Pacha Man: THE ALBUM

ce-a fost pe Muzici o data

Cum vi se pare albumul lui Pacha Man???

SUPER!!!
20
34%
Bun, imi place.
20
34%
Ma asteptam la mai mult.
11
19%
SLAB, asta-i album???
8
14%
 
Voturi totale : 59

Mesajde UZZI_9mm » Mar Aug 12, 2003 10:35 pm

BA, rstafari nui cartieru lui din timisoara, eu stau cu el in zona, dupa cum spune si in album, el sta in calea girocului.
Albumu ii fain si merita cumparat
UZZI_9mm
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Aug 12, 2003 10:28 pm

hades !

Mesajde Arigo » Mie Aug 13, 2003 11:33 am

ok.
piesa e preluata.
nu citisem pana acum tot ce s-a scris.
mi se pare insa de cacat sa te "relansezi" cu o preluare.
corecteaza-ma daca gresesc!
i have a life, but dont really feel like living it,
so me and the internet are getting more intimate.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

Arigo...

Mesajde Hades » Mie Aug 13, 2003 11:53 am

ce pula mea ma... nu sti sa citesti ce am scris la inceput??? ia citeste si atunci sa comentezi...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde C^ine » Lun Aug 18, 2003 9:59 pm

super misto albumu
cel mai mult imi plac
Valori Sociale , Muguri plini de polen si Ghici cine s-a intors
si ce daca e copiata ba melodia acelasi sange oricum mancati kkt astia care comentati aiurea
ieo viata de C^ine la fel ca in filme...copii de azi viitorul de maine..baga droguri in loc de vitamine !
Avatar utilizator
C^ine
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Joi Mar 06, 2003 12:00 am

Mesajde deianira » Vin Sep 12, 2003 12:33 pm

am ascultat albumul dar sincera sa fiu aceasta "religie" nu ma atrage, din cate zic eu voiatzi sa legalizatzi marijuana doar ca sa va rupetzi legal...
da!, ca muzica, e bine lucrata muzica lu pacha, dar versurile is cam slabutze, imi place doar societate, in rest aberatziile gen hai sa fumam tot ce ne iese in cale...sorry io prefer sa iau realitatea de coarne si sa incasez in picioare toate loviturile de la viatza, ca nu ma face ea pa mine. pt ragga e bune versurile, totushi!
si stiam ca pasha sta in girocului, iar rastafari imi pare doar o rima buna pentru african safari...
deep in thoughts, deep in trouble
Avatar utilizator
deianira
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Sep 14, 2003 10:23 pm

Albumul mi-a picat un pic sub asteptari... Remixul ala la Societatea l-am ascultat doar o data... In schimb, Colabo, Rastafari si Valorile Sociale mi-au placut mult. Un album de nota 8.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

<Ozzzzz> io in videoclip vreau sa fiu ala care-i suge pula lu Brezoianu

Mesajde Gnom » Lun Sep 15, 2003 11:09 pm

[treaba e asa.......
dar versurile is cam slabutze, imi place doar societate, in rest aberatziile gen hai sa fumam tot ce ne iese in cale...sorry io prefer sa iau realitatea de coarne si sa incasez in picioare toate loviturile de la viatza, ca nu ma face ea pa mine. pt ragga e bune versurile, totushi!


adica daca eu oprivesc viata veerde nu iau de coarne realitatea..uau..tocmai asta e ..ca o iau mai logic decat altii.....e f usor. sa critici un om...e mai greu sa dai explicatrii la obiect pt ce-l critici..albumu lu pacha...WORD>....restu....



gnom
"cineva mi-a spus odata un lucru destept/norocu nu o sa vina de la sine eu degeaba il astept"
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Mesajde deianira » Mar Sep 16, 2003 12:19 pm

ideea era urmatoarea, e fain dar nu pe gustul meu, dar ma enerveaza aberatiile voastre cu religia, daca e sa o luam asa cum spuneti voi tot ce facem in viata e o religie si toti suntem in vreo secta...nasol!

aha, si veata o vad si eo verde: trec pe verde, beau Fanta verde, ma imbrac verde...oricum sa o vad negru sau roz...
deep in thoughts, deep in trouble
Avatar utilizator
deianira
Junior Member
 
Mesaje: 78
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

verdeeeeeeeeeeeeeeee

Mesajde Gnom » Mar Sep 16, 2003 9:58 pm

ma ..okey gusturile nu se discuta..da privind viatza "verde"(junkerii stiu de ce)...ajungi sa privesti muzica mai din interior...si se observa altfel decat ce ai postat tu...atat si nimic mai mult



Gnom
"cineva mi-a spus odata un lucru destept/norocu nu o sa vina de la sine eu degeaba il astept"
Avatar utilizator
Gnom
Junior Member
 
Mesaje: 153
Membru din: Mar Oct 01, 2002 11:00 pm

Re: verdeeeeeeeeeeeeeeee

Mesajde TheSmoker » Mie Sep 17, 2003 5:59 am

Initial trimis de Gnom
ma ..okey gusturile nu se discuta..da privind viatza "verde"(junkerii stiu de ce)...ajungi sa privesti muzica mai din interior...si se observa altfel decat ce ai postat tu...atat si nimic mai mult
Gnom


Albumu e super, sunt piese care plac si alora care nu prea asculta genu(genurile ragga-rap), sunt si mai colorate gen Avertisment, e destul de cuprinzator chiar daca-s putzine melodii, cat despre verdeatza, nah da bine acolo unde e pusa :) ! how high! 2 :)! pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde Quai D Orsay » Vin Sep 19, 2003 7:47 pm

Pt cine nu stie ...GNOM este un mare fumator:)) gnom nu ma bate da hai sa ...hai sa nu mai sa...

si deianira ...tu si cu gigi ar trebui sa va cunoastetzi mai bine,stii el e un baiat f bun ,toata lumea il iubeste,n-a omorat pe nimeni si poate sa te ajute mult la nevoie daca il lasi.hai ...lasa-l ,itzi zic io... rar gasesti baiat ca gigi.si poate-tzi face cunostintza si cu hesus ca tot vorbeai de religie.


GO FOR GIGI!!! CU GIGI MERGI LA SIGUR! pt relatzii sunatzi la 0723 ******tarif normal cu suprataxa
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Uncle Boggy » Dum Sep 28, 2003 12:55 am

Pt primul album de genul asta care este scos in Romania eu unul zic ca e destul de bun, dar in acelasi timp recunosc, asa cum s-a mai zis, ca dupa ce am ascultat Acelasi Sange ma asteptam la mai mult.
Pacha mai are timp sa mai amelioreze si sunt sigur ca urmatorul va fi si mai bun.
Sa speram ca nu va fi singurul care incearca ceva nou.
Avatar utilizator
Uncle Boggy
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Dum Noi 17, 2002 12:00 am

destul de bun

Mesajde foxu » Mar Sep 30, 2003 11:35 am

ce pot sa zic e ca e destul de bun,adica nimeni n-a facut asa ceva p'aici
super piesele:drumul catre rastafari si valori sociale
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

cascati-va urechile cand ascultati muzica romaneasca mai mult ca sigur e copiata

Mesajde kamikazef4l » Sâm Oct 04, 2003 1:44 am

sunt DJ in TIMISOARA si am lucrat in studio mult cu el
tot albumul lui (DRUMUL CATRE RASTEFARAI ) este furat de la o alta formatie care nu este inregistrata ei lucreaza mai mult hobby si siua facut ascet album pe hard iar PACHA a venit si a furat tot albumul de pe hard apoi a venit in studio si la adaptat pt persoana lui


DECI PACHA A COPIAT FRUMOS DE TOT ALBUMUL !

mult noroc in continuare nu am ninic CU ALBUMU CHIAR IMI PLACE F MULT DAR NU E A LU PACHA!
kamikazef4l
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 04, 2003 1:30 am
Localitate: timisoara

...

Mesajde Hades » Sâm Oct 04, 2003 10:03 am

interesant... cum ii zice la trupa de la care a furat? hmmm... daca au martori and shit poate sa-l dea in judecat...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Anterior

Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori