concurs: cel mai misto mesaj de la un fan catre o trupa:

ce-a fost pe Muzici o data

concurs: cel mai misto mesaj de la un fan catre o trupa:

Mesajde Vizitator » Vin Aug 03, 2001 7:27 pm

ce parere aveti?
un mesaj din inima pentru formatia favorita?
astept mesaleje voastre

deja am primit unul beton
---------------------------------
Subject: IRIS
Date: Fri, 03 Aug 2001 04:14:09 -0400
From: gheorgheangela@netscape.net
To: vayl@bigfoot.com


Buna, voua cei cei-i iubiti pe IRIS!
Sunt unul dintre fanii acestei minunate trupe rock. Ii iubesc si n-as putea trai fara muzica lor. M-am luat cu vorba si am
uitat sa ma si prezint: sunt Angela Gheorghe din Braila, am 33 de ani. Nu las sa treaca o zi fara sa ascult IRIS, ma scol
cu ei in gand si adorm ascultandu-i. Merg pe strada si ma trezesc cantand. Oamenii se uita ciudat la mine, dar mie nu-mi
pasa, nu putem fi oameni normali, noi cei ce iubim rockul. Eu traiesc si ma hranesc cu cu Zepp, Dire Straits, Deep Purple,
Queen , dar IRIS e cea mai mare iubire a vietii mele. Am toate albumele lor, am afise cu ei si ma bucur de fiecare veste pe
care o aflu despre ei. Stiu ca sunt ca mine mii de oameni care ii iubesc pe irisi (asa le spun eu).
Am o mare durere, n-am nici un autograf de-al lor. Ei au fost la Braila, de doua ori in ultimele luni, am fost, i-am vazut,
am plans si m-am bucurat odata cu ei, dar n-am reusit sa trec de vigilenta bodyguarzilor.
Am citit despre turneul lor, ei nu vor veni la Braila, dar imi doresc sa ajung la Bucuresti sa-i vad. As renunta la orice
pentru a trai iar momente de fericire alaturi de ei. As dori sa ma ajutati, din suflet va rog, sa-mi fac rost de un bilet
la concertul din 21 septembrie 2001 care va avea loc la Bucuresti.
Daca imi veti raspunde, veti face un om fericit, pentru ca ei si muzica lor reprezinta una dintre putinele bucurii pe care
le am in viata!
Ajutati-ma sa mai plang, sa mai cant, sa mai strig, sa mai dansez si sa topai de fericire alaturi de IRIS!
Va voi scrie in fiecare zi. Stiu ca poate primiti mii de mesaje de la miile de fani, dar, credeti-ma, repet, ei reprezinta
pentru mine una dintre putinele bucurii pe care mi le ofera viata
Multumesc si transmiteti-le cat de mult ii iubesc
Angela din Braila

-------------------------------
Vizitator
 

Re: concurs: cel mai misto mesaj de la un fan catre o trupa:

Mesajde DEATHANGEL » Sâm Aug 04, 2001 11:00 am

Draga Angela de bilet iti fac eu rost numai sa-mi dai un email pentru incuviintare, sper. Pentru IRISI as face orice, stiu cei ce ma cunosc. IRIS nu este o trupa rock, este ROCK-UL insusi romanesc, prieteni, o familie, iar CRISTI, pentru mine e ca si un tata. Sunt fratii pentru care poti sa te bati oricand cu cei care-i jignesc( si sunt multi aceia, numai eu stiu de la SIGHI). IRIS e un ordin cavaleresc care trebuie sa supravietuiasca ( nu de alta dar sa nu se intample ca si cu Templierii). A fredona in continuu cantecele lor, a pluti ca-ntr-un vis cu imaginea lor, a purta toate tricourile lor asta o fac de demult. Insa a simti IRIS e un lucru.
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

Re: Re: concurs: cel mai misto mesaj de la un fan catre o trupa:

Mesajde gaga » Sâm Aug 04, 2001 11:21 am

Initial trimis de DEATHANGEL
Insa a simti IRIS e un lucru. [/B]


Deathangel traieste!
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Re: Re: Re: concurs: cel mai misto mesaj de la un fan catre o trupa:

Mesajde DEATHANGEL » Dum Aug 05, 2001 11:26 am

DEATHANGEL A MURIT DE DEMULT! Nu mai traieste de cateva veacuri... A trai pentru el inseamna sa fie cenusa. Mort VIETUIESTE, caci doar e deathangel...Pentru mine e ora zero far'un sfert de veac-Ah, MOARTE, cum imi intra zilele in sac! Ha-ha-hahahaha! Deeeeeeaaaaaath...
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm

IT'S BETTER TO BURN, THAN TO FADE AWAY

Mesajde DEATHANGEL » Mar Aug 07, 2001 12:40 am

Puteti sa-mi trimiteti mesaje la noul email DEATHANGEL@go.ro; vechea adresa nu mai functioneaza. In curand noul site DEATHANGEL.go.ro. Mi se pare atat de straniu sa pot reusi sa pun peste 300 de adrese ROCK cu multe surprises, incat imi e frica sa-l vad . Ieri la atomic IRIS. Bine ca a dat Dumnezeu sa apara un clip de promovare COOL pentru DIGITAL (realizat in colaborare cu Antena1 si Events). DVD e super atat coperta grafica cat si audio-video. Mesaj pentru IRIS ( ca dedicatie-concursul) :
''Fara Tine, cerul e prea sus
fara mine totul e deajuns
Fara Tine, frigul a invins
Fara Tine, totu-i necuprins
Fara Tine, trece viata mea
Fara mine, chiar de s-ar putea''.
I'm just a dreamer
I dream my life away
I'm just a dreamer
Who dreams of better days

I watch the sun go down like everyone of us
I'm hoping that the dawn will bring a sign
A better place for those who will come after us, this time
Avatar utilizator
DEATHANGEL
Junior Member
 
Mesaje: 513
Membru din: Vin Aug 03, 2001 11:00 pm


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron