Claudiu Mirica - Vara in Viata Mea -remix

mai vechi, mai noi; mai dure, mai moi

Claudiu Mirica - Vara in Viata Mea -remix

Mesajde babyutza » Lun Mai 30, 2005 11:22 am

Remixul piesei "vara in viata mea" il puteti downloada de la ww.centralbpm.com sectiunea download!
A-)
babyutza
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mai 16, 2005 10:24 am
Localitate: romania

Felicitari!!!

Mesajde Max Him » Lun Mai 30, 2005 1:38 pm

Da, remixul piesei l-am ascultat si eu si ce pot spune decat ca este EXTRAORDINARA piesa. Evident remixul se se preteaza indubitabil la cluburi!
Cu siguranta o vom auzi in aceasta vara mai peste tot: radio, TV, cluburi, discoteci, plaje la mare...Ehe!
BAFTA lui Claudiu!
FELICITARI Babiutza pentru topic!
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

numarul de telefon

Mesajde ronin777 » Sâm Aug 04, 2007 2:29 pm

al surorii lui claudiu mirica este 07********

* - cenzurat
ronin777
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Aug 03, 2007 3:06 pm
Localitate: BUC

Mesajde kant emir » Sâm Aug 04, 2007 5:14 pm

ce vorbesti! e cioaca? primesti centi daca te suna cineva pe numarul asta?

sau, daca e pe bune, de ce iti permiti sa-l faci public?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Max Him » Lun Aug 06, 2007 7:29 am

Chiar asa, fara suparare: care e ideea Ronin777? :calm:
Hm! Kantemir, eu sunt de parere ca Ronin777 e interesat de REactivarea topicului. Right Ronin? ;) ;)
peace&respect
A, si apropo, mai stie cineva ceva de activitatea artistului Claudiu Mirica?
ar fi interesant de stiut! :-:
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Lun Aug 06, 2007 11:51 am

eu sunt de parere ca Ronin777 e interesat de REactivarea topicului

nop

un user care se inregistreaza ca sa faca o marlanie, nu e interesat in niciun fel de mersul forumului garantat
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 1:22 pm

...daca ma gandesc bine, asa este cum spui tu Kant-emir.
Apropo, interesant nick name-ul tau!
De la care dintre personalitati te-ai spirat? Dimitrie Cantemir- renumitul om de stiinta si cultura din Moldova renascentista, sau Emanuel Kant -celebrul filozof german (...sti tu, "Critica ratiunii practice"/ "Critica ratiunii pure" etc, etc.) :calm: :-:
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 1:28 pm

A, si apropo de subiectul forumului, ultima noutate despre Claudiu Mirica ar fi ca are propria casa de productie si a editat colectia celor mai indragite si renumite melodii ale ...MARGARETEI PASLARU. Un album best of cu care artista revine in actualitate si care se intituleaza MARGARETA FOREVER . :-:
BRAVO Mirica! Laudabila activitatea sa artistica... parerea mea! ;)
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Aug 07, 2007 1:32 pm

Pai daca-i citesti semnatura, vezi de unde s-a inspirat in primul rand. ~p

Cine plm e acest Claudiu Muirca?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Aug 07, 2007 1:35 pm

ceare semnatura cu spiratu breh? shapoi mecca cui ramane?
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 1:46 pm

nice work!
am pus si eu o simpla intrebare doar.
Cat priveste Claudiu Mirica, este un artist pop dance mai din tanara generatie. De fapt, el a cantat in grupul STIGMA...daca iti spune ceva numele iar mai apoi cu celebra trupa a anilor '60-'70 -MONDIAL ...Ei, la sectiunea "MONDIAL" intreaba-ti parintii poate isi amintesc ceva.
Ca mai apoi sa scoata si solo cateva piese .
Are insa se pare mai mare succes ca producator.
Multumit maestre Pisckeshu? ;)
Mai cauta si tu in google.
salutare
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Aug 07, 2007 1:54 pm

Draga HamMix, acuma stiu, e baiatul ala cretz cu inceput de chelie, care l-a inlocuit pe emotionatu ala de la stigma. De Mondial n-am auzit, creca exista ceva articole de baie (toalete, bideuri de firma asta).

Kantemire, pe vremea cand n-aveai ghilimele in ea, n-avea treaba cu inspiratul.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 2:07 pm

Foooaaarte spiritual Piskeshule! ~p
Da, ai dreptate, exista si firma MONDIAL S.A. cu sediul in localitatea Lugoj, str.Timisorii nr.149-151, judetul Timis, tel.0256/350.778...asta daca vrei ceva mai multe si mai concrete infos despre WC-uri, chiuvete, alte obiecte sanitare si ceramica, etc. ;)
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Aug 07, 2007 2:09 pm

pe vremea cand n-aveai ghilimele in ea, n-avea treaba cu inspiratul.

ha? nam pritzi
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 2:21 pm

Kant emir,
stai linistit, cunosc "viersu' " eminescean pentru care iti tot apostrofeaza Piskeshu semnatura. Ma amuza teribil baiatu' asta, pe bune! cred ca e foarte glumet. \:/ :U
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mar Aug 07, 2007 2:52 pm

Ham ham nu e eminescian versu, l-a scris un dobitoc, care n-a iesit din orasu natal o viata intreaga.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mar Aug 07, 2007 3:23 pm

pijke, stai jos

"un cer de stele-i dedesubt
deasupra-i cer de stele
parea un fulger ne-ntrerupt
ratacitor prin ele"

si pe cel pe care-l numesti tu "dobitoc" (aproape) ca a re-intemeiat niscai concepte: rigoarea, moralitatea etc


care n-a iesit din orasu natal o viata intreaga

ehehehehe, ce ma faci sa rad! da' ce tare ma tavalesc de ras io acuma!

(breh, tzai gasit - tu breh, tocma tu! - ce sa-i reprosezi unui asemenea "dobitoc"!)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 9:33 pm

kant emir scrie:pijke, stai jos


he, he, he, Kant emir si eu as adauga:
Pishke,
STAI JOS nota 2(DOI!)
la literatura romana. DAR eu sunt convins(nu stiu de ce) ca sti perfect cine e autorul si care e opera citata, dar iti place tie sa te tii doar de shotii.right? \:/
E Eminescu si e citat din "LUCEAFARUL" prea-marite domn! \:/ ...or, daca asta n-a circulat prin lume.... anyway, nu stiu sa fi ramas o viata intreaga in orasul sau natal.
Kant emir, eu zic sa nu pui chiar totul la suflet.NU MERITA! ;)
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mar Aug 07, 2007 9:40 pm

eu zic sa nu pui chiar totul la suflet.NU MERITA!

du-te breh d'aci
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde Max Him » Mar Aug 07, 2007 9:54 pm

atunci e super OK! ;)
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Aug 08, 2007 9:20 am

Citatu ii apartine lu domnu Kant, imi pare rau ca eminescu era doar un plagiator sifilitic iar voi n-aveti habar, preamicilor domni.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Max Him » Mie Aug 08, 2007 9:57 am

...Din lucrarea/opera?
Pishike, nu stiam ca si Kant a scris versuri! ;w
Ei, ce sa-i faci, recunosc nu le stiu pe toate.
Ar fi interesant insa de stiut, sunt curios, pentru ca in cazul in care chiar e vorba de plagiat situatia se schimba. ...Si VORBESC SERIOS! Nu ca mi-ar placea in mod deosebit Eminescu. [-X
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Aug 08, 2007 10:23 am

Merg azi acasa, si iti comunic exact. Io am citit chestia aia intr-o antologie de texte filosofice, n-am avut rabdare sa citesc toate aberatiile lui kant. Si nu e vers. E aproximativ aceeasi chestie. Plm se stie ca eminescu s-a inspirat la greu si din Kant si din Schopenhauer, in privinta ultimului pot baga mana-n foc deoarece am citit cate ceva si io.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Aug 08, 2007 1:02 pm

iar voi n-aveti habar, preamicilor domni.

pentru asta nutz zic nica, finca ma amuza
eminescu era doar un plagiator sifilitic

da' pentru asta te-as injura sistematic, fro patrujde minute; da' nam sa fac decat sa repet vorba lu nento Iancu: amice, ejt idiot!


maxule:
Ar fi interesant insa de stiut, sunt curios, pentru ca in cazul in care chiar e vorba de plagiat situatia se schimba. ...Si VORBESC SERIOS! Nu ca mi-ar placea in mod deosebit Eminescu.

esti banal si plicticos, nu ma interesezi



Si nu e vers. E aproximativ aceeasi chestie. Plm se stie ca eminescu s-a inspirat la greu si din Kant si din Schopenhauer, in privinta ultimului pot baga mana-n foc deoarece am citit cate ceva si io.


abjectule si oribilule si odiosule care ejtu, inspiratu e una (in deplin acord cu regulile generale de bunsimt, casa nu zic moralitate; si e si foarte, da' foartefoarte - de fabt, e fix foartefoartefoartefoartefoarte - raspandit in lumea artistica; ai auzit frodata vorba nui nica nou supt suare? or poate tu vrei ca, daca un tenbel semidoct scrie opt versuri schioape la patzachina pe care urmareste s-o prindza la ajternut pe tema lunii pline, p'orma pe vecie sa-i apartina monopolul oricarei idei poetice legate de luna si de astri si de noapte? si orcine indrasnejte sa se lase purtat de visare si sa comenteze public niscai iemotzie artistica de genu precizat, sa-i bage celui tenbel in posonar cate 5 RON, or sa faca pujcarie 28 de zile?)

pentru lamureala nepriceputenilor vorbaretzi - Kant o zis cam asa
Immanuel Kant scrie:doua imi umplu sufletul de o mereu crescanda teama si uimire: cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine


mie mi-a placut mult acest gand, dupa cum enorm de mult imi bucura inima si Eminescu, asa ca am integrat un vers eminescian in aceasta unica si penetranta definitie a sublimului, sham indrasnit apoi so pun la semnatura
(da' creca nu va intereseaza decat ce pricepetz, si cum asta nui scandal si nui manea si nui italodiscodens...)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Aug 08, 2007 1:21 pm

Kant emire, Eminescu e o pula de poet. Un pic peste medie, nu ma bag la discutii pe tema asta, ca esti ultrasubiectiv.

Da' ala e citatu intr-adevar.

Si toate ideile is copiate de la aia doi in plm, poate si de la altii. Ca dupa aia o facut rime incrucisate, imperecheate si impulicate cu ele, asta-i altceva.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde kant emir » Mie Aug 08, 2007 2:11 pm

partea serioasa a postului meu:
ca esti ultrasubiectiv.

de ce drec zici asta? unde (da citate, lincuri etc - cand ai timp, nu neaparat acuma) m-am comportat io ca un ultrasubiectiv?

partea obisnuita a postului:
Kant emire, Eminescu e o pula de poet. Un pic peste medie, ...

...

Si toate ideile is copiate de la aia doi in plm, poate si de la altii. Ca dupa aia o facut rime incrucisate, imperecheate si impulicate cu ele, asta-i altceva.

esti tzaran obtuz si semianalfabet; daca nu pricepi tu, musai ca nunseamna nica - da' macar ai opservat (sau nah, ti-au aratat altii, or poate numatz amintejt ce vorbeau divershi, cine stie pe unde) tehnicile (zic de rime)

omu o operat* cu ideile** alea, o facut poezie din ele; nu leo luat, leo in-rimat si leo vandut ca fiind ale lui

tu crezi ca o idee poate fi copiata? ia incearca - o sa potz, cel mult, sa incerci sa ti-o insusesti, sa o vinzi ca fiind a ta (si sa stii ca la prostovani o sa ai succes - da' numa daca ejt umpic mai breaz, or mai iute, or mai jmequer decat iei)


















* stii cum se cheama categoria celor care opereaza, lucreaza cu idei? hai, ca nui greu; si mai e si superfolosit termenu in zilele nuastre
** asta e cultura, sa cunosti cat mai multe idei, din cat mai multe domenii; iar daca filosofia ie crema si ecsentza culturii, nui normal sa te instruejt (daca vrei so faci temeinic) studiind temenic pre filo sofi? si daca tot ii studiezi si ii conojt si ii intelegi si te lasi fascinat de profunzimi si de rigori si de rationamente sclipituare, poiet fiind (paduri cutreerai) adica, nui normal sa se regaseasca in scrierile tale? ca, pana la urma, nu cred ca o sa gasesti tu la Eminescu vreo transcriere de scriere filosofica (or folclorica, or stiintifica, or vedica) in fro poiesie or nuvela or articol de ziar, si semnata popo netz cu numele lui, ci o sa regasesti idei si mituri pe baza carora (sau doar pe langa care) poetul a tesut poveste, carora le-a dat viata si grai accesibil si cognoscibil si usor abordabil, chiar si de catre un vajnic si fruntas locoman (care dacar vrea, sigur ar putea)
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Aug 08, 2007 2:23 pm

Stii cum imi dau seama ca esti ultrasubiectiv?
Uite argumente:

1. te-am mai citit certandu-te in legatura cu eminescu;
2. nici cand te-am injurat de mama nu te-ai ratzoit asa;
3. treptat cazi intr-un limbaj foarte de lemn, visand la eminescu ala al tau.

asta e doar un ex : "ci o sa regasesti idei si mituri pe baza carora (sau doar pe langa care) poetul a tesut poveste, carora le-a dat viata si grai accesibil si cognoscibil si usor abordabil..."

a tesut poveste? hai mai da-te-n pl.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde Max Him » Mie Aug 08, 2007 2:40 pm

kant emir scrie:pentru asta nutz zic nica, finca ma amuza

da' pentru asta te-as injura sistematic, fro patrujde minute]amice, ejt idiot![/I]


maxule:

esti banal si plicticos, nu ma interesezi





abjectule si oribilule si odiosule care ejtu, inspiratu e una (in deplin acord cu regulile generale de bunsimt, casa nu zic moralitate; si e si foarte, da' foartefoarte - de fabt, e fix foartefoartefoartefoartefoarte - raspandit in lumea artistica; ai auzit frodata vorba nui nica nou supt suare? or poate tu vrei ca, daca un tenbel semidoct scrie opt versuri schioape la patzachina pe care urmareste s-o prindza la ajternut pe tema lunii pline, p'orma pe vecie sa-i apartina monopolul oricarei idei poetice legate de luna si de astri si de noapte? si orcine indrasnejte sa se lase purtat de visare si sa comenteze public niscai iemotzie artistica de genu precizat, sa-i bage celui tenbel in posonar cate 5 RON, or sa faca pujcarie 28 de zile?)

pentru lamureala nepriceputenilor vorbaretzi - Kant o zis cam asa


mie mi-a placut mult acest gand, dupa cum enorm de mult imi bucura inima si Eminescu, asa ca am integrat un vers eminescian in aceasta unica si penetranta definitie a sublimului, sham indrasnit apoi so pun la semnatura
(da' creca nu va intereseaza decat ce pricepetz, si cum asta nui scandal si nui manea si nui italodiscodens...)


Kant emir,
NU te grabi sa tragi concluzii!
Anyway, SCUZE ca am plictisit.
Ciao.

p.s.:...Hm! La urma urmei daca stau sa ma gandesc bine s-ar putea sa-ti dau dreptate Kant emir , in sensul ca: TOATA discutia de mai sus e o MARE PROSTIE! :dir: :dir: :dir:
...si chiar vorbeam serios cand ceream numele lucrarii... poate ca ma intereseaza si altceva decat pricep-"italodiscodens" ;)
O zi buna tuturor.
Avatar utilizator
Max Him
Junior Member
 
Mesaje: 794
Membru din: Joi Sep 23, 2004 11:00 pm

Mesajde kant emir » Mie Aug 08, 2007 2:59 pm

Stii cum imi dau seama ca esti ultrasubiectiv?
Uite argumente:

1. te-am mai citit certandu-te in legatura cu eminescu;
2. nici cand te-am injurat de mama nu te-ai ratzoit asa;

poi breh, io recunosc cinstit ca nui mare lucru de capu meu (ce mare jme ca ma injuri tu, pe mine, de mama? e fixpix, banalitate, cotidian - doi fraeri care nici nu exista, si nici nepotii lor n-or sa-si aminteasca prea multe de iei; ce mare rahat ie de aparat, casa sar io in sus?), pe cand Eminescu e mai presus de orgolii personale - e chiar unul dintre motivele care imi indulceste statutu de roman; e, indubitbil, un sacrilegiu sa le legi (tu, mai ales tu, anonimul si neavizatul) de un (din nou, fara dubii) geniu, dupa cum tot sacrilegiu este sa ponegresti un reper national

si, repet, repetarea repetarii - nu te pricepi, nu cunosti, esti un habarnist in domeniu, deci n-ai dreptul sa vorbesti; daca ai avea statutul de critic/istoric literar (deci un profesionist), sau macar sa treci drept un om de cultura si daca ai veni cu niste argumente pertinente, documentate (sa zici ceva gen: vesca lanceput, pe cand fiinta nu era, nici nefiinta ie cam tot aia cu na sad sit, na asad asit*), nu abureli auzite si preluate si raspreluate si din gurangura purtate, pareri de altii mestecate etc

si sa stii ca-mi pare rau daca dau impresia de limbaj de lemn (bine, aceasta parere de rau nare a face cu conversatia cu tine, ca tu ai o scara de valori daca nu diferita, cel putin pijkeshiana, ceea ce ma face sa o ignor cu seninatate)

pe urma: m-ai mai vazut tu "aparandu-l" pe Eminescu - stii de ce? pentru ca Eminescu e mai cunoscut, de el au auzit toti cretinii; nu ti se pare putin jenant faptul ca, vorbind prosteste despre el, te bagi in aceeasi oala cu antropoidu de gigicifre?

sunt mult mai multe valori romanesti (italicu vrea sa insemne ca desi important, nu acesta este criteriul esential) pe care le ataca idiotii (zic idioti, pentru ca se iau, natangii, de ce nu cunosc, de ce nu pot intelege!), insa Eminescu este la indemana, suna familiar; iar daca intamplarea face ca niste nume sonore ale momentului sa se apuce sa il desfiinteze (finca veziduamne, prea l-au acceptat si laudat comunistii - de parca proletcultistii ar fi fost capabili sa priceapa ceva!), dobitocshii au impresia ca actul lor de desfiintzare are si o justificare: poi cum breh, tu nu stii ceo zis cela (baet frumos, istetz si cu vocabular bogat, crescut de doo matushi si de vadimache injurat) ? da' se puate? poi da, reese clar ca eminescu ie de doo parale, brava noo ca stim asta!

deci ultrasubiectivitatea despre care vorbesti este o simpla problema a perceptiei tale (nah, percepi si tu ce si cat poti)



macsule, nu te supara, da' am fo sincer si sustziu (da, dispretuiesc pohta de scandal; ce nu ceri satz ezplice careva pe eminescu? sa gujt maretzia care copleseste? de ce cautz sa afli tu, meschinule, carei scandalu, ce zice lumea ca a furat el si de la cine? intai pricepe fondu, si porma juacate cu maruntisurile care apar si trec)







* citat aproximativ; nu zic de unde, casa nu zica abarnistu ca stia si iel
"... deasupra-i cer de stele" si legea morala din mine
kant emir
 
Mesaje: 9782
Membru din: Joi Noi 18, 2004 12:00 am

Mesajde piskeshu » Mie Aug 08, 2007 3:09 pm

Ce reper national ma? Eminescu e un poet banal, bagat cu fortza pe gatul bietilor elevi. Cine plm face reperele astea nationale? Ma doare-n pl de ele, io nu am repere de astea nationale, daca-ti trebe repere du-te la fabrica.

Eminescu geniu? Un iq putin peste medie intr-o lume necivilizata ramasa in urma cu 100 de ani cel putin fata de occident, care o citit si el 2-3 carti in plus. Pe vremea aia si sica era academician.

Da, ma imi suflu mucii p-aci, ca nu stiu de unde-ai luat basina aia de citat, in asta consta cultura sa detii informatii, sa stii citate pe de rost si sa defilezi cu ele pa net.

Inca ceva, nu exista valori romanesti, astea is tot limbaj de lemn, besini de ametit mintea semidoctilor ca tine.

Cate citate pe zi invata copilu tau ca sa nu-l pui la coltzu de rusine?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Muzica romaneasca

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron