ca deja ai inceput sa ii aperi pe altii. mai bine take a good care of yerself...


Pe bune? Ai mah ca m-ai speriat :j
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde LiquidSky » Mar Aug 13, 2002 6:35 pm

Initial trimis de DANA
Ai satz ezplic pe buline:

* SOD = Storm Troopers of Death care s-au tras din MOD (parca asha, nu sod?) niste gigei care au cantat si cu Anthrax, in fine, grohaieli :D
* postul llui SOD era la mishto si numai o persoana ca matale care se apuca sa posteze fara a citi ceea ce "antevorbitorii" sai au scris putea sa ia tzeapa.
* Nu stiu de la ce vine nickul, zi-mi tu (nu cred ca de la albumul Queensryche, nu?).



pai hai ca te iau si eu tot pe punctuletze:

* SOD = Storm Troopers Of Death.. parca asta ar fi STOD, la tine nu se tine seama de chestia asta :) trecem peste;
* postul lui SOD mi-am dat seama ca era la misto, de aceea daca te uitai mai atenta nitelush asa, nu prea mult, am bagat si un " :) " la sfarsit.
--------------------quote:---------
> SOD, sa te vad acum... ca ai zis ca ma omori cu mana ta :)
--------------------quote:---------
dar sa trecem peste;
* nu vine de la Queensryche, sau de la vreo piesa d'a lor nickul meu, ci de la altceva :)

cam atat...

... � te-am speriat? :) se mai intampla..
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde gaga » Mie Aug 14, 2002 8:50 am

nenea:

1. SOD sunt clasici ai thrash-ului, ma mir ca matale care le stii pe toate n-ai abar. probabil ca in dictionarul Rock ai ajuns la litera A. De AC/DC ai invatzat?

2.
nu vine de la Queensryche, sau de la vreo piesa d'a lor nickul meu, ci de la altce


Nu e piesa e ALBUM!
Da' de la ce vine?

3. Daaa, m-ai speriat. Si am albit brusc. Vrei sa te sperii si eu pe tine?
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde SOD » Mie Aug 14, 2002 2:00 pm

Liquidsky,

SOD si nu STOD(mare blasfemie),inseamna Stormtroopers of Death si sunt clasici ai thrash-ului mondial.Albumul "Speak english or die" a fost clasat in primele 10 albume rock ale tuturor timpurilor.Formatia s-a infiintat la initiativa lui Billy Milano ce a activat la formatia MOD(metod of distruction) si a colaborat cu formatia Propain.
SOD este o formatie proiect in care mai activeaza muzicieni de la Billy Milano voce- M.O.D.
Scott Ian chitara - Anthrax
Danny Lilker bass - Anthrax, Nuclear Assault, Brutal Truth, The Ravenous, Holy Moses
Charlie Benante tobe - Anthrax

Ti-as mai enumera si albumele,dar deja nu mai am chef deoarece mi-ai sticat joaca cu O-zone!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde LiquidSky » Mie Aug 14, 2002 5:35 pm

blasfemie? ca sa vezi... :)
bai, cred ca s-a deviat de la subiectu cu O-Zone, cel putin tu ai luat-o nitel pe aratura. :P hai draq sa revenim... deci ziceam ca nu imi place clipul si nici melodia. alte sugestii?
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Aug 14, 2002 6:00 pm

daca tu asa zici......
eu cand m-am bagat intr-o discutie ce are mai multe mesaje,cel putin am avut decenta sa citesc toate posturile anterioare.cred ca tu ai luat-o aiurea pe carare si nu eu si mi-ai stricat sarada!si te contrazici degeaba cu mine ca am dreptate.eu nu mai pot sa postez aici pentru ca gluma s-a rasuflat.
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde LiquidSky » Joi Aug 15, 2002 12:14 am

Initial trimis de SOD
daca tu asa zici......
eu cand m-am bagat intr-o discutie ce are mai multe mesaje,cel putin am avut decenta sa citesc toate posturile anterioare.cred ca tu ai luat-o aiurea pe carare si nu eu si mi-ai stricat sarada!si te contrazici degeaba cu mine ca am dreptate.eu nu mai pot sa postez aici pentru ca gluma s-a rasuflat.


cred ca DANA a inceput cu SOD.. blabla.... dar nu mai conteaza, chiar asa. deja m-am plictisit si io...
bafta!
[ How much wood would a woodchuck chuck if a woodchuck would chuck wood? ]
[url]fara link in semnatura[/url]
Avatar utilizator
LiquidSky
Junior Member
 
Mesaje: 71
Membru din: Vin Aug 09, 2002 11:00 pm

Anterior

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori

cron