Se lanseaza un nou proiect artistic pe piata muzicala romaneasca

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Ce parere aveti de ideea acestui proiect?

Sunt interesat de acest proiect
1
100%
Nu mi se pare ceva iesit din comun
0
Niciun vot
Sunt sceptic cu privire la reusita
0
Niciun vot
Nu stiu
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 1

Se lanseaza un nou proiect artistic pe piata muzicala romaneasca

Mesajde domnulx2001 » Lun Aug 07, 2006 2:41 pm

[color=Red] :dir: :dir: LUMEEEE, LUMEEEE :dir: :dir: [/color]




Raluca Anastasiu, cea care se prezenta in trecut publicului sub numele K-risma, revine pe scena muzicala intr-o noua formula: Cabaret. Noul proiect a luat fiinta in urma cu doi ani insa abia acum s-a ajuns la o formula bine definita:

Raluca Anastasiu - voce;
Alexandru Constantinescu - tobe;
Alex Lie - chitara bass;
Bogdan Socaciu - chitara armonie;
Sorin Antonie - clape;
Ciprian Iorga - saxofon;
Dany Vulpe - trompeta;
Adi Ghita – trombon
.


Cabaret doreste sa imbine muzica (o combinatie de jazz, funk si pop), dansul si teatrul, planurile de viitor ale trupei incluzand punerea in scena a primului musical 100% romanesc.

Primul proiect muzical Cabaret s-a intitulat “Poveste dintr-o cafenea uitataâ€Â
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Mesajde baixinho© » Lun Aug 07, 2006 3:11 pm

şi este chiar atat de tare proiectul ăsta de merită doua threaduri?

ps: despre ce succes la public vorbeşti?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde domnulx2001 » Lun Aug 07, 2006 3:20 pm

Salutare Baixinho,

Nu stiu cum sa sterg unul din subiecte (cel de la recenzii) si de asta apare in doua locuri. Si vorbesc despre ideea asta de musical 100% romanesc.
De combinatia muzica, teatru, dans...Mie unul mi se pare foarte interesanta.
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Lamurire,

Mesajde domnulx2001 » Lun Aug 07, 2006 3:20 pm

Salutare Baixinho,

Nu stiu cum sa sterg unul din subiecte (cel de la recenzii) si de asta apare in doua locuri. Si vorbesc despre ideea asta de musical 100% romanesc.
De combinatia muzica, teatru, dans...Mie unul mi se pare foarte interesanta.
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Mesajde baixinho© » Lun Aug 07, 2006 5:03 pm

am sters eu subiectul celalalt.

abia astept sa vad ce succes va avea acest proiect. ar fi bine pentru Raluca sa fie mai mare decat l-a avut K-risma, deoarece nu stiu daca, ulterior, se va mai hazarda cineva sa-i fie alaturi dupa doua "gherle".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde domnulx2001 » Lun Aug 07, 2006 5:51 pm

Mai nea Baixinho,

Eu zic ca va avea succes pentru ca dupa cate vad a luat lucrurile destul de intelept si nu s-a grabit. La K-risma nu a fost asa de rau chiar daca se urla ca a plagiat. Sunt convins ca daca i s-ar da piese bune nu le-ar refuza. De multe ori cand vrei sa te lansezi cu un prim album fortezi nota ca sa iasa cumva. Si eu o admir ca nu a apelat la compozitori ca Marius Moga (no offence) sau altii ca el. EU is satul de "vedete de carton" pe banda rulanta si fara pic de simt artistic. Si nu cred ca a fi cantareata a ajuns sa insemne a fi cat mai sumar imbracat(a), sa te misti languros si sa latri in microfon. Si sa ma ierte cel de sus da' Raluca are voce tata. Are de unde. Numa ca nu o ajuta mai nimeni. Si atunci se dewscurca si ea cum poate. Ce altii nu au plagiat? Mi-ar fi placut ca K-risma sa aiba succes.
Pana una alta asteptam albumuuuuu.....

PS: aste nu inseamna ca nu ai si tu dreptatea ta... Merci de stersatura postului celalalt. Cum se face, sa stiu si eu pe viitor.
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Mesajde wednesday » Mar Aug 08, 2006 12:47 am

unii oameni nu se invata minte ca romania nu are scoala de musical! vezi kitchul de chicago ugh! :/
i wish i could help, but i don't want to
Avatar utilizator
wednesday
 
Mesaje: 864
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde baixinho© » Mar Aug 08, 2006 7:09 am

domnulx2001 scrie:Cum se face, sa stiu si eu pe viitor.

orice post se poate modifica/sterge in interval de trei ore de cand l-ai scris (ma rog, nu sunt chiar trei ore, ci vreo 2 ore si 30-35 de minute). daca stergi primul post, se sterge tot threadul.

stiu ca Raluca are voce si i-am spus treaba asta si ei cand a lansat primul album cu trupa K-risma in Twice. imi place la nebunie cum canta "What's up" al lui "4 non blondes".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde domnulx2001 » Mar Aug 08, 2006 8:47 am

wednesday scrie:unii oameni nu se invata minte ca romania nu are scoala de musical! vezi kitchul de chicago ugh! :/


Am auzit si eu ca nu a fost mare scofala de Chicago, dar asta promite ceva diferit. Oricum astept albumul sa vad ce piese sunt. Poate nu este o simpla copie palida a unui musical american.

Apropos de asta, nici Chicago-ul american nu l-am gustat...

Cica site-ul formatiei va fi gata destul de repede si vom avea ceva demo-uri de ascultat.


baixinho © scrie: stiu ca Raluca are voce si i-am spus treaba asta si ei cand a lansat primul album cu trupa K-risma in Twice. imi place la nebunie cum canta "What's up" al lui "4 non blondes".


Nu stiu de ce nu a prins albumul asta. Probabil ca nu a fost lansat pe oiata la momentul potrivit, sau nu a fost promovat... Uite-te la Shakira cu melodia asta "Hips don't lie". Ma apuca deja dracii numa cand aud titlul melodiei. Plus ca in masina sunt obligat sa o ascult de cel putin 3 ori zilnic...
Aseara m-am uitat pe U tv si am vayut ca este foarte des difuzat clipul ala cu Corina care s-a autointitulat profesionista in domeniu. (care sa fie domeniul ca nu cred sa fie cantatul :axe: ) Dar sa nu devin prea rau. Probabil ca Raluca si K-risma nu au urmat "Reteta Gloriei" din show bizzul actual (pentru a avea succes tre sa dai tot ce ti se cere si cui trebuie nu asa la intamplare...). Sunt asa de obosit cand vine vb. de fitze, mofturi, VIP-areala ieftina, artisti de carton, de autori de astia Motzardieni de "succes" ce scot melodii pe banda rulanta (cu niste versuri de iti blocheaza creieru' cand le auzi). Si sunt voci anonime care le dau clasa de departe numai ca nu sunt deloc luate in seama.
Cu foarte mici exceptii, dar si alea sunt in top ca au stiut cat, ce si unde sa dea, domeniul artistic in Romania este sublim dar lipseste cu desavarsire. Da in schimb circ avem cat cuprinde la fiecare pas asa ca nu e de mirare ca Circul de Stat da faliment...
Pentru mine artisti raman nea Gica, Dan Spataru, Banica Sr., Dinica, oameni la care profesionalismul a fost sau este un mod de a trai...
Vine o vreme cand te lasi de toate
Nu mai merge viata ca pe roate
Azi o iei usor si pe indelete
Fara sprituri multe, fara fete!
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Mesajde domnulx2001 » Mar Aug 08, 2006 9:10 am

baixinho © scrie: stiu ca Raluca are voce si i-am spus treaba asta si ei cand a lansat primul album cu trupa K-risma in Twice. imi place la nebunie cum canta "What's up" al lui "4 non blondes".


Nu stiu de ce nu a prins albumul asta. Probabil ca nu a fost lansat pe oiata la momentul potrivit, sau nu a fost promovat... Uite-te la Shakira cu melodia asta "Hips don't lie". Ma apuca deja dracii numa cand aud titlul melodiei. Plus ca in masina sunt obligat sa o ascult de cel putin 3 ori zilnic...
Aseara m-am uitat pe U tv si am vayut ca este foarte des difuzat clipul ala cu Corina care s-a autointitulat profesionista in domeniu. (care sa fie domeniul ca nu cred sa fie cantatul :axe: ) Dar sa nu devin prea rau. Probabil ca Raluca si K-risma nu au urmat "Reteta Gloriei" din show bizzul actual (pentru a avea succes tre sa dai tot ce ti se cere si cui trebuie nu asa la intamplare...). Sunt asa de obosit cand vine vb. de fitze, mofturi, VIP-areala ieftina, artisti de carton, de autori de astia Motzardieni de "succes" ce scot melodii pe banda rulanta (cu niste versuri de iti blocheaza creieru' cand le auzi). Si sunt voci anonime care le dau clasa de departe numai ca nu sunt deloc luate in seama.
Cu foarte mici exceptii, dar si alea sunt in top ca au stiut cat, ce si unde sa dea, domeniul artistic in Romania este sublim dar lipseste cu desavarsire. Da in schimb circ avem cat cuprinde la fiecare pas asa ca nu e de mirare ca Circul de Stat da faliment...
Pentru mine artisti raman nea Gica, Dan Spataru, Banica Sr., Dinica, oameni la care profesionalismul a fost sau este un mod de a trai...
Vine o vreme cand te lasi de toate
Nu mai merge viata ca pe roate
Azi o iei usor si pe indelete
Fara sprituri multe, fara fete!
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Scuzati deranjul boieri dumneavoastra...,

Mesajde domnulx2001 » Vin Aug 11, 2006 9:39 am

Va rog, sa postati parerea voastra dupa ce parcurgeti acest topic. Va multumesc si va doresc o zi de la excelent in sus...
Vine o vreme cand te lasi de toate
Nu mai merge viata ca pe roate
Azi o iei usor si pe indelete
Fara sprituri multe, fara fete!
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Noutati...

Mesajde domnulx2001 » Sâm Aug 12, 2006 12:31 am

:dir: :dir: NOUTATI NOUTATI :dir: :dir:


Salutări la toată lumeaaa şi bine v-am găsiiiit!!!

Azi am materiale noi cu formaţia CABARET ce promite un proiect muzical romanesc fără precedent!!!


Priviţi şi download-aţi!!!
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Vine o vreme cand te lasi de toate
Nu mai merge viata ca pe roate
Azi o iei usor si pe indelete
Fara sprituri multe, fara fete!
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila

Cateva randuri...,

Mesajde domnulx2001 » Joi Aug 17, 2006 10:29 am

In viitorul apropiat va fi activat si site-ul formatiei care va fi, la randul sau, mai diferit decat ceea ce exista la ora actuala. Pe langa alte lucruri interesante aceasta va contine si demourile melodiilor incluse pe albumul de debut.
Vine o vreme cand te lasi de toate
Nu mai merge viata ca pe roate
Azi o iei usor si pe indelete
Fara sprituri multe, fara fete!
domnulx2001
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Mar Iun 20, 2006 12:39 pm
Localitate: Braila


Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori